Съвет относно съвместимост на шини за Jamis Parker I

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Съвет относно съвместимост на шини за Jamis Parker I

Мнениеот nonkapo » Вто Юни 20, 2017 7:20 pm

Привет,
В момента има разпродажба на Чейнриакшъна и съм си харесал две нещица, във връзка с които имам няколко въпроса:
1. Какво е мнението ви за тези:
http://www.chainreactioncycles.com/bg/e ... prod131787
http://www.chainreactioncycles.com/bg/e ... prod140706
2. Ще станат ли на моя "кон" (Jamis Parker I 2008)? От това което четох в темите за съвместимостта Джамиса е с Куик Рилийз а само на едната от двете шини пише че става и то с адаптер?!?!? От наличните размери оси кои е най добре да поръчам?Ако са нужни адаптери какви и от къде?
Благодаря предварително.
Не се гаси туй що не гасне
Аватар
nonkapo
 
Мнения: 301
Рейтинг: 1360
Регистриран на: Съб Окт 09, 2010 2:36 pm
Местоположение: Арабистан

Re: Съвет относно съвместимост на шини за Jamis Parker I

Мнениеот Admin » Сря Юни 21, 2017 6:13 am

Привет! Това не са шини, а са наплетени колела.
За задното се вижда, че има опция 10х135 QR; за предното пише,че може да се премине към QR чрез адаптор. Дали този адаптор е включен в комплекта, или се купува отделно и откъде, не зная.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Съвет относно съвместимост на шини за Jamis Parker I

Мнениеот nonkapo » Вто Авг 01, 2017 8:36 am

Получих и двете джанти. Ийстъна си заспа директно докато за Мавика си чакам адаптера от Ибей. Благодаря за помощта.
Не се гаси туй що не гасне
Аватар
nonkapo
 
Мнения: 301
Рейтинг: 1360
Регистриран на: Съб Окт 09, 2010 2:36 pm
Местоположение: Арабистан

Re: Съвет относно съвместимост на шини за Jamis Parker I

Мнениеот nonkapo » Пон Авг 07, 2017 11:29 pm

Надявайки се да съм от полза споделям до къде стигнах.
Както се оказа, задният Easton Havoc 26 има опция QR и всичко си дойде на мястото. Понеже нямаше в наличност преден Easton Havoc, взех Мавика да закърпя положението с идеята после да сменя с него на жената джантите(Bontrager MTB650). За Мавика поръчах тази ос от ибей http://www.ebay.com/itm/15mm-thru-axle- ... 2519113019 по препоръка на Алекси и тук всичко също пасна.
Накрая открих в наличност преден Хавок на сайта на Comencal на добра цена. Писах до Ийстън и ето какво ми отговориха:

Easton Tech <[email protected]>

Aug 2 (6 days ago)

to me

Hi,

Unfortunately there is no way to convert your wheel from 20mm down to QR, the only thing you would be able to do is step it down to 15x100mm

Cheers,

Robbie Hooymans | Warranty Representative | RACE FACE & EASTON CYCLING

604.415.2350 x209 | raceface.com | eastoncycling.com

Sent: Tuesday, August 01, 2017 1:06 PM
To: Easton Tech <[email protected]>
Subject: Easton Havoc 2016 20mm to QR 9x100 adapter/hub caps

Dark Half
Dear Mr. Hooymans,

Thanks for the prompt answer. Well, something is better than nothing. However can you help me with my other questions as well? Where i can order the 15x100 adapter in the Middle east(UAE in particular) or online is the only option and what item number should i look for.
Thanks

Doychin
Aug 2 (6 days ago)
Easton Tech <[email protected]>

Aug 3 (5 days ago)

to me

Hey Doychin,

The part number you will need is:

AXLE M1-_12 F 15X100 2033179

There are many online retailers that will be able to get that in for you!

Cheers,

Robbie Hooymans | Warranty Representative | RACE FACE & EASTON CYCLING

604.415.2350 x209 | raceface.com | eastoncycling.com

С други думи явно за предната главина(М1) няма други варианти освен 20мм или 15х100мм. Да видим като дойде всичко как ще изглевдат нещата.
Не се гаси туй що не гасне
Аватар
nonkapo
 
Мнения: 301
Рейтинг: 1360
Регистриран на: Съб Окт 09, 2010 2:36 pm
Местоположение: Арабистан

Re: Съвет относно съвместимост на шини за Jamis Parker I

Мнениеот compira » Пет Авг 11, 2017 9:45 am

nonkapo написа:
С други думи явно за предната главина(М1) няма други варианти освен 20мм или 15х100мм.


... има едни хора които работят стругари, те могат да ти помогнат!
Аватар
compira
 
Мнения: 543
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 10:23 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Съвет относно съвместимост на шини за Jamis Parker I

Мнениеот Alexi » Пет Авг 11, 2017 1:59 pm

в нета има всякакви преходници за всичко .. къде оригинални на по марковите капли ,къде китайски които вършат същата работа .. вчера видях адаптери за 15х110 вилка и 15х100 главина ( като дори има офсет 5мм на диска то инак няма как да стане ) а за мавика е можело да поръчаш и оригинални преходници към QR ,на същата цена са - специално за мавик има всичко към всякакви оси оригинално с отделни парт номера са ги направили хората ..
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Съвет относно съвместимост на шини за Jamis Parker I

Мнениеот nonkapo » Пет Авг 11, 2017 10:37 pm

Alexi написа: а за мавика е можело да поръчаш и оригинални преходници към QR ,на същата цена са - специално за мавик има всичко към всякакви оси оригинално с отделни парт номера са ги направили хората ..


Явно пак не съм гледал където трябва, защото бяха доста по скъпи. Дори се оказа, че тука едни ги продават,но... като отидох имаше всякакви други само не и тези които ми трябват, на цена 12 евро. Основното предимство на оригиналните е че са по леки. Според мен друга разлика няма.
А стругар тука...трудно. Наложи ми се веднъж и понеже в тоя бизнес са основно Индийци и Пакистанци, познайте колко време ми трябваше да им обясня каква машина ми трябва и какъв детайл. Накрая се опитаха да ми вземат колкото струва струга, за съвсем елементарен детайл, дето първокурсник ще го направи за една минута. Понякога е трудно да си с бяла кожа :dontknow:
Не се гаси туй що не гасне
Аватар
nonkapo
 
Мнения: 301
Рейтинг: 1360
Регистриран на: Съб Окт 09, 2010 2:36 pm
Местоположение: Арабистан

Re: Съвет относно съвместимост на шини за Jamis Parker I

Мнениеот nonkapo » Нед Авг 13, 2017 12:38 pm

Днес дойде и предната капла. Друго е като е пред мен, да ми стане ясно това дето ми го обяснявате.
В крайна сметка Роби Хойманс хем е прав, хем не е:-). Явно е имал предвид че няма ос директно да обръща от 20 към QR каквито Ийстън предлага за крос кънтри и ол маунтийн каплите си. И понеже тук оста е определяща не става като мавика с капачки, щото такива просто няма(просто оста на Ийстъна е 110 а Мавика е по малко и 110 се докарва от капачки и спейсъри). Иначе дето викате аз като му сложа 15х100 а после и другия преходник от Мавика и воала:-).
Не мога да я намеря тая ос за по малко от 30 гущера плюс 10 за доставката, а и инструмент ще трябва да измисля, че е малко специфичен. Това отдолу е упътването за замяна.

https://www.eastoncycling.com/media/M1- ... on-v05.pdf
Не се гаси туй що не гасне
Аватар
nonkapo
 
Мнения: 301
Рейтинг: 1360
Регистриран на: Съб Окт 09, 2010 2:36 pm
Местоположение: Арабистан

Re: Съвет относно съвместимост на шини за Jamis Parker I

Мнениеот nonkapo » Нед Авг 13, 2017 5:09 pm

И накрая линкове от къде може да се купи. Най ниска цена която намерих 31$. От английските сайтове излиза почти двойно.
http://www.bicyclehero.com/us/easton-ax ... 100mm.html
http://www.jensonusa.com/Easton-M1-12-Front-Axle
https://www.sjscycles.co.uk/hub-spares/ ... 5-x-100mm/
https://www.sjscycles.co.uk/hub-spares/ ... 5-x-100mm/
На много места го нямаше в наличност, а на байкдискаунт доставката струва повече от самия адаптер.
Не се гаси туй що не гасне
Аватар
nonkapo
 
Мнения: 301
Рейтинг: 1360
Регистриран на: Съб Окт 09, 2010 2:36 pm
Местоположение: Арабистан


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта


cron