Pimp my Sprint Victory

В този форум публикувайте теми от следните видове:
1) Връзки и коментари за видеоматериали (клипове, пълнометражни филми и т.н.), свързани с колоезденето.
2) Теми, в които основната идея е да се пускат снимки с някаква определена тематика.
3) Теми, в които хората показват новите си велосипеди и компоненти, получават поздравления за тях и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 700 / 5

Pimp my Sprint Victory

Мнениеот SvetlinMarkov » Нед Сеп 27, 2015 7:26 pm

Здравейте, много се радвам, че вече съм част от този форум и като 1ви пост ще разкажа историята на моето колело.

Както подсказва заглавието става дума за Sprint Victory - модел д/г на около 14 години. Това беше 1вият ми МТБ и се сдобих с него като бях 6-7-ми клас. Доста време го карах, но в крайна сметка това колело попадна в мазата ни и отлежаваше там близо 7 години :) До тази година. Тъй като много ми се докара колело и ме налегна една носталгия (тъй като колелото има сантиментална стойност) реших да не давам пари за ново, а да си оправя старото. Можете да си представите в какво състояние беше след 7 години прекарани в мазата... за съжаление нямам снимки да покажа но с 2 думи - TOTAL ЩЕТА. Изпратих си го от Търново към Варна по Еконт (хората там много ми се смяха като го видяха....), но както и да е. След като колелото пристигна във Варна се започна един ремонт и в крайна сметка резултатът е следния:

Изображение

Малко детайли:

1. Сменени V брейкове - Logan

Изображение

2. Сменени апарати за скоростите - Shimano ST-EF35 (за съжаление капаците ги няма...)

Изображение
Изображение

3. Сменена касета - Shimano cs-hg30-8i

Изображение

4. Амортисьорна вилка
5. Сменена седалка - Active
6. Сменени капли (лети) с наплетени спици - гуми кенда за offroad, но мисля да ги сменям с шосейни или някакви хибридни
7. Сменени ръкохватки (не им знам точно моделът)

Та навътрял съм вече около 200 км с колелото и се движи повече от перфектно. Ако имате съвети или препоръки към моя проект ще се радвам да ги чуя.

Успех на всички!
SvetlinMarkov
 
Мнения: 1
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2015 2:26 pm

Re: Pimp my Sprint Victory

Мнениеот nikar222 » Съб Окт 03, 2015 7:02 pm

Аз ти предлагам да му сложиш една чисто нова поръчкова боя с лепенки, нещо което бие от далеч.Пробвай да му сложиш касета с една плоча отпред и една хубава вилка с хубава лапа(ако размера на челото не е проблем).Това е от мен :agree: :beer:
nikar222
 
Мнения: 127
Рейтинг: 1063
Регистриран на: Пет Юли 20, 2012 12:37 pm

Re: Pimp my Sprint Victory

Мнениеот sonscp » Нед Окт 04, 2015 6:23 pm

Оправи си ъгъла на седалката, че като я гледам лошо ми става. :D :agree:
Аватар
sonscp
 
Мнения: 651
Рейтинг: 1434
Регистриран на: Нед Яну 29, 2012 7:21 pm
Местоположение: Велико Търново


Назад към Радост за окото (видео и снимки)

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 145 госта