Нова партия - БКП-Р (проект)

Форум за съобщения, информация и коментари относно Перпендикулярна Вселена.

Модератори: did, bikezilla, naka76

Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Нова партия - БКП-Р (проект)

Мнениеот did » Съб Мар 24, 2012 10:30 am

Предвид лошото представителство на велосипедната общност пред официалните институции, група членове и нечленове на "Крива спица" решихме да се заемем най-накрая сериозно с нещата. Ще си основем партия!

Решили сме партията да се казва Българска Колоездачна Партия - Родопи (БКП-Р). Устав на партията ще бъде публикуван скоро на kriva.org . Няма да откажем идеи за партийни цветове, проект за знаме и емблема на партията, ...

Учредителният конгрес ще се състои това лято и няма да е на Бузлуджа, а доста по на юг. Ще се постараем първият конгрес да се превърне в истински Парад на Велосипедистите.

Следете за новини, форма за подаване на заявления за членство в партията и всякакви подробности на http://kriva.org
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Нова партия - БКП-Р (проект)

Мнениеот манджа » Съб Мар 24, 2012 10:36 am

Според мен идеята е супер , защото повечето велосипедисти не са някви с дебели вратове кото само да гледат печалбата и как да окрадат повече :agree:
Онзи ден бях силно впечатлен как например на байк парка хора са зарязали всичко друго и са отишли да строят рампи за общото благо ! :bowdown:
Изображение
Pulse STR
Аватар
манджа
 
Мнения: 533
Рейтинг: 1454
Регистриран на: Сря Ное 05, 2008 10:06 am

Re: Нова партия - БКП-Р (проект)

Мнениеот 4getcredo » Съб Мар 24, 2012 3:07 pm

Някой пак ще се облажи!? :dontknow:
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Re: Нова партия - БКП-Р (проект)

Мнениеот манджа » Съб Мар 24, 2012 3:50 pm

До колкото познавам did едва ли :beer:
Pulse STR
Аватар
манджа
 
Мнения: 533
Рейтинг: 1454
Регистриран на: Сря Ное 05, 2008 10:06 am

Re: Нова партия - БКП-Р (проект)

Мнениеот mulltex » Съб Мар 24, 2012 3:56 pm

Смятам, че името на партията не ви е подходящо, заради асоциацията, която то предизвиква. Ако един ден придобиете популярност, това по-скоро би ви изиграло лоша шега.

От чисто любопитство: из Европа има ли колоездачни дружества, които да се превърнали в партии?
Аватар
mulltex
 
Мнения: 405
Рейтинг: 1629
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:44 pm

Re: Нова партия - БКП-Р (проект)

Мнениеот did » Съб Мар 24, 2012 3:58 pm

Има.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Нова партия - БКП-Р (проект)

Мнениеот outfaced » Съб Мар 24, 2012 6:21 pm

А така! Трябва да вземем нещата в наши ръце ... то вече се не трае :hbang:
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Нова партия - БКП-Р (проект)

Мнениеот Admin » Съб Мар 24, 2012 6:47 pm

Уфф, сега политическата ориентация ли ще трябва да си сменям заради вас? :)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Нова партия - БКП-Р (проект)

Мнениеот xargs » Съб Мар 24, 2012 6:57 pm

Не искам по никакъв начин това че карам колело да ме свъзва с която и каквато и да е политическа партия.

Пък ако е шега, явно не ви схващам хумора. :dontknow:
Аватар
xargs
 
Мнения: 454
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Фев 19, 2012 12:01 am
Местоположение: София

Re: Нова партия - БКП-Р (проект)

Мнениеот outfaced » Съб Мар 24, 2012 7:03 pm

Admin написа:Уфф, сега политическата ориентация ли ще трябва да си сменям заради вас? :)


Ние сме алтернативата ... ние не сме нито леви нито десни ... ние сме Изображение :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown:
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Нова партия - БКП-Р (проект)

Мнениеот did » Съб Мар 24, 2012 7:27 pm

outfaced написа:ние сме Изображение

Човеко, трябва ти жена. Не опорочавай сериозната тема с глупости.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Нова партия - БКП-Р (проект)

Мнениеот joropc » Съб Мар 24, 2012 7:35 pm

Admin написа:Уфф, сега политическата ориентация ли ще трябва да си сменям заради вас? :)

Е, по-добре е отколкото да си смениш пола....примерно. :D

По темата:
http://www.youtube.com/watch?v=B8lRKAo2WDs
Изображение
-------------------------------------------------------------
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
joropc
 
Мнения: 1125
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 9:57 pm
Местоположение: Троян

Re: Нова партия - БКП-Р (проект)

Мнениеот Stancho » Съб Мар 24, 2012 8:37 pm

Евала за проекта и според мен доколкото знам did от форума едва ли този човек ще допусне простотията на цялата тая чудесия, която сега ни управлява. Подкрепям ви напълно и ви желая УСПЕХ!
Аватар
Stancho
 
Мнения: 1501
Рейтинг: 1699
Регистриран на: Пон Юни 02, 2008 8:53 am
Местоположение: Sofia

Re: Нова партия - БКП-Р (проект)

Мнениеот obelix » Съб Мар 24, 2012 8:40 pm

На някого му е развален календара, тази идея изпреварва времето си! Със 7 или 8 дена в зависимост от това, как точно ги брои човек.
Аватар
obelix
 
Мнения: 206
Рейтинг: 1440
Регистриран на: Пон Май 24, 2010 4:49 pm

Re: Нова партия - БКП-Р (проект)

Мнениеот did » Съб Мар 24, 2012 8:49 pm

Чудех се какъв да е партийния флаг... Най-удачно ми се струва да е жълт на зелени и розови точки. Нещо против?

Чудех се и за устава. Според мен партията трябва да е авторитарна и аз да кажа кой ще е председател. Нещо против?
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Нова партия - БКП-Р (проект)

Мнениеот sensation_blue » Съб Мар 24, 2012 8:58 pm

did, в такъв случай според мен ще е по-функционално да основеш религия или поне секта... ти ще си гуруто - например колоезданската религия или пък Харе Дид, а защо не и Последователи на Дид, в краен случай - дидонтология :)
Но няма лошо, мисля че е крайно време да спрем да се делим на леви или десни, аз самия бях десен, а сега ми викат, че съм станал комунист, но мен вече не ме интересуват тези неща, защото виждам, че по-важното е дали си с екологическо мислене насочено към бъдещите поколения или не ти пука да цапаш само и само да печелиш ;) Та предполагам, че става дума за идеали насочени към запазването на здравето на хората, ако е така - може би трябва да се казва EKO - екологична колоездачна общност .. примерно :) Знам някои колко обичат псевдо-еко-тата, та дано не ми се вбесите много за идеята :)
Аватар
sensation_blue
 
Мнения: 529
Рейтинг: 1794
Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 2:34 pm
Местоположение: Габрово

Re: Нова партия - БКП-Р (проект)

Мнениеот did » Съб Мар 24, 2012 9:01 pm

Това е добра идея. Може и да кръстим партията "ЕКО". Ще бъде премислено внимателно.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Нова партия - БКП-Р (проект)

Мнениеот si-fi*LISKO » Съб Мар 24, 2012 9:11 pm

Уфф... тъкмо реших, че ще намеря, къде да внасям членския си внос и пак стигнахме до религия.
Имам тъща, мене гуру не ми требе! Искам партия. Моля, придържайте се към първоначалния вариант :D
92% истина...
Аватар
si-fi*LISKO
 
Мнения: 108
Рейтинг: 1272
Регистриран на: Нед Юни 20, 2010 7:52 pm
Местоположение: Варна

Re: Нова партия - БКП-Р (проект)

Мнениеот outfaced » Съб Мар 24, 2012 10:26 pm

did написа:Чудех се какъв да е партийния флаг... Най-удачно ми се струва да е жълт на зелени и розови точки. Нещо против?
Чудех се и за устава. Според мен партията трябва да е авторитарна и аз да кажа кой ще е председател. Нещо против?


Бе аз да съм касиер, па ти кот щеш бъди ...
Тая жена де трябва да я диря да не мислиш, че на един гол курбел ша са хване. :D
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Нова партия - БКП-Р (проект)

Мнениеот манджа » Съб Мар 24, 2012 10:28 pm

outfaced написа:
did написа:Чудех се какъв да е партийния флаг... Най-удачно ми се струва да е жълт на зелени и розови точки. Нещо против?
Чудех се и за устава. Според мен партията трябва да е авторитарна и аз да кажа кой ще е председател. Нещо против?


Бе аз да съм касиер, па ти кот щеш бъди ...
Тая жена де трябва да я диря да не мислиш, че на един гол курбел ша са хване. :D

:offtopic: Намини към мариците :D :agree: ( марица 10 )
Pulse STR
Аватар
манджа
 
Мнения: 533
Рейтинг: 1454
Регистриран на: Сря Ное 05, 2008 10:06 am

Re: Нова партия - БКП-Р (проект)

Мнениеот jd » Нед Мар 25, 2012 9:00 am

А кой ще завежда пропагандата?
Изображение
Аватар
jd
 
Мнения: 1721
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 25, 2008 2:50 pm
Местоположение: София

Re: Нова партия - БКП-Р (проект)

Мнениеот axelmax » Нед Мар 25, 2012 11:25 am

Колко станаха партиите в тази държава? "България е 7,5 милиона,а има 365 и кусур партии" Скоро може да има партия за повече паркинги, за спиране на застрояването на големите градове,за борба с лошите съседи .............
Ясно, че трябва да има някой да ни представлява, но под формата на партия нещо източване, интереси, корупция този филм сме го гледали. Името е като на футболен отбор с това Родопи, ако партията е регионална успех. Ние другите да не ви се месим. Прозира комплекс,страх ви е да не ви объркат с София ли? От столица този град се превърна в износена квартира, но това е оффтопик.
Има ли значение какви ще са цветовете?

@joropc - ти пък почна да ги избираш :banghead:
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Re: Нова партия - БКП-Р (проект)

Мнениеот k0cTaHeB » Нед Мар 25, 2012 2:20 pm

:roll2: :popcorn:
Изображение Интереса клати феса.
http://www.gravitamin.com http://chetaplusplus.com/
Аватар
k0cTaHeB
 
Мнения: 919
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Апр 19, 2006 3:37 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Нова партия - БКП-Р (проект)

Мнениеот xcII » Нед Мар 25, 2012 3:31 pm

Идеята е чудесна! Апропо, както обикновено в организационно отношение, bg-mama форумът е с едни гърди напред
Дамска бирена партия, latest news feed !.. :D

P.S. абе изобщо, дет се вика управление кат нема, партии да има :D :agree:
Това, което може да се мине с лека кола, не си струва да се мине с байк. Това, което може да се мине с байк, не си струва да се мине пеша. Това, което може да се мине само пеша, понякога може да се измисли как да се мине с байк.
http://www.youtube.com/watch?v=fi-S9lrn ... re=related
Аватар
xcII
 
Мнения: 1184
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Пет Авг 27, 2010 6:50 pm

Re: Нова партия - БКП-Р (проект)

Мнениеот mulltex » Нед Мар 25, 2012 5:54 pm

Всъщност най-съществения въпрос е какво налага създаването на политическа партия и защо същото не може да се свърши от неправителствена организация на велоклубовете в страната? И ако оставите Родопи в името, това ще е още един повод да се създадат още политически партии. И при единия и при другия случай не мога да видя реалните ползи на заинтересуваните страни...

Може би е по-подходящо да се дадат конкретни примери с подобни партии из Европа и какви цели са постигнали, за да може да съберете някакви привърженици.
Аватар
mulltex
 
Мнения: 405
Рейтинг: 1629
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:44 pm

Re: Нова партия - БКП-Р (проект)

Мнениеот tanya » Нед Мар 25, 2012 8:31 pm

:popcorn: :rofl:
Изображение
Аватар
tanya
 
Мнения: 625
Рейтинг: 1913
Регистриран на: Сря Май 26, 2004 1:18 pm
Местоположение: Търговище

Re: Нова партия - БКП-Р (проект)

Мнениеот outfaced » Нед Мар 25, 2012 8:50 pm

mulltex написа:Всъщност най-съществения въпрос е какво налага създаването на политическа партия и защо същото не може да се свърши от неправителствена организация ....

Е па омръзна ни като неправителствена организация да се молим на партии. :dontknow:
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Нова партия - БКП-Р (проект)

Мнениеот did » Нед Мар 25, 2012 10:14 pm

Нека внеса някои уточнения:

Учредителният конгрес на партията вече се подготвя. Както вече писах, кодовото название на конгреса е ПВ (Парад на Велосипедистите).

На конгреса имат право да участват всички членове на Партията, които са заплатили годишния си членски внос от 50 лв. Таксата включва нощувки на палатка по време на конгреса, право на глас в планината (не че има кой да го чуе), право на ползване на студения бюфет по време на конгреса и получаване на партийна книжка с марка за платен членски внос за 2012 година. Евентуално може да получат и фланелка с цветовете на партията.

Подривната дейност, предшестваща официалното основаване на Партията, тече вече 5 години. Масови яташки сбирки в Родопите след разгорещени обсъждания доведоха до окончателното изферментиране на идеята. Вече е време за дестилация!

Желаещите да членуват в БКП-Р ще трябва да изпратят мотивационно писмо, доказващо съпричастност с идеите на Партията, както и: подробна вело-автобиография, бележка от психодиспансера, досие от ДС и 2 бири или бутилка вино. Досегашните участници в яташките сбирки, с които се познаваме от нелегалния период на партията, може да изпратят само бири или вино.

Почвайте да пишете мотивационни писма.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Нова партия - БКП-Р (проект)

Мнениеот TheAnimal » Пон Мар 26, 2012 9:30 am

did написа:Желаещите да членуват в БКП-Р ще трябва да изпратят ... 2 бири или бутилка вино.

Ако срещнете затруднения с изпиването на бирите и виното, черният ми дроб е на линя за тази кауза.
"Всеки знае, че една жена е твърде силна за един мъж."
TheAnimal
 
Мнения: 3204
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2008 9:38 am
Местоположение: Зверино

Re: Нова партия - БКП-Р (проект)

Мнениеот APD » Пон Мар 26, 2012 10:02 am

did написа:
APD написа:млъкваш и сам си даваш парите.

Точно така! Говорим за около 50 лева. Не е кай знае колко, когато става дума за сериозна политическа работа.


Добрееее. Но да се разберем - за моите хора искам кметските места в Плевен, Пловдив, Тутракан, Русе, Бургас, Варна, Стара Загора. Лично на мен пък ще ми пасне длъжността министър на икономиката. Чух, че било на далавера :popcorn:
APD
 
Мнения: 462
Рейтинг: 977
Регистриран на: Нед Юли 17, 2011 1:42 pm

Следваща

Назад към Перпендикулярна Вселена

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта