Проблем с кормило

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Проблем с кормило

Мнениеот statge » Вто Юни 27, 2017 9:54 pm

Здравейте имам велосипед нисък клас който си го ползвам за спокойно градско каране до работа и в парка с вилка на резба и досещате се какво колче за кормилото, тъй като исках кормилото да е малко по-нависоко и малко по-към мен и затова си взех ново колче което е перфектно и позицията на велосипеда ми е идеална.
НО не съм забелязал че има разлика в размерите - на старото пише 25.4 мм на новото 22.2 мм и дейстивтелно са различни тъй като няма как да сменя това колче или да си взема парите обратно, а също и не искам понеже това е единственото което намерих да отговаря на изискванията ми искам да сложа новото въпреки това , но също така не искам и да се претрепя някъде зареди тази разлика
Въпроса ми е има ли толкова голямо значение това само 3 мм са , разглеждах 3 начина на монтаж зареди разликата в размера
1. да го завия директно и то нали е направено доло да се разминава и така да захваща това може да му бъде достатъчно ....
2. да сложа малко гумено оплътнение в горната страна за да уплътни и седи право в средата и доло като завия да си захване
3. да сложа уплътнение нацяло и да завия...
направил съм схема с надеждата да разберете какви ги мисли главата ми пък вие кажете кое ще е по-добре или да се отказвам.
Прикачени файлове
Untitled-1.jpg
(207.95 KiB) 111 пъти
statge
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Нед Авг 09, 2015 9:20 pm

Re: Проблем с кормило

Мнениеот marsa » Вто Юни 27, 2017 11:26 pm

Челото на велосипеда и съответно вилката ти са на по-големият стандарт - 1-1/8'' (oversize), което е слабо популярно в резбован вариант (за разлика от 1'' normal size), но се среща. Разбира се най-добрия вариант е да си вземеш правилното колче. От вариантите, които си посочил бих отхвърлил напълно 1 и 3, а вариант 2 може би бих го сглобил за съвсем кратковременно ползване.

За дългосрочно сглобяване с наличното колче вариантът е да си поръчаш или изработиш съответните преходни втулки от единия към другия диаметър. Хубавото е, че се намират и фабрични такива макар и с различно предназначение - има кормила на двата стандарта 22.2 и 25.4мм. Тук можеш да намериш подходящи втулки:
https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R ... im&_sop=15

Избери достатъчно дълъг вариант, за да покрие цялата скрита част на колчето в стержена на вилката.
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Проблем с кормило

Мнениеот statge » Пет Юни 30, 2017 8:29 pm

Мерси направено е и сега всичко е ок
statge
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Нед Авг 09, 2015 9:20 pm


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта