Сарасен Кили проект

В този форум публикувайте теми от следните видове:
1) Връзки и коментари за видеоматериали (клипове, пълнометражни филми и т.н.), свързани с колоезденето.
2) Теми, в които основната идея е да се пускат снимки с някаква определена тематика.
3) Теми, в които хората показват новите си велосипеди и компоненти, получават поздравления за тях и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 700 / 5

Сарасен Кили проект

Мнениеот arr0gance » Вто Дек 22, 2015 8:29 pm

Здравейте пичове,пички.
Преди време писах тема ,че имах проблем със другия ми сарасен, от тогава доста неща се случиха, примерно, купих скот, който сглобих за трейл и който падна под 9кг.Колелото много ми хареса,но карбона ми седи много чупливо.Исках още един който мога да бия по планините като се върна за отдих. Изпуснах една рамка в миналото на скот, която в последствие докато продавах един истън на колега, разбрах ,че именно той го е зел и така, светът е малък. Понеже в миналото накупих много части ей така от чейн реакшън и не можах да продам 70% от тях, не ме разбирайте погрешно, просто в Бг е много трудно на тези цени, бих казал,че не само на купувача му е трудно,но и на продавача,понеже не сме страна с добър стандарт,а откъм части няма какво да предложим. Трудно е за 80% от хората да дадат 1000лв и нагоре за 2 капли примерно....знам понеже преди няколко години не бих си и помислил за такова нещо.

Съжелявам за простотийте,които изписах но ми бяха на ум :dontknow: :dontknow: :D
В основата на темата става въпрос за САРАСЕН, фирма в Англия, която се занимава с производство на велосипедни рамки.Имам един , от който не съм впечатлен като цяло,но след него си взех скот ,а ценовата разлика и качество са от земята до небето та не бих казал,че мога да определя каква е разликата , е поне все още.
Започвам проект над Saracen Kili Flyer Carbon.Попаднах на една рамка и я закупих, видях как е сглобен оригиналния , от който не мисля да гледам много.
Като цяло сет-ъпа им е шимано,а този към който аз ще ходя е срам и леки корекций в ср. движение например.

Не искам упреци и тн, споделям си проекта просто с хората, които им е интересно,ако няма такива ще помоля темата да се изтрие.Знам ,че има прекалено много професори,но не търся тях, ако някой за в бъдеще се интересува, какво, как и тн може да прегледа темата или да пита, евентуално.Разбира се съвети и доводи са добре дошли, не пиша ,че да споря например ,че срам не струвал пред шимано или обратното. Ще съм благодарен, ако се разбираме без глупости :D

Още от самото начало идеята ми беше да сглобя леко,но здраво колело,както за трейл така и за спускане,обичам си твърдака, но не мисля,че ми донася това "пълно удоволствие" за което си мисля. Обичам да се разхождам в планините и понякога това се свежда до носене на колелото на рамо с часове по хълмове ,та ако колелото е 15-20кг не би било никак приятно,даже от 8кг пак рамената болят след 4 часа носене.С този проект ще се опитам да ударя центъра между двете.

В момента набирам част по част, гледам по-скоро използвани в що годе добро състояние , разглабям изчиствам сглабям.
Снимки накрая на темата

За сега съм намислил:
Рамката се знае вече - Сарасен Кили Флаер КАрбон
Преден АМортесьор/шок/форк и тн - Стандартния Фокс фактори едишън кашима 120мм ход,което не е нищо особено,но в БГ имам един фокс флоут 32 150мм, ревизиран,но стержена е леко износен,без луфтове,но все пак....
Заден - Fox Float Factory CTD Kashima същия от серията.
х9 тригъри
Спирачки - авид хо карбон (имам не съм ги купивал останали са)
Кормило - Истън хевън карбон 711мм (отново имам едно ново излишно)
Колче -търся си дропер пост в момента (ако ли не колче кобалт или скот , пак от излишните ми)
Седалка - Купих си Синкрос РР2.0 поради лекотата ...
Лапа - очаквам кобалт 3 от кранк брадърс(оригинално мислех за истън хевън ,понеже на скота съм с такава и не мога да бъда по доволен,но винаги мога да ги разкарам)
касета 10 скорости - срам GX PG
Средно - Или срам GXP или шимано слх 675 (има един пич който продава срам ХХ ,но в момента го обмислям)
Front mech - Shimano SLX - подари директния маунт, който е наложителен за рамката
Срам GX Rear Mech (Мислех между този и ХО ,но човека, който продаваше ХО-то се забави много и взех ДЖи екс-а)
Гуми съм се опътил към мишелин уаилд рейсър (това е преблизителния модел :D ) поради това,че се справят ем на равен път ем патеки, знам,че не са най-добрите, но ако е стриктно пускане ще са максис ардент (или трябва да попрочета, какво е прилично и на асфалт и на пътеки)
За самия рим не съм решил, предполагам на първо време ще са някой евтини 27.5 каквито намеря.Изиграха ми номер в ибей, купих едни от ибей с хоуп про 2 хъб/ос ардент гуми и мавик рим,но човека се изхитри и ми върна парите.
Веригата според венците на средното и касетата.... толкова е сложно всичко в наши дни.
Мисля ,че това са го-поляма част от нещата. :wavey:
Извинявам се за хилядите допуснати грешки. :magnify:

Ето някоя друга снимка:

Изображение
Изображение
Изображение
Ако някой му се гледа мога да пратя още снимки :popcorn:
arr0gance
 
Мнения: 8
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Нед Мар 03, 2013 1:54 pm

Re: Сарасен Кили проект

Мнениеот windv » Сря Дек 23, 2015 11:08 am

успех с начинанието....само не разбрах къде го рпавиш това 4 часово носене на колело? :agree:
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Сарасен Кили проект

Мнениеот arr0gance » Сря Дек 23, 2015 2:15 pm

Хижа Безбог до Полежан не предложи много условия за каране, ако трябва да бъда честен.
Не всяка планина предлага хубав участък за каране.
arr0gance
 
Мнения: 8
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Нед Мар 03, 2013 1:54 pm

Re: Сарасен Кили проект

Мнениеот largo_hs » Сря Дек 23, 2015 3:40 pm

arr0gance написа:Хижа Безбог до Полежан не предложи много условия за каране, ако трябва да бъда честен.
Не всяка планина предлага хубав участък за каране.

Казваш, че седалката е лека, колко тежи?
largo_hs
 
Мнения: 177
Рейтинг: 1125
Регистриран на: Чет Мар 26, 2015 7:42 pm
Местоположение: Хасково

Re: Сарасен Кили проект

Мнениеот arr0gance » Сря Дек 23, 2015 8:38 pm

largo_hs написа:
arr0gance написа:Хижа Безбог до Полежан не предложи много условия за каране, ако трябва да бъда честен.
Не всяка планина предлага хубав участък за каране.

Казваш, че седалката е лека, колко тежи?


Приблизително 225г +/- инфо от интернет
arr0gance
 
Мнения: 8
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Нед Мар 03, 2013 1:54 pm

Re: Сарасен Кили проект

Мнениеот arr0gance » Пон Фев 08, 2016 5:41 pm

Малко омешах частите,но ще видим накрая какво ще излезе.
Ъпдейт:
Касета - Shimano deore Xt
Капли - Sun Ringle inferno/formula hubs 27.5
Гуми - Ноби ник 2.4 със бек ъп Ibeks Onza 2.4
arr0gance
 
Мнения: 8
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Нед Мар 03, 2013 1:54 pm


Назад към Радост за окото (видео и снимки)

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 141 госта