Препоръчайте велосервиз в София

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Препоръчайте велосервиз в София

Мнениеот Estrella » Сря Апр 06, 2016 4:47 pm

Здравейте! Първо ще отбележа, че съм новак в света на колоезденето и не съм наясно с доста термини и положения. Тъй като не разполагам с голям бюджет, реших да си взема велосипед втора ръка за градско каране. Порових се в интернет и се спрях на вносен ретро модел с дамска рамка, 28 цола, 7 вътрешни скорости Shimano Nexus, двустенни капли, контра и предна спирачка Tektro. Както се очаква при употребяваните колела, има какво да се пипне, постегне или смени. Велосипедът пристигна с куриер и при тестването на място установих определено съпротивление при движението на предното колело. Разглеждайки отблизо видях, че лявата калодка на спирачката се опира в каплата, и че калникът е леко изкривен, и вероятно той също създава смущения при въртенето на гумата. Тъй като не знам как сама да отстраня този проблем, моля да ме посъветвате къде може да пренагласят спирачката и да изправят калника, така че да се освободи напълно движението на предното колело. Трябва още да се сменят външните гуми и ръкохватките. Моля, препоръчайте ми сервиз в София (център или околните на Студентски град квартали), където няма да ми "смъкнат кожата" за лекия ремонт и новите компоненти.
Estrella
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Апр 04, 2016 12:08 am

Re: Препоръчайте велосервиз в София

Мнениеот victortrt » Сря Апр 06, 2016 5:24 pm

На първа място честито и на второ място, поздравления за правописа.
Във всеки сервиз ще ги направят тези неща, вече на каква цена, не знам. Спирачката се регулира лесно с отвертка и затягане на долното болтче на проблемната част или отпускане на болтчето на отсрещната, но това едва ли ти помага особено.
Не знам дали е редно да се дават конкретни препоръки, затова ще дам примери.
На мен когато съм си купувал педали и колче за седалка от магазина на ул. Гурко между Л. Каравелов и канала срещу парка на съветската армия /Княжевската градина/ ми ги монтираха или безплатно или за лев - два.
Във Веломания на Борис І /Между Екзарх Йосиф и Цар Симеон/ също ми взеха учудващо малко пари за смяна на жило на команда за вътрешни скорости /2 лева и цената на жилото - под лев/.
Във велоработилницата на Шишман и Графа също правят такива неща и не е скъпо, имат и ретро ръкохватки, както и гуми.
Пазари се там откъдето купиш ръкохватки и гуми да ги сменят безплатно, но при задната задължително попитай дали са сигурни, че знаят какво правят, защото има особености при закачане жилото на командата отзад, трябва да се фиксира след сваляне и т.н.

П.С. Имай предвид, че ръкохватки има евтини и скъпи, но хубавите гуми не са съвсем евтини /подготви се за нещо като 20-20 лева за гума/
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Препоръчайте велосервиз в София

Мнениеот krach » Сря Апр 06, 2016 8:14 pm

Лично аз, силно препоръчвам момчетата от байк център в Лозенец. Винаги са супер точни дори повече от други от същата верига магазини, от там съм останал с най - добри впечатления, както и от съвети, така и от самото техническо обслужване!
krach
 
Мнения: 631
Рейтинг: 1451
Регистриран на: Нед Юли 31, 2011 11:27 am

Re: Препоръчайте велосервиз в София

Мнениеот Estrella » Сря Апр 06, 2016 10:12 pm

Благодаря ви много за полезната и изчерпателна информация, victortrt и krach! Още утре смятам да видя какво може да се направи по въпроса в някое от посочените от вас места. Ще имам предвид съветите ви :)
Estrella
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Апр 04, 2016 12:08 am

Re: Препоръчайте велосервиз в София

Мнениеот hellp » Сря Апр 06, 2016 11:10 pm

Ако си в Студентски град, бившата "Байк зона" ти е близо - кв. Дървеница, ул. "Проф. Стоян Киркович", бл. 28, вх. Б. Спускаш се зад Фантастикото в Дървеница и се пада втората улица вляво (виж google maps). Обаче първо трябва да се обадиш, а по телефона можеш да си кажеш и проблемите и да питаш за цена.
087 963 6063, Радо
hellp
 
Мнения: 235
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пет Яну 15, 2016 10:16 am

Re: Препоръчайте велосервиз в София

Мнениеот Vorac » Чет Апр 07, 2016 9:54 am

krach написа:Лично аз, силно препоръчвам момчетата от байк център в Лозенец.


Тези на Плиска и в Младост също са супер пичове. Най-кадърните механици в София, според скромния ми опит.
Vorac
 
Мнения: 818
Рейтинг: 1513
Регистриран на: Съб Окт 04, 2008 3:47 pm
Местоположение: София, Дружба

Re: Препоръчайте велосервиз в София

Мнениеот krach » Чет Апр 07, 2016 3:10 pm

Vorac написа:
krach написа:Лично аз, силно препоръчвам момчетата от байк център в Лозенец.


Тези на Плиска и в Младост също са супер пичове. Най-кадърните механици в София, според скромния ми опит.


То верно както съм го написал не е много обективно. Говоря за тези по южната част на София
krach
 
Мнения: 631
Рейтинг: 1451
Регистриран на: Нед Юли 31, 2011 11:27 am

Re: Препоръчайте велосервиз в София

Мнениеот victortrt » Нед Апр 10, 2016 4:01 pm

Вчера поразчиствах и установих, че ми се намират две външни гуми 37 мм, които жената иска да разкарам, така че ако не си си намерила до сега, ги подарявам /без монтаж обаче/
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Препоръчайте велосервиз в София

Мнениеот Estrella » Пет Апр 15, 2016 11:46 pm

victortrt написа:Вчера поразчиствах и установих, че ми се намират две външни гуми 37 мм, които жената иска да разкарам, така че ако не си си намерила до сега, ги подарявам /без монтаж обаче/

Victortrt, още не съм сменила външните гуми. Ако са здрави и в добро състояние, с удоволствие ще ги взема.
Estrella
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Апр 04, 2016 12:08 am

Re: Препоръчайте велосервиз в София

Мнениеот victortrt » Съб Апр 16, 2016 4:23 pm

Здрави са и в добро състояние, но не бяха моите гуми за градско колело. Имаш лично съобщение за контакт. Иначе гумите са тия като марка, модел и размер - леки, за хибридни велосипеди /стават за черен път и пътека в парк/ - http://www.velo-m.net/product/5414/vans ... 0x38c.html съответно стават и за асфалт. Като минус - високи, тесни, т.е. могат да опрат в калник или вилка и нямат защита срещу спукване, което обаче води и до много по-високо тегло, с което аз съм се примирил, след като бутах от Декатлн Подуяне до Лъвов мост в една жега.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Препоръчайте велосервиз в София

Мнениеот kratos » Пон Сеп 18, 2017 8:46 am

Здравейте, търсих мнения за велосервиз в София, но намерих само миналогодишни. Ще бъда благодарен да ми препоръчате сервиз. Става въпрос за профилактика на вилка и шок sr suntour.
Поздрави!
kratos
 
Мнения: 35
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Сря Мар 05, 2014 1:53 pm
Местоположение: Монтана

Re: Препоръчайте велосервиз в София

Мнениеот emilio94 » Пон Сеп 18, 2017 10:56 am

Jester
emilio94
 
Мнения: 39
Рейтинг: 1185
Регистриран на: Вто Сеп 01, 2015 9:49 pm

Re: Препоръчайте велосервиз в София

Мнениеот cyclopz » Съб Сеп 23, 2017 10:59 pm

Jester - зад пазар Красно село - има точен адрес в сайта :agree:
Аватар
cyclopz
 
Мнения: 179
Рейтинг: 1372
Регистриран на: Пон Авг 05, 2013 10:29 pm

Re: Препоръчайте велосервиз в София

Мнениеот kratos » Нед Сеп 24, 2017 7:16 am

emilio94 написа:Jester
cyclopz написа:Jester - зад пазар Красно село - има точен адрес в сайта :agree:


Благодаря! :beer:
kratos
 
Мнения: 35
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Сря Мар 05, 2014 1:53 pm
Местоположение: Монтана


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта