Настройка накладки.

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Настройка накладки.

Мнениеот pancho_villa » Съб Май 13, 2017 6:31 pm

Здравейте,от скоро имам велосипед с хидравлични спирачки и след като разкача каплата и я монтирам отново често накладката ми стърже в диска. Изпитвам затруднение да си я настроя бързо и губя време с няколко опита докато си пасне всичко. Моля напишете някоя тънкост. Когато демонтирам каплата слагам имитация на диск между накладките ,а когато я монтирам стискам лоста на спирачката докато затягам главината към вилката(така ме посъветваха в магазина), но въпреки това проблемът пак се появява..
Колелото се превозва в автомобил когато караме извън града и всеки път му откачам предната капла ,че не влиза с нея. :grumpy:
Аватар
pancho_villa
 
Мнения: 56
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Апр 16, 2017 3:03 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Настройка накладки.

Мнениеот Vatman » Нед Май 14, 2017 5:35 pm

pancho_villa написа:===а когато я монтирам стискам лоста на спирачката докато затягам главината към вилката(така ме посъветваха в магазина),


Това е изключително грешна практика, понеже оста на главината не ляга правилно в леглата си. По-добра развинти частично болтовете на спирачния апарат и стискайки лоста на спирачката ги затягай.
Vatman
 
Мнения: 96
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 2:00 pm
Местоположение: с. Каменица, община Велинград

Re: Настройка накладки.

Мнениеот Admin » Пон Май 15, 2017 4:38 pm

Да започнем с въпроса какъв е велосипедът (колко струва), какви са главините/вилката? На пръв поглед въпросът ми ще ти се стори без връзка, но не е така. :beer:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Настройка накладки.

Мнениеот pancho_villa » Пон Май 15, 2017 7:40 pm

Велосипедът е чисто нов, Шокблейз R7 2016, RS Recon TK Silver, главини: Шимано HB RM66/FH RM66.
Със съвета на колегата по-горе успях много добре да си настроя спирачния апарат и сега главините се въртят като по мед и масло.. Мерси колега! Разбирасе,постарах се осите да легнат много добре в леглата на вилката и рамката отзад. :agree:
Аватар
pancho_villa
 
Мнения: 56
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Апр 16, 2017 3:03 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Настройка накладки.

Мнениеот Admin » Пон Май 15, 2017 11:30 pm

Чудесно, а сега имай предвид и следното:
При някои по-евтини главини със съчмени лагери тип конус-чашка (твоите може да не са такива) се наблюдава следния ефект - ако се извади предното колело от вилката и си представим, че оста на главината е била в точно определена точка откъм отвора на ушите на вилката, след това ако се вкара обратно и е завъртяна в "друга точка", дискът може да е опира в накладките или дори в преходника за спирачния апарат. Причините вероятно са някакви малки кривини в оста или някакво "легло", което контрагайките си оформят в ушите на вилката - не знам какви точно са, но знам, че в такива случаи, ако си поиграя с различни позиции на "завъртане" на оста при вкарването ѝ в ушите на вилката, в някакъв момент главината ляга точно така, както е била преди ваденето и дискът си е центриран хубаво.
Пак казвам, при твоя велосипед причината вероятно е била по-друга, а именно - споменатата от vatman, но ако проблемът продължава да се появява, вземи предвид и описаното от мен. Аз съм го срещал само при начален клас велосипеди.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Настройка накладки.

Мнениеот Totem » Вто Май 16, 2017 12:20 am

Админски е прав, единственото спасение от това е проходни оси, както на вилката (15 или 20мм), така и на рамката (12мм). От скоро съм така и се родих - няма го досадното настройване на спирачката след всеки демонтаж на колело. :peace:
Аватар
Totem
 
Мнения: 157
Рейтинг: 1234
Регистриран на: Нед Ное 25, 2012 1:44 am
Местоположение: Варна/Бургас

Re: Настройка накладки.

Мнениеот pancho_villa » Вто Май 16, 2017 8:04 am

Благодарско за съветите. Със старото колело беше лесно,откачач/закачаш V-брейка и си готов, помпаш гумите без да мажеш със сапунена вода,за вилката няма специална помпа.. :) Ама Ко да прайш комфорта си има цена.
И тези главини са със проходна ос,но 10мм. диаметър.
Аватар
pancho_villa
 
Мнения: 56
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Апр 16, 2017 3:03 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Настройка накладки.

Мнениеот Brave » Вто Май 16, 2017 11:33 am

Не са с проходна ос, или не са с това, което Тотем има предвид - има главини (които и аз предпочитам), при които остта идва като част от вилката или рамката и се монтира като преминава аксиално през дропаутите, които не са разцепени като класическите и обиконовено са много по-масивни. Това, допринася за коравината на цялата вилка/рамка, защото създава още една опора, свързваща двата ботуша или задния триъгълник и освен това елиминира проблемите, които Админ е описал. А те не винаги са само при начален клас компоненти, въпреки, че там е много по-често - проблема идва, поне според мен, от това, че вилките и рамките са от обиновено от по-мек материал от осите и куик рилиийза/гайките и особено при велосипеди, при които колелата се демонтират често (примерно за транспорт) се получава едно разплескване на дропаутите, което дава възможност остта да "плува" напред назад.

Ако обяснението ми за проходните оси не е ясно - ето едно клипче - https://www.youtube.com/watch?v=vLO98EKXDAE
Brave
 
Мнения: 819
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юни 26, 2005 11:54 pm
Местоположение: Bulgaria, София

Re: Настройка накладки.

Мнениеот pancho_villa » Вто Май 16, 2017 12:37 pm

Грешката е вярна. Осите са ми към главините,а не към вилката и рамката.
Аватар
pancho_villa
 
Мнения: 56
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Апр 16, 2017 3:03 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Настройка накладки.

Мнениеот filiar » Вто Май 23, 2017 9:08 am

При мен още след закупуването, установих че на задната спирачка дори при максимална корекция от болтовете, диска се допираше леко до едната накладка. В крайна сметка с пилата взех малко от адаптора и проблема изчезна.

Другия вариант за който се сетих беше да се сложи шайба на главината от страната на контакта.

Това с пилата ми се струва “побългаряване“. Някакви идеи как се процедира по принцип в такива случаи?
Cross Legend Man M; 3x10; 28x1.6 (29x2.1); Rockshok Recon Silver TK 29 100mm
Аватар
filiar
 
Мнения: 21
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Юли 27, 2011 1:04 pm

Re: Настройка накладки.

Мнениеот pancho_villa » Вто Май 23, 2017 2:39 pm

Колегата Vatman го е написал много точно:
..развинти частично болтовете на спирачния апарат и стискайки лоста на спирачката ги затягай.

Става бързо и лесно,ако при теб нещо накладките са били с неправилен размер незнам...
Аватар
pancho_villa
 
Мнения: 56
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Апр 16, 2017 3:03 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Настройка накладки.

Мнениеот filiar » Вто Май 23, 2017 6:03 pm

filiar написа: дори при максимална корекция от болтовете, диска се допираше леко до едната накладка.


То и аз следих да го напиша ясно, но май не съм успял.

Друга беше причината, дори в магазина от където го купих се потиха. Вариант беше да го оставям в гаранционен сервиз, но се спрях на побългаряването.
Cross Legend Man M; 3x10; 28x1.6 (29x2.1); Rockshok Recon Silver TK 29 100mm
Аватар
filiar
 
Мнения: 21
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Юли 27, 2011 1:04 pm

Re: Настройка накладки.

