Как да си разглобя/отворя фара?

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Как да си разглобя/отворя фара?

Мнениеот kalchev » Пон Фев 27, 2017 9:29 pm

Здравейте :)
Имам колело NSU с динамо-главина и с фар B&M Lumotec Lyt LED N plus , който обаче при движение не свети постоянно, а мига - започва да свети постоянно само за известен период, когато спре движението. Говорих с познат електротехник и той предположи, че вероятно някакъв изглаждащ кондензатор е заминал и каза, че може да го замери и подмени. Проблемът е , че не знам как да разглобя/отворя фара, не се виждат болтчета, гайки и т.н. Някой от вас има ли идея как може да го разглобим?
Изображение
kalchev
 
Мнения: 7
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Яну 12, 2016 9:38 pm

Re: Как да си разглобя/отворя фара?

Мнениеот Speedmaster™ » Пон Фев 27, 2017 10:11 pm

https://chestercycling.wordpress.com/20 ... e-do-mend/
Тук открих нещо,разглобява се по думите в линка с малка плоска отверка или нещо остро...там също са имали проблем с кондензатора или така го преведох на бързо.Това е вашия фар,нали?
Аватар
Speedmaster™
 
Мнения: 570
Рейтинг: 1448
Регистриран на: Вто Юли 01, 2014 9:07 pm
Местоположение: България

Re: Как да си разглобя/отворя фара?

Мнениеот kalchev » Вто Фев 28, 2017 12:13 am

Мерси! Жалко, че няма клипове в тубата как точно става това отхлюпване с отверка...
Ще опитам, и ако не стане от пръв опит, ще търся някакъв в Търново се занимавал....
kalchev
 
Мнения: 7
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Яну 12, 2016 9:38 pm

Re: Как да си разглобя/отворя фара?

Мнениеот Ozzie » Съб Мар 04, 2017 1:06 pm

@kalchev
С червените стрелки съм маркирал, къде според мен щраква стъклото на фара. Трябва да има и две аналогични на противоположната страна. На въпросните места би трябвало да подпъхнеш отвертката. Може да пробваш и пластмасова карта (дебитна, кредитна и пр.), само не се плаши.
Прикачени файлове
CIMG2739[5].jpg
(170.74 KiB) 88 пъти
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 37 госта