Шум в спирачките

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Шум в спирачките

Мнениеот StuART » Пет Юли 26, 2013 8:57 am

здравейте,един въпрос към по-опитните.Купих си велосипед с дискови спирачки ,които издават шум,това нормално ли е?Шумът е като стържене
Ride till the wheels fall off
Аватар
StuART
 
Мнения: 32
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Юли 13, 2013 3:29 pm
Местоположение: Китен/Шумен

Re: Шум в спирачките

Мнениеот neddelev » Пет Юли 26, 2013 10:04 am

Какви са спирачките,хидравлични или механични?Кажи поне модел,аз съм със хидравлични Драго сменени със чисто нови пратени от завода и в началото /говоря преди месец/бяха отлични,но постепено и те почнаха да издават странен звук на стъргане,явно е от самите накладки.
neddelev
 
Мнения: 38
Рейтинг: 1187
Регистриран на: Чет Яну 24, 2013 11:44 am
Местоположение: Димитровград

Re: Шум в спирачките

Мнениеот buran » Пет Юли 26, 2013 10:15 am

аз съм с дискова хидравлична и при мен предната спирачка също издаваше звук като стържене като си взех колелото от ДРАГ. Диска опираше в накладките. всъщност не съм сигурен дали от момента в който го купих и просто не съм го забелязал или след като отключвах QR-а на предното колело при което е възможно да не съм центрирал диска добре в накладките. За всеки случай, понеже съм нов и нямам особен опит, минах през магазина да го видят и момчетата там ми го оправиха. Следващия път като свалях предното колело отново се появи шума, но след няколко опита за откопчаване, центриране, закопчаване, се оправи и няма звук. явно е и въпрос на практика. т.е. не мисля че е нормално
buran
 
Мнения: 31
Рейтинг: 1285
Регистриран на: Вто Юни 25, 2013 1:33 pm

Re: Шум в спирачките

Мнениеот StuART » Пет Юли 26, 2013 5:23 pm

механични са спирачките,едната е tektro а другата е shimano.накладките са органични би трябвало да не шумят толкова.дори се чува свирене от задната,което ме дразни съвсем :dontknow: благодаря ви за коментарите все пак :agree:
Ride till the wheels fall off
Аватар
StuART
 
Мнения: 32
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Юли 13, 2013 3:29 pm
Местоположение: Китен/Шумен

Re: Шум в спирачките

Мнениеот kobso1245 » Пет Юли 26, 2013 5:58 pm

StuART написа:механични са спирачките,едната е tektro а другата е shimano.накладките са органични би трябвало да не шумят толкова.дори се чува свирене от задната,което ме дразни съвсем :dontknow: благодаря ви за коментарите все пак :agree:

Кога точно шумят-при натискане или просто като си караш, без да си ги натискал?
Ако е първото-вероятно статичната накладка е настроена доста близо до диска и се трие в него(особено ако самият диск е крив).
Ако е второто-омаслени накладки(органичните почват да свирят като се омаслят, на старите ми стана така), също може би недостатъчно охлаждане(тука вече говорим ако почват да свирят след достатъчно натискане).
Дано да съм помогнал и успех.
kobso1245
 
Мнения: 941
Рейтинг: 1416
Регистриран на: Вто Юни 07, 2011 7:48 pm
Местоположение: София

Re: Шум в спирачките

Мнениеот StuART » Чет Авг 01, 2013 10:41 pm

Ами шумят при натискане,но свиренето не се чува вече,а стърженето не е толкова шумно и не му обръщам внимание вече :D Благодаря за коментарите и безаварийно яздене
Ride till the wheels fall off
Аватар
StuART
 
Мнения: 32
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Юли 13, 2013 3:29 pm
Местоположение: Китен/Шумен


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 38 госта