⊥ ∞ 5 - следварителни коментари :D

Форум за съобщения, информация и коментари относно Перпендикулярна Вселена.

Модератори: did, bikezilla, naka76

Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

⊥ ∞ 5 - следварителни коментари :D

Мнениеот 4getcredo » Сря Юни 22, 2011 2:45 pm

Ми к'о да кажа? Пристрастяващ гърч и чудесни срещи от всякакъв вид. Гриза си ноктите, че не можах да остана и последните два дни... но нали съм 'мека Мария' - погризете си ги и вие ;) :P :D

Ще започна с дебелия нокът на палеца - ден първи :eyebrow:
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Re: ⊥ ∞ 5 - следварителни коментари :D

Мнениеот Asen6o » Сря Юни 22, 2011 3:42 pm

Ох лелееее, чудничко!!! :hbang2:
Тенк ю вери мъч фор дъ снимки! Страхотни са! ((=
:clap:
Аватар
Asen6o
 
Мнения: 726
Рейтинг: 1407
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2008 1:18 am
Местоположение: София

Re: ⊥ ∞ 5 - следварителни коментари :D

Мнениеот lechuga » Сря Юни 22, 2011 5:55 pm

Малко снимчици и от мен, въпреки че е трудно да се опише в снимки ;) цък
Don't worry, be happy!
Аватар
lechuga
 
Мнения: 413
Рейтинг: 1725
Регистриран на: Вто Фев 24, 2004 5:04 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: ⊥ ∞ 5 - следварителни коментари :D

Мнениеот Alien » Сря Юни 22, 2011 6:31 pm

Аз отивам да се хвърля от Емпайър Стейт Билдинг.
I feel terrified, which is... you know, sickest feeling ever.
Brandon Fairclough
Аватар
Alien
 
Мнения: 3577
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 30, 2003 8:06 pm
Местоположение: София

Re: ⊥ ∞ 5 - следварителни коментари :D

Мнениеот Kpoko » Сря Юни 22, 2011 7:35 pm

Уникално!
Аватар
Kpoko
 
Мнения: 1542
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 10:58 am
Местоположение: София

Re: ⊥ ∞ 5 - следварителни коментари :D

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Сря Юни 22, 2011 8:03 pm

Alien написа:Аз отивам да се хвърля от Емпайър Стейт Билдинг.


Има защо!

В този ред мисли :)П
беше ЕПИЧНО!!!!
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Re: ⊥ ∞ 5 - следварителни коментари :D

Мнениеот sos » Сря Юни 22, 2011 8:33 pm

Исках да го направя! И го направих :D Невероятно преживяване :D
ИзображениеИначе се казвам Добри!
Аватар
sos
 
Мнения: 2031
Рейтинг: 1990
Регистриран на: Съб Окт 31, 2009 6:25 pm
Местоположение: София

Re: ⊥ ∞ 5 - следварителни коментари :D

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Сря Юни 22, 2011 8:53 pm

Изображение
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Re: ⊥ ∞ 5 - следварителни коментари :D

Мнениеот PowerSlide » Сря Юни 22, 2011 9:04 pm

Перфектно!
С колицата никакви проблеми, с колелата също, времето прекрасно, планината великолепна, пътеките стархотни, хората чудесни!
Нямам повече думи .... Мисля на Пешо определението е най-точно: ЕПИЧНО!
Аватар
PowerSlide
 
Мнения: 1189
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Ное 10, 2008 12:07 pm
Местоположение: на баира

Re: ⊥ ∞ 5 - следварителни коментари :D

Мнениеот lostrider@ » Сря Юни 22, 2011 9:12 pm

Не исках да бързам да пиша. Предпочетох да се отърся от лошото настроение, заради преждевременното си прибиране. Това, на което се насладих и нагледах за два дни, ще ми стигне за една година напред. Не мисля, че е нужнода пиша какво е ПВ. Ще кажа само: Уникално е! Страхотно е! Заслужава си всяка капка пот. Гледах снимките и си дадох сметка, че от тях човек ще добие само бегла представа за реалното изживяване.

Сега искам сега да обърна специално внимание на няколко души, на които съм задължен и съм благодарен от цялото си сърце, за това, че бяха там в точното време. За това, че ми помогнаха да сляза до яз. Кърджали невредим (до колкото може да се каже, че бях невредим преди това :D ). Специални благодарности на kibikoff, който първи ме видя с нарязания крак и приложи всичките си медицински познания, за да ме превърже качествено. Благодаря ти от сърце! :bowdown:. Искам само да вметна, че именно тези медицински познания (по твои думи "скромни"), бяха похвалени от лекарите в Поликлиниката в Кърджали. Дори ме попитаха, дали съм превързан от медицинско лице :D . Раната е била почистена и предпазена от замърсяване перфектно! :eyebrow: . С голям зор свалиха превръзката :evil: . Тук ще използвам една от снимките на lechuga (не ме съди за авторски права, моля те): https://picasaweb.google.com/popovrosen ... 0138941442 . Това момче (извинявам се искрено, че не запомних името му, макар да се запознахме на раздяла на брега на язовира, по мои предположения е joropc), ме съпровождаше почти през целия път до долу и ме попита поне 20 пъти дали съм добре. Ако не си Жоро, моля те, драсни едно съобщение, че да те запомня добре :D (не, че бих забравил помощта на един от вас). Освен това, имаше едно момче, което асистираше в самото начало на kibikoff. Едно момче с червена блуза (не го познавам, съжалявам). Нека и той да се представи, ако ли не да ми пише на лична. Накрая, ни най- малко на последно място, благодаря на Динко (azoic), с който започнахме цялото пътуване от София. Беше неразделно с мен. И много хубава ракийка беше донесъл. Динкич, съжалявам, че първата вечер не стигнах до селото и не намерих бира и съжалявам, че не допихме ракията заедно :wavey: . Ако съм изпуснал някой, нека не ми се сърди. Благодаря на всички Ви, от все сърце, за помощта и за подкрепата. За прекрасното изживяване Ви благодаря още повече!
Не оставяйте с впечатление, че ще запомня ПВ5 с падането си. Напротив, поплаках си доста (не знам дали трябва да го признавам) на слизане. Не защото ме болеше от конците. Болеше ме от това, че си тръгнах рано и видях само частица от красотата на Родопа. Догодина пак. :beer:

Накрая снимки: https://picasaweb.google.com/1089355012 ... prfc1o7Tcg
Не е за хора със слаби сърца :D (сериозно говоря): https://picasaweb.google.com/1089355012 ... 7ip26DGxgE
Аватар
lostrider@
 
Мнения: 425
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 16, 2007 3:24 pm

Re: ⊥ ∞ 5 - следварителни коментари :D

Мнениеот joropc » Сря Юни 22, 2011 9:35 pm

СПИЦИ, БЛАГОДАРЯ ВИ ! :bowdown: :bowdown:
Изображение
Изображение
Снимките от "метлата", малко по-късно....
@lostrider@
Човекът, който те е съпровождал не съм аз.
Това е Митко(4getcredo)!
Изображение
-------------------------------------------------------------
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
joropc
 
Мнения: 1125
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 9:57 pm
Местоположение: Троян

Re: ⊥ ∞ 5 - следварителни коментари :D

Мнениеот Alpina » Сря Юни 22, 2011 11:59 pm

Ще кажа само, че съжалявам за това, че не съм бил на предишните.
Благодаря на всички "замесени" по някакъв начин в това невероятно мероприятие...
Да пиша напиша друго ми се струва излишно, понеже ще е малко.

P.S. Не носих фотоапарат, защото бях сигурен че това място ще ме накара да се върна обратно там физически, а не чрез "някакви си" снимки.
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: ⊥ ∞ 5 - следварителни коментари :D

Мнениеот jd » Чет Юни 23, 2011 8:14 am

Прекрасни снимки! И съм сигурен, че не отразявт и 1/10 от това, което е било и колко добре сте изкарали ;)
Как ви завиждам само, ама какво да се прави. Дано следващата година най-накрая се счупи каръка при мен и да мога да участвам и аз...
:beer:
Изображение
Аватар
jd
 
Мнения: 1721
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 25, 2008 2:50 pm
Местоположение: София

Re: ⊥ ∞ 5 - следварителни коментари :D

Мнениеот Admin » Чет Юни 23, 2011 8:37 am

Ех, ееееххх! В един ден си казваш "Тези баири край нямат ли???", а на следващия, прибирайки се към София, с горчивина си мислиш "Защо свърши?".
За мен лично това си е карането на годината - с каквото и друго да го сравнявам, или е по-кратко, или е по-лежерно, или е с по-малко приятели, или е "по работа". Няма друго като перпендикуляра!
Благодаря на всички кривоспици за поредното незабравимо преживяване, за поредната доза от най-чистия и рафиниран опиат - родопския еликсир! :beer:

А за мен най-трудното предстои - да намеря начин да разкажа някак за тези 5 дни с думи прости (или сложни) и да ги онагледя. За последното (снимките) разчитам на помощ и от другите участници, затова моля всеки, който публикува връзки към албуми със снимки тук, в темата, да посочи или да ми пише на ЛС дали може да ползвам негови кадри за бъдеща статия за ПВ5, както и за галерия, посветена на събитието. Авторите ще бъдат посочени с форумен псевдоним или с истинското си име, ако предпочитат. Предварително благодаря на тези, които ще ми помогнат със снимков материал. :agree:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: ⊥ ∞ 5 - следварителни коментари :D

Мнениеот rarekin » Чет Юни 23, 2011 9:46 am

Последните 5 дни с две думи - religious experience.

БЛАГОДАРЯ на всички от "Крива спица", че ни дават възможност да сме част от нещо толкова истинско. Радвах се на всяка една минута изживяна с всеки един от участниците и им благодаря за това,че бяха част от моя живот през това време.

Малко снимки от мероприятието.

И понеже може би трябва да има и малко корекции искам да обърна внимание върху следното. Хора, когато сме ТАМ е хубаво да се съобразяваме с местните и техния начин на живот. На последния бивак една цяла поляна със съхнещо сено беше "разчистена" за да се сложат палатки, без въобще да се мисли дали това е правилно или не. Разбирам, че за някои от вас това е неспецифична атмосфера и непознато място, но предполагам, че е по-добре да се пита как е най-добре да се подходи и чак след това да се действа. Организаторите познават района и всичко свързано с него - питайте преди да действате ако не сте сигурни какво да се прави.

P.S. Докога трябва да преведа таксата за ПВ6? :D

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:
Последна промяна rarekin на Чет Юни 23, 2011 10:20 am, променена общо 1 път
Планинското колоездене може да бъде опасен спорт! Винаги карайте с каска! Никоя екипировка не може да гарантира колоездача срещу падане и тежко нараняване!
rarekin
 
Мнения: 1589
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Сеп 03, 2006 1:25 am
Местоположение: Германия

Re: ⊥ ∞ 5 - следварителни коментари :D

Мнениеот azoic » Чет Юни 23, 2011 10:02 am

Ще цитирам Любо "... Няма друго като перпендикуляра..." и се съгласявам на 110% със това. Невероятно преживяване с невероятна природа и невероятни хора. Това каране не може да се пресъздаде с думи или снимки, затова не си взех и фотото. Исках да се потопя изцяло в атмосферата на Родопите. Надявам се да се видим отново там следващата година :D Благодаря на "Крива спица" и всички учасници във веселбата наречена Перпендикулярна вселена 5 :beer:

п.п. Ники да се оправяш бързо :agree:
Изображение Изображение
Аватар
azoic
 
Мнения: 375
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 20, 2008 12:32 pm
Местоположение: София

Re: ⊥ ∞ 5 - следварителни коментари :D

Мнениеот kosiani » Чет Юни 23, 2011 10:21 am

Поредният за мен фантастичен перпендикуляр. :bowdown: Съжалявам, че не съм Шекспир, за да мога поне на 10% да разкажа с думи това, което съм преживял! :beer: Огромни благодарности на Спиците за всичко! :wavey: На пострадалите - бързо възстановяване. :agree:
Аватар
kosiani
 
Мнения: 172
Рейтинг: 1347
Регистриран на: Пет Авг 03, 2007 8:55 am
Местоположение: Габрово BG

Re: ⊥ ∞ 5 - следварителни коментари :D

Мнениеот Анелия » Чет Юни 23, 2011 10:24 am

Не ми се говори, не ми се пише. Винаги след ПВ изпадам в лека депресия от смяната на паралелните светове. Ще пусна само СНИМКИ
Искреното ми възхищение и благодарности към всички от Крива спица, които организират такова мащабно мероприятие, за да можем да изживеем всички това чудо Родопите :bowdown: :bowdown: :bowdown:
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: ⊥ ∞ 5 - следварителни коментари :D

Мнениеот taurus13 » Чет Юни 23, 2011 10:34 am

Мързеливциии....всички не сте си взели фотоапаратите, уж щото със снимки не можело да се опише, ама си признайте, че не ви се е мъкнело по баира още едно кило. :D От друга страна добре е така, щото виждаш ли аз като не можах да дойда, поне да не се дразня...много. Благородно ви завиждам!
П.С. Обаче на една снимка видях Emzo да разтяга един голем...никонски обектив:)
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: ⊥ ∞ 5 - следварителни коментари :D

Мнениеот THEZOGGO » Чет Юни 23, 2011 10:41 am

taurus13 написа:Мързеливциии....всички не сте си взели фотоапаратите


Хич не си прав. ;)
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: ⊥ ∞ 5 - следварителни коментари :D

Мнениеот 4getcredo » Чет Юни 23, 2011 10:42 am

Специално за Милко - най-горещият ден :beer:
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Re: ⊥ ∞ 5 - следварителни коментари :D

Мнениеот dob111 » Чет Юни 23, 2011 11:00 am

Страхотно време се хвана тези дни! Яд ме, че не успях да дойда, но догодина... Но мисля си, че ако има още някой пропуснал, може да сформираме малка, но бойна група и да направим едно ИНДИВИДУАЛНО КАРАНЕ из Родопите и по маршрута на ПВ. Честито на всички участвали!
Последна промяна dob111 на Чет Юни 23, 2011 11:01 am, променена общо 1 път
Аватар
dob111
 
Мнения: 695
Рейтинг: 1900
Регистриран на: Нед Юни 20, 2010 3:32 pm

Re: ⊥ ∞ 5 - следварителни коментари :D

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Чет Юни 23, 2011 11:01 am

taurus13 написа:Мързеливциии....всички не сте си взели фотоапаратите, уж щото със снимки не можело да се опише, ама си признайте, че не ви се е мъкнело по баира още едно кило. :D От друга страна добре е така, щото виждаш ли аз като не можах да дойда, поне да не се дразня...много. Благородно ви завиждам!
П.С. Обаче на една снимка видях Emzo да разтяга един голем...никонски обектив:)


Аааааава! Ще ти се да не сме си носили фотоапаратите!
На мен също ми се щеше да не нося фотоапарата.....
4 дни карах с него на кръста - такива снимки има.... леле...
НО ще мине малко време преди да приведа всичко във вид за показване...
То не бяха панорами, то не бяха HDR-и... то не бяха нощни кадри... лудница!!
Не смятах, че мога да изцедя 2 никонски батерии за 5 дни!!! Напълних картите... даже на заем взех....

Тази година пак си мислех да кръстя галерията "Хрониките на Изкривените"(миналата година се поизгърчих, честно казано!)
Да, ама не.... изобщо не се изкривих (Изключвам спането в палатка - Изобщо не ми е любимо място за спане, да не говорим колко мразя всекидневното събиране на бивака)
Направо умрях от кеф... 5-те дни видях Източните Родопи в съвсем друга светлина - преди няколко години минавах от там средата на юли месец и просто умрях от жега и не видях такива красоти....
Пътеките ми напълниха душата... и нагоре и надолу! А "новата" рамка допълни идилията....

Единственото нещо, за което съжалявам.... не можах да се видя качествено със всички приятели и познати, но при 100+ души... това е малко невъзможно....

