Направи си сам Chain-cleaner

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Мнениеот did » Пет Юни 18, 2004 4:54 pm

[quote="axelmax"]
... gluposti, gluposti, gluposti ... reklala na KMC ... gluposti, gluposti, ...
[/quote]


Axelmax, след като 5 минути се борих със здравата логика за да разбера какво си написал (проблема не е само в латиницата) съвсем ти се чудя на разсъжденията! Хубаво, караш си ти веригата 15-20000км, като последните 10-15000 се тормозиш при всяко превключване, въртенето не е гладко, даже веригата висва, щото вече не е с правилната дължина. Накрая, след като мазохистичната процедура приключи със скъсване на веригата в момент, в който най-малко очакваш (например на 60-70км от най-близкия велосервиз), ти се налага да си сменяш и блока зъбчатки, които струват колкото 5 вериги KMC като твоята. И къде е логиката (що ли я и търся де)????????
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот PtD » Пет Юни 18, 2004 7:58 pm

[quote="rujiru"]


ми личния ми опит показва че верига която не се подържа 3 години подред а само се смазва просто се разлуфтва и става по огъваща се настрани като ни най-малко не и пречи да си се използва.
ако веригите изкарваха по 1 година щех да се оженим напрао и да се откажа от каране на колило :):)
[/quote]


Ха! :^: Хубава верига, значи, моята се взриви и разлетя на парчета за около 1 година :D (Или нежно каране ;))
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот КапитанПланета » Пет Юни 18, 2004 8:01 pm

[quote="axelmax"]

...vie neznam kolko karate ama na godina 3000km ,mi se vijdat mnogo malko,ot koeto idva vaprosa ,vie karate li voobste...[/quote]


axelmax, yo da man :thumb:
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот КапитанПланета » Нед Юни 20, 2004 9:43 pm

Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот PtD » Пон Юни 21, 2004 1:42 am

[quote="КапитанПланета"]

http://www.mbaction.com/detail.asp?id=225
[/quote]


Еее, малко е прекалено... Да сметнем, 3 вериги по 30 кинта на година (минимум!, и то за 8-15ч каране на седмица... аз какво да кажа като карам по 20+ ч на седмица :angfire:) или една верига за 30 кинта и една касета за 30 кинта на година?

:D
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот TOYAGA » Пон Юни 21, 2004 9:47 am

Кви са тия вериги по 30 кинта бе? За еднократна употреба може би?:D:D:D
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот rujiru » Пон Юни 21, 2004 10:05 am

[quote="TOYAGA"]

Кви са тия вериги по 30 кинта бе? За еднократна употреба може би?:D:D:D
[/quote]


ако не се лъжа Shimano веригите са по толкова - 30-40 лв
rujiru
 
Мнения: 313
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Май 01, 2004 1:00 pm
Местоположение: Vietnam

Мнениеот NoNe » Пон Юни 21, 2004 10:21 am

ами едно IG-31 е около 20 даже...


on topic ;)
не мое се намери плексиглас :( дъ ге!
NoNe
 
Мнения: 267
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 11:20 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот M1010X » Пон Юни 21, 2004 10:57 am

да бе, ей сега давам толкова пари за верига. карам с някво шимано за 12 кинта и тва е. а може и да не е шимано. ама кво значение има, така или иначе я сменям веднъж на половин-една година, щото или се къса сама от много каране (кик, кик, кик... :)), или аз я прецаквам с много скъсяване/удължаване. ама поне после си карам нова-новеничка. колко време се задържа такава, няма да споменавам :)

@ноне: виж в мр. бриколаШ. там плексиглас има колкото си искаш и сякви цветове. можеш да си го направиш и бембен ако искаш chain cleaner-а :D
Above and beyond
Аватар
M1010X
 
Мнения: 1272
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 11:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот TOYAGA » Пон Юни 21, 2004 11:18 am

[quote="rujiru"]

[quote="TOYAGA"]

Кви са тия вериги по 30 кинта бе? За еднократна употреба може би?:D:D:D
[/quote]


ако не се лъжа Shimano веригите са по толкова - 30-40 лв
[/quote]


Бре каква еФтиния! Айде пак говорете сега, че байкШОПИТЕ деряли кожи...:D:D:D
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот PtD » Пон Юни 21, 2004 11:23 am

[quote="TOYAGA"]

Кви са тия вериги по 30 кинта бе? За еднократна употреба може би?:D:D:D
[/quote]


Ами разбира се, че за еднократна употреба :D Аз не се моря да си *поправям* веригата, като се разчлени, направо си взимам нова... пък и поправката на избушила верига си е нещо опасно, M1010X може да потвърди за pedal-kick drop-off... :B):

За модела и цената имах предвид SRAM PC-58.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот PtD » Пон Юни 21, 2004 11:27 am

[quote="M1010X"]

ама кво значение има, така или иначе я сменям веднъж на половин-една година, щото или се къса сама от много каране (кик, кик, кик... :)), или аз я прецаквам с много скъсяване/удължаване. ама поне после си карам нова-новеничка. колко време се задържа такава, няма да споменавам :)
[/quote]


Мноу гадно, мноу. Последно при един surge ми гръмна веригата и дясното ми коляно (с него правя кик-а) се срещна с кормилната тръба мноу злостно. Ник'ви кори не помогнаха.:xx(:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот Dani » Вто Юли 13, 2004 8:28 am

[quote="SPA"]
Ами взимаш една бутилка от минерална вода 1.5 литра. Слагаш в нея към 200мл газ. Сваляш веригата и я пъхаш при газта. И почваш SHAKE BABY SHAKE. После ако не можеш да изкараш веригата през дупката режиш бутилката. Избърваш веригата и воала чистак бърсак нова. Аз ползвам шише от PRISUNS защо са с широко гърло и не се налга да режа после.
Живей в :peace:
[/quote]

Само едно не разбрах!
"Сваляш веригата" - Означава да я разкачиш, да е отворена.... и колко пъти годишно го правиш?!
Защото аз вчера се опитах да я сваля и се оказа че трябва да я разглабям или да изрежа парче от рамката:xx(:.
I'd like mornings better if they started later!
Dani
 
Мнения: 192
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Вто Май 18, 2004 11:33 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Вто Юли 13, 2004 8:56 am

[quote="PtD"]

Как ви не мързи... тя веригата я изкара 1 година, я не... И ако не се скъса от само себе си, така или иначе ще се износи от зъбите. TOYAGA макар и да заяви, че не е привърженик на еднократната употреба, в този случай заема позиция, към която мога да се присъединя - купуваш си нова верига, старата използваш за самоотбрана, всичко е ток и жици.
[/quote]


не съм съгласен - когато прешлените на веригата се износят (от рядко почистване, щото няма по унищожителна смес от мръсотия и смазка) ти заминават и венците. така че разглеждай чистенето на веригата като грижа за венците - така определено мисля има смисъл, нали? :D
иначе изхабена или не, аз сменям верига на 6 месеца безусловно...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот PtD » Вто Юли 13, 2004 2:51 pm

[quote="bikerider"]

така че разглеждай чистенето на веригата като грижа за венците - така определено мисля има смисъл, нали? :D
иначе изхабена или не, аз сменям верига на 6 месеца безусловно...
[/quote]



Ами то... ами че... ами на мен и венците са ми консуматив :D
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот bikerider » Вто Юли 13, 2004 3:30 pm

[quote="PtD"]

[quote="bikerider"]

така че разглеждай чистенето на веригата като грижа за венците - така определено мисля има смисъл, нали? :D
иначе изхабена или не, аз сменям верига на 6 месеца безусловно...
[/quote]



Ами то... ами че... ами на мен и венците са ми консуматив :D
[/quote]


така съм съгласен... :agree::beer:
горките ти венци :bawling::D
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Windstream » Сря Юли 14, 2004 3:19 am

[quote="Dani"]


Само едно не разбрах!
"Сваляш веригата" - Означава да я разкачиш, да е отворена.... и колко пъти годишно го правиш?!
Защото аз вчера се опитах да я сваля и се оказа че трябва да я разглабям или да изрежа парче от рамката:xx(:.
[/quote]

Ми зависи от байка (на тия с люлеещо рамо се изхлузват безпроблемно), но в общия случай си трябва разкачане на веригата. За това си има специален инструмент който може да се намери в почти всеки вело-магазин при това на съвсем невисока цена.
Officially recognized show-off post whore - Yee-haw! :cowboy:
Аватар
Windstream
 
Мнения: 2068
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 7:57 pm
Местоположение: Detroit, USA

Мнениеот Dani » Сря Юли 14, 2004 9:44 am

[quote="Windstream"]
Ми зависи от байка (на тия с люлеещо рамо се изхлузват безпроблемно), но в общия случай си трябва разкачане на веригата. За това си има специален инструмент който може да се намери в почти всеки вело-магазин при това на съвсем невисока цена.
[/quote]

Е да, ама ако всеки месец си чистиш веригата, след половин година тя ще почне да си пада сама.
За целта аз ползвам едно канче и провисвам веригата от средното движение и с четчица ........ става добре!:D
I'd like mornings better if they started later!
Dani
 
Мнения: 192
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Вто Май 18, 2004 11:33 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Сря Юли 14, 2004 9:52 am

[quote="Dani"]

[quote="Windstream"]
Ми зависи от байка (на тия с люлеещо рамо се изхлузват безпроблемно), но в общия случай си трябва разкачане на веригата. За това си има специален инструмент който може да се намери в почти всеки вело-магазин при това на съвсем невисока цена.
[/quote]

Е да, ама ако всеки месец си чистиш веригата, след половин година тя ще почне да си пада сама.
За целта аз ползвам едно канче и провисвам веригата от средното движение и с четчица ........ става добре!:D
[/quote]


ееее, айде сега и ти... ако така лесно падаше веригата след шестото почистване, моята щеше да се счупи след месец и половина...

аз ползвам машинката на Барбиери (дето е на снимката) - нито съм оцапвал нещо, нито съм скапвал нещо - става буквално за 1 мин плюс още 10мин за съхнене и половин минута за смазване...

а за пичовете дето се оплакват от оцапване с машинките - има си указано ниво на течността...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот rujiru » Сря Юли 14, 2004 10:16 am

[quote="Dani"]

[quote="Windstream"]
Ми зависи от байка (на тия с люлеещо рамо се изхлузват безпроблемно), но в общия случай си трябва разкачане на веригата. За това си има специален инструмент който може да се намери в почти всеки вело-магазин при това на съвсем невисока цена.
[/quote]

Е да, ама ако всеки месец си чистиш веригата, след половин година тя ще почне да си пада сама.
За целта аз ползвам едно канче и провисвам веригата от средното движение и с четчица ........ става добре!:D
[/quote]


И аз така я чистя :), струва ми се по лесно от откачването, а и да си призная ме е стах да я отварям [ веригата ] на всяко чистене
rujiru
 
Мнения: 313
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Май 01, 2004 1:00 pm
Местоположение: Vietnam

Мнениеот Windstream » Сря Юли 14, 2004 10:19 am

[quote="rujiru"]

а и да си призная ме е стах да я отварям [ веригата ] на всяко чистене
[/quote]

Добре де, веригите ви имат по няколко десетки осички - колко голям е шанса всеки път да вадите една и съща?
Officially recognized show-off post whore - Yee-haw! :cowboy:
Аватар
Windstream
 
Мнения: 2068
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 7:57 pm
Местоположение: Detroit, USA

Мнениеот Dani » Сря Юли 14, 2004 11:25 am

[quote="rujiru"]

И аз така я чистя :), струва ми се по лесно от откачването, а и да си призная ме е стах да я отварям [ веригата ] на всяко чистене
[/quote]

Като гледам машинката ми изглежда читава, ама аз свалям задното колело за да мога да почистя по добре зъбите(по-скоро между плочите) и дерайльора(депласьора), пък и по-лесно се моткам по терасата само с една гума. (Пък и ако жената ме види да мажа вътреееее.......:xx(:)
I'd like mornings better if they started later!
Dani
 
Мнения: 192
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Вто Май 18, 2004 11:33 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Сря Юли 14, 2004 12:06 pm

[quote="Dani"]

[quote][i]Originally posted by rujiru[/i]
...Пък и ако жената ме види да мажа вътреееее.......:xx(:)
[/quote]


Моля ви, не повдигайте тая тема!!! МОЛЯ ВИ!
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Предишна

Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 34 госта