Питанка за ляв курбел....?

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Питанка за ляв курбел....?

Мнениеот Kraken » Съб Юни 17, 2017 5:50 pm

Привет.След каране с курбели shimano hollowtech 2 и блокирал лагер,се върнах към hollowtech octalink.Сега пак ще се връщам към hollowtech 2 но,на курбелите които имам съм загубил планката която стои там където е процепен левият курбел(през която минават и болтовете за стягане към остта).Питанете ми е: дали ще е проблем да ги монтирам без тази планка?Сещам се,че имаше и едно чопче на нея която влизаше в отвора на кухата ос за да не излиза от шлиците.Само със стягането на двата болта и пластмасовата капачка отвън дали ще е достатъчно?
Как еднорък готвач приготвя пълнени чушки???
Kraken
 
Мнения: 76
Рейтинг: 1218
Регистриран на: Съб Яну 02, 2016 9:01 pm

Re: Питанка за ляв курбел....?

Мнениеот Alexi » Съб Юни 17, 2017 5:56 pm

няма да имаш проблем .. според мен идеята на тая планка е да не влиза там мръсотия да зацапва шлиците
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6308
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Питанка за ляв курбел....?

Мнениеот Kraken » Съб Юни 17, 2017 6:05 pm

Абе според мен идеята е : да не излиза курбела от шлиците; да не се счупи курбела от натягането на болтовете; да не се смачкат шлиците на остта ако не се счупи курбела от стягането на болтовете.Това е моето виждане за тая планка.Чудя се дали може да се намери или поръча от някъде?Мисля,че са еднакви за всички курбели shimano hollowtech 2.
Как еднорък готвач приготвя пълнени чушки???
Kraken
 
Мнения: 76
Рейтинг: 1218
Регистриран на: Съб Яну 02, 2016 9:01 pm

Re: Питанка за ляв курбел....?

Мнениеот Alexi » Съб Юни 17, 2017 6:12 pm

ем като знаеш за какво служи и според теб е фатално да липсва защо изобщо пускаш тема .. отговорих ти щото карам без него около 5000 км вече .. извинявай че се меся в темата ти
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6308
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Питанка за ляв курбел....?

Мнениеот Kraken » Съб Юни 17, 2017 6:20 pm

Ми ето,че разбрах че може да се кара и без него!Само кажи колко стягаш болтовете и не излиза ли курбела?
Как еднорък готвач приготвя пълнени чушки???
Kraken
 
Мнения: 76
Рейтинг: 1218
Регистриран на: Съб Яну 02, 2016 9:01 pm

Re: Питанка за ляв курбел....?

Мнениеот Alexi » Съб Юни 17, 2017 6:24 pm

за да не излиза курбела служи пластмасовата капачка ,която го и позиционира на място а и веднъж стегнат няма как да излезе от шлиците .. стягам на око предвид богатия ми опит като механик в други области макар че имам и динамометричен ключ ,намирам използването му за ненужно при толкова непрецизна техника като велосипеда .. виж да стегнеш алуминиев болт в корпуса на механизъм струващ около 5000 евра - там се ползва задължително
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6308
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: gssatcc и 13 госта