Проблем с венец на касета

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Проблем с венец на касета

Мнениеот Djani_Varna » Чет Май 14, 2015 9:07 pm

Здравейте! На един приятел му се развали колелото и ето какво стана: когато върти курбелите нали те поддвижват веригата и тя касетата на задната капла, точно там е проблема всичко се движи, а задната капла не се върти, а само касетата.. Как може да се оправи някакви идеи? (става въпрос за ниско класен байк 200-300лв)
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Проблем с венец на касета

Мнениеот Ozzie » Чет Май 14, 2015 9:17 pm

Тъй като вероятно става въпрос за касета на резба, хвърляте задната касета и я сменяте с нова.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Проблем с венец на касета

Мнениеот Djani_Varna » Пет Май 15, 2015 8:36 am

Да обаче остта вътре като я изкараме няма проблем.. Смисъл нали знаете на една страна като завъртиш касетата не се движи а на другата се движи (когатонвъртиш педалите назад) и аз точно това се чудя..ако сменим ос и лагерите вътре дали няма да се оправи?
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Проблем с венец на касета

Мнениеот Yash » Пет Май 15, 2015 8:48 am

Разглобете свободното движение. Проверете дали са здрави кученцата и пружината/те.
Аватар
Yash
 
Мнения: 785
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 7:24 pm

Re: Проблем с венец на касета

Мнениеот Djani_Varna » Пет Май 15, 2015 9:39 am

А тази касета със специален ключ ли се вади или, защото имам спомени, че някой беше споменал, че се вади със специален ключ пък също съм чувал че може да се вади без такъв ключ.. :dontknow:
п.п имайки предвид, че става на въпрос за евтино колело..едва ли ще е няква касета за 25-30 че и нагоре лв. :D
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Проблем с венец на касета

Мнениеот skulboy » Пет Май 15, 2015 5:48 pm

Първо няма да е зле да пишеш по-грамотно и да обясниш по-разбираемо, както и да е. За касета на резба си има ключ с който се развива касетата, ако си магьосник може би ще стане и без него. Сменете касетата с нова, струват до 25 лева. Успех!
Нещо ме дърпа пак назад,
трудно ми е да се отскубна.
Ще го преборя щом съм млад
и държа съвестта си будна!
Аватар
skulboy
 
Мнения: 387
Рейтинг: 1360
Регистриран на: Пон Фев 03, 2014 2:43 pm

Re: Проблем с венец на касета

Мнениеот Djani_Varna » Пет Май 15, 2015 7:04 pm

skulboy написа:Първо няма да е зле да пишеш по-грамотно и да обясниш по-разбираемо, както и да е. За касета на резба си има ключ с който се развива касетата, ако си магьосник може би ще стане и без него. Сменете касетата с нова, струват до 25 лева. Успех!

Съжалявам.. Пишех от телефона и не съм толкова сръчен с телефонната клавиатура :D
Собственикът на велосипеда си взе нова капла, защото се беше прецакала резбата на самата капла :)
П.П Може би не могах да ви обясня кое как е, защото ми куца терминологията, но с времето... :) Благодаря на всички!
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: evilzet и 127 госта