Козирка на каска.

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Козирка на каска.

Мнениеот Downhill_01 » Чет Дек 26, 2013 1:52 pm

Здравейте колеги, не знам дали темата е за тук(ако не е моля да бъде преместена), но имам лек проблем с козирката на каската ми.При падане, тя се беше натрошила доста добре, въпросът ми е как мога да я възстановя, мога да я залепя, но искам да попитам има ли начин да възстановя липсващите парчета.Знам, че е най-добре да си купя нова козирка, но просто в момента нямам финанси.Ето няколко снимки за да добиете представа:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Колега, ся ти пожелавам много здраве.
Поздрави жената и децата, бате,
и стига си писал по тея форуми бе глупак.
Аватар
Downhill_01
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1159
Регистриран на: Чет Фев 17, 2011 5:37 pm
Местоположение: Радиоактивна зона ,Чернобил [Стара Загора]

Re: Козирка на каска.

Мнениеот plameniliev » Чет Дек 26, 2013 4:13 pm

Надали това което ще ти кажа ще ти помогне, нo съм чувал че при по-сериозeн удар дори и да е здрава каската трябва да се смени ....
plameniliev
 
Мнения: 74
Рейтинг: 1340
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2011 4:56 pm

Re: Козирка на каска.

Мнениеот Downhill_01 » Чет Дек 26, 2013 6:50 pm

На каската и няма нищо само козирката е помляна и искам да я възстановя. Мерси за мнението все пак. :beer:
Колега, ся ти пожелавам много здраве.
Поздрави жената и децата, бате,
и стига си писал по тея форуми бе глупак.
Аватар
Downhill_01
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1159
Регистриран на: Чет Фев 17, 2011 5:37 pm
Местоположение: Радиоактивна зона ,Чернобил [Стара Загора]

Re: Козирка на каска.

Мнениеот moridinbg » Пет Дек 27, 2013 12:41 am

Въпросът е, че дори и видимо да е ОК козирката, ако самата тя е ударена при удара, който е помлял така козирката, пяната вътре може да претърпи деформации, поемайки енергията на удара (което е и целта). Вече е въпрос на лична преценка колко си изджаскал самата каска и хазарт, дали да разчиташ напълно на нея повече.

Колкото за възстановяването - най-лесно и евтино временно решение ще ти бъде да изрежеш някакъв плексиглас и изцяло да подмениш козирката.

Ако сам беше написал "козирка" в полето за търсене горе в дясно, сам щеше да попаднеш и на тази тема, където се обсъжда самонаправа на козирка - viewtopic.php?f=3&t=83041&p=705948 ;)
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Козирка на каска.

Мнениеот Downhill_01 » Пет Дек 27, 2013 1:18 pm

Попринцип търсих по чуждестранни форуми. :D Иначе за каската, съм си преценил, че засега ще карам с нея знам, преценил съм си така, благодаря много за съвета. :beer:

П.П. Изчетох темата, и се чудя ако си взема плексиглас, как ще го формирам като козирката на каската?Идеята ми е да го изрежа да го нагрея и да го наложа върху оригиналната козирка. Такава папка ще търся, но засега вкъщи нямам такава която да ми свърши работа.Все пак ще продължавам да търся.
Колега, ся ти пожелавам много здраве.
Поздрави жената и децата, бате,
и стига си писал по тея форуми бе глупак.
Аватар
Downhill_01
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1159
Регистриран на: Чет Фев 17, 2011 5:37 pm
Местоположение: Радиоактивна зона ,Чернобил [Стара Загора]

Re: Козирка на каска.

Мнениеот polikarbonatsofia » Сря Апр 19, 2017 8:24 pm

Изчетох и аз темата и се чудя как да огъна така плексигласа, че да стане. Май ще погледам няколко клипчета може пък и да намеря нещо, поне знам, че това е правилния материал за каската ми :D
polikarbonatsofia
 
Мнения: 1
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Апр 06, 2017 6:47 pm
Местоположение: София


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта


cron