Теч от лостчето на "Магура" - МТ5 и други въпроси

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Теч от лостчето на "Магура" - МТ5 и други въпроси

Мнениеот demeus » Съб Окт 15, 2016 5:09 am

Здравейте, преди няколко дни си сложих, спирачки МТ5, които бяха оскъсени и обезвъздушени в "Джестър", но след като ги покарах малко, забелязах, че съвсем леко, но постоянно изпускат масло от буталата на лостчета и при свръзката на маркуча с тях (вторият теч не ме притеснява толкова много, предполагам, че не са уплътнени, както трябва .Струва ми се, че ще е лесно за поправка). Безпокои ме течът от буталцата. Спирачките са чисто нови, взети от "Байк Дискаунта", на 40-50 км. Въпросът ми е- на какво може да се дължи този проблем, дали може да се оправи или в краен случай да се разпправям с връщането им в Германия.
Имам и няколко други въпроса:
-накрайника за обезвъздушаване, същият размер ли е при всички продукти от МТ серията или е различен за моя модел
- има ли вариант, лостчето да захапва, по средата на хода си, а не към края
- кои тип накладки са синтеровани, че не можах да разбера и има ли някаква разлика между "P", "R" и "С" серията .
Благодаря предварително, на всички отзовали се.
“ The more you Learn, The more you Earn ”
Аватар
demeus
 
Мнения: 168
Рейтинг: 1320
Регистриран на: Вто Окт 21, 2014 1:28 pm
Местоположение: София

Re: Теч от лостчето на "Магура" - МТ5 и други въпроси

Мнениеот demeus » Съб Окт 15, 2016 12:21 pm

IMG_20161015_130258.jpg
(177.31 KiB) 166 пъти
От тук има лек теч,около една капка,но е постоянен и се чудя може ли да е попаднало масло там при обезвъздушаването и сега да го изкарва по малко.
Прикачени файлове
IMG_20161015_130210.jpg
(200.32 KiB) 111 пъти
“ The more you Learn, The more you Earn ”
Аватар
demeus
 
Мнения: 168
Рейтинг: 1320
Регистриран на: Вто Окт 21, 2014 1:28 pm
Местоположение: София

Re: Теч от лостчето на "Магура" - МТ5 и други въпроси

Мнениеот moridinbg » Съб Окт 15, 2016 4:44 pm

Накрайникът за обезвъздушаване е по-къс за МТ5, отколкото за по-старите модели, защото дупката, където се навива е по-плитка. По-старите не влизат до край.
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Теч от лостчето на "Магура" - МТ5 и други въпроси

Мнениеот demeus » Съб Окт 15, 2016 5:12 pm

Може ли да те помоля да дадеш някакъв линк или модел на съвместим комплект за обезвъздушавене. Тези, на които попадах пише, че стават за МТ серията и толкова
“ The more you Learn, The more you Earn ”
Аватар
demeus
 
Мнения: 168
Рейтинг: 1320
Регистриран на: Вто Окт 21, 2014 1:28 pm
Местоположение: София

Re: Теч от лостчето на "Магура" - МТ5 и други въпроси

Мнениеот moridinbg » Съб Окт 15, 2016 11:37 pm

Честно казано, нямам представа. И аз бях в Джестър преди няколко месеца за скъсяване на маркучите и там установихме, че накрайникът, който имаха не пасва.

От тогава насам не съм имал проблеми с течове и овъздушавания и съответно не съм търсил комплект все още.
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Теч от лостчето на "Магура" - МТ5 и други въпроси

Мнениеот demeus » Нед Окт 16, 2016 7:48 am

Ок.Благодаря за инфото.Ще ги питам в "Джестър"-а.
“ The more you Learn, The more you Earn ”
Аватар
demeus
 
Мнения: 168
Рейтинг: 1320
Регистриран на: Вто Окт 21, 2014 1:28 pm
Местоположение: София

Re: Теч от лостчето на "Магура" - МТ5 и други въпроси

Мнениеот demeus » Нед Окт 16, 2016 8:32 pm

IMG_20161015_130258.jpg
(180.96 KiB) 112 пъти
moridinbg искам да те попитам ограденото в червено място при теб сухо ли е,защото при мен продължава да се омазнява,а където и да ходих не можаха да ми дадат никакъв задоволителен отговор.
“ The more you Learn, The more you Earn ”
Аватар
demeus
 
Мнения: 168
Рейтинг: 1320
Регистриран на: Вто Окт 21, 2014 1:28 pm
Местоположение: София

Re: Теч от лостчето на "Магура" - МТ5 и други въпроси

Мнениеот moridinbg » Вто Окт 18, 2016 6:28 pm

Сега погледнах - сухо е. Спирачките са на 600-700км, последните 3 седмици не са карани и колелото седи обърнато на опаки.
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Теч от лостчето на "Магура" - МТ5 и други въпроси

Мнениеот kawasuna » Вто Окт 18, 2016 8:07 pm

Доволен ли си от спирачките,сила,модулация,такива неща.Малко е извън контекста на темата,ама карай! :D
Аватар
kawasuna
 
Мнения: 492
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Апр 04, 2016 9:22 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Теч от лостчето на "Магура" - МТ5 и други въпроси

Мнениеот demeus » Вто Окт 18, 2016 9:09 pm

Като модулация съм доста доволен, има голяма разлика от ХТ-то. За спирачна сила още не мога да кажа нищо, с тия течове-лостчетата ми "потъват" вече.Лесни са за боравене, един път им правиш настройките и забравяш за тях, за разлика от бившите ми. Като изключа, проблемите с течовете, (които не зная дали се дължат на кофти късмет или на нещо друго) и, че са си малко екзотика, смело мога да заява, че това е моята спирачка за близките няколко години
“ The more you Learn, The more you Earn ”
Аватар
demeus
 
Мнения: 168
Рейтинг: 1320
Регистриран на: Вто Окт 21, 2014 1:28 pm
Местоположение: София

Re: Теч от лостчето на "Магура" - МТ5 и други въпроси

Мнениеот demeus » Вто Окт 18, 2016 9:24 pm

moridinbg написа:Сега погледнах - сухо е. Спирачките са на 600-700км, последните 3 седмици не са карани и колелото седи обърнато на опаки.

То май като се използват се получава това омасляване. Утре ще пиша до Дискаунта. Силно се надявам да е нещо нормално или при обезвъздушеавенето да е влезнало масло и така да го изкарва.
“ The more you Learn, The more you Earn ”
Аватар
demeus
 
Мнения: 168
Рейтинг: 1320
Регистриран на: Вто Окт 21, 2014 1:28 pm
Местоположение: София

Re: Теч от лостчето на "Магура" - МТ5 и други въпроси

Мнениеот Yash » Вто Окт 18, 2016 9:42 pm

demeus написа:Може ли да те помоля да дадеш някакъв линк или модел на съвместим комплект за обезвъздушавене. Тези, на които попадах пише, че стават за МТ серията и толкова

http://www.bike-discount.de/en/buy/magura-mini-service-kit-for-all-brakesets-45241

Поръчах си го със спирачките. Става за МТ5 със сребристия накрайник.

При мен при обезвъздушаването ми изби масло от единия апарат. Но така и не разбрах точно от къде, понеже се омазни целия. В момента системата е изпразнена и ме мързи да се занимавам с нея. Надявам се проблемът да не е сериозен.
Аватар
Yash
 
Мнения: 785
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 7:24 pm

Re: Теч от лостчето на "Магура" - МТ5 и други въпроси

Мнениеот demeus » Сря Окт 19, 2016 5:19 am

Благодаря ! И аз се бях насочил към този комплект.
Явно тия течове са си някаква слабост на "Магурата".Но най-лошото е, че по бг. сервизите си е пълна екзотика.
При теб още на първото обезвъздушаване ли протече ?
“ The more you Learn, The more you Earn ”
Аватар
demeus
 
Мнения: 168
Рейтинг: 1320
Регистриран на: Вто Окт 21, 2014 1:28 pm
Местоположение: София

Re: Теч от лостчето на "Магура" - МТ5 и други въпроси

Мнениеот Alexi » Сря Окт 19, 2016 7:25 am

тоя сервизен комплект ми се види да е за маркучите - буренца и т.н. .. теб ти трябва О-пръстен или К-маншет на работния цилиндър ( каквото са сложили там ) но според мен ги връщай не се занимавай с ремонти .. да тече от там не е нормално
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6310
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Теч от лостчето на "Магура" - МТ5 и други въпроси

Мнениеот demeus » Сря Окт 19, 2016 8:02 am

Да,кита е за маркучите .
Не знам дали ще мога да ги върна при положение ,че са скъсявани и са пълни с шиманско минерално масло,а не с тяхното.Ще им пиша,пък ще видим.
“ The more you Learn, The more you Earn ”
Аватар
demeus
 
Мнения: 168
Рейтинг: 1320
Регистриран на: Вто Окт 21, 2014 1:28 pm
Местоположение: София

Re: Теч от лостчето на "Магура" - МТ5 и други въпроси

Мнениеот Alexi » Сря Окт 19, 2016 11:23 am

е ти не можеш да ги караш нескъсени ,и 2те идват с по 2 метра маркуч нали ? това е байк дискаунт не е БГ магазин ,ще ги върнеш без никакви разправии .. ще ти дам пример с висок клас гума от по 40 евра - закупени 2 броя от мой приятел ,на първото каране едната и скъса борда писа им че не са качествени тия гуми и му върнаха парите ...
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6310
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Теч от лостчето на "Магура" - МТ5 и други въпроси

Мнениеот Yash » Сря Окт 19, 2016 4:54 pm

demeus написа:При теб още на първото обезвъздушаване ли протече ?

Да, след като ги монтирах и скъсих маркучите.
Аватар
Yash
 
Мнения: 785
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 7:24 pm

Re: Теч от лостчето на "Магура" - МТ5 и други въпроси

Мнениеот Yash » Сря Окт 19, 2016 10:38 pm

При мен има положително развитие. Няма теч. Оказа се, че аз съм си виновен. Понеже се опитах да набия накрайника на маркучето за обезвъздушаване държейки го с клещи, се оказа, че съм го наранил. Течът е бил от маркучето, а не от калипера. В момента спирачките са по-добре, отколкото бяха от завода. Утре ще им е първият тест.
Аватар
Yash
 
Мнения: 785
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 7:24 pm

Re: Теч от лостчето на "Магура" - МТ5 и други въпроси

Мнениеот demeus » Чет Окт 20, 2016 7:41 am

@Yash
Супер.А можеш ли да кажеш след теста дали има омасляване на мястото отбелязано в червено и как са се държали .
“ The more you Learn, The more you Earn ”
Аватар
demeus
 
Мнения: 168
Рейтинг: 1320
Регистриран на: Вто Окт 21, 2014 1:28 pm
Местоположение: София

Re: Теч от лостчето на "Магура" - МТ5 и други въпроси

Мнениеот Yash » Чет Окт 20, 2016 8:27 pm

Сега ги огледах и не виждам някъде да има теч. Сигурен ли си, че наистина изтича масло, а не е от греста, която са сложили да смазва? Защото при мен, точно на мястото, където лоста опира в буталото, стои малко по-течна, но няма следа от прокапване надолу.
Иначе при мен едната спирачка явно има още въздух, защото хваща много ниско. И ако някой знае начин, при който да могат да хващат по-рано, че така ми е некомфортно.

demeus, ти ще пазаруваш ли скоро отново от Байк дискаунт? Ако да, да ми вземеш една 250мл тубичка с масло?
Аватар
Yash
 
Мнения: 785
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 7:24 pm

Re: Теч от лостчето на "Магура" - МТ5 и други въпроси

Мнениеот demeus » Пет Окт 21, 2016 7:53 am

Да,точно сега седи мазно,но не капе.В началото със сигурност беше омазано с минерално масло,но това може да се дължи и на масло влезнало зад буталото при обезвъздушаването и просто да го е избутвало.Ама по сервизите не можаха да ми отговорят дали това е нормално и се притесних.И при мен в дясната беше останал малко въздух по средата на маркуча и в "Джестър" бяха оставили лостчето стиснато около един ден ,за да изкара балончетата от системата.Иначе ще правя поръчка около 10 другия месец,че чакам едно нещо да се появи в наличност и няма проблем да ти поръчам.
Значи,казваш,че там е нормално да си е мазно.
“ The more you Learn, The more you Earn ”
Аватар
demeus
 
Мнения: 168
Рейтинг: 1320
Регистриран на: Вто Окт 21, 2014 1:28 pm
Местоположение: София


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 54 госта