п.с.
Да не забравя да поздравя Наката и всички виновници от "Криви Спици" за чудесните пътеки, по които минахме!!!
Както и за най-добрата маркировка, която някога съм виждал по мероприятие - всеки път, когато имаше чуденка "на къде?" виждах лентички в рамките на 50-100 метра!!!
:bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown:

п.с. 2:
Искам и да благодаря за всички изненади, които ни поднесохте!

По-късно днес ще пусна снимчици от сапунерката;
Останалите - скоро!


п.с. вече чакам ⊥ ∞ 6
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Re: ⊥ ∞ 5 - следварителни коментари :D

Мнениеот Daniel Panev » Чет Юни 23, 2011 11:05 am

Добре, добре - разбрах! Отивам да се запася с презервативи още от сега!
TheAnimal написа:Абе друго си е да го "забелиш" :evil:
Аватар
Daniel Panev
 
Мнения: 1934
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Апр 21, 2008 3:47 pm
Местоположение: София

Re: ⊥ ∞ 5 - следварителни коментари :D

Мнениеот mastermisho » Чет Юни 23, 2011 11:24 am

Малко снимки и от мен:
http://www.facebook.com/media/set/?set= ... d27b8f82b9
" http://www.openstreetmap.org gives us the ability to really create mtb focussed maps – like no other map provider has ever done. Therefore I call on you – to get engaged and start participating like over 100.000 people worldwide already do!"
Аватар
mastermisho
 
Мнения: 219
Рейтинг: 1567
Регистриран на: Чет Май 01, 2008 1:54 pm
Местоположение: София, Люлин skype: mastermisho

Re: ⊥ ∞ 5 - следварителни коментари :D

Мнениеот abs » Чет Юни 23, 2011 12:28 pm

rarekin написа:И понеже може би трябва да има и малко корекции искам да обърна внимание върху следното. Хора, когато сме ТАМ е хубаво да се съобразяваме с местните и техния начин на живот. На последния бивак една цяла поляна със съхнещо сено беше "разчистена" за да се сложат палатки, без въобще да се мисли дали това е правилно или не. Разбирам, че за някои от вас това е неспецифична атмосфера и непознато място, но предполагам, че е по-добре да се пита как е най-добре да се подходи и чак след това да се действа. Организаторите познават района и всичко свързано с него - питайте преди да действате ако не сте сигурни какво да се прави.


Проблемът не беше с тази ливада - там сеното беше окосено и отдавна изсъхнало. Част от организаторите също спахме на нея. Дори мисля, че направихме услуга на собствениците, тъй като посъбрахме малко сеното ;)

Скандалът се развихри на една друга полянка, където няколко хора бяха опънали палатките си и отъпкали неокосено сено, което е достатъчно сухо, че да не може да се изправи повече и съответно става много трудно, дори невъзможно да се окоси. Имаше и други прояви, като например брането на череши в дворовете на хората. Няма как да предотвратим такива хулиганства. Разчитаме единствено на моралната преценка на всеки един от вас. Ние единствено можем да си водим бележки, които да взимаме под внимание при одобряването ви за следващите мероприятия.

Daniel Panev написа:Добре, добре - разбрах! Отивам да се запася с презервативи още от сега!


..и тиксо! :rofl:
Последна промяна abs на Чет Юни 23, 2011 1:00 pm, променена общо 1 път
Ivtec - алтернативният багажник за велосипеди
Аватар
abs
 
Мнения: 424
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Чет Юни 01, 2006 9:17 am

Re: ⊥ ∞ 5 - следварителни коментари :D

Мнениеот TheAnimal » Чет Юни 23, 2011 12:34 pm

Ей като ви чета коментарите как се мазните, направо ми се иска да ви раздам по едно вазелинче :D
Шегувам се!
Първо искам да благодаря на организаторите, за това че за пореден път проявиха доверие към мен и станах част от това така чакано събитие.
Второ, не знам Наката какви рецептори за обоняние има, но пак беше надушил невероятен маршрут. :bowdown:
Организацията беше перфектна, то друга от Крива спица не съм и очаквала.
Всичко беше изпипано до последният детайл. Имаше кръчми :love: , бяха ми осигурили и "агънце" :D , имаше много хубави хора,с които за съжеление се виждам само на ПВ. Карането беше изпълнено с емоции,адреналин и наистина невероятни гледки за които всяка капка пот си заслужаваше(а те бяха наистина много).
Криви пак ще го кажа: ОБИЧАМ ВИ БЕ, МАЙНИ ГАДНИ! :love:
Шапка ви свалям за всички дейности с които се занимавате. :bowdown:
"Всеки знае, че една жена е твърде силна за един мъж."
TheAnimal
 
Мнения: 3204
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2008 9:38 am
Местоположение: Зверино

Re: ⊥ ∞ 5 - следварителни коментари :D

Мнениеот rarekin » Чет Юни 23, 2011 12:57 pm

abs написа:
rarekin написа:И понеже може би трябва да има и малко корекции искам да обърна внимание върху следното. Хора, когато сме ТАМ е хубаво да се съобразяваме с местните и техния начин на живот. На последния бивак една цяла поляна със съхнещо сено беше "разчистена" за да се сложат палатки, без въобще да се мисли дали това е правилно или не. Разбирам, че за някои от вас това е неспецифична атмосфера и непознато място, но предполагам, че е по-добре да се пита как е най-добре да се подходи и чак след това да се действа. Организаторите познават района и всичко свързано с него - питайте преди да действате ако не сте сигурни какво да се прави.


Проблемът не беше с тази ливада - там сеното беше окосено и отдавна изсъхнало. Част от организаторите също спахме на нея. Дори мисля, че направихме услуга на собствениците, тъй като посъбрахме малко сеното ;)


Иво, знам, че бяхте там. Нали минавах да огледам място за една палатка. Така сте преценили, така сте направили. Вашата преценка може и да е била правилна (макар че аз бих поспорил за това как ще се почувства собственика, когато види това, което е оставил). Имах предвид нещо като апел за максимална ненамеса там, където това е възможно.


abs написа:Скандалът се развихри на една друга полянка, където няколко хора бяха опънали палатките си и отъпкали неокосено сено, което е достатъчно сухо, че да не може да се изправи повече и съответно става много трудно, дори невъзможно да се окоси. Имаше и други прояви, като например брането на череши в дворовете на хората. Няма как да предотвратим такива хулиганства. Разчитаме единствено на моралната преценка на всеки един от вас. Ние единствено можем да си водим бележки, които да взимаме под внимание при одобряването ви за следващите мероприятия.


Отчасти проблемите идват от непознаване на бита на хората, а не от лош морал на участниците. Затова и дискутираме, за да е ясно с какво е хубаво да се съобразяваме всички.



abs написа:
rarekin написа:Добре, добре - разбрах! Отивам да се запася с презервативи още от сега!


..и тиксо! :rofl


Ааааа. Ще ме извиняваш, ама това не е моя реплика. :D

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:
Планинското колоездене може да бъде опасен спорт! Винаги карайте с каска! Никоя екипировка не може да гарантира колоездача срещу падане и тежко нараняване!
rarekin
 
Мнения: 1589
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Сеп 03, 2006 1:25 am
Местоположение: Германия

Re: ⊥ ∞ 5 - следварителни коментари :D

Мнениеот abs » Чет Юни 23, 2011 1:02 pm

rarekin написа:
abs написа:
rarekin написа:Добре, добре - разбрах! Отивам да се запася с презервативи още от сега!


..и тиксо! :rofl


Ааааа. Ще ме извиняваш, ама това не е моя реплика. :D

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:


Упс! Копи-пейст недоглеждане.. :blush:

:beer:
Ivtec - алтернативният багажник за велосипеди
Аватар
abs
 
Мнения: 424
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Чет Юни 01, 2006 9:17 am

Re: ⊥ ∞ 5 - следварителни коментари :D

Мнениеот 4getcredo » Чет Юни 23, 2011 3:02 pm

Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Следваща

Назад към Перпендикулярна Вселена

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта