Бай Ставри в новото време

В този форум публикувайте теми от следните видове:
1) Връзки и коментари за видеоматериали (клипове, пълнометражни филми и т.н.), свързани с колоезденето.
2) Теми, в които основната идея е да се пускат снимки с някаква определена тематика.
3) Теми, в които хората показват новите си велосипеди и компоненти, получават поздравления за тях и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 700 / 5

Бай Ставри в новото време

Мнениеот gilb » Пет Фев 26, 2016 11:08 pm

Една патка мислила, мислила и умряла. Друга патка като видяла какво станало с първата решила, че мисленето е опасно за здравето и спряла да мисли, не мислила, не мислила и тя умряла.

Аз мислих,мислих и като нищо съществено не успях да измисля реших,че ми е време за ново колело,което да ми е по на сърце от предишното.

Работата започна от там,че късно се замислих че за моите величествени 1.86-7 (в добро настроение) досегашното ми колелце описано в тази тема
viewtopic.php?f=31&t=174462 ще дойде бая дългичко..
Подлъгах се по тея модерни тенденции за големи междуосия,къси чейнстеи и големи предни триъгълници и от лакомия и много смятане без много мислене взех грешния за мен размер от едно иначе превъзходно колело.
После пък ми и хрумна,че за моето туристическо-бирено кандилкане насам-натам из милата татковина тея 170/160 ход с дебели профили и тн. са премножко.
После пък се сетих,че вероятно и от такива челни ъгли и ниски средни също май нямам нужда за да заобикалям камъни по пътечките. :lol:
И тн. и тн. и тн.

Сигурно нищо нямаше да се промени,ако не се бях качил да тествам едно малко по-различно колело.
Разликата беше толкова потресаваща,че не ми остана друго освен да го поръчам. :lol:

Винаги съм харесвал модела на който се спрях и винаги съм се чудел кога ли ще му дойде времето да притежавам такъв.
За щастие хванах правилното време точно промениха изцяло геометрията и даже концепцията на байка,правейки го идеален за мен.

Доста от старите компоненти реших да прехвърля,понеже са по-добри от стоковите (на най-евтината сглобка,разбира се) а и са си нови на практика.

И след около месец чакане най-накрая пристигна :

Изображение
Изображение

Започна се едно прехвърляне на монтажи... направо ужас и все в натоварени моменти,когато нямах време.

В крайна сметка се получи много сносно колелце,подходящо на практика за всичко без крайности.

Specialized Stumpjumper comp 2016 650b Large
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

http://www.pinkbike.com/u/striker1990/album/Stumpy

Снимките са малко скопени,но нещо им се скапа качеството през Messenger :/


Общо взето от новото колело останаха вилката,рамката с шока,каплите с гумите и курбелите (много ме дразнят ама ще ги търпя някак още известно време).


Та това е скромното ми велосипедче,надявам се да ви хареса :) и ако сте достигнали до тези редове,се чувствам поласкан и ви благодаря за отделеното време.
Последна промяна gilb на Пет Фев 26, 2016 11:50 pm, променена общо 2 пъти
:turtle:
Аватар
gilb
 
Мнения: 1041
Рейтинг: 1841
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 8:10 pm
Местоположение: София / Стара Загора

Re: Бай Ставри в новото време

Мнениеот jinsou420 » Пет Фев 26, 2016 11:21 pm

Мн як цвят,дано да ти носи ...луди емоции и тръпки :beer:
Kindzadza
Аватар
jinsou420
 
Мнения: 200
Рейтинг: 1397
Регистриран на: Чет Мар 12, 2015 7:45 pm

Re: Бай Ставри в новото време

Мнениеот outfaced » Съб Фев 27, 2016 12:37 am

Добре де, що не ендуро ... :dontknow:
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Бай Ставри в новото време

Мнениеот Djani_Varna » Съб Фев 27, 2016 7:50 am

С здраве да си джиткаш насам-натам. Много ми харесва :agree: :beer: А ако не е тайна за колко ти излезе?
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Бай Ставри в новото време

Мнениеот gilb » Съб Фев 27, 2016 8:22 am

jinsou420 написа:Мн як цвят,дано да ти носи ...луди емоции и тръпки :beer:

Благодаря много! :)

outfaced написа:Добре де, що не ендуро ... :dontknow:


Не ми е необходимо Stumpy-то е със 150/150 ход и със съвсем малка разлика в челния ъгъл,която ще компенсирам със втулка :)

Ендурото е 160/165 супер сагваща газеща всичко машина и за моето каране не ми е необходимо ама изобщо.
Исках по-пъграва,игрива машинка нямаше да има смисъл да взема мини-фрийрайд колело.

Djani_Varna написа:С здраве да си джиткаш насам-натам. Много ми харесва :agree: :beer: А ако не е тайна за колко ти излезе?


Благодаря!
5690лв. е със стоковата окомплектовка,но аз съм сложил дискове ХТ, shimano m8000 скоростна система и спирачки,renthal кормило,лапа и narrow-wide и едни супер яки педали HT AE02 :D така вече не знам колко би излязла крайната сума,не съм я калкулирал.
:turtle:
Аватар
gilb
 
Мнения: 1041
Рейтинг: 1841
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 8:10 pm
Местоположение: София / Стара Загора

Re: Бай Ставри в новото време

Мнениеот windv » Нед Фев 28, 2016 7:46 am

Много се кефя. :agree:
започвам с една къса критика. Много малки тея снимки бре :magnify: С някаква "модерна" разделителна способност на екрана не моем ги видим..
но обратно на темата:)
Винаги се кефя , като се появи яко колело в този раздел! Все съм си мечтал за нашенски вариант на рубриката "Колело на месеца/седмицата" в чужди форуми. Можеби нямаме толкова материал тук или не всички със скъпи колела искат да ги кичат из форуми... :)
Черно с червено е достойна оцветка, одобрявам :8D:
Някой ден в най-скоро време, да покорим Буховските предизвикателства, а? Стефото все навива, а все не смогвах последно време. Идният уикейнд дано е благодатен за велопростеене.

Сега като си го намерил колелце, което ти е на сърцето, все успешно да си го въртиш и с теб да си седи. Духът на равновесието да бди над теб и да те подпира по завоите и камъните :lol: :nuts: :spin:
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Бай Ставри в новото време

Мнениеот gilb » Нед Фев 28, 2016 11:12 am

Благодаря ти много ! :)
Снимките са такива,понеже ми ги препращаха през Messenger и той им прееба качеството по някакъв начин...
Скъпи и яки колела в България има много. Просто хората не се занимават да ги снимат и качват и описват и прочее.
Всеки си го усеща гъдела по различен начин,аз например много обичам да си го "коткам" колелото. За мен това си е част от изживяването - да го споделям.
Иначе на Бухово е много яко!! Ходихме вече веднъж и нямам търпение да повторя. Особено сега с новото колелце много искам да тествам едни улеи почти на края на една от пътечките.
:turtle:
Аватар
gilb
 
Мнения: 1041
Рейтинг: 1841
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 8:10 pm
Местоположение: София / Стара Загора

Re: Бай Ставри в новото време

Мнениеот windv » Нед Фев 28, 2016 6:46 pm

gilb написа:Иначе на Бухово е много яко!! Ходихме вече веднъж и нямам търпение да повторя. Особено сега с новото колелце много искам да тествам едни улеи почти на края на една от пътечките.


те няколко ли са възможните пътеки? Моторджийски ли са или от пешаци?
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Бай Ставри в новото време

Мнениеот gilb » Нед Фев 28, 2016 6:52 pm

windv написа:те няколко ли са възможните пътеки? Моторджийски ли са или от пешаци?


Да ти кажа правичката възможните пътеки са страшно много... има и един убийствен сипей до който няма да припаря :lol:
Повечето са от пешаци,ние сме засичали маркировка и трениращи планински бегачи по едно от супер готините трасенца.
(как само са го отъпкали стотици краченца,като някой байк парк е на места :D )
:turtle:
Аватар
gilb
 
Мнения: 1041
Рейтинг: 1841
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 8:10 pm
Местоположение: София / Стара Загора

Re: Бай Ставри в новото време

Мнениеот windv » Нед Фев 28, 2016 7:17 pm

gilb написа:Да ти кажа правичката възможните пътеки са страшно много... има и един убийствен сипей до който няма да припаря :lol:
Повечето са от пешаци,ние сме засичали маркировка и трениращи планински бегачи по едно от супер готините трасенца.
(как само са го отъпкали стотици краченца,като някой байк парк е на места :D )


Ооо, с този сипей ме спечели веднагааа:) само да се задържи времето и следващият уикенд излитам. Тамън и на 1 приятел сглобихме мега якото трек-че:) :agree:
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Бай Ставри в новото време

Мнениеот gilb » Чет Мар 24, 2016 9:21 am

След известно време каране се започват напасванията :D
Втулчица с ъгъл за шока,друга седалка с малко по-голяма твърдост,по-смислен калник (отново малко префасониран все пак :evil: ) и нов маркуч за задната спирачка,че стария беше къс и трябваше да си измислям мой си път на маркуча.

Изображение


Изображение
:turtle:
Аватар
gilb
 
Мнения: 1041
Рейтинг: 1841
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 8:10 pm
Местоположение: София / Стара Загора

Re: Бай Ставри в новото време

Мнениеот windv » Чет Мар 24, 2016 10:44 am

радва много и сигурно е като планинска козичка пъргаво нагоре и надоле.
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Бай Ставри в новото време

Мнениеот hitar_potar » Чет Мар 24, 2016 10:48 am

Изглежда добре байка. Седалката не ти ли е малко назад монтирана на кола (който явно има и изнасяне назад)? И какво е теглото сега на тази окомплектовка? :)
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3702
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Бай Ставри в новото време

Мнениеот Alexi » Чет Мар 24, 2016 10:55 am

windv написа:радва много и сигурно е като планинска козичка пъргаво нагоре и надоле.

по скоро надолу :)
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6308
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Бай Ставри в новото време

Мнениеот gilb » Чет Мар 24, 2016 1:21 pm

Изображение


windv написа:радва много и сигурно е като планинска козичка пъргаво нагоре и надоле.


Мерси много :) доста си повървява навсякъде,да.

hitar_potar написа:Изглежда добре байка. Седалката не ти ли е малко назад монтирана на кола (който явно има и изнасяне назад)? И какво е теглото сега на тази окомплектовка? :)


Благодаря :)
Да,доста назад съм я монтирал. На практика така е най-назад ,но въпреки изнасянето на самия кол колелото го усещам късо в сравнение със старото при педалиране на равни участъци седнал. (може и да се филмирам,разбира се) Другия вариант е да сменя лапата със със 60мм. (в момента е 50мм.) Иначе на спускане и катерене усещам велосипеда чудесно.

На практика с моя ръст от 186-7см. съм по средата между Л и ХЛ. В началото на ХЛ-а и в края на Л-а. Въпреки модерните тенденции да се кара по-голямо колело аз си избрах по-малкото чисто от гледна точка на комфорта (за някой състезател определено по-дългото би имало повече предимства)

Теглото е 13.200 но каплите са зверски тежки :xx(: не съм ги теглил само тях,но като ги правих тублес ги измерих с дискове и касета и като извадя теглата на компонентите по тях излиза,че са около 2 кила..
Но пък са със 29мм вътрешна ширина на шините и раздуват гумите много добре и създават усещане за стабилност в цялото колело.

Alexi написа: по скоро надолу :)


Ами какво да кажа добре си катери велосипеда. Не е крос-кънтри разбивач определено,но в сравнение на доста АМ велосипеди,които съм карал или съм имал възможност да тествам,този много добре запазва енергията в колоездача при продължителни изкачвания. :)
:turtle:
Аватар
gilb
 
Мнения: 1041
Рейтинг: 1841
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 8:10 pm
Местоположение: София / Стара Загора

Re: Бай Ставри в новото време

Мнениеот Pr3d4t0R » Чет Мар 24, 2016 2:03 pm

Пууууу много леко :clap:
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3973
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Бай Ставри в новото време

Мнениеот gilb » Чет Мар 24, 2016 2:41 pm

Pr3d4t0R написа:Пууууу много леко :clap:


Чак много леко не е ама мерси :D Много леко върви,чак съм шокиран каква разлика дава сравнено с ендурото (говоря за 2016г. ендуро модела).
Единствения недостатък,който веднага ми се наби леко на очи е леко късия top-tube като за Л размер.
Сигурно са искали да го направят по-повратливо така и си е гот с почти нулево усилие да завиваш навсякъде,но при продължително равнинно каране леко изгърбва :D .
:turtle:
Аватар
gilb
 
Мнения: 1041
Рейтинг: 1841
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 8:10 pm
Местоположение: София / Стара Загора

Re: Бай Ставри в новото време

Мнениеот Айката » Чет Мар 24, 2016 6:44 pm

Лапата 35мм дължина ли е,и ако е така от къде я взе ? :) :agree:
Аватар
Айката
 
Мнения: 131
Рейтинг: 1198
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 8:39 am

Re: Бай Ставри в новото време

Мнениеот gilb » Чет Мар 24, 2016 7:34 pm

Айката написа:Лапата 35мм дължина ли е,и ако е така от къде я взе ? :) :agree:


Лапата е 50мм дълга и е купувана от тук :
http://bikelab.bg/
:)
:turtle:
Аватар
gilb
 
Мнения: 1041
Рейтинг: 1841
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 8:10 pm
Местоположение: София / Стара Загора

Re: Бай Ставри в новото време

Мнениеот hitar_potar » Пет Мар 25, 2016 9:29 am

Някак си ми е странно малко на АМ-байк да караш с 29мм вътрешна ширина на шините. Аз на спускаря съм с 23мм вътрешна и е ОК, 2.4 Максис се раздува достатъчно добре, за да е стабилно. Карал съм и шини с 33мм вътрешна (или 34мм, не помня вече точно - Спанк Стифи) и 2.5 Максис се раздуваше доста повече, но не мога да кажа за стабилността - онова беше на ФР-байк, сега съм с чист спускар. Мисля си евентуално отново за по-широки шини, но гледам един малко разпространен и особен вариант и се двоумя за 26/27мм или около 30/31мм вътрешна (карбонови шини). Но на АМ байк ми е малко непонятно това с толкова широки. Иначе тегло от 2 кила за каплите е височко, да - какви са ти плановете да коригираш това, някакви модели да ти се въртят? :)
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3702
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Бай Ставри в новото време

Мнениеот gilb » Пет Мар 25, 2016 10:13 am

hitar_potar написа:Някак си ми е странно малко на АМ-байк да караш с 29мм вътрешна ширина на шините.

Да и за мен е нещо ново,но в никакъв случай не е лошо. Карал съм доста различни като ширина шини,но старите кросмаксове ми бяха 19 вътрешна а тези са 29! И може би затова разликата я усетих на първия метър още и е впечатляваща.
Благодарение на по-широката шина ми се струва,че целия байк поема неравностите по-плавно (дори и на не чак толкова ниско налягане на гумите) и има по-добър грип както при педалиране на ронливи/хлъзгави терени,така и на спускане.

hitar_potar написа:Но на АМ байк ми е малко непонятно това с толкова широки. Иначе тегло от 2 кила за каплите е височко, да - какви са ти плановете да коригираш това, някакви модели да ти се въртят? :)


Живот и здраве по-нататък мисля един Stan's No tubes ZTR Arch EX 27.5 да сложа като цена/качество решение. Той е със шини 24.6mm вътрешна,което си е малко странно,но ми се струва идеално за АМ каране :)

Има и вариант да си взема Specialized Roval Traverse Fattie 650b https://specialized.com/us/en/component ... 50b/106059 широки,но леки капли с готини главини,но малко шантави спици.

Другия "резервен" план е да си наплета едни готини Novatec главини на едни Sun ringle inferno 27 шини и газ :D

Ама все пак няма да бързам. Стоковите Roval-и на Specialized не са никак лоши като усещане,макар и да са тежички.
:turtle:
Аватар
gilb
 
Мнения: 1041
Рейтинг: 1841
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 8:10 pm
Местоположение: София / Стара Загора

Re: Бай Ставри в новото време

Мнениеот gilb » Нед Мар 27, 2016 9:25 pm

Изображение

Нощен Младост :batman:
:turtle:
Аватар
gilb
 
Мнения: 1041
Рейтинг: 1841
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 8:10 pm
Местоположение: София / Стара Загора

Re: Бай Ставри в новото време

Мнениеот gilb » Чет Апр 07, 2016 8:05 am

Изображение

Нещо си ми долипсва страхотната работа на старата ми вилчица и си сложих нея :look:
За щастие manitou са пичаги и са произвели вилката съвместима и с 26" и 27'5" та смених няколко вътрешни втулчици и вече байка е 160 отпред и 150 отзад :evil:


Изображение
:turtle:
Аватар
gilb
 
Мнения: 1041
Рейтинг: 1841
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 8:10 pm
Местоположение: София / Стара Загора

Re: Бай Ставри в новото време

Мнениеот windv » Чет Апр 07, 2016 10:39 am

о Йе, :)
дай да я пръснеме тая вилка ЧЕРНЬООО:)

pike или revelation разкара?
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Бай Ставри в новото време

Мнениеот gilb » Чет Апр 07, 2016 10:47 am

windv написа:о Йе, :)
дай да я пръснеме тая вилка ЧЕРНЬООО:)

pike или revelation разкара?



Не знам защо ама с бяла много ми харесва :lol:

Ревелейшън рцт3 беше стоковата.
:turtle:
Аватар
gilb
 
Мнения: 1041
Рейтинг: 1841
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 8:10 pm
Местоположение: София / Стара Загора

Re: Бай Ставри в новото време

Мнениеот gilb » Пон Апр 18, 2016 10:13 am

Изображение

Изображение

С новата седалчица следработно в Борисовата :drunk:
:turtle:
Аватар
gilb
 
Мнения: 1041
Рейтинг: 1841
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 8:10 pm
Местоположение: София / Стара Загора

Re: Бай Ставри в новото време

Мнениеот gilb » Нед Май 08, 2016 7:29 pm

Готино мокро суркане из Търново със леки стриптийз елементи :lol:

Изображение


Изображение

Веднага след състезанието махнах ъгловата втулка на шока :xx(: просто със тооолкова ниско средно педалите се удрят на всяко препядствие изискващо педалиране.
:turtle:
Аватар
gilb
 
Мнения: 1041
Рейтинг: 1841
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 8:10 pm
Местоположение: София / Стара Загора

Re: Бай Ставри в новото време

Мнениеот windv » Чет Май 12, 2016 12:51 pm

Откакто сложих 165 мм курбели се преродих. никакво удряне по главата на планетата повече не е имало.
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Бай Ставри в новото време

Мнениеот gilb » Съб Май 14, 2016 7:27 pm

windv написа:Откакто сложих 165 мм курбели се преродих. никакво удряне по главата на планетата повече не е имало.


ООооо не,никога повече по-къси курбели. :lol:
Откакто (доста отдавна) разбрах,че с по-дълги рамене си се врътка с почти двойно по-малко усилие,старите ми спускарски концепции се изпариха мигновено.
Добре е дължината,просто без втулката се усеща по-добре. Иначе някак се смалява колелото и не ми е така удобно,освен трудното за каране ниско средно.
:turtle:
Аватар
gilb
 
Мнения: 1041
Рейтинг: 1841
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 8:10 pm
Местоположение: София / Стара Загора

Re: Бай Ставри в новото време

Мнениеот xargs » Нед Май 15, 2016 12:15 am

Ами то в търново, особено 4ката си е едно от най-взискателните трасета откъм внимателно педалиране. На тоя етап трябва някаква балерина да си, за да го минеш без удар :fairy:
Аватар
xargs
 
Мнения: 454
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Фев 19, 2012 12:01 am
Местоположение: София

Следваща

Назад към Радост за окото (видео и снимки)

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта