МТБ и Слънчев Бряг? Има къде!

В този форум публикувайте теми от следните видове:
1) Връзки и коментари за видеоматериали (клипове, пълнометражни филми и т.н.), свързани с колоезденето.
2) Теми, в които основната идея е да се пускат снимки с някаква определена тематика.
3) Теми, в които хората показват новите си велосипеди и компоненти, получават поздравления за тях и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 700 / 5

МТБ и Слънчев Бряг? Има къде!

Мнениеот ^_WhitE_DeMoN_^ » Вто Май 09, 2017 6:34 pm

За поредна година търкаляме камъните над Свети Влас (недалеч от Слънчев Бряг / Несебър), с отправна точка Куру Чешма и посока надолу.
Изненадващо, но има терен за утъпкване, въпреки скромната денивелация. Но за съжаление нямаме достатъчно време да обходим всички разклонения на пътищата и пътеките, които продължават поне до Елените.

Тук ще споделяме снимков и видео материал, както и GPS тракове от възможните места за каране в района.
Приветстват се и вашите такива, както и предложения за съвместни изследователски мисии. [това последното не съм сигурен обаче, дали е за този раздел?]

    Куру Чешма - Свети Влас (край оградата) ВИДЕО | ТРАК | GPX (засега няма)
Viber | Telegram | WhatsApp | Kaizala: 0885355287 || Facebook: Serge Bulah || Instagram: serge.insta
Аватар
^_WhitE_DeMoN_^
 
Мнения: 457
Рейтинг: 1775
Регистриран на: Нед Юли 26, 2009 3:23 pm
Местоположение: София, Льолин-6

Re: МТБ и Слънчев Бряг? Има къде!

Мнениеот ferrarko » Сря Май 10, 2017 9:14 pm

Другия път като идвате да карате и ако приемате и други ентусиасти се обадете! :beer:
MTB Cross GRX 9 - 27.5"
ferrarko
 
Мнения: 147
Рейтинг: 1232
Регистриран на: Пон Фев 22, 2016 2:34 pm
Местоположение: на Морето

Re: МТБ и Слънчев Бряг? Има къде!

Мнениеот Jacket » Вто Юни 20, 2017 9:00 am

Следващите 2 седмици съм в Свети Влас и със сигурност ще пробвам трака. Ако имате още давайте а пък ако ме хване приключенски дух може и аз да намеря нещо ;)
Аватар
Jacket
 
Мнения: 1409
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 06, 2003 8:44 pm

Re: МТБ и Слънчев Бряг? Има къде!

Мнениеот Demetrii » Вто Юни 20, 2017 4:41 pm

Горе в дясно, над кълбото има Edit - от там има Export и имаш gpx ;)
Demetrii
 
Мнения: 81
Рейтинг: 1305
Регистриран на: Сря Юни 27, 2012 9:36 pm

Re: МТБ и Слънчев Бряг? Има къде!

Мнениеот Jacket » Сря Юни 21, 2017 10:56 pm

Днес се разходих нагоре. Мисля че хванах съвсем друга пътека, нo не беше никак лоша :)

https://www.youtube.com/watch?v=Jbyh3G9E1Ug
https://www.strava.com/activities/1047265662
Аватар
Jacket
 
Мнения: 1409
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 06, 2003 8:44 pm

Re: МТБ и Слънчев Бряг? Има къде!

Мнениеот Jacket » Вто Юни 27, 2017 2:25 pm

Направих я цялата пътека от Елените до Куру Чешма. Реших да я въртя нагоре защото не ми се пуфтеше по асфалта. След това на връщане спуснах една пътека над Свети Влас. Започва от шезлонгите и спуска право надолу. Подобна е на тази от предният пост. Добро следобедно каране се получи :)

https://www.strava.com/activities/1055018954
Аватар
Jacket
 
Мнения: 1409
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 06, 2003 8:44 pm

Re: МТБ и Слънчев Бряг? Има къде!

Мнениеот ^_WhitE_DeMoN_^ » Пон Мар 19, 2018 11:44 pm

Понеже немога да редактирам първото мнение, това е за първата пътека:
Куру Чешма - Свети Влас (край оградата) ВИДЕО | ТРАК | GPX
Според неточните данни, с които разполагам и грубите ми сметки, трака е с КФН = 5
Като цяло, нивото на техническа трудност е „ниско“ – включва пътища R2 и пътеки T2, като присъстват два къси каменисти участъка T3


Куру Чешма - Свети Влас (бързата/късата/Инцараки) ВИДЕО | ТРАК | GPX
Това е най-късия и бърз вариант за спускане от Куру Чешма.
Използвал съм го и за изкачване, но не от най-приятните - нестабилните камъни, големия наклон и малкото сянка го правят трудно караем през летните месеци :nuts:
Нивото на техническа трудност мисля, че е „средно“ – в горната си част си е гладък път R2, но мине ли се голямата поляна на хълма, откъдето започва спускането, клони към R3 или T3.
КФН = 1, защото е почти изцяло спускане, в обратна посока обаче е КФН = 9, като формулата не отчита жегата :)
Viber | Telegram | WhatsApp | Kaizala: 0885355287 || Facebook: Serge Bulah || Instagram: serge.insta
Аватар
^_WhitE_DeMoN_^
 
Мнения: 457
Рейтинг: 1775
Регистриран на: Нед Юли 26, 2009 3:23 pm
Местоположение: София, Льолин-6


Назад към Радост за окото (видео и снимки)

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 37 госта