От съчмени към капсуловани лагери?

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

От съчмени към капсуловани лагери?

Мнениеот ruil4о » Пет Окт 20, 2017 8:19 am

Здравейте!
Опитах да намеря тема или информация за преправяне на главини от съчмени към капсуловани лагери, но нищо не излиза! :dontknow:
Има ли някой да е правил тази модификация, за да сподели мнение, струва ли си занимавката? :beer:
Имам две не лоши (на външен вид) главини и ми си иска да ги стегна. Пробвах с нови конуси и съчми, но не стана добре, и чашките са тръгнали!
Аватар
ruil4о
 
Мнения: 6
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Апр 21, 2015 6:28 pm

Re: От съчмени към капсуловани лагери?

Мнениеот fu4ko » Пет Окт 20, 2017 8:57 am

Правил съм на алуминиева главина за зъбчатки на резба(ако за такава питаш).На стругар се дава главината и преди това се махат чашките ако са сменяеми.Има и ос с лагери,които влизат в чашките.Има и готови главини с лагери по 8-9лв.

П.П. Давал съм и желязна и един стругар отказа.Каза че е закалена и не се наема.Дадох я на друг.Направи я но е казал че е много закалена и едвам я е престъргал.Вече си купувам готови с лагери.
Cross Sprinter
fu4ko
 
Мнения: 298
Рейтинг: 1344
Регистриран на: Нед Ное 22, 2015 9:25 pm

Re: От съчмени към капсуловани лагери?

Мнениеот ruil4о » Пет Окт 20, 2017 9:36 am

Благодаря за споделеното мение!
Знам, че има нови не скъпи главини, но не искам да ги сменям, защото моите са бяли и с по-голям фланец (не знам дали така ли се казва - там където се захващат спиците). Харесват ми, как изглеждат на колелото. Става въпрос за алуминиеви главини на сингъл/fixie (с резба са). Чашките могат да се избиват със сигурност. Не знамех, че се продава готова ос с лагери. A дали има и за flip-flop главина?
Аватар
ruil4о
 
Мнения: 6
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Апр 21, 2015 6:28 pm

Re: От съчмени към капсуловани лагери?

Мнениеот fu4ko » Пет Окт 20, 2017 7:25 pm

Не съм се занимавал с такъв тип главини за,които те интересува.За flip-flop главина нямам представа дали има.Може би нормална готова ос може да стане,но трябва да се провери или евентуално с напасване на оста при стругар.
Cross Sprinter
fu4ko
 
Мнения: 298
Рейтинг: 1344
Регистриран на: Нед Ное 22, 2015 9:25 pm


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта