S4upena Vilka

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

S4upena Vilka

Мнениеот phipe » Сря Май 26, 2004 9:23 am

E, hora s4upih si vuzdu6noto RST v arkata. Ako nqkoi ima podobna s4upena vilka i dolnata 4ast(botu6ite i arkata) e zdrava da pi6e na [email protected]

A nqkoi da ima drugi predlojeniq kak da procediram?
All In The Name Of Riding Free!
phipe
 
Мнения: 323
Рейтинг: 1252
Регистриран на: Вто Май 06, 2003 7:53 am

Мнениеот axelmax » Сря Май 26, 2004 4:12 pm

MI NE MOJE LI DA SLOJICH BRAKE BOOSTER ,vmesto arka ,moje i da ne izdarji tova se sestam

[ axelmax ] pak se izloji :):):)]
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот SPA » Сря Май 26, 2004 6:08 pm

[quote="axelmax"]

MI NE MOJE LI DA SLOJICH BRAKE BOOSTER ,vmesto arka ,moje i da ne izdarji tova se sestam

[ axelmax ] pak se izloji :):):)]
[/quote]

Ами по добре си направи от пресован картон. Виж трабантите са здрави :D:D:D
:wavey:.......................................................................:tophat:
SPA
 
Мнения: 1349
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 04, 2002 11:23 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот axelmax » Сря Май 26, 2004 8:12 pm

mi ste probam SPA :D:D
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот phipe » Сря Май 26, 2004 9:51 pm

mi az sum s diskova taka 4e moje bi 3-4 booster-a 6e svur6at rabota:D
All In The Name Of Riding Free!
phipe
 
Мнения: 323
Рейтинг: 1252
Регистриран на: Вто Май 06, 2003 7:53 am

Мнениеот F1-MAN » Сря Май 26, 2004 9:56 pm

Не знам от какво е направена арката, ама може да пробваш при някой добър заварчик, може дори да я подсили и после един-два Booster-a(просто предложение, ама ако ти харесва вилката си струва да опиташ).
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Чет Май 27, 2004 9:43 am

[quote="F1-MAN"]

Не знам от какво е направена арката, ама може да пробваш при някой добър заварчик, може дори да я подсили и после един-два Booster-a(просто предложение, ама ако ти харесва вилката си струва да опиташ).
[/quote]


Извинявам се, ама какви глупости дрънкате, не е истина... Как точно се предполага booster да заздрави СЧУПЕНА или ЗАВАРЕНА арка???????
Как точно се заварява здраво тази сплав????

Дори да има booster да щади заварената[:0] арка от усукването заради v-brake-a, не виждам какво ще помогне при по-опасните вибрации от самото каране. да не говорим за сученето на вилката - RST не са точно най-здравите вилки...


Единственото решение, което виждам аз, и то пак не е 100% е да се фрезова нова арка и да се закрепи с болтове на мястото на счупената.

Изобщо да се поправи такова нещо е такава играчка, че за мен е по-оправдано да се купи нова вилка (щото резервни части за RST йок).
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Windstream » Чет Май 27, 2004 9:49 am

А да не забравяме че все пак става дума и за алуминиеви ботуши. Така че съм напълно съгласен с bikerider, това което предлагате (много вероятно само за да си чешите езиците) са пълни глупости, Phipe съвсем правилно се е ориентирал към смяна на цялата долна част. BTW може би няма да е зле подпорите да се проверят за успоредност, не знам какво е причинило счупването на арката, но има вероятност повредите да не са се органичили само с нея.
Officially recognized show-off post whore - Yee-haw! :cowboy:
Аватар
Windstream
 
Мнения: 2068
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 7:57 pm
Местоположение: Detroit, USA

Мнениеот F1-MAN » Чет Май 27, 2004 11:04 am

[quote="bikerider"]


Извинявам се, ама какви глупости дрънкате, не е истина... Как точно се предполага booster да заздрави СЧУПЕНА или ЗАВАРЕНА арка???????
Как точно се заварява здраво тази сплав????

[/quote]

Нямах предвид Booster-а да я заздрави, ами ако арката я направена от матриал, който се поддава на заваряване, самият заварчик да удебели(да прибави накякви пластини) арката. Или пък да се изработи някава конструкция, която да свърже арката и Booster-а с болтове.

А, според мен купуването на долна част е равносилно на купуване на вилка, защото кой ще му продаде долната част на по-ниска цена, като след това останалото няма какво да го прави.
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Windstream » Чет Май 27, 2004 11:13 am

[quote="F1-MAN"]

А, според мен купуването на долна част е равносилно на купуване на вилка, защото кой ще му продаде долната част на по-ниска цена, като след това останалото няма какво да го прави.
[/quote]

Не е точно така: строшени подпори, избушени уплътнения (тя пък и конкретната вилка си е с въздушни пружини), огънат стержен - все повреди които при тази марка не могат да бъдат отстранени поради липсата на резервни части.
Officially recognized show-off post whore - Yee-haw! :cowboy:
Аватар
Windstream
 
Мнения: 2068
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 7:57 pm
Местоположение: Detroit, USA

Мнениеот SPA » Пет Май 28, 2004 11:53 am

[quote="phipe"]

E, hora s4upih si vuzdu6noto RST v arkata. Ako nqkoi ima podobna s4upena vilka i dolnata 4ast(botu6ite i arkata) e zdrava da pi6e na [email protected]

A nqkoi da ima drugi predlojeniq kak da procediram?
[/quote]

Предполагам визирсаш някой модел AET - Aerosa или Gila?
Я кажи как точно успя да я счупиш. Да знам да си пазя моята :)))
:wavey:.......................................................................:tophat:
SPA
 
Мнения: 1349
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 04, 2002 11:23 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Cu0 » Пет Май 28, 2004 1:14 pm

[quote="phipe"]

E, hora s4upih si vuzdu6noto RST v arkata. Ako nqkoi ima podobna s4upena vilka i dolnata 4ast(botu6ite i arkata) e zdrava da pi6e na [email protected]

A nqkoi da ima drugi predlojeniq kak da procediram?
[/quote]

познавам един велосипедист, който преди доста време си счупи арката на РСТ-то. Помня също, че успяха да му я заварят, но някак геометрията беше сбъркана и вилката вече не работеше по съшия начин, задираше и какво ли още не ... Така се получи, че един вид по принуда, същия човек сега е щастлив собственик на Рокшок Псило :)
Аватар
Cu0
 
Мнения: 375
Рейтинг: 1777
Регистриран на: Чет Апр 10, 2003 10:20 am
Местоположение: Saint Kitts and Nevis

Мнениеот bikerider » Пет Май 28, 2004 2:05 pm

[quote="F1-MAN"]
Нямах предвид Booster-а да я заздрави, ами ако арката я направена от матриал, който се поддава на заваряване, самият заварчик да удебели(да прибави накякви пластини) арката. Или пък да се изработи някава конструкция, която да свърже арката и Booster-а с болтове.
[/quote]


Точно това имаме предвид с Windstream, че само си чешете езиците. Прочети си поста и преброй думите "ако", "поддава", "някаква", изобщо само локуми - нищо конкретно не предлагате на човека. Аз пък ти казвам, че както и да се завари, няма да стане достатъчно здраво и риска от жестоко пребиване е огромен, освен ако не се кара само по равен път. Ако не знаеш, че ботушите са ИЗЛЯТИ в калъп от мека шуплеста алуминиево-магнезиева сплав, сега ти казвам. Измисли начина да се завари наистина здраво, постни го тук и ще чуеш от мен само поздрави и приветствия. Дотогава апелирам към теб да не говориш такива работи, щото човека може много да си изпати, ако те послуша и отиде при някой заварчик.

[quote="F1-MAN"]
А, според мен купуването на долна част е равносилно на купуване на вилка, защото кой ще му продаде долната част на по-ниска цена, като след това останалото няма какво да го прави.
[/quote]


Например някой със повредена такава вилка, но със здрави ботуши. Той човека точно това и търси.


Edit: Всъщност аз съвсем несправедливо те овиквам тебе, след като тъпата идея с booster-a дойде от axelmax, за когото просто вече не ми останаха епитети.

@axelmax: престани да ни даваш съвети за неща, които не са ти ясни защото някой може да пострада заради теб


[color=red][b]Редактирано от МОД[/b][/color]
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот axelmax » Пет Май 28, 2004 6:28 pm

abe bikerider-e q vij che sam zadal vapros vapreki che sal zabravil vaprositelniq znak ,i posle sam iskazal mnenie po zadadeniq vapros za da vida dali sam vav verna posoka,za nikoi ne nosa otgovornost che pravi tova ili onova ,tuka sme mnogo hora i vendaga moga da badat oboren moite mizli po zadaden vapros

q malko se spri che samo obijdash kakav si ti be az da te tarpa ,a stoto i az moga da te obijdan ama nma smisal

moderatorite da se namesat i promenat izkazvaniqta na bikerider sas obidni za mene dumi-10x predvaritelno
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот MOD » Пет Май 28, 2004 9:25 pm

[quote="axelmax"]

moderatorite da se namesat i promenat izkazvaniqta na bikerider sas obidni za mene dumi-10x predvaritelno

[/quote]


Модераторите определено ще се намесят :D

Първо имам една молба и към двамата да престанете ...

Просто няма смисъл .. мненията Ви един за друг са изградени и няма да се променят лесно ( нито bikerider, нито axelmax могат да променят нещата в тази насока ми се струва ... ) .. а отстрани хората гледат, дивят се и се смеят

В конкретния случай според мен bikerider е абсолютно прав в забележката си , но не и в начина на нейното изразяване ...
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот F1-MAN » Пет Май 28, 2004 9:41 pm

[quote="bikerider"]

[quote="F1-MAN"]
Нямах предвид Booster-а да я заздрави, ами ако арката я направена от матриал, който се поддава на заваряване, самият заварчик да удебели(да прибави накякви пластини) арката. Или пък да се изработи някава конструкция, която да свърже арката и Booster-а с болтове.
[/quote]


Точно това имаме предвид с Windstream, че само си чешете езиците. Прочети си поста и преброй думите "ако", "поддава", "някаква", изобщо само локуми - нищо конкретно не предлагате на човека. Аз пък ти казвам, че както и да се завари, няма да стане достатъчно здраво и риска от жестоко пребиване е огромен, освен ако не се кара само по равен път. Ако не знаеш, че ботушите са ИЗЛЯТИ в калъп от мека шуплеста алуминиево-магнезиева сплав, сега ти казвам. Измисли начина да се завари наистина здраво, постни го тук и ще чуеш от мен само поздрави и приветствия. Дотогава апелирам към теб да не говориш такива работи, щото човека може много да си изпати, ако те послуша и отиде при някой заварчик.

[quote="F1-MAN"]
А, според мен купуването на долна част е равносилно на купуване на вилка, защото кой ще му продаде долната част на по-ниска цена, като след това останалото няма какво да го прави.
[/quote]


Например някой със повредена такава вилка, но със здрави ботуши. Той човека точно това и търси.


Edit: Всъщност аз съвсем несправедливо те овиквам тебе, след като тъпата идея с booster-a дойде от axelmax, за когото просто вече не ми останаха епитети.

@axelmax: престани да ни даваш съвети за неща, които не са ти ясни защото някой може да пострада заради теб


[color=red][b]Редактирано от МОД[/b][/color]
[/quote]

Разбрах.
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот axelmax » Съб Май 29, 2004 10:48 pm

[quote="MOD"]

[quote="axelmax"]

moderatorite da se namesat i promenat izkazvaniqta na bikerider sas obidni za mene dumi-10x predvaritelno

[/quote]


Модераторите определено ще се намесят :D

Първо имам една молба и към двамата да престанете ...

Просто няма смисъл .. мненията Ви един за друг са изградени и няма да се променят лесно ( нито bikerider, нито axelmax могат да променят нещата в тази насока ми се струва ... ) .. а отстрани хората гледат, дивят се и се смеят

В конкретния случай според мен bikerider е абсолютно прав в забележката си , но не и в начина на нейното изразяване ...

[/quote]


mod az ne sam saglasen ,che toi kato ne chete az ne sam vinoven ili ne razbira ,ako moje da redaktirash postovete vav tazi tema stoto bikerider pak si e ispunal nervite i ne mi se chetat takiva bezpolezni postovehttp:

//www.mtb-bg.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=1486&whichpage=2
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот MOD » Нед Май 30, 2004 9:15 am

[quote="axelmax"]

[quote="MOD"]

[quote="axelmax"]

moderatorite da se namesat i promenat izkazvaniqta na bikerider sas obidni za mene dumi-10x predvaritelno

[/quote]


Модераторите определено ще се намесят :D

Първо имам една молба и към двамата да престанете ...

Просто няма смисъл .. мненията Ви един за друг са изградени и няма да се променят лесно ( нито bikerider, нито axelmax могат да променят нещата в тази насока ми се струва ... ) .. а отстрани хората гледат, дивят се и се смеят

В конкретния случай според мен bikerider е абсолютно прав в забележката си , но не и в начина на нейното изразяване ...

[/quote]


mod az ne sam saglasen ,che toi kato ne chete az ne sam vinoven ili ne razbira ,ako moje da redaktirash postovete vav tazi tema stoto bikerider pak si e ispunal nervite i ne mi se chetat takiva bezpolezni postovehttp:

//www.mtb-bg.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=1486&whichpage=2


[/quote]


Добре ... погледнах я и направих корекции ...
Интересно обаче защо изобщо търсиш полезни постове в "Бла-Бла". Призовавам да спреш да наливаш масло в огъня, никой няма да спечели от това.
Сега силно се надявам всичко да се върне в нормалното си русло ...
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот axelmax » Нед Май 30, 2004 9:35 am

10x
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот bikerider » Пон Май 31, 2004 11:32 am

@axelmax:

Не искам да наливам масло в огъня, НО:

1. Нали точно за това беше направена раздела "Бла-бла" - за да се постват в нея всякакви глупости съвсем легално?
2. От горното бях останал с впечатление, че в другите раздели е ЖЕЛАТЕЛНО да не се замърсяват с плява, дрънканици и теглене на локуми от меко казано некомпетентни хора (не че аз съм особено компетентен, но ти определено НЕ СИ). Е когато продължаваш да бълваш простотии и неща които меко казано са ОПАСНИ (дори да не го разбираш), аз имам проблем. Имам проблем да scroll-вам 2 страници, за да отсея смислените неща измежду лавината твои меко казано странни постове. Имам проблем, когато постваш глупости, само и само да стои твойто име на всяка страница. Вместо да се опиташ да си полезен (а ако не можеш, да слушаш другите, които постват смислени мнения и да попиваш каквото можеш, за да си полезен след време на свой ред), ти продължаваш да бръщолевиш. Ей това ме дразни. И ако бях само аз, здраве да е, ама не съм само аз. Аз съм обаче единствения дето се хаби да пише фермани, белким ти се поотворят очичките. Разбирам, че това ме прави Лошия, но не ми пука особено.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот axelmax » Пон Май 31, 2004 2:28 pm

ako ti si loshiq to az dobriqli sam :?:;)
ako e glupost za brake booster-a kato idea ,moje i da e taka i sigurno e taka kakto razbiram ot mneniqta na vsichki,no az pitam i davam mnenie vav edin post ,tova spored men ne e greshno, a malko pribarzano ,da netarpeliv sam dosta
che nekoi moje da postrada ot moite mneniq i saveti ,nebih kazal stoto parvo edin chovek za da napravi kakvo i da e sabira nai -malko ama nai malko pone 3 mneniq i chak togava pristupva kam deistvie ,pone az taka rasajdavam ,a kak rasajdava drug nemoga da kaja ,a i moite postove ne se razlichavat tolkova mnogo ot na drugite, vseki se sheguva i spoed men se razbira tova kogato stava
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот Windstream » Вто Юни 08, 2004 2:27 am

@Zozka
Добре де, за какъв дявол ти трябваше да подхващаш пак стария спор? Или не ти харесва когато нещата се поуспокоят и търсиш още безплатно шоу? Ако е така не тук е мястото, точно за това и поста ти го няма - според мен си беше явна провокация :}):
Officially recognized show-off post whore - Yee-haw! :cowboy:
Аватар
Windstream
 
Мнения: 2068
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 7:57 pm
Местоположение: Detroit, USA

Мнениеот TheEgoist » Чет Ное 04, 2004 12:30 pm

[quote="phipe"]

E, hora s4upih si vuzdu6noto RST v arkata. Ako nqkoi ima podobna s4upena vilka i dolnata 4ast(botu6ite i arkata) e zdrava da pi6e na [email protected]

A nqkoi da ima drugi predlojeniq kak da procediram?
[/quote]



Abe mamka mu...!!!
... i az imam sa6tia problem... predi 5 dni vidiah 4e i na mene mi se e s4upilo vazdu6noto RST v arkata, pri tova bez da razbera koga i kak. S4upvaneto e to4no kadeto arkata se zakrepia v denia botu6.
Modela na vilkata e Gamma AET i v interes na istinata si rabote6e super.
Sega 6te se 4udia i az kak da ia opravqm. V tazi vryzka nqkoi ako ima drugi idei da kazva, samo vi molia da ne si 4e6ite ezicite po tozi glupav i oteg4itelen na4in.
[img]"http://velo.hit.bg/emblema_3.gif"[/img]
TheEgoist
 
Мнения: 90
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Пон Яну 27, 2003 5:02 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот SPA » Чет Ное 04, 2004 2:34 pm

[quote="TheEgoist"]

[quote="phipe"]

E, hora s4upih si vuzdu6noto RST v arkata. Ako nqkoi ima podobna s4upena vilka i dolnata 4ast(botu6ite i arkata) e zdrava da pi6e na [email protected]

A nqkoi da ima drugi predlojeniq kak da procediram?
[/quote]



Abe mamka mu...!!!
... i az imam sa6tia problem... predi 5 dni vidiah 4e i na mene mi se e s4upilo vazdu6noto RST v arkata, pri tova bez da razbera koga i kak. S4upvaneto e to4no kadeto arkata se zakrepia v denia botu6.
Modela na vilkata e Gamma AET i v interes na istinata si rabote6e super.
Sega 6te se 4udia i az kak da ia opravqm. V tazi vryzka nqkoi ako ima drugi idei da kazva, samo vi molia da ne si 4e6ite ezicite po tozi glupav i oteg4itelen na4in.
[/quote]

Абе хора как ги правите тези неща ? Аз карам вече 2 години с такава и то на DH и още е здрава (дай боже още дълго време). Според мен и за заварка не става, освен ако някой знае как се заварява магнзий. Най-добре е да си потарсъш ботуши от друга вилка RST. Може да не е точно същия модел, мисля че няма да имаш проблем.
Друг вариант е ако имаш пари и си привържиник на RST е да си вземеш Omega - маслена, заключване, 10см ход. Цената е около 180лв.

Ето ти и линк към вилката:
[url]http://www.rst.com.tw/pr/front/rst/Mountain/omega_sl.htm[/url]
:wavey:.......................................................................:tophat:
SPA
 
Мнения: 1349
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 04, 2002 11:23 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот kaseres » Вто Ное 23, 2004 11:02 pm

vij pi4 nali ne se znae sas sigurnost tochnata splav na vilkata?
Разни хора ,разни аромати...
Изображение
[email protected] ,Skype :blizzaster ,GSM 0889766494
Аватар
kaseres
 
Мнения: 362
Рейтинг: 1324
Регистриран на: Вто Ное 23, 2004 10:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот kaseres » Вто Ное 23, 2004 11:20 pm

Ne se seshtam za to4nia model vilka i ne znam kolko tochno i e zenata no ti ve4e si ia schupil i osven ako ne si si prigotvil pari za nova vilka neti ostava ne6to drugo osven da se probva6 da ia sajivi6 otnovo . Moiat savet kam teb e da otrejesh starchashtite 4asti ot schupenata arka ,no taka da gi otrejesh 4e da moje6 posle da izpili6 ostatacite po botu6ite dokato ostanat gladki cilindri. Sled tova da gi svarje6 s predvaritelno izrabotena arka(napodobiava6ta koronite po-nagore po vilkata)se6ta6 li se ne6to kato treta korona ,hvanata s 6estogrami okolo gornia krai na botu6ite. Kakvo 6te kaje6 za ideiata mi ?(samo pitam?)
Разни хора ,разни аромати...
Изображение
[email protected] ,Skype :blizzaster ,GSM 0889766494
Аватар
kaseres
 
Мнения: 362
Рейтинг: 1324
Регистриран на: Вто Ное 23, 2004 10:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TheEgoist » Сря Ное 24, 2004 2:11 pm

[quote="kaseres"]

se6ta6 li se ne6to kato treta korona
[/quote]


Хубуу пич, ама вилката е с [b]една[/b] корона, а не с две и не е за спускане.
Много си я обичам. Добра вилка.
... пък и лека 1550 грама!
...ама на!...
Сега съм решил да махна оставащата арка, да заравня местата където се е захващала за ботушите и ще пробвам да захвана един или два брейкбустъра. Ако не стане с тях ще правя арка наново. Готов съм дори и с конска подкова да пробвам; имам една намерена - може да ми донесе късмет!?! :rofl::D
Въпроза е че всичко трябва да се направи много прецизно и съосно до части от милиметъра.:banghead:
[img]"http://velo.hit.bg/emblema_3.gif"[/img]
TheEgoist
 
Мнения: 90
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Пон Яну 27, 2003 5:02 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Сря Ное 24, 2004 5:06 pm

[quote="TheEgoist"]

[quote="kaseres"]

se6ta6 li se ne6to kato treta korona
[/quote]


Хубуу пич, ама вилката е с [b]една[/b] корона, а не с две и не е за спускане.
Много си я обичам. Добра вилка.
... пък и лека 1550 грама!
...ама на!...
Сега съм решил да махна оставащата арка, да заравня местата където се е захващала за ботушите и ще пробвам да захвана един или два брейкбустъра. Ако не стане с тях ще правя арка наново. Готов съм дори и с конска подкова да пробвам; имам една намерена - може да ми донесе късмет!?! :rofl::D
Въпроза е че всичко трябва да се направи много прецизно и съосно до части от милиметъра.:banghead:
[/quote]


еми аз отново да си кажа - според мен със заварка не става, първо заради материала, второ заради прецизността. остава някакъв захват с болтове. според мен най-читавия начин и евтин начин е да се фрезоват арка или поне някакви преходници, които се стягат около ботушите и за тях се закрепва с болтове арката или бустера(справка Marzocchi Monster). Обаче дали си заслужава чертежите, фрезистите и разходите аз лично се съмнявам дълбоко...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот kaseres » Пет Ное 26, 2004 11:44 pm

E tova che vilkata ti e s edna korona vaobshte ne e problem da izprobvash saveta koito ti davam :-)Po golem problem shte e da namerish shloser-frezist, koito da ne izpada v ujas kato chue che triabva da ti izraboti arka ot ALU koiato da e dostatachno precizna zada darji botushite usporedni i dostatachno zdravo.No ot lichen opit znam che takiva hora vzimat dosta skapichko za takiva uslugi(za sajalenie)nai dobre shte e da si namerish sashtite botushi sas zdrava arka ,POJELAVAM TI USPEH .4ESTNO
Разни хора ,разни аромати...
Изображение
[email protected] ,Skype :blizzaster ,GSM 0889766494
Аватар
kaseres
 
Мнения: 362
Рейтинг: 1324
Регистриран на: Вто Ное 23, 2004 10:58 pm
Местоположение: Bulgaria


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 52 госта