Спирачен диск опира в накладката след смяна на вътрешна гума

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Спирачен диск опира в накладката след смяна на вътрешна гума

Мнениеот headhead » Нед Ное 06, 2016 10:19 am

Здравейте,
Вчера спуках предна гума (малко парче стъкло в Борисовата). Отидох в сервиз за смяна на вътрешна гума. Всичко нормално дотук, но като се прибирах забелязах че сякаш гумата е леко крива карайки. Прибрах колелото в гаража, завъртях предната гума на ръка и видях ,че предния спирачен диск опира леко в накладката при оборот. Опира в положението в ,което и на мен ми се струваше карайки че гумата е леко крива. Поиграх си малко с кранчето за затягане ,но нищо не стана. Възможно ли е да се е разцентровала каплата при смяната или вътешната гума не е паснала като хората? Не видях какъв рязмер беше вътешената гума само видях че пишеше Conti. Bъншните са Cont. Race King 2.2.Бихтели ми казали къде мога да търся проблема?
headhead
 
Мнения: 43
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Сря Юли 27, 2016 9:05 am

Re: Спирачен диск опира в накладката след смяна на вътрешна гума

Мнениеот billclinton » Нед Ное 06, 2016 10:30 am

Със затягане(отпускане)на QR трябва стане - просто пробвай няколко пъти
Има и вариант да не е легнала добре външната гума при монтажа и в шината,но това се оправя с припомване - спадаш и сллед това припомваш по малко с компресора докато изпращи и се намести
billclinton
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1525
Регистриран на: Вто Ное 11, 2014 11:23 am
Местоположение: София

Re: Спирачен диск опира в накладката след смяна на вътрешна гума

Мнениеот headhead » Нед Ное 06, 2016 5:09 pm

Нищо не става със отслабване, затягане на QR. Струва ми се че външната гума е леко изместена на една страна и в това положение диска опира в накладката. Не съм пробвал да я спадна и надуя пак, защото нямах време и компресор под ръка.
headhead
 
Мнения: 43
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Сря Юли 27, 2016 9:05 am

Re: Спирачен диск опира в накладката след смяна на вътрешна гума

Мнениеот floydogi » Нед Ное 06, 2016 5:29 pm

Гумата сигурно не е легнала добре в шината, но това няма общо с опирането на диска. Най-вероятно при центроването на калипера оста не е била легнала добре и сега се налага нова центровка.
floydogi
 
Мнения: 120
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Сря Мар 05, 2014 6:09 am

Re: Спирачен диск опира в накладката след смяна на вътрешна гума

Мнениеот ^_WhitE_DeMoN_^ » Нед Ное 06, 2016 10:49 pm

Ако спирачката е хидравлична - сваляме каплата, със стерилен инструмент избутваме буталата в прибрано положение, слагаме прецисзно каплата и стягаме остта, припомпваме лостчето на спирачката.
Viber | Telegram | WhatsApp | Kaizala: 0885355287 || Facebook: Serge Bulah || Instagram: serge.insta
Аватар
^_WhitE_DeMoN_^
 
Мнения: 457
Рейтинг: 1775
Регистриран на: Нед Юли 26, 2009 3:23 pm
Местоположение: София, Льолин-6

Re: Спирачен диск опира в накладката след смяна на вътрешна гума

Мнениеот Vorac » Пон Ное 07, 2016 11:10 am

^_WhitE_DeMoN_^ написа:стерилен

:D :rofl:
Vorac
 
Мнения: 818
Рейтинг: 1513
Регистриран на: Съб Окт 04, 2008 3:47 pm
Местоположение: София, Дружба


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта