Счупена капла или поне така твърди механикът.

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Счупена капла или поне така твърди механикът.

Мнениеот newbiebg » Сря Апр 05, 2017 5:58 pm

Здравейте, колеги! Наскоро претърпях малко ПТП с един мотопед, който ме удари отзад и каплата ми леко се изкриви в един участък. Тя и преди не беше много права, но сега изкривяването бе още по-осезаемо. Механикът на "Макском" (производителите на велосипеди "Спринт", тъй като и моето е такова) ми каза, че била счупена. На питането ми колко би струвала смяната с нова, ми отговори, че нямали такива капли (или явно в момента нямат такива). Което ме хвърли в шок и ужас. :-) Надявам се да я поизправят, колкото могат, но ми е интересно има ли сред вас други с подобни казуси и как процедирате? Аз и преди години съм изправял капли в родната ми Стара Загора при един друг веломеханик и не беше нещо кой знае колко драматично.
---
Верен почитател на велосипеди "Спринт" и техния производител "Макском", http://maxcombike.com/. Имам и много топли спомени и приятни емоции с велосипеди "Балкан" (които по едно време се казваха и "Weekend") на завода в гр. Ловеч.
Аватар
newbiebg
 
Мнения: 60
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Вто Апр 04, 2017 3:00 pm
Местоположение: София

Re: Счупена капла или поне така твърди механикът.

Мнениеот po_taka » Сря Апр 05, 2017 8:55 pm

Счупена не си заслужава да се оправя
Изображение

Изображение
Аватар
po_taka
 
Мнения: 561
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Вто Юни 02, 2009 2:21 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Счупена капла или поне така твърди механикът.

Мнениеот screamBoy » Сря Апр 05, 2017 9:08 pm

човек ... да пропуснем храната от благоприличие.
Иди в някой магазин+сервиз, обикновено имат този клас шини налични или пък бързо ще намерят.
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Re: Счупена капла или поне така твърди механикът.

Мнениеот newbiebg » Чет Апр 06, 2017 5:23 am

Благодаря Ви за постовете, колеги. Явно работата наистина не е никак за подценяване.

Но след като в официалния магазин-сервиз и съответно най-голям за столицата на велосипеди "Спринт", какъвто е и моят, нямат съответната шина, що да чиня? А и не знам какви са й характеристиките, та да питам в централата на фирмата край Пловдив. Все някъде трябва да имат такава шина или подобна. Дано ме изкара още известно време, но явно тази част трябва да се смени.

Още ме е яд, че се случи така, но явно е трябвало да се случи, за да се науча да бъда още по-внимателен откъде и защо минавам. Трафикът в Софето и без велосипеди е крайно натоварен и интензивен, пък какво остава и с такива щураци като нас. :-) Да приемем, че всяко зло е за добро и така, надявам се, ще бъде и в този случай. :-)

На Вас, колеги, желая леко и безаварийно пътуване с Вашите любими колела!
---
Верен почитател на велосипеди "Спринт" и техния производител "Макском", http://maxcombike.com/. Имам и много топли спомени и приятни емоции с велосипеди "Балкан" (които по едно време се казваха и "Weekend") на завода в гр. Ловеч.
Аватар
newbiebg
 
Мнения: 60
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Вто Апр 04, 2017 3:00 pm
Местоположение: София

Re: Счупена капла или поне така твърди механикът.

Мнениеот veskoz » Чет Апр 06, 2017 6:35 am

Е, що що па трее да е точно па същата?
Де'а и незаменимия, ОЕМски геврек!
Купуваш шина със същия брой отвори и ширина и т'ва е!
Официални представителства, телефони... бахмааму...
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: Счупена капла или поне така твърди механикът.

Мнениеот Vorac » Чет Апр 06, 2017 10:46 am

@newbiebg, марката на велосипедът е 'Спринт', а кой модел е? С колко венеца е отзад?

Много вероятно някоя от следните да свърши работа:

http://velosiped.bg/pazaruvaj-po-katego ... hanti.html
Vorac
 
Мнения: 818
Рейтинг: 1513
Регистриран на: Съб Окт 04, 2008 3:47 pm
Местоположение: София, Дружба

Re: Счупена капла или поне така твърди механикът.

Мнениеот Alexi » Чет Апр 06, 2017 11:44 am

сега е момента да сложиш една лека и качествена шина ,колега продава тука много хубави леки шини 26 ( гадая че си с тоя размер )
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Счупена капла или поне така твърди механикът.

Мнениеот newbiebg » Чет Апр 06, 2017 4:16 pm

Благодаря Ви за отговорите и за препоръките, колеги.

Говорих с човек от сервиза на "Спринт" (моят велосипед е "Спринт Леопард 2004 г.") и той ми каза, че другата седмица очаква да им докарат точно шини като за моето колело, така че тогава ще я сменя. Надявам се тази, новата, да е още по-хубава и по-стабилна, така че удоволствието да е още по-голямо и с по-малко изкривявания. Дано никога повече не попадам в такива ПТП-ситуации, но знае ли човек - съдбата е доста непредвидимо нещо, като нас - хората. :-) Но здрави ли сме, всичко се оправя и си идва по местата. :-)
---
Верен почитател на велосипеди "Спринт" и техния производител "Макском", http://maxcombike.com/. Имам и много топли спомени и приятни емоции с велосипеди "Балкан" (които по едно време се казваха и "Weekend") на завода в гр. Ловеч.
Аватар
newbiebg
 
Мнения: 60
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Вто Апр 04, 2017 3:00 pm
Местоположение: София


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 24 госта