Преходник за вентил на шок FOX

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Преходник за вентил на шок FOX

Мнениеот Sasho_snegorina » Пет Апр 11, 2014 1:35 am

Здравейте, колеги! Трябва ми преходник, който може да се монтира на по-старите шокове на FOX. Фабрично са направени да се помпят със специална игла, но при монтирането на този преходник, без проблем въздушната камера се напомпва с обикновена помпа за шокове и вилки. Същият този преходник, мисля че се използва фабрично при шоковете FOX Air за напомпване на въздушната пружина. Някой има ли идея от къде мога да си закупя такъв вентил? В ebay.com цените започват от 70лв. и не са опция. Благодаря предварително! Представлява ето това ->
Изображение Изображение
Изображение
Практическият ефект от адреналина е приток от хормони в резултат на възбуда на организма, което води до ускоряване на ритъма на жизнените функции.
Аватар
Sasho_snegorina
 
Мнения: 942
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Нед Мар 11, 2007 9:29 pm

Re: Преходник за вентил на шок FOX

Мнениеот bio » Пет Апр 11, 2014 9:20 am

извинявай, че се намесвам ... но може ли да покажеш снимка на тази игла за помпане ?!?
скоро си купих подобен шок, с по-нисък вентил ... и все си мисля, че ще мога да го напомпя.
edit: http://huckingkitty.com/forums/viewtopic.php?f=11&t=699 аааа за тази игла в края на упътването ли говориш ?!?
и мога да ти опиташ как да си направиш така игла, ако имаш мерак. правил съм си ... но за помпане на FLOAT шоковете.
анти-каски !!!
Аватар
bio
 
Мнения: 2512
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2003 9:54 pm
Местоположение: Пловдив, България

Re: Преходник за вентил на шок FOX

Мнениеот Sasho_snegorina » Пет Апр 11, 2014 11:21 am

Да, мисля че това се използва за напомпване, но ще е в пъти по-удобно да се монтира преходник към обикновен "shrader" вентил.
Практическият ефект от адреналина е приток от хормони в резултат на възбуда на организма, което води до ускоряване на ритъма на жизнените функции.
Аватар
Sasho_snegorina
 
Мнения: 942
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Нед Мар 11, 2007 9:29 pm

Re: Преходник за вентил на шок FOX

Мнениеот bio » Пет Апр 11, 2014 12:09 pm

Sasho_snegorina написа:Да, мисля че това се използва за напомпване, но ще е в пъти по-удобно да се монтира преходник към обикновен "shrader" вентил.

ами гледай какво прави пак същият агент -> http://www.huckingkitty.com/forums/view ... f=11&t=680
пиниза е, че аз не мога да намеря чертеж на твоят шок и да го разгледам добре.
та може да направиш следната схема.
1. сваляш онзи стопорния болт, който затваря IFP камерата.
2. измерваш резбата с шублер и резбомер.
3. купуваш автомобилен вентил за безкамерна гума.
4. нарязваш му резбата, която си измерил.
5. монтира и караш.

проблемите са следните:
1. като свалиш болта ще загубиш налягането и ако искаш да караш междувременно трябва да го напомпаш с тази игла, за която ти говоря.
2. най-вероятно резбата ще е цолова и ще ядех голям кYр да намериш такава плашка за да нарежеш резба върху автомобилния вентил.

и другото е че тази камера според мен се помпи само при ремонт на шока. не е нужно да променяш постоянно това налягане и мисля, че когато е в нормалните то не влияе върху характеристиката на шока.

сега да ти обясня ли как да си направиш игла ?!?

игла за помпа.
игла за спринцовка.
поялник.
припой.
и кисел флюс (гасена солна киселина).
2 лв + 5-10min работа = IFP игла
анти-каски !!!
Аватар
bio
 
Мнения: 2512
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2003 9:54 pm
Местоположение: Пловдив, България

Re: Преходник за вентил на шок FOX

Мнениеот Sasho_snegorina » Пет Апр 11, 2014 12:58 pm

Разглобил съм тапата на въздушната камера, през която се помпа. Шокът съм го разглобил за сервизация, така че трябва да се напомпа след това. Болта - тапа, който запушва отвора за иглата, за мое учудване е с резба М8x1, така че няма да е проблем да се нареже резба. Въпросът е, че не съм виждал заготовка за автомобилен вентил, която да е по-дебела в края, за да може да се нареже резба M8?
Практическият ефект от адреналина е приток от хормони в резултат на възбуда на организма, което води до ускоряване на ритъма на жизнените функции.
Аватар
Sasho_snegorina
 
Мнения: 942
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Нед Мар 11, 2007 9:29 pm

Re: Преходник за вентил на шок FOX

Мнениеот bio » Пет Апр 11, 2014 1:05 pm

Sasho_snegorina написа:Разглобил съм тапата на въздушната камера, през която се помпа. Шокът съм го разглобил за сервизация, така че трябва да се напомпа след това. Болта - тапа, който запушва отвора за иглата, за мое учудване е с резба М8x1, така че няма да е проблем да се нареже резба. Въпросът е, че не съм виждал заготовка за автомобилен вентил, която да е по-дебела в края, за да може да се нареже резба M8?

РЕЗБОМЕР - НАМЕРИ СИ РЕЗБОМЕР.
резбата е най-вероятно 5/16 - 24. същата е резбата при FLOAT-a. доста близка до М8х1, но малко по-ниска и М8х1 болт не може да се навие.
иначе вентили за камиони/коли ... нещо подобно на това -> http://basvulk.com/bg/valves
ако е 5/16 - 24 нямам представа къде ще намериш такава плашка. остава варианта ако има чалъм да го нарежеш до М8х1
анти-каски !!!
Аватар
bio
 
Мнения: 2512
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2003 9:54 pm
Местоположение: Пловдив, България

Re: Преходник за вентил на шок FOX

Мнениеот bio » Съб Апр 12, 2014 12:56 pm

а сега видях, че съм забравил за този линк ... да ти покажа. http://garageblag.blogspot.com/2013/05/ ... t-rp2.html
анти-каски !!!
Аватар
bio
 
Мнения: 2512
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2003 9:54 pm
Местоположение: Пловдив, България

Re: Преходник за вентил на шок FOX

Мнениеот Sasho_snegorina » Сря Апр 16, 2014 5:54 pm

Резбата е инчова, пробвах с болт M8x1 и се навиват само 2 навивки. Ако се намери оригинален преходник от някой донор ще е идеално.
Практическият ефект от адреналина е приток от хормони в резултат на възбуда на организма, което води до ускоряване на ритъма на жизнените функции.
Аватар
Sasho_snegorina
 
Мнения: 942
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Нед Мар 11, 2007 9:29 pm

Re: Преходник за вентил на шок FOX

Мнениеот bio » Сря Апр 16, 2014 7:16 pm

Sasho_snegorina написа:Резбата е инчова, пробвах с болт M8x1 и се навиват само 2 навивки. Ако се намери оригинален преходник от някой донор ще е идеално.

за съжаление до колкото им разчитам диаграмите ... другите вентили на FOX не са с тази резба. и няма да намериш готово решение ... трябва да търси някаква самоделка (показах ти няколко опции) или плашка 5/16 -24.
успех !!!
анти-каски !!!
Аватар
bio
 
Мнения: 2512
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2003 9:54 pm
Местоположение: Пловдив, България

Re: Преходник за вентил на шок FOX

Мнениеот bio » Пон Апр 28, 2014 1:27 pm

докъде я докара, че ми е интересно?!? казвай ако трябва да ти пращам помощни средства ...
анти-каски !!!
Аватар
bio
 
Мнения: 2512
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2003 9:54 pm
Местоположение: Пловдив, България

Re: Преходник за вентил на шок FOX

Мнениеот Alexi » Нед Сеп 24, 2017 12:04 pm

изравям тази стара темичка ,останала недовършена щото е интересна малко теми има за DIY сервизиране на шокове и понеже моя шок натам върви и ще трябва да отварям демпфера му ( аз или в сервиз още се чудя да го мятам ли ) ме интересува иглата за помпене на въздушната камера на демпфера има ли я някъде в готов вид или ако някой е правил самоделна да даде акъл ..
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Преходник за вентил на шок FOX

Мнениеот bio » Нед Сеп 24, 2017 1:05 pm

Alexi написа:изравям тази стара темичка ,останала недовършена щото е интересна малко теми има за DIY сервизиране на шокове и понеже моя шок натам върви и ще трябва да отварям демпфера му ( аз или в сервиз още се чудя да го мятам ли ) ме интересува иглата за помпене на въздушната камера на демпфера има ли я някъде в готов вид или ако някой е правил самоделна да даде акъл ..

за шока не мога да ти кажа нищо, не съм търсил/виждал чертеж на подобен.
игла съм си направил от игла за топка + игла за спринцовка. запоявам ги една за друга. използвам "гасена солна киселини" да ги калайдисам и да хване припоя по иглите.
скоро мислех един друг вариант - да се използва вентил с "чрезце". да се махне часта с "чрезцето" и на негово място да се сложи иглата с пластмасата, като капачката е държи.
ако видиш зор свиркай мога да ти направя игла
анти-каски !!!
Аватар
bio
 
Мнения: 2512
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2003 9:54 pm
Местоположение: Пловдив, България

Re: Преходник за вентил на шок FOX

Мнениеот Alexi » Нед Сеп 24, 2017 5:06 pm

по принцип обичам да си правя сам нещата сръчен съм имам и инструмент ,та ме влече да си го сервизирам сам .. явно има въздух при маслото и има един шум при сгъване лек е но ме дразни .. а и никога не е отварян там ,вече е време за смяна на масло .. ако не измисля нищо за игла може да ти пиша ,това с игла от топка е идейно .. а като помпиш през тая гумичка ли мембранка ли е не изпуска ли покрай иглата ? гледам оригиналния тул на фокс е нещо като накрайник с резба и игла както и патрон с азот :evil: веселяци ще им дам един азот ,той въздуха си е 80% азот :D
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Преходник за вентил на шок FOX

Мнениеот bio » Нед Сеп 24, 2017 5:18 pm

иглата не изпуска, евентуално като я извадиш може да изпуска от дупката затова трябва да уцелиш колко точно да стегнеш тоя сцепения имбус.
виж това -> http://forum.velomania.ru/showthread.php?t=167017
ако има въздух при маслото се чува едно джакане. това с шума може и да е от друго и него да не успееш да го отстраниш. също така има няколко вида отваряния 1. пълно (до врътките) 2. само маслото 3. само въздуха. 3 си го правил, каниш се да правиш 2, но пак ти казвам имах подобно чукане на един шок и няколко пъти не се оправи след смяна на маслото. сега е гръмнал и ща неща трябва да правя 1.
та моя съвет е, ако шока си "работи" по-добре не го закачай.
анти-каски !!!
Аватар
bio
 
Мнения: 2512
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2003 9:54 pm
Местоположение: Пловдив, България

Re: Преходник за вентил на шок FOX

Мнениеот Alexi » Нед Сеп 24, 2017 6:44 pm

шока работи даже много добре и не е много ползван ,просто малко ме дразни че явно не е на 100% но може и да ти послушам съвета и да го ползвам още известно време без да го пипам ,четейки из западните форуми ( то май руските са по полезни най ценното клипче което намерих е на един руснак ,ето го : https://www.youtube.com/watch?v=vt71ZY4zWY4 и ползва самоделна игла ) шока ми не е точно тоя модел а по нов но е подобен като хардуер
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта