въпрос за надрана от броня рамка

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

въпрос за надрана от броня рамка

Мнениеот MacLeod » Нед Авг 06, 2017 7:09 pm

Здравейте,
вчера забелязах тази деруга на рамката, предизвикана от "гениалната" инженерна мисъл на някой "мозък" от orbea и в частност откъде трябва да минат жилата и броните на orbea rallon 2016:
https://imgur.com/a/Tz37Z

Явно си е копало там от доста отдавна, но аз едва вчера го забелязах, съответно взех мерки, но деругата вече си я има.
Понеже не съм имал толкова дълбока деруга досега на рамка, въпросът ми може и да е леко глупав, но аз да си питам...
Има ли от какво да се притеснявам ? Може ли да е изтънило алуминия и да си имам ядове ? Все пак бронята е стомана, рамката е алуминии.
Аватар
MacLeod
 
Мнения: 882
Рейтинг: 1785
Регистриран на: Съб Авг 02, 2008 3:22 pm

Re: въпрос за надрана от броня рамка

Мнениеот MacLeod » Нед Авг 06, 2017 7:15 pm

Още една снимка, изглежда по - ясна май: https://imgur.com/a/jVlMM
Аватар
MacLeod
 
Мнения: 882
Рейтинг: 1785
Регистриран на: Съб Авг 02, 2008 3:22 pm

Re: въпрос за надрана от броня рамка

Мнениеот banzai » Нед Авг 06, 2017 8:10 pm

Моето скромно мнение (базирано на снимки!) е, че рамката е ОК. На мен ми изглежда, че най-голяма част от "дълбочината" е в боята.
Аватар
banzai
 
Мнения: 135
Рейтинг: 1799
Регистриран на: Сря Мар 26, 2014 10:32 am

Re: въпрос за надрана от броня рамка

Мнениеот Kobeto » Нед Авг 06, 2017 9:43 pm

Чудя се как обръщате внимание на такива незначителни детайли при велосипеди за МТБ :) Както и да е. Ако толкова те дразни, купи лак за нокти в нужните цветове, намажи и след това заглади със ситна шкурка. Ако смяташ, че при заглаждането ще засегнеш оригиналната боя, сложи някакъв обикновен скоч около лака и тогава стържи. За да не ти се случва отново, на контактните места сложи и закрепи шлаух, изолирбанд или каквото още се сетиш. Аз слагам лак, когато по рамката има удар и боята е паднала - т.е. може да започне да се лющи боята, ако не се обработи удареното място
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

Re: въпрос за надрана от броня рамка

Мнениеот MacLeod » Нед Авг 06, 2017 9:49 pm

Все ми е тая за боята. Това, което се чудех е дали е изяло от метала, но не можах да разбера. Все пак тези тръби са тънки.
Аватар
MacLeod
 
Мнения: 882
Рейтинг: 1785
Регистриран на: Съб Авг 02, 2008 3:22 pm

Re: въпрос за надрана от броня рамка

Мнениеот compira » Пет Авг 11, 2017 9:51 am

При теб е само боята. И да има нещо отнето от рамката е няколко стотни до десета. На моята рамка не бях видял такова протриване на триъгълника отдолу сигурно 4-5 десети е изядено и няма грижи... щом е здраво след перпендикулярна... :D
Сложи си някаква рекламна лепенка там и си готов (ако е по-дебела по-добре). :beer:
Аватар
compira
 
Мнения: 543
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 10:23 pm
Местоположение: Пловдив

Re: въпрос за надрана от броня рамка

Мнениеот MacLeod » Пет Авг 11, 2017 9:48 pm

Да, сложих му вече. Всъщност повдигнах самите брони където се завиват към рамката ( фабричната дупка на снимките, там се завиват ). Отдолу им сложих по 2 парчета вътрешна гума, пробих една дупка в парчетата гума, през която да мине болта и завих жилата с фабричната скоба на орбеа върху гумата вместо върху рамката, както го бяха измислили производствено. Стана добре. Ще се кара още. Днес например се кара на байкпарка на Боровец.
Аватар
MacLeod
 
Мнения: 882
Рейтинг: 1785
Регистриран на: Съб Авг 02, 2008 3:22 pm


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 10 госта