Новата ми придобивка Cube AMS 150 RACE

В този форум публикувайте теми от следните видове:
1) Връзки и коментари за видеоматериали (клипове, пълнометражни филми и т.н.), свързани с колоезденето.
2) Теми, в които основната идея е да се пускат снимки с някаква определена тематика.
3) Теми, в които хората показват новите си велосипеди и компоненти, получават поздравления за тях и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 700 / 5

Новата ми придобивка Cube AMS 150 RACE

Мнениеот hasi99 » Нед Сеп 24, 2017 9:14 pm

Здравейте на всички
Нов съм във форума.Реших да ви споделя с какво се сдобих преди две седмици както и ще ви задам някои
въпроси,тъй като не съм спец като повечето от вас.
Още от малък ме влекът готините байкове.И най-накря късметът ми се усмихна.
От много време гледах обявите из нета,да изскочи нещо хубаво на сносна ценаи да не ми много далеч.
Тук е момента да кажа че живея в Германия.И така преди две седмици видях обявата с въпросния байк и
реших да се обадя на човека.Цената беше 750 и още по телефона свали със 100евро ,което ме зарадва доста.
Малко бях скептичен за състоянието на байка като знам че по принцип цената беше доста ниска от пазарната,а
и на обявата имаше само една снимка.Както и да е.Отидох да видя въпросния байк и като видях че продавача имаше
още два байка доста по скъпи от този който продава се учудих.Човека беше около 50год. и ми каза че си е купил нов
байк ,затова продава този.Като огледах байка ми направи доста добро впечатление,нямаше удари по него не си личеше
да е падано с него,беше доста прашен само това.Покарах го и всичко си работеше перфектно.Човека ми каза че е сменил
спирачките с нови.Само задната гума беше спаднала и я наду,каза че като стои доста време е спадала.
Стиснахме си ръцете на 600 както ми даде и две резервни гуми Schwalbe на 2,4. както и договор и фактурата на покупка
която беше на стойност 2699Е.Много се зарадвах качих байка в колата и отпраших за вкъщи ухилен до уши :)
Жената малко ме врънка като разбра че съм го взел,но знае че това е болна тема за мен.Все пак и с нея излизаме да караме
от време на време.Ето и няколко снимки .
1506275630460.JPEG
(158.44 KiB) 410 пъти

1506275629820.JPEG
(166.48 KiB) 342 пъти

1506275629511.JPEG
(173.56 KiB) 194 пъти


И няколко въпроса към по напредналите.
Има ли опция задния шок да е в заключено положение,защото опитах но при всички положения се движи.
Нормално ли е шока да издава звук,не като стържене ами по скоро звук на масло?
При тръгване се чува някакво пукане като чели от педалите но не съм сигурен.
При резки завои идва звук от предните спици,сякаш са хлабави но ги проверих бяха наред.
Това е засега от мен.
hasi99
 
Мнения: 6
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2017 5:55 pm

Re: Новата ми придобивка Cube AMS 150 RACE

Мнениеот kawasuna » Пон Сеп 25, 2017 10:25 am

Най добре на майстор го закарай.Иначе и на моя от време на време препуква,което не еболка за умиране,може би иска притягане някъде,някое лагерче може да си е заминало,затова го закарай някой да го сервизира.Такъв байк има приятеля ми с който караме и знам,че задния шок не се заключва напълно
Аватар
kawasuna
 
Мнения: 492
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Апр 04, 2016 9:22 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Новата ми придобивка Cube AMS 150 RACE

Мнениеот Alexi » Пон Сеп 25, 2017 1:20 pm

тоя модел шок има такъв звук в началото на хода ,и чисто нов си е така .. заключен моя поне ( визуално е същия ) не се движи и все едно караш твърдак ,само на много големи неравности помръдва леко .. ако между 3те положения на лостчето няма съществена разлика то шока е за сервизиране
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Новата ми придобивка Cube AMS 150 RACE

Мнениеот hasi99 » Пон Сеп 25, 2017 3:20 pm

Значи, про педал врътката мисля че работи защото твърдостта се променя.Рибаунда също го тествах и той е наред.Само това най отгоре дето има 0,1,2 на него не разбрах как се настройва и за какво е.
Пукането е интересно ,че го прави при тръгване,след това няма пукане.Само като спра да въртя и пак започна го прави от време на време.
Вчера поизчистих банка основно,тъй като беше доста прашен,а веригата и касетата си нямате и представа каква гняз имаше по нея.Мисля че човека само е карал без почистване..Излъсках хубаво касетата и веригата с парцал,но ми се иска да сваля веригата да я изчистя иддално.Не намирам за съжаление никъде по нея бърза връзка.
Как мога да я сваля и има ли точно определено о място за целта.Инструменти специални нямам за съжаление.Само разни отвертки и куфар с гедория.
Благодаря предварително!
hasi99
 
Мнения: 6
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2017 5:55 pm

Re: Новата ми придобивка Cube AMS 150 RACE

Мнениеот Alexi » Пон Сеп 25, 2017 4:03 pm

разглоби ставите на окачването ,почисти всичко също колчето ,педалите смъкни от курбелите смажи и почисти ,средното ,втулките на шока трябва да се погледнат ..аз бих го разглобил целия почистил смазал сменил квото трябва и после само каране ..
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен


Назад към Радост за окото (видео и снимки)

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта