Счупена вилка

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Счупена вилка

Мнениеот karambyte3 » Пон Авг 28, 2017 6:41 pm

Здравейте, вилката е ZOOM 650dh. Счупи се след жестоко падане.
Знам, че вилката е нисък клас, но искам да я възстановя и може би да я продам.
Вилката се счупи на арката на ботуша.
Въпросът ми е как мога да я оправя. Знам, че заварката е лоша идея, защото така пак ще се счупи на същото място или около него.
Мога ли да сменя ботушът на вилката и мога ли да използвам ботуш от друга марка вилка или трябва да е от същата марка като счупената вилка(ZOOM 650dh).
Благодаря за отделеното време!
Снимки:
Изображение
Изображение
Аватар
karambyte3
 
Мнения: 14
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Сря Юли 26, 2017 6:17 pm
Местоположение: Sofia

Re: Счупена вилка

Мнениеот Ozzie » Вто Авг 29, 2017 9:26 pm

Търси ботуши или направо нов такъв ZOOM на старо. Едва ли вървят повече от 35-40 лв.
Заваряването изобщо не е опция, нито пък някой ще купи вилка (особено от тази марка) със заварявана арка.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Счупена вилка

Мнениеот compira » Сря Авг 30, 2017 8:58 pm

Мисля, че няма хора които да пият толкова за да си купят подобна вилка! Това е твоя шанс да минеш напред, дори и да се случва по принуда. Хвърляй в кофата или предложи частите от вилката в помощ на нуждаещи се срещу една-две бири и ще спечелиш поне верни приятели, а вилка все ще си вземеш по-добра (то всяка друга вилка е по-добра) :beer: :beer:
Аватар
compira
 
Мнения: 543
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 10:23 pm
Местоположение: Пловдив


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта