Омаслен диск

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Re: Омаслен диск

Мнениеот Katana » Вто Авг 30, 2016 10:20 pm

Килеги аз скоро си омаслих предния ротор.В сервиза ми го изшкуриха с финна шкурка, след което се оправи и сега е като нов.Вие какво ще кажете за този тип "обезмасляване" ??? :D :D :D Бях доста скиптичен към този метод, но какво да направя...те нали разбрат повече....
Аватар
Katana
 
Мнения: 409
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 10:22 pm

Re: Омаслен диск

Мнениеот Alexi » Вто Авг 30, 2016 10:37 pm

ротора е метален и се почиства лесно с обезмаслител/спирт а дори и само с парцал .. според мен са ти шкурили накладките
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6309
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Омаслен диск

Мнениеот Katana » Вто Авг 30, 2016 10:48 pm

Със сигурност беше ротора...пред мен го шкуриха хахаха :) Междодругото шкуриха и накладните на чисто новия ми байк, тъй като опираха в диска. Смятай! Байк на седмица...
Аватар
Katana
 
Мнения: 409
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 10:22 pm

Re: Омаслен диск

Мнениеот ЧестоНеадвкватен » Сря Авг 31, 2016 11:05 am

Омаслени наклади и да ги шкуриш и да ги печеш няма никога да са като нови. Едни 20 лв ще прежаля и следващия път ще имам едно наум. Шкуренето помага само ако си ги давил в кал и мръсотия и са се 'гланцирали' Тогава ги минаваш на шкурка и после ги търкаш една в друга под мивката да отмие всичко. Стават като нови. Това със шкуренето на диска е безобразна простотия, не бих се върнал в този сервиз ако съм на твое място.
ЧестоНеадвкватен
 
Мнения: 901
Рейтинг: 1483
Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 10:35 pm

Re: Омаслен диск

Мнениеот bdz43r » Сря Авг 31, 2016 1:50 pm

Katana написа:Смятай! Байк на седмица...
И сервизът сигурно е на седмица, щом са ти шкурили диска. Омазан диск се чисти перфектно с обезмаслител и парцал.
Аватар
bdz43r
 
Мнения: 1217
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 20, 2006 9:57 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re: Омаслен диск

Мнениеот Katana » Сря Авг 31, 2016 9:57 pm

Да колеги...мисля да не стъпвам повече там! Жалко! Момчетата работят от доооста години в сервиза :crazy: .Както и да е, следващия път ще е другаде. :beer:
Аватар
Katana
 
Мнения: 409
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 10:22 pm

Re: Омаслен диск

Мнениеот mbg » Сря Авг 31, 2016 10:01 pm

а самия диск да не е имал ръб за да го шкурят?
Аватар
mbg
 
Мнения: 201
Рейтинг: 1302
Регистриран на: Сря Май 25, 2016 12:14 am
Местоположение: София / Хасково

Re: Омаслен диск

Мнениеот Katana » Сря Авг 31, 2016 11:17 pm

Всъщност не...на седмица беше! 100 км. макс.Просто беше омаслен :crazy: :crazy:
Аватар
Katana
 
Мнения: 409
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 10:22 pm

Re: Омаслен диск

Мнениеот Петър Велков » Чет Сеп 01, 2016 8:05 am

Един съвет от мен: ако някое пиленце любезно се изака на колата ти, не я давай на бояджия! :nono:

ПП: Един колега, каращ по-евтин вариант на мойто колело (всъщност, най-евтиния Grand Canyon), наскоро сподели яки изцепки от един от "реномираните" веломагазини със сервиз в София. "Ей, ама т'ва двайсдеветка ли е?!" - явно изпитвайки трудности да го определи сам. И в последствие, "малеее, как спира", с долнопробните си BR-M365... Та ей затова съм си спретнал една домашна работилница, събрал съм си всичките нужни инструменти и за нищо не търся "майстори", освен за сервизиране на вилки - дейност, за която си има доказани имена в София и те никога не изневеряват на "рейтинга" си.
"В авангарда винаги вървят онези, чиито живот прилича на сигнална ракета. Те светят, докато летят нагоре, и гаснат нависоко по обратния път. За безкрайно целеустремените обратен път няма."

Giant Reign 1.5 (Fox + XT)
Pulse TSA⌁2 custom
Drag Izoard Dura-Ace
Giant Defy Advanced 1 Ultegra
Аватар
Петър Велков
 
Мнения: 507
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 10:28 am
Местоположение: х. Червената шапчица

Re: Омаслен диск

Мнениеот Pileto » Чет Сеп 01, 2016 7:03 pm

да споделя и аз малко опит.
Задната ми спирачка скърцаше от поне година и понеже колелото е в гаранция и ен на брой пъти ходих в драг да видят какво става. Отговора беше ми така си е и само ми шкуриха накладките. И под скърцане разбирайте чак задницата на колелото влиза в резонанс, то се тресе цялото и изобщо няма спиране.
Не веднъж съм свалял накладките - то не беше в обезмаслител, коресилин, бензин, спрей за спирачни дискове, шкурене.....Е няма и няма оправия, центроване на апарата..... Един ден вбесен от тая проклета задна спирачка решавам, че свалям диска и го шкуря здраво, после накладките, правя няколко спирания да си легнат и О ЧУДО няма и помен от звук, а спирачката започна да държи като хората. Споделих на един колега със същия проблем, при него звука беше останал и след смяна на накладки. Изшкури си човека диска, сработи си го с накладките и звука и при него изчезна.
Явно файда от шкурене на диск има, за да може да се направи хубаво напасване с накладките. И не говорим за шкурене да му свалям дебелината, а по-скоро да се почисти от налепналия материал от накладките. Нещо от рода на минаване с 220-400.
Pileto
 
Мнения: 83
Рейтинг: 1330
Регистриран на: Нед Фев 01, 2015 9:05 pm
Местоположение: Габрово

Re: Омаслен диск

Мнениеот Katana » Чет Сеп 01, 2016 10:34 pm

Петър Велков написа:Един съвет от мен: ако някое пиленце любезно се изака на колата ти, не я давай на бояджия! :nono:

Хаха прав си колега.Принципно съм нов в занаята и предпочитам специалист да реши проблема, а вече след това ако се появи отнво ,да знам какво да направя.То колелото си е в гаранция.За момента предпочитам да не си правя експерименти с неща , за които не съм сигурен, дори и да са абсурдно елементарни. :D
Аватар
Katana
 
Мнения: 409
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 10:22 pm

Re: Омаслен диск

Мнениеот d_d » Пет Сеп 02, 2016 12:41 pm

Омаслени накладки?
" йЕбеш и фърляш .... Ово е стАндарт!"
d_d
 
Мнения: 20
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Май 29, 2016 3:41 pm

Re: Омаслен диск

Мнениеот moridinbg » Пет Сеп 02, 2016 3:32 pm

В моменти на криза съм имал успех с омаслени с минерално масло накладки и опичане с газов поялник. Маслото извира и се изпарява, накладките след това спираха добре. Пробвал съм с едни оригинални шимански и с някакви random.
С омаслени с DOT накладки същата схема не сработва - свирят и не спират.

Сервиз, който шкури накладки, защото опират :bowdown:
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Предишна

Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 78 госта