Мнениеот pancho_villa » Пон Юни 05, 2017 9:38 pm

Привет,да не пускам друга тема ще ползвам пак тази. Задната спирачка не спира добре (SHIMANO, M396).Проблема се появи след 90минути спускане по черен път като няколко пъти спирах за да изстинат дисковете. Трябва да стисна яко лостчето за да сработи горе-долу.Апаратите са добре нагласени,теч на масло няма а дисковете са почистени. Подозирам или че накладките са се омазнили нещо,че карах малко в кал или трябва обезвъздушаване. В събота ще мина през сервиза,колелото е на около 200км и е гаранционно. Но за обща култура искам да знам:
1 Тези спирачки предназначени ли са за продължително спускане?
2 Какво по принцип би довело до въздух в системата на нова спирачка?
3 Четох някъде,че омазнени накладки се опичат във фурната и се оправят,как става номера?
Аватар
pancho_villa
 
Мнения: 56
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Апр 16, 2017 3:03 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Настройка накладки.

Мнениеот Brave » Вто Юни 06, 2017 11:06 am

Здравей,
Ще се опитам да отговоря на въпросите ти, но първо да уточним нещо - карането в кал не омазнява накладките. Може да ги износи (малко) по-бързо, но да ги омазни - не. Всъщност накладки се омазняват основно от глупост - невнимателно смазване на верига, грешка при обезвъздушаване на спирачките или по-рядко проблем с апаратите. Това, което обаче си вероятно е станало е, че си прегрял спирачките до степен на разтапяне на триещата повърхност - обикновено след това спирачките не държат добре. Особено лесно става с органичните накладки, с които са М396.
1. Не. Никои не са, ако имаш предвид продължително спускане с непрекъснато натиснати спирачки. Но най-най-евтините хидравлики, които въобще си заслужават вниманието (Shimano M396), вероятно комбинирани с 160мм дискове и органични накладки, ОСОБЕНО не стават за подобно каране. На сайта имаше статия за това как трябва да се спира - важно е спирачките да се отпускат често, дори да е за малко, защото така се подобрява охлаждането им.
2. Независимо от възрастта - или недобро обезвъздушаване (хубаво, защото реално не е повреда) или проблем с някое упътнение (лошо - частите на повечето спирачки са сравнително трудни за намиране).
3. Забрави за това. Ако си омаслил накладките, купи си нови. Специално твоите могат да се намерят за 9 лв.
Brave
 
Мнения: 819
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юни 26, 2005 11:54 pm
Местоположение: Bulgaria, София

Re: Настройка накладки.

Мнениеот Alexi » Вто Юни 06, 2017 12:43 pm

ако диска не е посинял значи не си им дал особен зор и причината е друга .. а ако са омазнени ще скърцат жестоко
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Настройка накладки.

Мнениеот pancho_villa » Вто Юни 06, 2017 2:08 pm

Колеги,мерси за информацията. Имах предвит,че може да са са омазнили не от самата кал,а от локвите в които може да е имало нещо разтворено например течности от автомобил,но това е малко вероятно. Като смазвам веригата не ползвам аерозоли сигурен съм че не съм направил няква глупост. Като сваля накладките мога ли на око да установя,че съм разтопил триещата повърхност? Ако съм сигурен че са накладките направо ще си ги сменя без да се занимавам със сервиза. При спускането не съм държал постоянно лостчетата,но все пак ползвах често спирачки като не ги задържах за дълго. Жалко,че спирачките не стават за такова спускане защото намерих страхотен маршрут в близост до града ми..
Дисковете не са посинели, а спирачките не свирят като ги ползвам. Ще пиша като оправя проблема . Лека! :agree:
Аватар
pancho_villa
 
Мнения: 56
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Апр 16, 2017 3:03 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Настройка накладки.

Мнениеот pancho_villa » Чет Юни 15, 2017 9:51 pm

Това, което обаче си вероятно е станало е, че си прегрял спирачките до степен на разтапяне на триещата повърхност - обикновено след това спирачките не държат добре. Особено лесно става с органичните накладки, с които са М396.

..еми тва се оказа,накладките бяха гладки като бакелит. Мислех ,че като са хидравлични и мога да ги ползвам по-продължително.Явно след време ще минавам на по-висок клас спирачки с метални накладки.
Аватар
pancho_villa
 
Мнения: 56
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Апр 16, 2017 3:03 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Настройка накладки.

Мнениеот bdog » Пет Юни 16, 2017 7:32 am

Vatman написа:
pancho_villa написа:===а когато я монтирам стискам лоста на спирачката докато затягам главината към вилката(така ме посъветваха в магазина),


Това е изключително грешна практика, понеже оста на главината не ляга правилно в леглата си. По-добра развинти частично болтовете на спирачния апарат и стискайки лоста на спирачката ги затягай.


Това също е спорна практика.

Най-правилно е да монтираме апарата, така че да е идеално центриран спрямо диска. Възможно е да опира едната накладка - това значи, че едното буталце е излязло повече и трябва да се коригира. Ето филмче как става:

(около третата минута)
https://www.youtube.com/watch?v=FArL-T4Oyaw
Аватар
bdog
 
Мнения: 335
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 20, 2011 12:09 pm

Re: Настройка накладки.

Мнениеот pancho_villa » Пет Юни 23, 2017 2:47 pm

Колеги, дисковете са ми Shimano SM-RT54 . Пише ,че се комбинират с органични накладки и аз с такива си карам. Някой слагал ли е полуметални накладки на такива дискове? Искам малко да подобря спирачката ,но не знам дали дисковете ще се захабят бързо.
Аватар
pancho_villa
 
Мнения: 56
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Апр 16, 2017 3:03 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Настройка накладки.

Мнениеот anaydev » Пет Юни 23, 2017 3:06 pm

pancho_villa написа:Колеги, дисковете са ми Shimano SM-RT54 . Пише ,че се комбинират с органични накладки и аз с такива си карам. Някой слагал ли е полуметални накладки на такива дискове? Искам малко да подобря спирачката ,но не знам дали дисковете ще се захабят бързо.


Здравей колега,
ако имаш написано на диска Resign only.. използвай си органичните спирачки. Аз смених спирачките и дойдоха с метални накладки... е свиреше като влак а спирането не беше същото каквото очаквах :D
А то се оказа, че дисковете/роторите ми са "resign only". По мое мнение, няма да подобриш спирачната сила сменяйки накладките :beer:
Pulse QRS 1 Army Green
Shockblaze R7 Elite 2013
Аватар
anaydev
 
Мнения: 84
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Пон Апр 03, 2017 8:59 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Настройка накладки.

Мнениеот Brave » Пет Юни 23, 2017 3:24 pm

Възможно е дори да се влоши спирачната сила. Плюса на металните накладки е че са по-издържливи на прегряване и на мокро време. В сухо и без да се прегряват, органичните спират сравнимо. Ако не ти стигат - направо вземай нови, по-големи дискове, вече за метални накладки.
Brave
 
Мнения: 819
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юни 26, 2005 11:54 pm
Местоположение: Bulgaria, София

Re: Настройка накладки.

Мнениеот pancho_villa » Пет Юни 23, 2017 3:40 pm

За дисковете ми пише: "Само за органични накладки". Скоро направих едно продължително спускане и прегрях накладките. Идеята ми беше ако тези дискове стават и за полуметални без да се захабят много бързо, да сложа такива за да се спускам по-дълго време.
Като дойде време за смяна на дискове ще сложа по-големи за метални накладки. Скоро слизах от х.Здравец-с. Яврово- с.Руен- с.Куклен- с.Брестник.. и в Куклен усетих,че задната спирачка не хваща добре. Иначе маршрута е много добър.
Аватар
pancho_villa
 
Мнения: 56
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Апр 16, 2017 3:03 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Настройка накладки.

Мнениеот anaydev » Пет Юни 23, 2017 3:54 pm

pancho_villa написа:За дисковете ми пише: "Само за органични накладки". Скоро направих едно продължително спускане и прегрях накладките. Идеята ми беше ако тези дискове стават и за полуметални без да се захабят много бързо, да сложа такива за да се спускам по-дълго време.
Като дойде време за смяна на дискове ще сложа по-големи за метални накладки. Скоро слизах от х.Здравец-с. Яврово- с.Руен- с.Куклен- с.Брестник.. и в Куклен усетих,че задната спирачка не хваща добре. Иначе маршрута е много добър.


Както каза колегата в горният пост, по скоро се влошава спирачната сила. Моите дискове са същите и най-вероятно следващият ми ъпгрейд на колелото ще е свързан именно с подмяната им :D
Правих почти същият маршрут като теб с метални накладки върху тези дискове.. мога да ти кажа, че и да не спирах по добре, то поне ме чуваха от х. Здравец минимум до Гълъбово, че идвам (тууу-туууу-туууууууууууу) :D :lol2: :rofl:
Pulse QRS 1 Army Green
Shockblaze R7 Elite 2013
Аватар
anaydev
 
Мнения: 84
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Пон Апр 03, 2017 8:59 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Настройка накладки.

Мнениеот Brave » Пет Юни 23, 2017 4:42 pm

Панчо виля, извинявай за въпроса, но колко тежиш. Не питам от нездрав интерес, а защото ако си в зоната на 90 и нагоре, с 160мм диск все ще имаш проблеми с прегряване и недостатъчна сила. Казвам го от (горчив) опит. Освен това, наистина трябва повече да пускаш спирачките да се охлаждат. Когато има условия (смисъл добро сцепление и липса на препятствия), ползвай предната спирачка - тя е общо взето по-важната спирачка.

Колкото до дисковете на шимано за органични накладки - никога не съм ползвал такива, донякъде нарочно никога не съм купувал спирачка на Шимано с такъв диск, защото честно казано изобщо не ми допада идеята им да има дискове за едни и други накладки. Колкото до износването на дисковете - всъщност те могат да ти служат много дълго време, не очаквай едва ли не, че след 1-2 смени на накладки и вече да са за нови. Поне моя опит е, че дискове се кривят от удари или кофти подпиране на колелото, но да се износят така че да са за боклука е рядкост за хората които карат от дъжд на вятър за удоволствие.
Brave
 
Мнения: 819
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юни 26, 2005 11:54 pm
Местоположение: Bulgaria, София

Re: Настройка накладки.

Мнениеот pancho_villa » Пет Юни 23, 2017 8:04 pm

Правих почти същият маршрут като теб с метални накладки върху тези дискове.. мога да ти кажа, че и да не спирах по добре, то поне ме чуваха от х. Здравец минимум до Гълъбово, че идвам (тууу-туууу-туууууууууууу) :D :lol2: :rofl:

Поне органичните с които карам са супер тихи,освен веднъж когато минах през река се намокриха и после свиреха десетина минути. :D

Панчо виля, извинявай за въпроса, но колко тежиш. Не питам от нездрав интерес, а защото ако си в зоната на 90 и нагоре, с 160мм диск все ще имаш проблеми с прегряване и недостатъчна сила. Казвам го от (горчив) опит. Освен това, наистина трябва повече да пускаш спирачките да се охлаждат. Когато има условия (смисъл добро сцепление и липса на препятствия), ползвай предната спирачка - тя е общо взето по-важната спирачка.

Тежа към 78кг.Предния диск мисля е 180,задния 160. По принцип винаги стискам двете спирачки,но малко ми е навик малко по-рано да стисна задната.А понякога за кеф правя рязки завои със задната. Можеби за това съм прегрял нея. Като цяло моите впечатления са ,че спирачката(SHIMANO, M396) е добра за крос кънтри,спира добре,но самите накладки прегряват бързо при продължително спускане. Въпреки,че спирах често да изстинат дисковете защото нямам опит с такива спирачки и исках да ги предпазя .. ( инфо за други новобранки като мен).
Ако все пак някой е ползвал органични накладки,които издържат продължително време спускане без да прегреят и да се прецакат,моля да ми каже марка и от къде да си ги поръчам.Може и да са малко по скъпички все пак кефа цена няма :wavey:
Аватар
pancho_villa
 
Мнения: 56
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Апр 16, 2017 3:03 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Настройка накладки.

Мнениеот morning » Пон Юни 26, 2017 12:15 pm

Карам с точно същите спирачки, на дисковете пише, че са за органични накладки, но през пролетта в байк-центъра по незнайни причини ми ги смениха с метални. Първо се шашнах, че ще ми заминат дисковете, но после ми мина :)
Бяха по-шумни само в началото. Сега скърцат само когато са мокри. Като че ли спират повече. Пак прегряват, но май по-трудно. Може пък да съм си подобрил техниката :)
Най-големият ми страх - по-бързо износване на дисковете не се реализира - не забелязвам изобщо никакво износване. Както казаха колегите по-горе, явно дисковете не са съвсем от масло и искат бая бой за да отънеят.
morning
 
Мнения: 62
Рейтинг: 1245
Регистриран на: Пон Окт 05, 2015 9:34 am
Местоположение: тук

Re: Настройка накладки.

Мнениеот didonch » Вто Юни 27, 2017 9:26 am

pancho_villa написа:

Ако все пак някой е ползвал органични накладки,които издържат продължително време спускане без да прегреят и да се прецакат,моля да ми каже марка и от къде да си ги поръчам.Може и да са малко по скъпички все пак кефа цена няма :wavey:

Едва ли има такива които да издържат на продължително спиране без да прегреят! По-скоро трябва да се помисли върху техниката на спиране.
По отношение на накладките от няколко седмици съм с Ashima SOS (взети от дискаунт-а) и за времето от както ги ползвам определено забелязвам по-добра модулация на спирачката и понеже карам по едни и същи маршрути, вече си позволявам малко по-късно да натискам спирачката...дават ми някакво усещане за по-голяма спирачна сила :dontknow: ... не цвилят, не скърцат като загреят за разлика от старите ми (шимано g02a)
didonch
 
Мнения: 318
Рейтинг: 1578
Регистриран на: Съб Май 14, 2016 12:09 pm

Re: Настройка накладки.

Мнениеот zImage » Вто Юни 27, 2017 6:36 pm

didonch написа:...от няколко седмици съм с Ashima SOS (взети от дискаунт-а) и за времето от както ги ползвам определено забелязвам по-добра модулация на спирачката и понеже карам по едни и същи маршрути, вече си позволявам малко по-късно да натискам спирачката...дават ми някакво усещане за по-голяма спирачна сила :dontknow: ... не цвилят, не скърцат като загреят за разлика от старите ми (шимано g02a)


+1 за SOS! Вече 3-та година само с тях карам (но на Avid) и съм предоволен. По-бавно се износват от органичните, не цвилят, спират задоволително за моите нужди. Например спускане от яз. Калин или от връх Ботев до Калофер си го поемат без грижи. 78 кг съм.
We have nothing to fear but fear itself.
Grand Canyon CF SLX 9.9 (2013) + XT M8000 + Stages / 10.0 kg
https://www.olx.bg/ads/user/1pKJ/ / http://app.strava.com/athletes/744869 / http://blog.lifepattern.org/mtb/calendar.html
zImage
 
Мнения: 513
Рейтинг: 1971
Регистриран на: Пон Мар 21, 2005 4:54 pm

Re: Настройка накладки.

Мнениеот pancho_villa » Сря Юни 28, 2017 8:56 am

Ще ви се доверя за Ашимата. Ще търся полуметални. За сега в Пловдив не намирам, но може да си ги поръчам по интернет.
Аватар
pancho_villa
 
Мнения: 56
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Апр 16, 2017 3:03 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Настройка накладки.

Мнениеот Boyan1984 » Сря Юни 28, 2017 9:42 am

Абе гледам че Ашимата и ротори правят. Бива ли ги и откъде мога да купя накладки за Шимано XT M8000?
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2420
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Следваща

Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: nonkapo и 25 госта