⊥ ∞ 5 - предварителни коментари

Форум за съобщения, информация и коментари относно Перпендикулярна Вселена.

Модератори: did, bikezilla, naka76

Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Re: ⊥ ∞ 5

Мнениеот taurus13 » Сря Апр 27, 2011 9:56 am

Ако не ме уморите до смърт петте дена, ще си пробвам и десерта :D
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: ⊥ ∞ 5

Мнениеот TheAnimal » Пон Май 09, 2011 10:57 am

Подхвърлета нещо, моляяяя. Възбудете любопитството ми. :praying:
"Всеки знае, че една жена е твърде силна за един мъж."
TheAnimal
 
Мнения: 3204
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2008 9:38 am
Местоположение: Зверино

Re: ⊥ ∞ 5

Мнениеот tanya » Пон Май 09, 2011 1:08 pm

Чакаме писмата за десерта.
И дано все пак има лято през юни, че ми писна от студ и дъжд.
Изображение
Аватар
tanya
 
Мнения: 625
Рейтинг: 1913
Регистриран на: Сря Май 26, 2004 1:18 pm
Местоположение: Търговище

Re: ⊥ ∞ 5

Мнениеот Admin » Сря Май 11, 2011 11:05 pm

Като чете човек описанието на маршрута, би предположил, че пет дни само ще се катерим... Ама не можете да заблудите старите кучета, велосипедът и аз ще сме подготвени отново за най-якото каране по пътеки през годината. :liplick:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: ⊥ ∞ 5

Мнениеот did » Сря Май 11, 2011 11:34 pm

Началната и крайна точка съвпадат, т.е. всичко, което изкачите, ще се наложи и да си го спуснете. Доколкото имам някаква оскъдна информация - спусканията като цяло няма да са по асфалт ;)
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: ⊥ ∞ 5

Мнениеот pascoff » Чет Май 12, 2011 1:32 pm

Admin написа:Като чете човек описанието на маршрута, би предположил, че пет дни само ще се катерим... Ама не можете да заблудите старите кучета, велосипедът и аз ще сме подготвени отново за най-якото каране по пътеки през годината. :liplick:


Къде го прочете това описание?

опс, видях го :)
Днес времето ще бъде преобладаващо над пространството.
Аватар
pascoff
 
Мнения: 864
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 25, 2002 10:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: ⊥ ∞ 5

Мнениеот did » Чет Май 12, 2011 5:13 pm

Вече е почти окончателно ясно - ще ви мърморя 8 дни :)

МОЛЯ, отново прочетете http://kriva.org/bg/%D0%9F%D1%80%D0%B0% ... 0%B8%D0%B5

С подаването на заявка за участие сте се съгласили с тези условия. Научете ги наизуст, щото вече ще се гоним! Нямам нито един кариес!
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: ⊥ ∞ 5 - предварителни коментари

Мнениеот taurus13 » Пет Май 13, 2011 12:13 pm

А как го искате това предварително пожелателно потвърждение(ППП) за Десерта?
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: ⊥ ∞ 5 - предварителни коментари

Мнениеот did » Пет Май 13, 2011 3:09 pm

taurus13 написа:А как го искате това предварително пожелателно потвърждение(ППП) за Десерта?

Ами... всякак :D
Например, отговори на мейла, който си поДлучил.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: ⊥ ∞ 5 - предварителни коментари

Мнениеот THEZOGGO » Вто Май 17, 2011 11:14 am

Да попитам кога може да пуснем тема за транспорт от София до старта на ПВ5?
Има 1 месец, така че, според мен може от сега някой да пусне тема. Може би Админ? :dontknow: :beer:
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: ⊥ ∞ 5 - предварителни коментари

Мнениеот did » Вто Май 17, 2011 12:26 pm

Перпендикулярната вече е събрана в отделен подфорум ;)

Може когато си поискате да си пущате каквото си поискате, стига да е свързано с мероприятието. Иначе... да си знаете... тук и аз съм мародератор :smokin:
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: ⊥ ∞ 5 - предварителни коментари

Мнениеот Daniel Panev » Пет Май 20, 2011 9:25 pm

Здравейте,

Абе аз да питам - там, по трасето, как е покритието на МТел/Глобул?
Щото, нали, жената вече ще е попреполовила 8-мия месец и...
TheAnimal написа:Абе друго си е да го "забелиш" :evil:
Аватар
Daniel Panev
 
Мнения: 1934
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Апр 21, 2008 3:47 pm
Местоположение: София

Re: ⊥ ∞ 5 - предварителни коментари

Мнениеот pavle » Пет Май 20, 2011 10:15 pm

агнета тая година нещо :D?
Инициатива "Алабак"
аз ремонтирам колото си при Пацо - Вело 2009
Аватар
pavle
 
Мнения: 315
Рейтинг: 1550
Регистриран на: Пон Юни 14, 2010 12:38 pm
Местоположение: CA / PA

Re: ⊥ ∞ 5 - предварителни коментари

Мнениеот did » Съб Май 21, 2011 12:00 am

Ами... покритието е променливо. На повечето места има. Ако няма на твоите оператори, ще ти осигурим и вивателски телефон, щом е толкова важно.

Колкото до агнетата - беееееееее, стига с тия агнета!
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: ⊥ ∞ 5 - предварителни коментари

Мнениеот sailman » Съб Май 21, 2011 9:44 am

pavle написа:агнета тая година нещо :D?

did написа:- беееееееее, стига с тия агнета!

Прасета ще има обаче, със сигурност... :piggy: :paperba:
ВЕЛО 2009 Sus scrofa domestica
Аватар
sailman
 
Мнения: 1443
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2008 11:10 am
Местоположение: София

Re: ⊥ ∞ 5 - предварителни коментари

Мнениеот natalito » Сря Май 25, 2011 1:01 pm

Daniel Panev написа: . . . - там, по трасето, как е покритието на МТел/Глобул?

Добре, че някой се сеща да попита.
did написа:вивателски телефон

Т.е. gsm-апарат с вивакомска карта и сме с "връзки" non-stop, така ли?


pavle написа:агнета тая година нещо :D?

Внимавайте с тия агнета, че тук, на запад, овците са се окозили :bigeyes2: . На изток не знам как е.
"I say the sunshine will blow my mind and the wind blow my brain" - BA

Изображение
Аватар
natalito
 
Мнения: 867
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 10:20 am

Re: ⊥ ∞ 5 - предварителни коментари

Мнениеот THEZOGGO » Вто Юни 07, 2011 5:04 pm

Здравейте, искам само да напомня на уважаемите участници в ПВ5 да са нащрек за кърлежите и когато отидем в Родопите да сме на ясно че може да ни се лепне някой.

Предполагам че повечето хора знаят как се маха кърлеж, колко често да се проверяме дали не ни се е лепнал някой, какви са рисковете от това да ни се забие кърлеж и т.н.

Само искам да отбележа, хората които не знаят как се маха кърлеж и какво се прави след като си го махнал от себе си, нека прочетат в гугъл или да попитат лични си лекар. Просто така за превантивна мярка, добре е когато човек има информация за дадено нещо, как може да се реагира и прочее.

Понеже на мен ми се лепна един кърлеж преди около 2 седмици в района на язовир Студен кладенец, искам да споделя малко информация за незнаещите, така накратко, не искам да прекалявам с големи писания.

Ако ви се лепне кърлеж, то опитайте се да го извадите цял без да го правите на парчета така да се каже. За техниките на вадене както казах проверете в гугъл. : ) Важно е да след като го извадите да го запазите. Защо е важно това?! Защото както знаете а може и да не знаете разбира се, кърлежите са носители на едни кофти бактерии и вирусчета които са доста неприятни.

Най-честото което може да ви се лепне след като сте ухапани от кърлеж се нарича Лаймска болест. Какво предсталвява тя и кво, що, отново проверете в гугъл.

Та след като извадите кърлежа го поставете в едно пластмасово контейнерче със запушалка, такива се продават по 20 ст. в аптеката. Сега някой да не ме обвини че съм някакъв медицински представител. От къде да знам може и в буркан да го запазите. За да съхраните кърлежа за изследване дали не е носител и изобщо на какво е носител от към някакви гадости които могат да ви разболеят, съда в който ще го съхранявате трябва да има спирт, за да може да консервирате малката гад. Информацията я имам от личната си лекарка при която бях вчера, тъй като нещо настинах тия дни и реших да си направя кръвно изследване за лаймска болест. Ня някой може да му изглежда смешно, ама не е много. : ) Та мисълта ми е сдобиите се с някакви съдчета за евентуално съхранение на кърлеж който ви е ухапал. Някакъв спирт, може и ракия, така ми казаха.

Идеята е следната, незнам колко е кръвното изследване за Лаймска болест което се прави в градове различни от София, но тук в София излиза 34 лв. 29 лв кръвния тест + 5 лв взимане на кръв. А ако им занесете шибаната гад, демек кърлежа ще ви струва 9 лв. Айде тук парите може да не са такъв голям фактор, но след като сте извадили кърлежа кръвен тест се прави след 30 дни. Така че колкото по-рано разберете с кво си имате работа, толкова по-добре. Аз сега например трябва да чакам още 2 седмици и за съжаление трябва да съм на 23 юни в шибаната София заради тоя кръвен тест, просто искам да спя, спокойно.

Та, заредете се с некви репеленти и прочее. Нещо което отблъсква гадинките. Това с колко дрехи сте навлечени няма да ви помогне гаранция. Пак да кажа, след като си извадите кърлежа, или някой ви го извади, запазете го за да го изследват. Не го размазвайте, прострелвайте или унищожавайте по-друг начин. В моя случай го размазах на предния капак на един джип и сега лапам дедовия, демек изпускам 3 те дни допълнение на ПВ5.

След като ви бъде изваден кърлежа, ви се бие инжекция против тетанус. Само искам да допълня че в момента хората които са родени 1986, 1976, 1966, 1956 г. трябва задължително да си направят имунизация против дифтерия и тетанус. Нещо след което ще може да спите спокойно в следващите 6 месеца от поставянето на имунизацията, че няма да ви се лепне някоя от тия гадости, и ако хванете някой кърлеж няма да ви бодат в последствие. Аз си направих такава имунизация вчера, просто отидох за направеление за кръвно изследване като си мислих че се покрива от здравната каса, но се оказва че не се покрива и съвсем случайно видях за имунизацията.

Ами то малко дълго стана май. Та, имайте ги в предвид тия гадове кърлежите и се информирайте за тях.

Дано да съм дал някаква полезна информация.

Успех колеги. : )
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: ⊥ ∞ 5 - предварителни коментари

Мнениеот did » Вто Юни 07, 2011 5:15 pm

Жоре, не шашкай хората! Кърлежите не се очертават като статистически значим проблем. Винаги има риск, но той не си струва коментарите тук.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: ⊥ ∞ 5 - предварителни коментари

Мнениеот THEZOGGO » Вто Юни 07, 2011 5:45 pm

Извинявам се, преместете ми коментара в спам темата, наистина, сериозно, аз първо там мислих да го пусна. :agree:
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: ⊥ ∞ 5 - предварителни коментари

Мнениеот psixopat » Чет Юни 09, 2011 6:59 pm

Здравейте Спици!
Благодаря за мейла с информацията, но...Имам няколко въпроса.Застраховка за периода 18-22 яни нямам.Причината е, че имах такава за половин година, която изтече преди около месец, а тогава не я поднових.Въпроса ми е каква информация трябва да пратя на посочения мейл [email protected] за да се включа в груповата застраховка.Трите имена, град телефон ЕГН ? Също така на място ли ще се плати въпросната застраховка за 5-те дни? Трябва ли да се носят някакви документи на място в Ардино.
Извинявам се за глупавите въпроси, но ми е първо каране от такъв тип и не искам да създавам проблеми нито на себе си, нито на организаторите.
taurus13 написа:в планината също има 4 посоки, но те са различни от световните. Тук те са: Нагоре, Надоле, Насам и Натам.
:)
Аватар
psixopat
 
Мнения: 1211
Рейтинг: 1867
Регистриран на: Сря Май 16, 2007 8:11 pm
Местоположение: Габрово

Re: ⊥ ∞ 5 - предварителни коментари

Мнениеот did » Чет Юни 09, 2011 10:02 pm

Не се шашкай. Просто си прати ЕТН-то, за да те включа в груповата, а 3-те лв ще ги платиш под форма на почерпка на организаторите в Ардино. Не сме много - 20-тина човека само. И не пием много :D
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: ⊥ ∞ 5 - предварителни коментари

Мнениеот evilzet » Пет Юни 10, 2011 11:09 am

Аз, понеже съм перпендикулярно девствен, искам да попитам как стои въпроса с нутришъна. Демек с яденето и пиенето.
1. Пиенето ( като по-важно): За ракийки и др.под. е ясно, но бири може ли да се взимат, да не претоварим превоза.
2. Яденето -за през деня ще зобим мюслита, корнита и други конски храни, а вечер ? Консерви, пъстърмички или...
Предполагам трасето няма да пращи от хипермаркети :wavey: Споделете как сте решавали въпроса предни години.
evilzet
 
Мнения: 1479
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна

Re: ⊥ ∞ 5 - предварителни коментари

Мнениеот moz » Пет Юни 10, 2011 11:12 am

viewtopic.php?f=33&t=51295&start=0
И не се престаравайте, аз миналата година върнах 2/3 от храната, други и повече. :beer:
moz
 
Мнения: 443
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 20, 2008 7:15 pm

Re: ⊥ ∞ 5 - предварителни коментари

Мнениеот outfaced » Пет Юни 10, 2011 12:07 pm

evilzet написа:Аз, понеже съм перпендикулярно девствен, искам да попитам как стои въпроса с нутришъна. Демек с яденето и пиенето.
1. Пиенето ( като по-важно): За ракийки и др.под. е ясно, но бири може ли да се взимат, да не претоварим превоза.
2. Яденето -за през деня ще зобим мюслита, корнита и други конски храни, а вечер ? Консерви, пъстърмички или...
Предполагам трасето няма да пращи от хипермаркети :wavey: Споделете как сте решавали въпроса предни години.


Постоянно минаваме през разни села и махали ... но предвид броя ни и естеството на магазините там, мисля че ако не си в челото на групата, то едва ли ще има останало нещо годно за моментална консумация :)
Практиката показва, че 10 гладни колоездача са способни без много напън да овършеят един селски магазин :lol:

Ще има и ограничения за багажа (моля организационния комитет да ги оповести ;) ) тъй че не прекалявайте.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: ⊥ ∞ 5 - предварителни коментари

Мнениеот abs » Пет Юни 10, 2011 2:25 pm

Не разчитайте на селски магазини.
Ivtec - алтернативният багажник за велосипеди
Аватар
abs
 
Мнения: 424
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Чет Юни 01, 2006 9:17 am

Re: ⊥ ∞ 5 - предварителни коментари

Мнениеот evilzet » Пет Юни 10, 2011 8:15 pm

Няма да разчитаме, то сам като вляза и е труден избора, пък какво остава след като го напъплят гладни перпендикулярчовци.
evilzet
 
Мнения: 1479
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна

Re: ⊥ ∞ 5 - предварителни коментари

Мнениеот milestone » Съб Юни 11, 2011 10:26 pm

Докато чакам отговор от още един човек да попитам и тук макар, че не му е съвсем мястото - понеже се налага де се откажа от мероприятието, ако някой от одобрените иска да се включи на мое място нека да ми пише на ЛС.
Аватар
milestone
 
Мнения: 244
Рейтинг: 1771
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2005 4:37 pm

Re: ⊥ ∞ 5 - предварителни коментари

Мнениеот Pla-men » Нед Юни 12, 2011 9:33 pm

Има ли някакъв шанс през някой от дните да си заредя (дори и частично) батерията на фотоапарата, че така и не си поръчах резервна ?
Аватар
Pla-men
 
Мнения: 223
Рейтинг: 1440
Регистриран на: Нед Фев 29, 2004 12:31 am
Местоположение: Бургас

Re: ⊥ ∞ 5 - предварителни коментари

Мнениеот naka76 » Нед Юни 12, 2011 10:02 pm

Pla-men написа:Има ли някакъв шанс през някой от дните да си заредя (дори и частично) батерията на фотоапарата, че така и не си поръчах резервна ?

Почти нищожен шанс
Аватар
naka76
 
Мнения: 871
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 21, 2003 7:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: ⊥ ∞ 5 - предварителни коментари

Мнениеот did » Нед Юни 12, 2011 10:07 pm

Pla-men написа:Има ли някакъв шанс през някой от дните да си заредя (дори и частично) батерията на фотоапарата, че така и не си поръчах резервна ?


Освен при преминаване през някое от селата да се разбереш с някой от местните, да му погостуваш 1 час, да пийнеш домашна бърканица, да го почерпиш нещо или да му оставиш някой лев... Ама всичко това не е сигурно, че може да се уговори на български, пък и не във всички села и махали има ток... пък и където има ток, не винаги има хора... :crap:
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

ПредишнаСледваща

Назад към Перпендикулярна Вселена

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта