Опиращи венци в рамката, Hollowtech 2, RAM HT2

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Опиращи венци в рамката, Hollowtech 2, RAM HT2

Мнениеот 50AE » Пон Авг 21, 2017 9:36 am

Здравейте,

Опитах се съвсем наивно, да си сменя курбелите заедно с лагерната касета, но този път се ориентирах към технологията Hollowtech2 с идеята, че ще бъде по-здрава от предишния ми вариант с ос със квадратно окончание.
Купих си касета RS-500, която успешно монтирах. Курбелите са FC-R350 с венец 54 зъба.

Инсталирайки курбелите за нещастие установих, че венците опират в долната вилица на рамката. :bawling:

За щастие имам възможност, да върна курбелите обратно и да си взема парите или, да поръчам други. Проблемът се състои в това, че не знам какви. По-дълга ос и добавени спейсъри? Или венец с по-малко зъби? Може би и двете? При възможност венец изнесен по-навън? Какво бихте ме консултирали?

Благодаря ви! :beer:
50AE
 
Мнения: 10
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 10:47 pm

Re: Опиращи венци в рамката, Hollowtech 2, RAM HT2

Мнениеот penmark » Пон Авг 21, 2017 10:04 am

А защо слагаш шосейни части на мтб рамка? :dontknow:
Аватар
penmark
 
Мнения: 1381
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 11:32 pm
Местоположение: Казанлък

Re: Опиращи венци в рамката, Hollowtech 2, RAM HT2

Мнениеот valsbak » Пон Авг 21, 2017 10:07 am

Взел си си шосейни курбели и си ги монтирал на планинско колело. Не познавам добре рамките на RAM, но най-вероятно максималния венец, който може да побере е с 48 зъба. май трудно ще намериш такъв за шосейни курбели. не съществува възможност за изнасяне на дясно на курбелите, защото широчината на средното е еднакво за всички рамки. Освен това ще промениш и линията на веригата, а това променя и работата на предния дерайльор. По-добре смени курбелите с такива за планинско колело.
valsbak
 
Мнения: 100
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Пон Май 09, 2016 9:50 am

Re: Опиращи венци в рамката, Hollowtech 2, RAM HT2

Мнениеот 50AE » Пон Авг 21, 2017 10:31 am

Стана ми ясно, че съм се опитал да сложа шосейни курбели още при провала на монтажа. :evil: Ама то, след дъжд качулка. Останал бях с впечатлението, че е възможно, тъй като на първото ми колело с рамка Drag Ontario успешно бях монтирал курбели с 54 зъба. Явно е било изключение.

Ще проуча внимателно какъв е най-големия венец, който може да бъде монтиран. Или в най-лесния случай, просто ще намеря такъв със същия брой зъби като на предишния.
50AE
 
Мнения: 10
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 10:47 pm

Re: Опиращи венци в рамката, Hollowtech 2, RAM HT2

Мнениеот marsa » Пон Авг 21, 2017 10:51 am

Освен по-големия диаметър на венците, също така и отстоянието им от средата на рамката е по-малко при шосейните модели, тоест са по-близо до рамката.
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 31 госта