Проблем с ротор RT-99

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Проблем с ротор RT-99

Мнениеот madsnake » Сря Фев 15, 2017 8:58 am

Здравейте,
зимата ми погоди доста неприятен номер с предния ротор. Последното ми каране преди 30 тина дни беше в доста кишаво време в града. Лошото обаче, е че явно не съм измил читаво роторите и след като уикенда излезнах да покарам установих странно поведение на предната спирачка. Не съм сигурен как да го опиша, но най-общо казано е непостоянно спиране поради подут (...) диск. Въпросното раздуване установих след като разглобих всичко, измих хубаво апаратите, дори леко зашкурих накладките. Смених маслото на спирачката. После пробвах и чисто нови накладки, но проблема остана. След като свалих ротора, го наложих на равна повърхност и установих, че не е крив. Като се загледах по-отблизо и се заиграх с шублера, обаче установих, че в една секция диска е дебел 1.7мм а навсякъде другъде е 1.5мм. Вижда се и съвсем ясно как там сандвича (парчетата стомана, залепени за алуминия в средата) се е раздул видимо. Нямам идея дали е поправимо или трябва да сменям ротора. Той е на около 2000км и изобщо не ми се иска да го хвърлям, но е доста дразнещо да се кара така. Някакви идеи?
Аватар
madsnake
 
Мнения: 737
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 24, 2007 11:47 pm
Местоположение: Софийската джунгла

Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 39 госта


cron