Онче бонбонче

В този форум публикувайте теми от следните видове:
1) Връзки и коментари за видеоматериали (клипове, пълнометражни филми и т.н.), свързани с колоезденето.
2) Теми, в които основната идея е да се пускат снимки с някаква определена тематика.
3) Теми, в които хората показват новите си велосипеди и компоненти, получават поздравления за тях и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 700 / 5

Онче бонбонче

Мнениеот half » Съб Апр 08, 2017 12:08 pm

След 3 години най-накрая мога да кажа, че имам колело което ми харесва на 100%!

Аполона беше верен и добър, но ме беше страх да скачам с него. Идеален размер на ХС и дълго каране, но се оказа, че не това ме влече.
Изображение

Постепенно посмених някои части: кормило, лапа, вилка, педали (2 пъти), седалка и кол, задна калпа, предна спирачка. Колелото обаче си стоеше същото, алуминиево и възголемичко при някой спускания и изведнъж ми просветна :idea: време е за рамка.

Изображение

Бях се спрял на Оn one като най-евтин вариант след като Honet-a го направиха с 12-ка ос. Видях една рамка в Pinkbike, запазена и от миналата година 120 паунда, викам на един приятел давай да правим схемата и freak_vn се нави нали е пич. Купи я и ми я прати от Англия, ей сън не спах докато не ми я докараха честно :D, поседя малко на стенда, а аз си гризях ноктите дали средното ще може да се сложи (от 68мм. на 73мм.). Стана (благодаря на Велозона Варна) :clap:, а аз си сложих другите неща да се накефя.

Изображение

Изображение

Вчера беше и сефтето по пътеките
Изображение

Изображение

Времето беше пълна жена вчера във Варна (не се обиждайте), не можах да преброя колко сезона се смениха: имаше облаци и духаше, после се прочисти и стана жега, а накрая цяла Варна не се виждаше от тв кулата
Изображение
Градът е точно зад колелото, само да няма мъгла като от филмите.
Изображение
На не повече от 60 метра от кулата, побързах да си тръгна преди да дойдат зомбитата.

Надявам се да имам още поводи да пиша, както го виждам остава да вдигна вилката малко и да сменя: задна спирачка, предна капла (бяла трябва да е и по широчка), а движението ще е за накрая.
:beer:
"Доброто възпитание е умението да скрием колко високо мнение имаме за себе си и колко ниско мнение имаме за другите." - Марк Твен
Аватар
half
 
Мнения: 195
Рейтинг: 1293
Регистриран на: Вто Дек 03, 2013 9:09 am
Местоположение: Варна

Re: Онче бонбонче

Мнениеот half » Вто Май 30, 2017 4:33 pm

Малко флора и фауна от пътеките. Невероятно е колко различен свят ни очаква само на няколко километра от градската джунгла. Лично за мен колоезденето е само част от карането, без природата и добрата компания нямаше да е същото. Понякога обаче компания са ми само ончето, мухите и кучетата, които така добре ме стимулират да карам по-бързо.
Изображение
Имам разни идеи за този дроп :D само попивка му липсва.
Изображение

Изображение
Докато разбутвах камъЦи от пътеката събудих тая стоножка, а тя ми вика "Още 5 минути само". :sleeping:
Изображение
Изображение
Не знам какво е това, но явно вече може да лети.
Изображение
Мая позьорката.
Изображение
Имах чувството че някой ме наблюдава.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Не е истина колко шум може да вдигне една костенурка, чак ме стресна на едното изкачване.
Изображение
Таралежче в морската.
Изображение

Изображение
Тази "колиба" доста ме озадачи, предполагам че някой се е вдъхновил от Primitive teсhnology в ютуб, доста яко изглежда има си и място за огън и нещо като градинка 2х1 метра, но не съм виждал за сега "собственика". Бих се включил с охота в подобно начинание, обратно към корените.
Изображение
Изображение
Добре, че влезе точно на грайфера, иначе как можеше да разпори гумата. :crazy:
Изображение
Когато дрифта се получи от само себе си, без спирачка, си представям че съм Ричи Грубияна или Лоик Бруни. :D
"Доброто възпитание е умението да скрием колко високо мнение имаме за себе си и колко ниско мнение имаме за другите." - Марк Твен
Аватар
half
 
Мнения: 195
Рейтинг: 1293
Регистриран на: Вто Дек 03, 2013 9:09 am
Местоположение: Варна

Re: Онче бонбонче

Мнениеот Djani_Varna » Сря Май 31, 2017 7:29 pm

Браво! Много добра сглобка! Някой път ако имаш възможност събота или неделя се метни към ''Шерба'' има страхотни места за каране пък и е доста спокойно :agree:
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Онче бонбонче

Мнениеот anaydev » Чет Юни 01, 2017 10:40 am

Много свежа тема и готин байк :beer:
Pulse QRS 1 Army Green
Shockblaze R7 Elite 2013
Аватар
anaydev
 
Мнения: 84
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Пон Апр 03, 2017 8:59 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Онче бонбонче

Мнениеот Ozzie » Нед Юни 04, 2017 11:10 am

Е тея камънИе дека са точно?
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Онче бонбонче

Мнениеот half » Пон Юни 05, 2017 8:59 am

Не знам пътечките дали си имат имена под тв кулата, тези камъние са от "пропастта" навътре, там където като вали се стича водата и е изронила всичко. За момента има към 3 по-големи дропа и много клони и листа, но ако се разчисти и се уцели сухо време (20 дена без валежи) може да стане доста сериозна и интересна пътека. :beer:
"Доброто възпитание е умението да скрием колко високо мнение имаме за себе си и колко ниско мнение имаме за другите." - Марк Твен
Аватар
half
 
Мнения: 195
Рейтинг: 1293
Регистриран на: Вто Дек 03, 2013 9:09 am
Местоположение: Варна


Назад към Радост за окото (видео и снимки)

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта