бели точки по рамката

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

бели точки по рамката

Мнениеот strlcken » Чет Юни 29, 2017 12:51 pm

здравейте, преди малко си почистих венците и веригата с обезмаслител(Blazy), обаче от търкането е попаднало и на рамката и сега ми се появиха някакви бели точици, като ги намокра изчезват като исъхне пак се появяват,някой знае ли от какво може да е и дали има начин да ги премахна без да се появяват отново. благодаря ви предварително
strlcken
 
Мнения: 6
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Яну 02, 2017 7:02 pm

Re: бели точки по рамката

Мнениеот Katana » Чет Юни 29, 2017 10:28 pm

Някаква снимка би улеснила нещата. На мен ми звучи като супер замърсена рамка.Блайзито е супер препарат, но приложението му е на друго място.Пробвай да си изчистиш малка част от рамката с препарата, на место което не е толкова видимо...
Аватар
Katana
 
Мнения: 409
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 10:22 pm

Re: бели точки по рамката

Мнениеот Speedmaster™ » Пет Юни 30, 2017 8:41 am

Пробвайте с penetrating oil или накратко дълбокопроникваща смазка подобна на шевните машини масло но състоящо се от два компонента mos2+graphite, напръсквате на проблемната зона и изчаквате малко и търкате с парцалче, може да пробвате и с паста за автомобили. Вашия обезмаслител от опит знам че сваля гланца на боята и не е желателно да се третира по такива повърхности.
Аватар
Speedmaster™
 
Мнения: 570
Рейтинг: 1448
Регистриран на: Вто Юли 01, 2014 9:07 pm
Местоположение: България


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта