Накладки - от къде??

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Накладки - от къде??

Мнениеот icog » Сря Май 03, 2017 1:48 pm

Здравейте,
Имам някаква драма с намирането на накладки Shimano G02R, това е моделът за серията XT. Обиколих де що магазини знам, на едно място ми извадиха един комплект и това беше! Говоря за Скот, Байкцентър и магазините около националния стадион. Търся два и в крайна сметка си взех еквивалента им от някаква друга марка, резултата е трагичен! Моля споделете от къде купувате накладки на Shimano в София, отвън ги намерих на 10 места но имам едни 8-10 ЕУ за доставка, което е тъпо!

За ей това говоря: https://www.bike-discount.de/en/buy/shimano-disc-brake-pads-g02a-resin-437787

Освен G02R могат да се ползват и J02R (вариант с радиатор), но аз карам предимно Крос кънтри и двойната цена не ми е оправдана.

Благодаря!
icog
 
Мнения: 108
Рейтинг: 1347
Регистриран на: Пон Авг 03, 2015 12:16 am

Re: Накладки - от къде??

Мнениеот vencil » Сря Май 03, 2017 3:17 pm

http://belbike-bg.com/%D1%81%D0%BF%D0%B ... -g02a.html Ако ти се вижда евтино не се притеснявай и аз от тук си взимам моите ;) .
Аватар
vencil
 
Мнения: 186
Рейтинг: 1245
Регистриран на: Чет Май 28, 2015 6:05 am

Re: Накладки - от къде??

Мнениеот Alexi » Сря Май 03, 2017 3:43 pm

тези накладки от българския сайт не са оригинални ( идват в насипно състояние в найлоново пликче ) ,но вършат работа и аз съм си купувал от тях ,малко бързо се износват .. оригинални са тия от линка на байк дискаунт - идват в ретайл опаковка на Шимано ,има и разлика в представянето - определено феродото е друго но и цената е друга
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Накладки - от къде??

Мнениеот icog » Сря Май 03, 2017 5:18 pm

Благодаря!

Ама магазинът е в Белене! Наистина ли никъде в Софията ги няма тия накладки?

И наистина не искам нищо различно от оригинала, усещането да стискаш спирачките а байка да продължава към дървото някой друг да си го причинява. И се сетих как човека в магазина ми каза "Ми никой още не се е претрепал с тях" (което най-вероятно е "никой не е успял да се оплаче след като се е претрепал").

Цената от байкдискаунта хич не е лоша, ама доставката е крива а аз нямам нищо друго за купуване :(.

Някакви КАЧЕСТВЕНИ заместители? Хич не съм запознат с марките накладки.
icog
 
Мнения: 108
Рейтинг: 1347
Регистриран на: Пон Авг 03, 2015 12:16 am

Re: Накладки - от къде??

Мнениеот Petar_stoychev » Сря Май 03, 2017 6:18 pm

icog написа:Благодаря!

Ама магазинът е в Белене! Наистина ли никъде в Софията ги няма тия накладки?

И наистина не искам нищо различно от оригинала, усещането да стискаш спирачките а байка да продължава към дървото някой друг да си го причинява. И се сетих как човека в магазина ми каза "Ми никой още не се е претрепал с тях" (което най-вероятно е "никой не е успял да се оплаче след като се е претрепал").

Цената от байкдискаунта хич не е лоша, ама доставката е крива а аз нямам нищо друго за купуване :(.

Някакви КАЧЕСТВЕНИ заместители? Хич не съм запознат с марките накладки.


В MaxBike на Тодор Каблешков има доста голям избор на накладки,може да погленеш там.
Аватар
Petar_stoychev
 
Мнения: 526
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Авг 28, 2016 2:48 pm
Местоположение: Sofia

Re: Накладки - от къде??

Мнениеот vencil » Сря Май 03, 2017 6:27 pm

Взимай си, накладките са оригинални. Най вероятно зареждат с кутии и затова ги пращат в торбичка ;)
Изображение
Моите са B01S и тези които си взех от тях са абсолютно същите като оригиналните на колелото и по същият начин спират ;) И аз имах съмнения ама после си взех още 2 комплекта резервни за колелото :D .
Сега ако ти се дават пари за отделна опаковка е друго нещо ;)
Аватар
vencil
 
Мнения: 186
Рейтинг: 1245
Регистриран на: Чет Май 28, 2015 6:05 am

Re: Накладки - от къде??

Мнениеот icog » Сря Май 03, 2017 7:20 pm

Това ми звучи по-скоро като ОЕМ опаковка, качеството би трябвало да е оригиналното? От тези, които се купуват от големите фирми асемблиращи байкове. Ще застрелям два броя да видим колко ще спират.
icog
 
Мнения: 108
Рейтинг: 1347
Регистриран на: Пон Авг 03, 2015 12:16 am

Re: Накладки - от къде??

Мнениеот valkoo » Съб Май 13, 2017 7:42 am

Здравейте колеги,наскоро взех мерида биг наин 29 инч.,но имам едно питане ?
Значи като карам колелото и натисна задна спирачка намалява ,но не спира за да завлачи гумата.
Когато бутам колелото и я натисна направо блокира задната гума.Знадните накладки са тектро като апаратите,може би са оригиналните,но не знам,Има феродо но е към 3,4,5 мм.
Да ли ако взема нови ще има по добър резултат или да обезвъздушавам цялата система .
valkoo
 
Мнения: 1
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Апр 21, 2017 2:08 pm


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: pascoff и 39 госта