Коя пътека най-много ви хареса

Форум за съобщения, информация и коментари относно Перпендикулярна Вселена.

Модератори: did, bikezilla, naka76

Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Коя спускане най-много ви хареса

1. ПВ1 Ден 4 Спускането от х.Марциганица през Сливов Дол.
3
3%
2. ПВ2 Ден 2 От Равногор до яз.Въча.
2
2%
3. ПВ3 Ден 1 От с. Гълъбово до Дяволския мост.
5
5%
4. ПВ4 Ден 2 От в.Карлъка до х.Ледницата.
4
4%
5. ПВ4 Ден 4 Спускането към с.Триград.
3
3%
6. ПВ4 Ден 5 Спускането към Девин и екопътеката над нея.
8
7%
7. ПВ5 Ден 1 Спускането към река Арда.
10
9%
8. ПВ5 Ден 2 От Бездивен до яз.Кърджали.
15
14%
9. ПВ5 Ден 3 Първото от спусканията към деретата.
7
6%
10. ПВ 6 Ден 2 Спускането от в.Беслет до втори бивак.
3
3%
11. ПВ 7 Ден 2 Полковкик Серафимово - Смилян
2
2%
12. ПВ 7 Ден 3 Спускането към пещера Ухловица.
3
3%
13. ПВ 7 Ден 5 Янина ливада към село Чепенци.
2
2%
14. ПВ7 Ден 5 Финалното спускане към с.Ахрянско.
4
4%
15. ПВ8 Ден 1 Беленташ към махала Ряката.
4
4%
16. ПВ8 Ден 2 От Аква тепе към Кончето.
9
8%
17. ПВ8 Ден 2 Спускането към х.Канарата.
1
1%
18. ПВ8 Ден 5 Беленташ към Тополово.
20
19%
19. ПВ4 Ден 3 Спускането от Панорамния път до с.Мугла.
1
1%
20. ПВ1 Ден 1 Косово - Нареченски бани.
2
2%
 
Общо гласове : 108

Коя пътека най-много ви хареса

Мнениеот naka76 » Съб Яну 31, 2015 5:38 pm

Хайде сега да видим колко от вас ще си спомнят всички тези прелестни моменти. За тези които имат повече участия имат право на ПЕТ гласа. :D
Аватар
naka76
 
Мнения: 871
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 21, 2003 7:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Коя пътека най-много ви хареса

Мнениеот tanya » Съб Яну 31, 2015 5:53 pm

Леле, тука съвсем ме метна на чаршията. Страдам от пълна амнезия :banghead:
Изображение
Аватар
tanya
 
Мнения: 625
Рейтинг: 1913
Регистриран на: Сря Май 26, 2004 1:18 pm
Местоположение: Търговище

Re: Коя пътека най-много ви хареса

Мнениеот psixopat » Съб Яну 31, 2015 7:04 pm

Нака, тази анкета е mission impossible. Бил съм само на три перпендикулярни и трудно си спомням пътеките, какво остава за тези, които са били на повече. :D

Спускането от Аква тепе към Кончето - беше.. хмм странно, на моменти страшно. Това от Беленташ към Тополово, ми хареса страшно много.Сигурно заради предните няколко дни, не очаквах толкова хубав завършек.
Аз гласувам за 8,16 и 18

:offtopic: Защо от ПВ6 е само Спускането от в.Беслет до втори бивак.Пътеката към последния бивак ми е оставила някакъв мътен спомен - май не беше лоша?
taurus13 написа:в планината също има 4 посоки, но те са различни от световните. Тук те са: Нагоре, Надоле, Насам и Натам.
:)
Аватар
psixopat
 
Мнения: 1211
Рейтинг: 1867
Регистриран на: Сря Май 16, 2007 8:11 pm
Местоположение: Габрово

Re: Коя пътека най-много ви хареса

Мнениеот spirov92 » Съб Яну 31, 2015 8:09 pm

psixopat написа:Нака, тази анкета е mission impossible. Бил съм само на три перпендикулярни и трудно си спомням пътеките, какво остава за тези, които са били на повече. :D

Аз пък имам друг проблем – трудно ми е да избера само 5, от толкова много запомнящи се пътеки. :D
От ПВ6 и финалната пътека към Доспат беше добра.
spirov92
 
Мнения: 1334
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юни 07, 2009 4:05 pm
Местоположение: София

Re: Коя пътека най-много ви хареса

Мнениеот naka76 » Нед Фев 01, 2015 11:42 pm

Такаа, нещата се развиват интересно. Предполагах че пътеката към Тополово (18)ще е в челото, но за Бездивен (8)не го очаквах. Предполагах по-челни позиции на пътеките от Карлъка (4) и Янина ливда (13) и за двете след карането имаше много добри отзиви. Същото може да се каже и за спускането към х.Канарата (17) още повече, че това е единственото спускане което е участвало два пъти. :D
Аватар
naka76
 
Мнения: 871
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 21, 2003 7:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Коя пътека най-много ви хареса

Мнениеот sailman » Пон Фев 02, 2015 8:59 am

Е да, ама все пак имай предвид, че и доста хора, дето участват не са се разписали тука... Тава е проучване само на инерактивните ;) :magnify: :)
ВЕЛО 2009 Sus scrofa domestica
Аватар
sailman
 
Мнения: 1443
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2008 11:10 am
Местоположение: София

Re: Коя пътека най-много ви хареса

Мнениеот outfaced » Пон Фев 02, 2015 10:05 am

Е ти питаш на кои пътеки пишем 6+ ... ся че на другите сме писали 6- и 5 1/2 анкетата не го отчита :D
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Коя пътека най-много ви хареса

Мнениеот TheAnimal » Пон Фев 02, 2015 10:23 am

Бездивен води убедително. :love:
"Всеки знае, че една жена е твърде силна за един мъж."
TheAnimal
 
Мнения: 3204
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2008 9:38 am
Местоположение: Зверино

Re: Коя пътека най-много ви хареса

Мнениеот TheUndertaker » Пон Фев 02, 2015 12:29 pm

naka76 написа:Такаа, нещата се развиват интересно. Предполагах че пътеката към Тополово (18)ще е в челото, но за Бездивен (8)не го очаквах. Предполагах по-челни позиции на пътеките от Карлъка (4) и Янина ливда (13) и за двете след карането имаше много добри отзиви. Същото може да се каже и за спускането към х.Канарата (17) още повече, че това е единственото спускане което е участвало два пъти. :D


Насе какви са тия анкети, най лесния начин е като дойда да ти цункам челото след някоя от тия пътеки :).
Аватар
TheUndertaker
 
Мнения: 1253
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 10:33 am
Местоположение: Plovdiv

Re: Коя пътека най-много ви хареса

Мнениеот po_taka » Пон Фев 02, 2015 12:40 pm

СелоDH-a последния ден, по-миналата ПС, това най-много ми хареса :)
Аватар
po_taka
 
Мнения: 561
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Вто Юни 02, 2009 2:21 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Коя пътека най-много ви хареса

Мнениеот outfaced » Пон Фев 02, 2015 4:10 pm

TheAnimal написа:Бездивен води убедително. :love:

Ба, някой опорочи анкетата, тополово поведе .... мафия, корупция ... :smash: :popcorn:
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Коя пътека най-много ви хареса

Мнениеот naka76 » Пон Фев 02, 2015 6:23 pm

Въпрос към Митко Пасков: Ти ли даде втория глас за Сливов дол? :D
Аватар
naka76
 
Мнения: 871
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 21, 2003 7:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Коя пътека най-много ви хареса

Мнениеот Ozzie » Пон Фев 02, 2015 9:49 pm

Марциганица - Сливов дол
онази пещера
пръскалото дето вече не беше пръскало
дъжда
12 или 13 човека нагъчкани под ~ 1,5 кв.м. навес
и после юруша под дъжда с EmZo и градския му... нали мокър от дъжд не се боял...
незабравимо :thumb:
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Коя пътека най-много ви хареса

Мнениеот Admin » Вто Фев 03, 2015 12:12 pm

Наката се опитва да ни накара да полудеем, мъчейки се да изберем между неща, негодни за изключване на едно в полза на друго.
Честно, не мога да си представя целта на тази анкета - не е ли очевидно, че стига да има пътеки, винаги ще сме доволни! :D
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Коя пътека най-много ви хареса

Мнениеот pascoff » Вто Фев 03, 2015 7:19 pm

naka76 написа:Въпрос към Митко Пасков: Ти ли даде втория глас за Сливов дол? :D


Мне, не съм гласувал още за нищо. И аз имам проблема с амнезията, особена след всичките 8 паралелни, всяка с по минимум 8 пътеки :)

Без да се мъча да си спомня конкретните пътеки, които си дал, ще опиша само тези които са ми останали в главата:
1. имаше една пътека някъде около вр. Перелик, май се слизаше до х.Марциганица ... там където спахме 2 нощи на един лагер и пешо антареса се беше вкиснал след това спускане :) помян пътеката, защото накрая треперих от емоция/адреналин/страх :)
2. разбира се няма да забравя на първата вселена пътеката последния ден, където карах FR-a с твоята гума за шосе по една много засукана пътека :)
3. една друга пътека ми е останала като спомен, но как да е опиша ... мисля, че тоя ден започна от един лагер, където ядохме риба предишната вечер ... към средата на деня карахме по едно било, където пътеката от едната страна имаше ограда с бодлива тел а от другата страна беше почти отвесна дупка ... следваше стръмно спускане, минаващо през една махала (ту асфалт, ту пътека между къщите) и ставаше все по-стръмно и стръмно, докато не излезнахме на една рекичка :)

Със сигурност има един куп други пътеки, които забравям а са ми харесали много, но пуста му глава, не обича да помни :)

Ще се опитам да си спомня тия, които си дал, за да гласувам, но ще ми трябва помощен материал като снимки и/или тракове :)
Днес времето ще бъде преобладаващо над пространството.
Аватар
pascoff
 
Мнения: 864
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 25, 2002 10:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Коя пътека най-много ви хареса

Мнениеот psixopat » Вто Фев 03, 2015 7:33 pm

pascoff написа:
naka76 написа:Въпрос към Митко Пасков: Ти ли даде втория глас за Сливов дол? :D



3. една друга пътека ми е останала като спомен, но как да е опиша ... мисля, че тоя ден започна от един лагер, където ядохме риба предишната вечер ... към средата на деня карахме по едно било, където пътеката от едната страна имаше ограда с бодлива тел а от другата страна беше почти отвесна дупка ... следваше стръмно спускане, минаващо през една махала (ту асфалт, ту пътека между къщите) и ставаше все по-стръмно и стръмно, докато не излезнахме на една рекичка :)



ПВ5 ден 3 мисля че е това. Предната вечер, когато ядохме рибата (пъстърва) и прехвърляха целия багаж на една Виетнамка, защото първия камион, не можеше да стигне до бивака. :D Сега като ми напомни - наистина беше хубаво спускането тогава. Не е ли точно отговор 9. "ПВ5 Ден 3 Първото от спусканията към деретата."
taurus13 написа:в планината също има 4 посоки, но те са различни от световните. Тук те са: Нагоре, Надоле, Насам и Натам.
:)
Аватар
psixopat
 
Мнения: 1211
Рейтинг: 1867
Регистриран на: Сря Май 16, 2007 8:11 pm
Местоположение: Габрово

Re: Коя пътека най-много ви хареса

Мнениеот outfaced » Вто Фев 03, 2015 7:36 pm

2. разбира се няма да забравя на първата вселена пътеката последния ден, където карах FR-a с твоята гума за шосе по една много засукана пътека :)

е тая е Сливовдолската :D
Родопите още я разнасят тая легенда, къде само ти си я минал без да слезеш :eyebrow: :clap: :D
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Коя пътека най-много ви хареса

Мнениеот Admin » Вто Фев 03, 2015 8:13 pm

pascoff написа:1. имаше една пътека някъде около вр. Перелик, май се слизаше до х.Марциганица ... там където спахме 2 нощи на един лагер и пешо антареса се беше вкиснал след това спускане :) помян пътеката, защото накрая треперих от емоция/адреналин/страх :)

А пък тая е №4 в анкетата, една от най-хубавите пътеки, по които изобщо някога съм карал. Упс, наруших си малко тайната на гласуването. :blush:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Коя пътека най-много ви хареса

Мнениеот naka76 » Вто Фев 03, 2015 8:33 pm

psixopat написа:

ПВ5 ден 3 мисля че е това. Предната вечер, когато ядохме рибата (пъстърва) и прехвърляха целия багаж на една Виетнамка, защото първия камион, не можеше да стигне до бивака. :D Сега като ми напомни - наистина беше хубаво спускането тогава. Не е ли точно отговор 9. "ПВ5 Ден 3 Първото от спусканията към деретата."


Не е тази! Митака говори за четвъртия ден. След крепостта Устра и с.Върлино с "върлите" серпентини. И от там започва това за което говори. И на мен ми е любима, но много трудно можеше да бъде обяснена с две думи. Или трябваше така да кажа: Пътеката която започва с бодливата тел от едната страна, минава през една махаличка от където започват едни серпентини до едно дере където Пешо Антареса си изпусна нервите хвърляки си колелото, голямо къпане в реката с последвало още по-хубаво изкачване до село Еленка с още по-хубавата кръчма която си мисля че е единствената която успя да устои на зверските напъни на колоездачите да бъде изпразнена! :D
Аватар
naka76
 
Мнения: 871
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 21, 2003 7:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Коя пътека най-много ви хареса

Мнениеот naka76 » Вто Фев 03, 2015 8:35 pm

Admin написа:
Упс, наруших си малко тайната на гласуването. :blush:

А за такива анкети защо не качиш някаква приставка от която гласуването да не е тайно :deal: :lol:
Аватар
naka76
 
Мнения: 871
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 21, 2003 7:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Коя пътека най-много ви хареса

Мнениеот psixopat » Вто Фев 03, 2015 8:48 pm

Нака - вярно, моя е грешката.Подведох се с обяснението, за рибата предната вечер. :D
Ехх кръчмата в село Еленка :love: Последния ден, май пак имаше една хубава пътека към Ардино, когато с ходеше до Орловите скали.
taurus13 написа:в планината също има 4 посоки, но те са различни от световните. Тук те са: Нагоре, Надоле, Насам и Натам.
:)
Аватар
psixopat
 
Мнения: 1211
Рейтинг: 1867
Регистриран на: Сря Май 16, 2007 8:11 pm
Местоположение: Габрово

Re: Коя пътека най-много ви хареса

Мнениеот kibikoff » Вто Фев 03, 2015 9:13 pm

:offtopic:

naka76 написа: голямо къпане в реката с последвало още по-хубаво изкачване до село Еленка с още по-хубавата кръчма която си мисля че е единствената която успя да устои на зверските напъни на колоездачите да бъде изпразнена! :D


Наско, ще ме прощаваш, ама не се сдържах ...
Изображение


:offtopic:
kibikoff
 
Мнения: 1427
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:29 am
Местоположение: On/Off

Re: Коя пътека най-много ви хареса

Мнениеот EmZo » Вто Фев 03, 2015 11:30 pm

naka76 написа: След крепостта Устра и с.Върлино с "върлите" серпентини. И от там започва това за което говори. И на мен ми е любима, но много трудно можеше да бъде обяснена с две думи. Или трябваше така да кажа: Пътеката която започва с бодливата тел от едната страна, минава през една махаличка от където започват едни серпентини.....D


Ееее стига де!
Добавям я аз и тази към гласа си. Амнезия определено има, ама е временна явно. :D Бях я забравил, а сега като ме подсети си спомням ясно, как освен самата пътека накрая и рекичката оврещях от кеф.

Иначе анкетата, е уникална! Колкото е трудна, толкова е и лесна. Вярно, че голямо чудене пада докато избереш, ама каквото и да избереш няма да е грешка! :^:

Ozzie написа:Марциганица - Сливов дол
онази пещера
пръскалото дето вече не беше пръскало
дъжда
12 или 13 човека нагъчкани под ~ 1,5 кв.м. навес
и после юруша под дъжда с EmZo и градския му... нали мокър от дъжд не се боял...
незабравимо :thumb:


Седя с огромна усмивка пред монитора! Беше толкова яко! Това няма да го забравя никога. Как цял ден ни гонеше един огромен черен облак и по средата на пътеката Наката рече да ни заведе на този хубав водопад и докато крачехме бодро към него, така убаво завале и шеговито си казвахме, че вече сме под водопада! После симфонията от 20-30 диска спускайки се в проливния дъжд по пътеката и през реката. А хижаря на Преспа преди това, колко беше "чел"! Как стартирахме с Вальо вселената от Асенопвград напълно подгизнали и по същия напълно подгизнал анчин, пак на гарата в Асеновград я завършихме! :8D:
Аааа не! Обичам ви!


P.S.
Aaaa и Чеееерееешка Чеееерееешка!
И нощното каране към х. Персенк!
Ааааааааааааа!
:spin:
Изображение
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца

Re: Коя пътека най-много ви хареса

Мнениеот naka76 » Сря Фев 04, 2015 6:13 am

EmZo написа: [
Иначе анкетата, е уникална! Колкото е трудна, толкова е и лесна. Вярно, че голямо чудене пада докато избереш, ама каквото и да избереш няма да е грешка! :^:


Поне някой е разбрал идеята на анкетата, а именно да си припомним тези хубави моменти.


Да продължавам ли с анкетите?
Аватар
naka76
 
Мнения: 871
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 21, 2003 7:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Коя пътека най-много ви хареса

Мнениеот TheAnimal » Сря Фев 04, 2015 9:11 am

Да, да! Анкетите правят сивото ежедневие в офиса да придобие родопски привкус.
"Всеки знае, че една жена е твърде силна за един мъж."
TheAnimal
 
Мнения: 3204
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2008 9:38 am
Местоположение: Зверино

Re: Коя пътека най-много ви хареса

Мнениеот joropc » Сря Фев 04, 2015 12:24 pm

naka76 написа:... голямо къпане в реката...

Е те тая река. Вижда се и "изходът" на самата пътека. Малеее..... :eyebrow:
Изображение
Изображение
-------------------------------------------------------------
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
joropc
 
Мнения: 1125
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 9:57 pm
Местоположение: Троян

Re: Коя пътека най-много ви хареса

Мнениеот Анелия » Сря Юни 03, 2015 10:42 pm

pascoff написа:
naka76 написа: пътеката от едната страна имаше ограда с бодлива тел а от другата страна беше почти отвесна дупка ... следваше стръмно спускане, минаващо през една махала (ту асфалт, ту пътека между къщите) и ставаше все по-стръмно и стръмно, докато не излезнахме на една рекичка :)

Помощен материал за началото
Прикачени файлове
PV5%2520%252865%2529.jpg
И в края
(261.22 KiB) 431 пъти
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm


Назад към Перпендикулярна Вселена

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта