От мотор на колело

В този форум публикувайте теми от следните видове:
1) Връзки и коментари за видеоматериали (клипове, пълнометражни филми и т.н.), свързани с колоезденето.
2) Теми, в които основната идея е да се пускат снимки с някаква определена тематика.
3) Теми, в които хората показват новите си велосипеди и компоненти, получават поздравления за тях и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 700 / 5

От мотор на колело

Мнениеот Azmanov » Пет Сеп 04, 2015 9:54 am

Здравейте колеги и съфорумци.По странно стечение на обстоятелствата от заклет моторист и привърженик на моторите от 3 дни съм горд собственик на едно уникално за мен колело... http://www.ram-bikes.com/bikes/xc-two/ ..Ram xc two 2.3 29'.Запалих се по велосипедите от няколко месеца и след дълго премисляне и умуване се реших да направя тази важна стъпка.Нямам почти никакви познания но след малко ровъчкане във форума и мнения от по запалени байкъри се запознах с най важните неща при покупката и тръгнах по магазините.Тъй като велосипеда е на лизинг реших да не се ограничавам и което ми падне на сърце това да бъде.В крайна сметка се спрях на горепосочения модел като се колебаех между драг и крос но след като видях това колело просто се влюбих вярно че не беше в бюджета и в плановете но за начинаещ велосипедист като мен е просто космически кораб.Моля да ми дадете мнение дали съм направил правилния избор и дали си струва 1700те лв кото дадох .Вярно е че и да съм сбъркал вече е късно тъй като действах воден от мерака и нямах търпение но все пак за успокоение споделете мнение.....Благодаря предварително
Azmanov
 
Мнения: 18
Рейтинг: 1225
Регистриран на: Чет Сеп 03, 2015 6:20 am

Re: От мотор на колело

Мнениеот ЧестоНеадвкватен » Пет Сеп 04, 2015 11:23 am

Добре дошъл, страхотно си се ориентирал няма какво да се притесняваш.
ЧестоНеадвкватен
 
Мнения: 901
Рейтинг: 1483
Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 10:35 pm

Re: От мотор на колело

Мнениеот Azmanov » Сря Сеп 09, 2015 9:38 am

Благодаря все пак на колегата честонеадекватен....
Azmanov
 
Мнения: 18
Рейтинг: 1225
Регистриран на: Чет Сеп 03, 2015 6:20 am

Re: От мотор на колело

Мнениеот jungleraver » Сря Сеп 09, 2015 11:00 am

Супер е колелото, щом си начинаещ, има доста да покараш, докато му стигнеш лимита :beer:
Направи ли му вече бойното кръщене, как се държи, дай и ти малко повече информация :)
jungleraver
 
Мнения: 366
Рейтинг: 1725
Регистриран на: Чет Май 09, 2013 9:14 pm

Re: От мотор на колело

Мнениеот Azmanov » Сря Сеп 09, 2015 1:02 pm

Да колега през изминалия уикенд го кръстих по нашия балкан но само по асфалт и малко по лош път тъй кат ми се свиди още да го хакна в гората по черните пътища.Хареса ми много с изключение на това че седалката ми даде голям зор и много ме изтормози и предните наклатки свирят.ВЪРВИ много леко и спира много добре за 105 кг моканин.Абе с две думи голема работа е.Единствено не ми харесва как включва скоростите че все чатка нещо но може да иска настройка и педалите които въобще не са ми удобни.
Azmanov
 
Мнения: 18
Рейтинг: 1225
Регистриран на: Чет Сеп 03, 2015 6:20 am

Re: От мотор на колело

Мнениеот ЧестоНеадвкватен » Сря Сеп 09, 2015 2:21 pm

Седалка, кормило,лапа педали... са си индувидуални и доста рядко се пада всичко да ти е по твой вкус(освен ако не си си го сглобил сам). Спирачките вероятно ще спрат да свирят. Жилото най вероятно се е разхлабило което е нормално за нов велосипед, просто трябва малко да се натегне. За да си сигурен смъкни на най малкия венец отзад и провери дали жилото е хлабаво. По принцип би трябвало да са ти казали след няколко дена каране да им го занесеш да донастроят каквото има.
ЧестоНеадвкватен
 
Мнения: 901
Рейтинг: 1483
Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 10:35 pm


Назад към Радост за окото (видео и снимки)

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 156 госта