Вибрация в курбелите

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Re: Вибрация в курбелите

Мнениеот MIKEY MOUSE » Пет Мар 31, 2017 8:10 am

От това ,което се вижда на снимката /т.е. това ,което аз виждам / веригата опира в рамката-вероятно на главина за 7 венеца са нанизали 8...Забелязва се алуминиев прах изстърган от рамката...Провери за този проблем и ни разкажи! Успех! :wavey:
PRO ARIS ET FOCIS / ЗА ОЛТАРИТЕ И ДОМАШНИТЕ ОГНИЩА/- ЗА ОТЕЧЕСТВОТО!

Ако искаш да разсмееш Господ, разкажи Му за плановете си !
Аватар
MIKEY MOUSE
 
Мнения: 933
Рейтинг: 1637
Регистриран на: Пет Сеп 14, 2012 7:55 pm
Местоположение: В един измислен свят-само за усмихнати и без модератори

Re: Вибрация в курбелите

Мнениеот KroGh » Пет Мар 31, 2017 8:16 am

Интересното е, че колегата ми има същия модел велосипед, само че 27.5" и той казва, че на 24 се усещат леки вибрации.. Със същата верига KMC Z7( 7.3 мм) .. Ще купя KMC Z72 , която е 7,1 мм и ще пробвам с нея как ще е :)
KroGh
 
Мнения: 31
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пон Мар 20, 2017 11:35 am

Re: Вибрация в курбелите

Мнениеот Xoce2 » Пет Мар 31, 2017 8:46 am

KroGh написа:Интересното е, че колегата ми има същия модел велосипед, само че 27.5" и той казва, че на 24 се усещат леки вибрации.. Със същата верига KMC Z7( 7.3 мм) .. Ще купя KMC Z72 , която е 7,1 мм и ще пробвам с нея как ще е :)


:offtopic: Сори за офтопика но, след като е нов велосипеда защо не го оставиш в сервиза откъдето си го взел, за да го оправят? Верига, ухо и т.н. каквото и да се окаже накрая, защо трябва човек да влиза в допълнителни разходи? :nono:
Аватар
Xoce2
 
Мнения: 69
Рейтинг: 1250
Регистриран на: Пон Юни 15, 2015 8:35 am

Re: Вибрация в курбелите

Мнениеот KroGh » Пет Мар 31, 2017 8:58 am

Xoce2 написа:
KroGh написа:Интересното е, че колегата ми има същия модел велосипед, само че 27.5" и той казва, че на 24 се усещат леки вибрации.. Със същата верига KMC Z7( 7.3 мм) .. Ще купя KMC Z72 , която е 7,1 мм и ще пробвам с нея как ще е :)


:offtopic: Сори за офтопика но, след като е нов велосипеда защо не го оставиш в сервиза откъдето си го взел, за да го оправят? Верига, ухо и т.н. каквото и да се окаже накрая, защо трябва човек да влиза в допълнителни разходи? :nono:

4 пъти съм ходил, казват, че всичко си е нормално и трябвало да се "напасне" ?! Интересно защо не се напасва на другите венци, а само на 7ми и 8 ми ?! Както и да е, ще взема една верига за 10 лв 7.1 мм и ще пробвам. Казаха ми да покарам седмица така още и ако не изчезнат вибрациите да им го закарам и да го пратят в завода да го гледат..
KroGh
 
Мнения: 31
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пон Мар 20, 2017 11:35 am

Предишна

Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта