Скъсана верига.

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Скъсана верига.

Мнениеот F1-MAN » Пет Май 07, 2004 2:39 pm

Значи днес за втори път късам верига и повдигам тази тема, защото се чудя дали ако отново я дам да ми я оправят няма да стане прекалено къса. Да я оправям или да си взема нова верига?
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Ragneroth » Пет Май 07, 2004 4:40 pm

Mi da kusa6 tolkowa lesno weriga, i to nowa- ne e normalno! Suwetut mi e , ako e dostatu4no dulga- skusjawai i karai! Pogledni tuk :
http://www.balkan.bg/tempo/en/?prm=tempo&subprm=panther
Ako na tazi skorost taka ti zastawa obtega4a, nawjarno ste moje da se skasi o6te, ako ne:
1: Ot druga weriga da se sloji 1 zdrawo zweno
2: Ili si wzemi nowa weriga...
Nawremeto i az imah su6tija problem, re6awah go po 1- ija na4in, sus smjana na zwena, ama po- dobre 6te6e da bude, ako si bjah wzel njakakwa po- jaka weriga!
Passt nicht, gibt's nicht!
Ragneroth
 
Мнения: 19
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 10:40 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот velizar_gb » Пет Май 07, 2004 5:35 pm

Abe zemi si edna zdrava hubava veriga!!! Ina4e pone do nedelq 6e moje6 li da q opravi6 da hodime do kraq na liulin? Az 6e si dojda v nedelq sutrinta sega ti pi6a ot dqdo mi!
velizar_gb
 
Мнения: 46
Рейтинг: 1202
Регистриран на: Пон Апр 26, 2004 7:44 am
Местоположение: София

Мнениеот F1-MAN » Пет Май 07, 2004 9:45 pm

[quote="Ragneroth"]

Mi da kusa6 tolkowa lesno weriga, i to nowa- ne e normalno!
[/quote]

Ами тя всъщност не е нова а е на една година. Ще пробвам да видя как стои, ама първо ще трябва да си купя/направя ново ухо за обтегача, защото по някакъв начин и то отиде.

Вели, няма да може да караме, защото утре отивам на село.
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Ragneroth » Пон Май 10, 2004 10:39 am

Ami 6tom ti e stara- smenjai ja, ako moje! Werigata se iznoswa- raztjaga dosta burzo i trjabwa srawnitelno 4esto da se smenja (primerno na 1000 km, togawa nawjarno ste e dostatu4no raztegnata). Moje estestweno da se kara i sus originalnata wariga hiljadi km. , no togawa zubnite blokowe se iznoswat surazmerno werigata, i kato ti se naloji nai- nakraja da ja smeni6- se okazwa, 4e i zaden zuben blok trjabwa da smeni6, zastoto i toi se e iznosil zaedno s werigata....
Probwai sus nowa weriga- ako pri napuwane werigata preska4a prez zubnite wenzi- ste trjabwa da si wzeme6 i now zuben blok (zaden, prednite poradi powe4eto zubi i po- malkoto natowarwane obiknowenno ne se iznoswat tolkowa burzo ot raztegnata weriga)......
Passt nicht, gibt's nicht!
Ragneroth
 
Мнения: 19
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 10:40 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот F1-MAN » Пон Май 10, 2004 5:21 pm

Значи ще си взема нова верига, може би Shimano alivio(такива са ми скоростите), обаче те цели ли се продават, защото ако е така май няма да има начин да я напъхам през предния депласьор? И ако са цели, как да я напъхам?
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот velco » Пон Май 10, 2004 5:30 pm

[quote="F1-MAN"]

Значи ще си взема нова верига, може би Shimano alivio(такива са ми скоростите), обаче те цели ли се продават, защото ако е така май няма да има начин да я напъхам през предния депласьор? И ако са цели, как да я напъхам?
[/quote]

Абе ти бъзикаш ли се :D? Веригите се разглобяват, има си "инструмент", една врътка/бутало, което избутва нитовете.
:paperba: Proud member of the "Brown Paper Bag Team(tm)"
velco
 
Мнения: 1807
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 6:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Пон Май 10, 2004 5:37 pm

[quote]Werigata se iznoswa- raztjaga dosta burzo i trjabwa srawnitelno 4esto da se smenja (primerno na 1000 km, togawa nawjarno ste e dostatu4no raztegnata). [/quote]


Ееее, да не прекаляваме - бая зор/кал/дъжд/abuse ще трябва, за да износиш читава верига още на 1000 километра...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот Ragneroth » Пон Май 10, 2004 6:03 pm

F1-MAN , pogledni tozi site, tuk ima mnogo zenna informazija:
http://www.parktool.com/repair_help/FAQchnRe.shtml
Passt nicht, gibt's nicht!
Ragneroth
 
Мнения: 19
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 10:40 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот F1-MAN » Пон Май 10, 2004 8:28 pm

След малко ще го прочета, иначе го знам този инструмент, обаче тъй като го нямах се чудех дали има начин да се сложи и без него. Значи колко струва едно такова нещо?
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот screamBoy » Пон Май 10, 2004 9:27 pm

2лв е слагането на верига в сервиз като ти махат колкото звена кажеш
около 6лв е най-тъпия евтин и чуплив инструмент за верига който не става за нищо друго освен да ти пази страх
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот F1-MAN » Пон Май 10, 2004 9:38 pm

[quote="screamBoy"]

2лв е слагането на верига в сервиз като ти махат колкото звена кажеш
около 6лв е най-тъпия евтин и чуплив инструмент за верига който не става за нищо друго освен да ти пази страх
[/quote]

Да де, ама за да ида до сервиза ще ми трябват два автобуса(по точно трамвай и автобус). Така че може би ще си взема инструмента, ама ще видя дали има начин и без него, защото ще станат много неща наведнъж.
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот screamBoy » Пон Май 10, 2004 11:04 pm

трябват ти чук, голяма отверка звезда със здрав връх или здрав център и подложка с дупка колкото да мине нита, примерно обикновени стоманени клещи ... нагласяш нита и бой, бой
като влезе в задната планка стискаш с клещите отстрани и огъваш веригата и гледаш да не се разминават планките (а те винаги се разминават) или може още малко бой с чука ще му хванеш цаката, споко :)))
щото си взех някво такова инструментче то прилича на малко менгеме и става само за разглабяне на веригата
сигурно има и по-квалитетни
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот velco » Пон Май 10, 2004 11:21 pm

[quote="F1-MAN"]

[quote="screamBoy"]

2лв е слагането на верига в сервиз като ти махат колкото звена кажеш
около 6лв е най-тъпия евтин и чуплив инструмент за верига който не става за нищо друго освен да ти пази страх
[/quote]

Да де, ама за да ида до сервиза ще ми трябват два автобуса(по точно трамвай и автобус). Така че може би ще си взема инструмента, ама ще видя дали има начин и без него, защото ще станат много неща наведнъж.
[/quote]

Значи отиваш до Веломания и за 30-40лв. си купуваш това
[img]http://www.velomania-bg.com/sigma/sigma_t_pt16_b.jpg[/img]
:paperba: Proud member of the "Brown Paper Bag Team(tm)"
velco
 
Мнения: 1807
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 6:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот F1-MAN » Вто Май 11, 2004 7:37 am

Това е хубаво, ама много скъпо, а и си имам почти всички иструменти от комплекта. Ще пробвам с чука:).
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот SPA » Вто Май 11, 2004 8:40 am

[quote="F1-MAN"]

Това е хубаво, ама много скъпо, а и си имам почти всички иструменти от комплекта. Ще пробвам с чука:).
[/quote]


Ако комплекта е здрав и издържа хич не е скъп мога да ти кажа. Защото само комплект здрави шестограми CrVa е от 20лв. нагоре. Добър ключ за вериги е 15лв. нагоре, хубав ключ за спици е от 3-4лв нагоре, щанги 4-5лв., отверки 2-3лв. нагоре и като го сабереш всичко това накуп и като видиш каква купчина е ... ще осмилиш, че това малкото комплекче си е направо супер.
:wavey:.......................................................................:tophat:
SPA
 
Мнения: 1349
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 04, 2002 11:23 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот F1-MAN » Вто Май 11, 2004 9:12 am

[quote="SPA"]

[quote="F1-MAN"]

Това е хубаво, ама много скъпо, а и си имам почти всички иструменти от комплекта. Ще пробвам с чука:).
[/quote]


Ако комплекта е здрав и издържа хич не е скъп мога да ти кажа. Защото само комплект здрави шестограми CrVa е от 20лв. нагоре. Добър ключ за вериги е 15лв. нагоре, хубав ключ за спици е от 3-4лв нагоре, щанги 4-5лв., отверки 2-3лв. нагоре и като го сабереш всичко това накуп и като видиш каква купчина е ... ще осмилиш, че това малкото комплекче си е направо супер.
[/quote]

Е да де, ама имам комплект доста добри шестограми, имам 2 щанги, отверки, ключе за спици също. Нямам само инструмента за веригата. Ще пробвам първо с чук върху старата верига и ако не успея( надявам се да успея, де) тогава ще гледам за ключ.
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот axelmax » Вто Май 11, 2004 12:03 pm

az si beh vzel nekvi 6-togrami za 4 leva i nema krivene ,naistina mnogo sa zdravi i opredeleno si struvat parite ako iskash naistoina hubavi te sa dosta nad 20 leva ,a i da si priznaq na tezi kombiniranite nesto im nemam vera
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот did » Вто Май 11, 2004 12:19 pm

[quote="axelmax"]

az si beh vzel nekvi 6-togrami za 4 leva i nema krivene ,naistina mnogo sa zdravi i opredeleno si struvat parite ako iskash naistoina hubavi te sa dosta nad 20 leva ,a i da si priznaq na tezi kombiniranite nesto im nemam vera
[/quote]


:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот velco » Вто Май 11, 2004 1:10 pm

[quote="axelmax"]

az si beh vzel nekvi 6-togrami za 4 leva i nema krivene ,naistina mnogo sa zdravi i opredeleno si struvat parite ako iskash naistoina hubavi te sa dosta nad 20 leva ,a i da si priznaq na tezi kombiniranite nesto im nemam vera
[/quote]

Бе не се притеснявай, тез алуминиеви и пластмасови джаджи по колелото няма да ти счупят шестограмите.

И тука не обсъждаме никоя религия, така че, недей споделя в какво вярваш и в какво не.

Обаче, ако си имал проблеми или виждаш някакви технически недостатъци в този (и подобните му) продукти, ако обичаш, сподели аргументираното си мнение, защото аз (и предполагам и други) си нося винаги този tool в планината и си мисля, че мога да разчитам на него.
:paperba: Proud member of the "Brown Paper Bag Team(tm)"
velco
 
Мнения: 1807
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 6:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот axelmax » Вто Май 11, 2004 2:39 pm

[/quote]
Бе не се притеснявай, тез алуминиеви и пластмасови джаджи по колелото няма да ти счупят шестограмите.


[/quote]

e vse pak govorim za instrumenti podhodesti za podrajkata na kolelo sas svoite alu i plasmasovi chasti ama i ste izdarjat i po extremalni natovarvaniq ,a i nemam pari za da experimentiram sas tezi kato tvoite
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: evilzet и 37 госта