Cattivo Ragazzo (къстъм аполонка 650b)

В този форум публикувайте теми от следните видове:
1) Връзки и коментари за видеоматериали (клипове, пълнометражни филми и т.н.), свързани с колоезденето.
2) Теми, в които основната идея е да се пускат снимки с някаква определена тематика.
3) Теми, в които хората показват новите си велосипеди и компоненти, получават поздравления за тях и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 700 / 5

Cattivo Ragazzo (къстъм аполонка 650b)

Мнениеот gosh6o » Нед Ное 19, 2017 8:45 pm

Der Zerstörer http://www.mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?f=31&t=169789 ще остане завинаги първия ми сглобяван байк. Време е да ми представя следващия проект. Още от едно време 26 ми идваше малко като колело (масивен съм явно), но пък 29 винаги ми е било някак мудно. Така станаха нещата, че имах база да мина на 650b.

Няма да го бъде много в този вид. Сектора има опция да се смени за рекон 120мм. Ако ли не ще го смъкна от 140 на 130. Задвижването в момента е направено на 1х9 при това на базик. Ако ми се хареса ще помисля за 1х10. Лапата тези дни ще се смени с по-къса и ще му се сложи и задния ротор. Има много работи за доизпипване, смяна, но смятам да кажа, че стана много над кроса. Като оправя важните неща ще направя или черно кормилото, или камуфлажно (бяло, черно, оранжево, сиво. Така ърбър цветове.)

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
gosh6o
 
Мнения: 700
Рейтинг: 1355
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 7:50 am

Re: Cattivo Ragazzo (къстъм аполонка 650b)

Мнениеот gosh6o » Пон Ное 20, 2017 5:20 pm

Сектора беше разменен за нов Рекон 120. Съдбата направи така, че да не се кара с неадекватни 140мм вилка.
Изображение

Изображение

Изображение

Ето и списък с частите (то не, че са кой знае какво, но поне да мога да виждам какво съм надградил)


Рамка: Sprint Apolon L/52cm 650b/27.5"
Вилка: RS Recon 120mm 2016 TK
Спирачки: Formula C1. Преден ротор braco 203, заден 160 tektro (имам като предното брако 180 за отзад)
Предно колело: главина Novatec, шина Mach 1 neuro
Задно колело: Капла кроссер црх6 (ще ѝ търся някое Деоре за главина)
Касета: някаква Срамска 11-34
Курбелите са Shimano на квадрат с плоча 32 (обмислям новите курбели Alivio с куха ос)
Дерайльор: Alivio, скоро нещо със Shadow
Гуми: maxxis ardent exo 27.5 x 2.4 (ще стават безкамерни, че доста натежа колелцето)


Идеята е да стане do-it-all твърдаче за доста лежерно каране.
Аватар
gosh6o
 
Мнения: 700
Рейтинг: 1355
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 7:50 am

Re: Cattivo Ragazzo (къстъм аполонка 650b)

Мнениеот gosh6o » Вто Апр 12, 2022 3:10 pm

Гореописания велосипед още ме е яд, че го продадох. Едвам успях да извадя някакви снимки от архива - https://www.pinkbike.com/u/gosh6o/album/Old-Apolon/


Така се случиха нещата, че успях доста на тънко да закупя един Apolon 2020.

https://www.pinkbike.com/u/gosh6o/album/Apolon-new/

И започна една замяна на части по него. Стоковите курбели на куха ос се оказаха с несменяеми плочи и веднага бяха заменени със 175 шимански 26-36. Откъм задница честно казано не ми се даваха чак толкова пари, та остана на 9-ка. Взех касета 11-36 и едно Аливио с шадоу. Спирачките са си стоковите 315-ки и усещам как скоро предната ще бъде заменена. 203 слх диск отпред и предната 180-ка за отзад се грижат за спирането ми. Задължително исках вилка с 15-ка ос. Излезе ми на добра цена почти неизползван Sektor Gold RL 130мм. Искаше ми се да е 120-ка. Ако изключим, че ми вдига челото, поне има възможност после да го вдигна на 140-150 ако реша да вземам по-агресивна рамка. Всъщност и си търся рамка, но никой от българските производители не иска да ми продаде :(!: . Разбира се, беше грижовно сервизиран със скъпи маска и ремонтен комплект от рокшокс лично от мен. Вилката включваше бъндъл с предната капла. Доволен съм, новатек и dt swiss e512. С една идея ми е спокойно преднага ми гума да е тюблес с подобна шина. Като стана въпрос за гумите, отпред съм заложил на базов тюблес континентал trail king 2.4 и съм повече от доволен. Отзад търкалям mountain king 2.3, който също стана лесно безкамерен на стоковата шина на mach на аполона. Хубава гума, но за задна поне на мен ми е като котва. Чакам си Ардента 2.4 да пристигне. Евентуално, когато го изтъркам ще взема Рекон на максис. Беше с лапа 75мм, която бих казал, че ми идваше доста дълга. Смених я с някаква ала-бала на Force 45 милиметрова и ми стана комфортно. Стоковото кормило 720 ми идваше с една идея тесничко. Видях на промоция 780мм kamikaze на sixpack. По-удобно нещо не съм карал. Беше с едни много глупави педали и няколко пъти надолу към Бояна щях да се убия. Та взех едни на stamp 1 на кранк брадърс в големия им размер. Сравнително доволен съм. Стабилни са, Стенса ми е по-широк. Имаше един ревюър в юбют, който споменаваше, че централната част на педала е издута и се усеща. Факт, но зависи от обувката.

Гледам, че сега има нов стил, т.н. downcountry. Явно влизам в него?
Аватар
gosh6o
 
Мнения: 700
Рейтинг: 1355
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 7:50 am


Назад към Радост за окото (видео и снимки)

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта