динамо главина shimano -странен шум

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

динамо главина shimano -странен шум

Мнениеот kristi » Вто Апр 04, 2017 7:49 pm

Здравейте! Не намерих подходяща тема, затова пускам нова. Скоро си купих капла 26" с динамо главина shimano DH-3N30 6v 3w. Втора ръка но на вид много запазена, права БЕЗ луфт на оста. Работише много добре, но постепенно започна от време на време да издава странен шум, все едно статора леко прериодически опира в магнита. Или отстрани капачките на конусите ли опират незнам. Прави го с и без натоварване(фар). Минах двеста и нещо километра с нея. Може съчмените лагери да имат нужда от смазка? Не искам да развивам конусите, защото няма да мога после да настроя оптимална хлабина, на ,,майстор" не искам да я карам. Предложения?
kristi
 
Мнения: 11
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Чет Юли 17, 2014 9:05 pm

Re: динамо главина shimano -странен шум

Мнениеот screamBoy » Сря Апр 05, 2017 9:12 pm

Хай
може да експериментираш с някаква тефлонова смазка от спрей под налягане - така ще влезе под конусите и ако е от лагерите ще се промени шума. В смисъл някаква фина смазка и под налягане.
Да не забравяме, че на тези с отворени лагери точно разхлабването или презатягането им такова таковата. В смисъл според мен е почти задължително да я отвориш и после да си я натегнеш ти идеално.
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Re: динамо главина shimano -странен шум

Мнениеот kristi » Сря Апр 05, 2017 9:36 pm

Това е че ако я отворя после няма да мога да я затегна правилно и или ще има луфт или ще стяга. Не знам колко точно трябва да е стегната. Работата е там че не издава шум винаги.
kristi
 
Мнения: 11
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Чет Юли 17, 2014 9:05 pm


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 39 госта