Питане за безкамерни гуми

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот outfaced » Пон Фев 09, 2015 8:59 am

в тоя ред на мисли всъщност това ми харесва повече ...
Изображение
сигурно е и по евтино :D
Трябва да поогледам какви пожарогасители се продават.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот bio » Пон Фев 09, 2015 11:16 am

нали ти казах, че може да го направим от стара бутилка за фреон ... струва около 5лв. + 5 до 10лв за разни накрайници и кранчета.
ама много ме мързи предпочитам да помпам като откачен.
анти-каски !!!
Аватар
bio
 
Мнения: 2512
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2003 9:54 pm
Местоположение: Пловдив, България

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот penmark » Пон Фев 09, 2015 4:48 pm

Искам да се изкажа относно "тублесването" на Schwalbe RacingRalph 2.1 PaceStar. Адски тегава гума! Винаги с много мамата. Правил съм я и гето с бандаж от 20-ка вътрешна и на тублес шини със станско тиско и с горила тиксо. До сега мъчих една чисто нова! След много мамата и много пот, запалих другото колело и до първия гумаджия я напомпих. До сега никога не ми е бил нужен компресор, винаги с помпата ги правя, тая се запъна. NobbyNic 2.1 от раз със същата помпа всеки път. Continental RaceKing 2.2 пак от раз с помпата, хем е с много по-голям балон. Повече Ралф няма да взема... :banghead:
Аватар
penmark
 
Мнения: 1381
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 11:32 pm
Местоположение: Казанлък

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот xargs » Пон Фев 09, 2015 8:16 pm

Успеха с помпата беше временно явление при мен. Откакто направих схемата с бутилката, не е имало гума да ми се опъне. Преди това, я стане - я не, ама си беше бая бъхтене.

Това с пожарогасителя изглежда идейно, имам един 1 или 2кг ще видя дали може да се преработи хмм..
Аватар
xargs
 
Мнения: 454
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Фев 19, 2012 12:01 am
Местоположение: София

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот gosh6o » Вто Фев 10, 2015 10:16 pm

Ще си позволя да споделя това:

от gosh6o

Седя си аз и си мътя нали ghetto безкамерните работи. И си мисля де хубаво вътрешна 20. И нали мисля си. Няма ли как нещо по средата на вътрешната да се залепи и да действа като ръб, който да не позволява на бордовете да хлътнат навътре при удар. Едната ми идея върху тая вътрешна да се залепи дебел бандаж, който да е достатъчно тесен, че да може да влезнат бордовете на гумата между него и шината. Дано ми разбереш идеята..


от marsa

Разбирам я на 100% и принципно е интересна. Ми основните проблеми са прецизността на изработка/залепване, както и подходящо лепило, което хем да е качествено и лепи здраво, хем да е и еластично.

Ето и на мен ми хрумва идея. За да няма неточности от вътрешната страна на камерата - видимата част на бандажна (който е вътрешна 20-ка), не лепиш от тази страна, а от другата - която контактува с шината. Също така най-подходящо е да залепиш парче точно от вътрешна гума, защото ще е по-дебело и ще направи по-отчетлив ръб. Може да се помисли над идеята и сигурно може да се получи доста добър резултат.

Ето една скица за обща представа.
Изображение


Нека дискутираме това :)
Аватар
gosh6o
 
Мнения: 700
Рейтинг: 1355
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 7:50 am

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Flatmo » Сря Фев 11, 2015 9:59 am

Някой има ли впечатление от тези гуми http://bike.michelin.com/tyres/michelin ... imate#desc
Не са много скъпи в дискаунта са 30EUR. Това което ми направи впечатление е че са много леки и
No compromise as regards puncture resistance


Моя най-голям проблем са тръните. Дали толкова лека гума наистина е достатъчно здрава?
Flatmo
 
Мнения: 71
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Май 12, 2014 8:07 am
Местоположение: Варна

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот X_NRG » Сря Фев 11, 2015 10:24 am

Flatmo написа:Моя най-голям проблем са тръните. Дали толкова лека гума наистина е достатъчно здрава?


След като караш с боза, тръните не трябва да те притесняват с каквато и гума да си. Причината, поради която би искал по-дебела гума е, за да се предпазиш от разцепвания или snakebites, от остри камъни или някое яко смачкване на гумата в шината при което гумата се цепи. Ако не се сблъскваш с подобни проблеми, то каквато и да е безкамерна гума с боза ще ти върши работа срещу тръните. :beer:
Warning! I listen to metal!
This is my bike. There are many like it, but this one is mine. My bike is my best friend. It is my life. I must master it as I master my life...
Какво продавам.
Аватар
X_NRG
 
Мнения: 1171
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 6:43 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот bio » Сря Фев 11, 2015 12:38 pm

@Flatmo колегата X_NRG много добре ти го е обяснил. само искам да допълня, че тази гума с нейните 415g няма да е въобще устойчива на пукания (разбирай, че ще е тънка като вестник).

@gosh6o синко, защо ти е да ги правиш тея системи ... много сложно и тежко. отделно ще ти е много трудно да вкараш гумата без единия борд да е в канала (особено ако шината ти е малко по-плякана като DT E540). лично мое мнение е да се насочиш към ghetto procore системата показана от X_NRG!!!
искам да те попитам какви са ти шините (широчината ме интересува) и какви са ти гумите ... аз не съм агресивен, но не съм и много спокоен, но никога не съм отлепял борда.
анти-каски !!!
Аватар
bio
 
Мнения: 2512
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2003 9:54 pm
Местоположение: Пловдив, България

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Flatmo » Сря Фев 11, 2015 4:04 pm

И аз не им вярвам, че 415 или 480 грамова гума (26x2.25) ще е достатъчно здрава затова търся отзиви дали някой е пробвал.
Flatmo
 
Мнения: 71
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Май 12, 2014 8:07 am
Местоположение: Варна

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот gosh6o » Вто Фев 24, 2015 12:39 pm

Може ли бандажа да е от 24", че имам излишни? Говорим за шина 26 :)
Аватар
gosh6o
 
Мнения: 700
Рейтинг: 1355
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 7:50 am

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот bio » Вто Фев 24, 2015 1:17 pm

може.
анти-каски !!!
Аватар
bio
 
Мнения: 2512
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2003 9:54 pm
Местоположение: Пловдив, България

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот gosh6o » Сря Мар 04, 2015 12:30 am

Аватар
gosh6o
 
Мнения: 700
Рейтинг: 1355
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 7:50 am

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот gosh6o » Пет Мар 06, 2015 12:12 am

Еми ако може да се похваля. Предна гума Schwalbe Nobby Nic Performance line (тел), задна Maxxis Larsen TT сгъваема.

Бозата е доста интересна смес. На предните страници един колега беше описал много подборно как мокри хартия, пасира я и така си прави запълващи частици за бозата. Някъде към лист домакинска хартия за 100лм боза. Имам някакъв бял и не много течен латекс. Дават ми го и не мога да ви кажа марката, но не е боро грунд. Не знам колко е течен боро грунда и споделям рецептата по моя латекс. Смесвам почти 2:1 (може и да е 1.70:1.30, абе експеримент си е) латекс и антифриз/течност за чистачки (каквото има. Слагаме заради алкохолите вътре и свойствата им при температура. Най-правилно е да се използва Пропиленгликол). На 100мл латекс слагам към 2-3мл амоняк. Имал някакви свойства запазващи латекса или какво беше. Доста сурова формула като цяло.

Та обратно на опита ми с въпросните гуми. Шините ми се Crosser x3 (да, да някога ще ги сменям.. тази година?). Понеже са за v-brake имаха доста голям улей по средата, който се наложи да запълня преди да сложа 2 слоя хартиено тиксо за бандаж по цялата шина. Работих с възможно най-евтините гуми 20", които намерих. И двете гуми съм монтирал с много "мамата"/зор, но БЕЗ щанги. И двете ги помпих с махнати иглички. Системата ми за помпане е шише от 2 литра на Бритос (че го рециклирах. Беше хвърлено.), на което отгоре в тапата има забучени два вентила. Има я системата тук, няма да я обяснявам повече. Помпя на 5 бара и пускам налягането в гумата. И двете се надуха от раз (е то като им влезе налягането къде ще идат??). Бозицата само за един оборот клатене запълни всичко. Преди да я пробвам бозицата във външните реших да я налея в една вътрешна. Запълни ми поне 10тина дупки от кабарче и една от пирон. Изглежда се справя. Ноби ника съм сигурен, че държи налягане. Максиса, ще проверя утре. И двете ги проверявах доста обстойно с гъбата и верото. Бозата с една идея даже залепва борда на гумата за бандажа от 20 инчовата гума. Остава да ги пробвам и на каране как ще са като позволи времето.

Е това е първия ми допир с безкамерните гуми.
Аватар
gosh6o
 
Мнения: 700
Рейтинг: 1355
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 7:50 am

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Flatmo » Пет Мар 27, 2015 10:55 am

Купих и монтирах на колелото Schwalbe Racing Ralph Evolution Double Defense TL Easy (2015) с шини WTB ST i23. Успяха да се надуят с компресор без латекс но държат налягане около 2 дни. Вече са с латекс и времето ще покаже дали комбинацията е добра.
В сгънато положение гумата изглежда доста пластмасова но след първото каране из града съм доволен от усещането.
Малко лъжат с данните за теглото. Производителя дава 610гр. но моя кантар изтегли 650гр.
Flatmo
 
Мнения: 71
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Май 12, 2014 8:07 am
Местоположение: Варна

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Chavi » Съб Апр 11, 2015 1:32 am

Да споделя един интересен проблем който се появи при мен. След близо 2 години безаварийно безкамерно ползване, предна гума Specialized Captain Control 29x2.0 започнаха да се появяват мехури встрани на централния грайфер. Първоначално бяха два-три, но постепенно се умножиха и сега са поне десетина. Проучих в интернет и се оказа че определени серии гуми си го правят това доста често. Явно по някакъв начин въздуха влиза между слоевете. При мен се появи достъчно късно за да не ме е яд, въпреки че гумата има още живот. Четох обаче че при някой гуми може да се появи още първите месеци след преминаване на тюблес. :boggled:
CIMG6573.JPG
(185.21 KiB) 265 пъти
Аватар
Chavi
 
Мнения: 62
Рейтинг: 1332
Регистриран на: Съб Окт 06, 2012 6:40 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот zImage » Съб Апр 18, 2015 6:27 pm

uBaH написа:По-интересно беше положението със самите гуми (пак уточнявам, без никаква боза в тях):

Geax-а, макар и да се раздува много по-лесно, изпуска въздух по цялата площ на страничния борд. Без наличието на сапун (за тази гума не използвах при раздуването) борда буквално се "пени" от множеството балончета въздух.

Schwalbe-то също се "пени", но много по-малко и след раздуване държи налягане в продължение на пъти повече време от Geax-а (поне десетина часа). На снимката, пяната изглежда много, но снимах преди да измия верото.

Това често срещано явление ли е? Оправя ли се с боза?

Аз реших да си мина 18 месечните Continental X-King RaceSport и RaceKing RaceSport (29" x 2.2") на tubless. Стана супер лесно със сапунена вода и крачната помпа на Crossmax ST шини (UST). Оказа се, че на едната гума имам 5 мм цепка близо до борда, която не пожела да се запуши с Mavic Tyre Sealant, та я залепих отвъре с лепенка за вътрешни гуми.

Обаче в двете гуми сумарно до момента съм налял към 80 мл (по 40 на гума) от въпросния sealant и все едно попива в гумата. Т.е. от никъде не изтича, а след половин час вече не го усещам да бълбука вътре. И в същото време гумите спадат за около 2 часа, защото точно както на колегата uBaH въздуха излиза през бордовете – все едно са някакви порести. Ще излея каквото ми е останало като бозица да видя дали ще се запушат, но май ще трябва или да си набавя още боза или да сменям гумите :confused:

Edit: изглежда го има този проблем с някои X-King, но би трябвало да се оправи с няколко доливания на боза (http://forums.mtbr.com/wheels-tires/con ... ost9688537)
We have nothing to fear but fear itself.
Grand Canyon CF SLX 9.9 (2013) + XT M8000 + Stages / 10.0 kg
https://www.olx.bg/ads/user/1pKJ/ / http://app.strava.com/athletes/744869 / http://blog.lifepattern.org/mtb/calendar.html
zImage
 
Мнения: 513
Рейтинг: 1971
Регистриран на: Пон Мар 21, 2005 4:54 pm

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот penmark » Съб Апр 18, 2015 7:41 pm

Сменяй гумите най-добре. :D Гумите ти ще попият към 200мл боза, следователно 200гр отгоре на гума. Аз затова махнах моите. :lol: Отделно по 40мл на гума е прекалено малко. Поне 70 за 26' 2,10 размер.
Аватар
penmark
 
Мнения: 1381
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 11:32 pm
Местоположение: Казанлък

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот zImage » Нед Апр 19, 2015 10:23 pm

Някой случайно да е измислил начин да се доберем до тази "Orange seal" боза: http://www.slowtwitch.com/Products/Thin ... _4155.html

Гадовете продават само за САЩ, Мексико и Канада на сайта си :-/
We have nothing to fear but fear itself.
Grand Canyon CF SLX 9.9 (2013) + XT M8000 + Stages / 10.0 kg
https://www.olx.bg/ads/user/1pKJ/ / http://app.strava.com/athletes/744869 / http://blog.lifepattern.org/mtb/calendar.html
zImage
 
Мнения: 513
Рейтинг: 1971
Регистриран на: Пон Мар 21, 2005 4:54 pm

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот moridinbg » Пон Апр 27, 2015 2:18 pm

Някой експериментирал с домашна боза, от къде в България намирате естествен латекс? "Гумен латекс" връща поразителен брой дилдота и пенис колани, "каучуков латекс" е предимно каучукови изделия и противоалергични презервативи...
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот X_NRG » Вто Апр 28, 2015 9:39 am

Една русенска фирма, село Бяла, ама убий ме не мога да им намеря контактите в гугъл. С техния латекс правя експерименти все още, но все повече ми се получават. Засега имам латекс, но все пак ако откриеш фирмата пусни линк. :beer:
Warning! I listen to metal!
This is my bike. There are many like it, but this one is mine. My bike is my best friend. It is my life. I must master it as I master my life...
Какво продавам.
Аватар
X_NRG
 
Мнения: 1171
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 6:43 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот marsa » Вто Апр 28, 2015 9:45 am

Имам някво усещане, че може да са тези:
http://www.himpres.com/
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот moridinbg » Вто Апр 28, 2015 10:03 am

Искаше ми се да мина и да грабна латекса, ама явно ще се поръчва точно по тия празници сега...
Искаше ми се да стане и със синтетичен, акрилен латекс, но доста противоречиви неща чета, по-скоро към не...

Аз намерих Протекс - http://infojoker.bg/cgi-bin/index.pl?_s ... &cat=&sec=
Нямат сайт или по-точно имали са, в hit.bg

Протекс ООД гр. Бяла е производител на широка гама изделия от каучук. Фирмата предлага - предпазители за пръсти и латексови ръкавици, вагини за ветеринарни цели

Хъхъ

Ще поразпитам в няколко хоби магазина, но познатите ми занимаващи се с това, а и една работила в такъв, сефте чуват за латекс/естествена гума за калъпи, каквато изглежда има във всеки хоби магазин в щатите/UK...
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот X_NRG » Вто Апр 28, 2015 10:37 am

@mordinbg,
точно тези Протекс са (помня ги заради вагините :eyebrow: ). Ясно защо не им намирам сайта - защото го няма. :D
Техният латекс е някакъв със съдържание на амоняк и определено върши работа за домашна боза - даже моите опити са доста успешни.
Warning! I listen to metal!
This is my bike. There are many like it, but this one is mine. My bike is my best friend. It is my life. I must master it as I master my life...
Какво продавам.
Аватар
X_NRG
 
Мнения: 1171
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 6:43 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот moridinbg » Вто Апр 28, 2015 10:46 am

Как поръча ти? Мейл? Каква разфасовка, какви пари, колко време? (:

Ще взема да ги подкарам от тука наред - http://www.bakp-bg.com/members_spisyk.html

Edit: От тия с работещ сайт, тези са, които пишат, че предлагат смеси - http://www.zebra-bg.com/products/kauchu ... htopr.html и http://www.gamarubber.com/rubberMixtures.html
Необходимият е NR - natural rubber
Предполагам и другите имат смеси, въпросът е, кой ще се навие да се занимава да опакова и прати 1 кило...
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот X_NRG » Вто Апр 28, 2015 12:02 pm

Не се занимавах аз, ами един колега. Писа им мейл, пратиха ни 2 двулитрови бутилки от кока кола пълни с латекс. Мисля, че се връзваше по 12-13лв/литър.
Warning! I listen to metal!
This is my bike. There are many like it, but this one is mine. My bike is my best friend. It is my life. I must master it as I master my life...
Какво продавам.
Аватар
X_NRG
 
Мнения: 1171
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 6:43 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот bio » Чет Апр 30, 2015 1:46 pm

момчета, моля дайте тази вълшебна формула ... да се докоснем и ние до магията.
ако и някой сподели горе долу колко му излиза литър домашна бозица няма да е зле.
анти-каски !!!
Аватар
bio
 
Мнения: 2512
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2003 9:54 pm
Местоположение: Пловдив, България

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот moridinbg » Чет Апр 30, 2015 4:07 pm

Тя формулата не е кой знае колко вълшебна - каучуков латекс, амоняк, вода, Polypropylene Glycol /антифриз/. По чуждите форуми слагат slime за автомобилни/тракторни гуми, но единствено заради частиците вътре. Те са за да има по-добър шанс да запълни по-едри дупки.
За тия по-едри добавки напоследък в мтбр гледам е станал доста популярен царевичен грис - corn meal - едросмляно царевично брашно. Шредирана зкуствена трева също е популярно. Шредирана гума (външна, вътрешна) води до сплъстяване на всичко вътре на топка. Някои хора са доволни от косми?!

Има 150 страници тема в мтбр, но е безсмислено да се чете цялата - на 20 страници се почва от начало с нови хора. Работещата рецепта е г/д това с малки вариации.

Акрилният латекс (това, което знаят като латекс 98% от хората) много се сплъстява и като цяло не се справя никак добре спрямо каучуковия.

Антифриза се използва не заради алкохолите, а заради пропилен гликола - освен че предпазва от замръзване (което в тюблеса не е от значение нормално), той забавя и изпаряването на водата, което е доста по-важно.

Колко излиза - ами при 1:2 латекс към вода, пренебрежимо количество амоняк, гликол - към 10-12-15лв/литър трябва да дойде, ако се намери най-после тъпия каучук. Другото е, че добре забъркан, става доста по-малко на топки и издържа доста повече от Стан.

Мен от Зебра ме отрязаха - не продавали латекс. Аз изрично писах, че търся натурална гума. Толкова и им се е занимавало, като са видяли, че пускам допитване за 1-2 литра...

@X_NRG, твоя колега ако изрови пак контакта би било супер. Писах на някакъв уж мейл на Протекс - нула внимание.
БТВ има още един Протекс, в Хасково или Кърждали - те се занимават с платове и текстил, да не им пишете погрешка (:
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот xargs » Чет Апр 30, 2015 4:47 pm

Има една друга русенска фирма - екон която се занимава с естествен латекс. Можеш да я прослушаш.

За мен галимацията с бъркането ми се вижда малко излишна де, когато бутилка литър станс е 45лв и ми стига за повече от година.
Аватар
xargs
 
Мнения: 454
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Фев 19, 2012 12:01 am
Местоположение: София

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот moridinbg » Чет Апр 30, 2015 4:54 pm

Ами аз съм с гуми 2.4, което автоматично е 250-300мл на чифт. Станс за около 3 месеца става на вода + извънземно и трябва да го сменям - минимум 50лв на 9 месеца. А и ми харесва да си правя сам някакви работи, особено, когато работят по-добре от купешките. На теб като не ти се занимава, ще ти продам за 30 лв/литър ;)

Те почти всички фирми са русенски и по-точно от Бяла. Там изглежда е каучуковия център на България. Само някой да ебава да отговори и да прати 1-2 литра насам.
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот moridinbg » Чет Май 07, 2015 12:25 am

Фирмите даже не ми отговориха..
Акрилен грунд и брашно - wtf :eek3: но позапуши...

А в същото време в Англия се е отрепало от латекс... http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from= ... er&_sacat=
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

ПредишнаСледваща

Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 43 госта