Проблем с Rock Shox XC28- не мога да отворя вилката

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Проблем с Rock Shox XC28- не мога да отворя вилката

Мнениеот asl » Вто Фев 07, 2017 10:18 pm

Здравейте.Имам следния проблем. Искам да отворя вилката.Развивам болтовете,почуквам дори няколко пъти.Дърпам.И ботушите не излизат.Някой има ли идея как да отворя тази вилка?
Благодаря предварително.
asl
 
Мнения: 42
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 02, 2016 3:54 pm

Re: Проблем с Rock Shox XC28-немога да отворя вилката

Мнениеот Alexi » Вто Фев 07, 2017 11:42 pm

развиваш болтовете ,но не докрай .. после почукваш по тях но понякога си трябва по силничко ,така че развитата примерно 1 см глава на болта да хлътне ,това и от 2те страни
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Проблем с Rock Shox XC28-немога да отворя вилката

Мнениеот Kobeto » Сря Фев 08, 2017 12:25 am

Ъъъ, щом не си много наясно с отварянето, сигурен ли си, че ще успееш да я събереш после и да работи нормално :) Че и аз така се бях решил да отварям една вилка, та като прочетох още малко, пък и ми казаха, че вероятността да направя гаф е голяма, когато няма някой покрай мен да ми покаже как се случват нещата правилно. Бих те посъветвал да я дадеш на човек, който разбира :)
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

Re: Проблем с Rock Shox XC28-немога да отворя вилката

Мнениеот Alexi » Сря Фев 08, 2017 7:41 am

ако иска да обслужи само ботушите няма кой знае какво за объркване .. вече за разглобяването на пружината и ребаунда е добре най малкото да си изтегли човек едно описание от сайта на Срам със скица на подредбата на частите ,не е кой знае колко сложно при този модел .
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Проблем с Rock Shox XC28-немога да отворя вилката

Мнениеот asl » Сря Фев 08, 2017 11:33 am

Преди имах дуро и се справях.Свалям само ботушите изчиствам и смазвам.Това с почукването го пробвах,даже и по-силно,но не излиза.Днес пак ше пробвам.Един човек ми каза,че най-вероятно не е сервизирана скоро.Друг вариант има ли?
asl
 
Мнения: 42
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 02, 2016 3:54 pm


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта