Моят твърдак GRX8

В този форум публикувайте теми от следните видове:
1) Връзки и коментари за видеоматериали (клипове, пълнометражни филми и т.н.), свързани с колоезденето.
2) Теми, в които основната идея е да се пускат снимки с някаква определена тематика.
3) Теми, в които хората показват новите си велосипеди и компоненти, получават поздравления за тях и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 700 / 5

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Djani_Varna » Нед Юли 05, 2015 11:32 pm

Не..Не става въпрос за сега! Пък и нямам планове да го правя този байк за DH или пък за FR/AM и т.н :D Просто искам да си имам един хубав и издражлив байк за XC и леки шосейни преходи (от сорта на 50-60км) Ясно е, че имам една добра основа за надграждане (поне аз така си мисля)... Та както казах не бързам да сменям части..Все още байкът ми е на 4-5 месеца с 900км навъртяни и все още не е видяло зор :D Но за напред (говоря след 1-2 години) вече като усетя, че почва да ''иска'' нови части тогава, пък и сега да искам нямам излишни пари и плюс това за сега нямам проблеми с байка... Аз сега мисля да пестя пари, но си имам на ум няколко неща, които ще си купя първо, нали след като ми се износят частите, защото мисля, че е глупаво да си вземам нови части като мога да ползвам тези. :)
Ако приемем че след 2 години вилката ми има луфт мисля да я сменям с някаква въздушна вилка, но все още това е като ''мечта''
Както казах една въздушна вилка и куб други нови части, но отново да повторя, че нямам голям опит с байка (в смисъл не мога да го разглобя и да го сглобя и да си бачка :D ) Така че трябва да навляза по-навътре в нещата, да разуча нещата, да чета,чета и така нататък и както ви казах все още въздушната вилка си остава една осъществима мечта
П.П В блиските 1-2 години не мисля да променям нищо по байка..Доволен съм от него
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот ЧестоНеадвкватен » Пон Юли 06, 2015 9:57 am

sonscp написа:Момче не се занимавай с глупости. Карай си кроса с xcm-a, като се разлуфти след 1-2 години го сменяй... Смяната на здрави работещи части с "нови втора ръка" понякога е просто губене на пари. Карай си частите докато се износят, пък после каквото дойде.. Ще започнеш да сменяш новите си части с уж по-висок клас части втора ръка и накрая байка ти ще стане една купчина различни износени части с странна форма. Освен това, преди да купуваш фокс или каквато и да било част от висок клас, се поинтересувай как и през колко време се профилактира. Фосковете не са като xcm-a да му налееш грес от тубата в гаража и да го набухаш с грес. За него си има специални смазки и части, които се поръчват от специални места, а цената на една профилактика е колкото на сегашната ти вилка, че и отгоре. Ако го зарежеш и не му купиш части просто ще го съсипеш и край..


Това според мен е най доброто мнение макар че 1-2 години ми се струват малко много(на мойта хцр вече си и личи че е на година). Новото си е ново, втора ръка не го знаеш как е карано от кого и колко и според мен изобщо не си струва да се занимаваш. Пази си някакви пари и като нещо се износи/счупи сменяй с по висок клас и така. Например аз в момента събирам за задна ХТ спирачка че за пореден път ми глътна въздух, па после и предната а догодина и движението че малко си падам по аграрщините...Та така, карай си, спестявай па като му дойде времето вече ще знаеш какво търсиш и най вероятно ще има и по добри предложения. :beer:
ЧестоНеадвкватен
 
Мнения: 901
Рейтинг: 1483
Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 10:35 pm

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот kobso1245 » Пон Юли 06, 2015 7:14 pm

Е, който може да си позволи ново-купува ново.
Останалите караме втора ръка.
Майтапа на страна, минал съм и през 2-те ситуации(3 години карах велосипед, който почти целия беше с части от розовия/ибей/пазара тук). Преди около 2 години си взех Грип-а чистак нов и досега само едно кормило съм сменил, ама то е по-скоро защото си е специфична част(и естествено гуми).
Та ако знаеш точно какво искаш/как ще караш и имаш парите няма по-добро от новото. Ама да набиеш маса пари в нещо и след месец-месец и малко да решиш, че не те кефи-става кофти финансово, докато при втора ръка част(ест добре поддържана и работеща) за без пари си я продаваш пак и си избиваш парите. Кофти е, че сега, с тая лира е мноого трудно да намериш нещо читаво за без пари, така се точех на една нова вилчица...
kobso1245
 
Мнения: 941
Рейтинг: 1416
Регистриран на: Вто Юни 07, 2011 7:48 pm
Местоположение: София

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Djani_Varna » Вто Юли 07, 2015 10:38 pm

Да ъпна темата с нещо ново :beer:
https://www.youtube.com/watch?v=H9ufwYhaORk
https://www.youtube.com/watch?v=CuW3H6FmVUw
И няколко снимки от последната седмица
Изображение (http://i.imgur.com/tyOmmVI.jpg full)
Изображение
И да ви се похваля днес ги направих (отделно 80км преди да сложа велокомп-а)
Изображение
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Djani_Varna » Сря Юли 29, 2015 1:16 pm

Вече 1080км с байка :eyebrow: (80 преди да сложа велокомпютъра) Много съм доволен. До сега нищо не съм бутал по байка :beer:
Изображение
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Djani_Varna » Вто Авг 25, 2015 3:20 pm

Здравейте! От много време не съм писал, от много време не съм влизал...Имам големи проблеми със здравето за жалост и изобщо не карам байка :banghead: така става като не загрявате достатъчно преди тренировка :smash:
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот ЧестоНеадвкватен » Вто Авг 25, 2015 10:44 pm

Бързо възтановяване, колега :beer:
ЧестоНеадвкватен
 
Мнения: 901
Рейтинг: 1483
Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 10:35 pm

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Djani_Varna » Пет Авг 28, 2015 1:27 pm

Благодаря :) Понеделник ми наместиха за втори път тазобедрената ми става, защото отново беше излязла, казаха ми, че трябва движение, а аз стоях цял ден в нас :D Почва се отново ''язденето'' на байка :beer: Да се стягам, защото имам планове на 20-ти септември да взема участие на състезанието във Варна
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Absimuto » Пет Авг 28, 2015 6:39 pm

Djani_Varna написа:Благодаря :) ... на 20-ти септември да взема участие на състезанието във Варна


За кое състезание говориш? Не намирам инфо. Дай линк ако има :beer:
Absimuto
 
Мнения: 35
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Нед Фев 15, 2015 2:57 pm
Местоположение: Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Djani_Varna » Съб Авг 29, 2015 7:07 pm

Заповядайте: https://www.facebook.com/events/475132502663968/
Ако има желаещи могат да се включат бих се зарадвал много да се срещна с някой от форума :) Надявам се до тогава да се оправя, защото кръста ми се оправи, но сега имам проблем със седалищният нерв :bawling: Не знам...Тази година не ми върви, ама изобщо, надявам се за състезанието да съм 6 :) Ако съм там ще съм с бял GRX8, колегите от форума могат да се оглеждат :eyebrow:

П.П Вторник байка заминавам на сервизче, проблем със задната спирачка. Предполагам дискът ми е крив, но не знам, нещо опира от време на време на накладките :dontknow:
П.П2 Сигурно ще се запиша на 10 или 20 километра, мисля че 40 ще са ми в повече, особенно с това моето здраве.. :banghead: иначе байка го ''яздя'' всеки ден по 3-4 километра няя проблеми докторът ми каза ''карай, не бой се'' :D
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Djani_Varna » Нед Сеп 06, 2015 7:32 pm

Здравейте, Колеги колоездачи! Нищо ново при мен :D , а не греша! Имам проблем с задната спирачка. Чува се като влак :rofl: а като натисна спирачката нещо стърже..Предполагам, че са ми заминали накладките, да попитам гаранцията покрива ли накладките или аз трябва да си ги купя? И ако ги купя аз дали във Велозона-та ще ми ги сменят безплатно (от там си купих байка). Също така съм с крива задна гума мога ли да направя нещо?
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Da Nail » Нед Сеп 06, 2015 8:12 pm

Няма начин гаранцията да ти покрива накладките :D Смяната е елементарна, можеш и сам, сигурен съм. Крива гума? :confused:
Аватар
Da Nail
 
Мнения: 217
Рейтинг: 1409
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 6:40 pm
Местоположение: Шумен

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот half » Нед Сеп 06, 2015 10:28 pm

Понякога има "резонанс" от задната спирачка, цялото колело се тресе и се чува пристъргване от време на време (как може всяка седмица да има такава тема). Но може и да е леко крив диска и да са заминали накладките, но от последните не би трябвало да бучи а само да стърже и да ти се прецакат спирачките. Гаранцията не покрива накладки и изтъркани гуми разбира се!
За гумата, може да не си я сложил добре. Имат си "линий" по който можеш да видиш дали навсякъде е влязла в каплата колкото трябва , ако не се получава да се намести се мокри (насапунисва) и се надува повечко 3-4+ бара, така съм чел и съм го пробвал, трудно, но се получи при мене.
:peace:
"Доброто възпитание е умението да скрием колко високо мнение имаме за себе си и колко ниско мнение имаме за другите." - Марк Твен
Аватар
half
 
Мнения: 195
Рейтинг: 1293
Регистриран на: Вто Дек 03, 2013 9:09 am
Местоположение: Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот kobso1245 » Нед Сеп 06, 2015 10:50 pm

е мокри (насапунисва) и се надува повечко 3-4+ бара,

+1 за тоя метод, постигат се доста задоволителни резултати.
kobso1245
 
Мнения: 941
Рейтинг: 1416
Регистриран на: Вто Юни 07, 2011 7:48 pm
Местоположение: София

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Djani_Varna » Пон Сеп 07, 2015 9:43 am

Благодаря на всички за отзивите :) А относно спирачката, хваща си натисна ли няма проблем, но от време на време се чува някакъв звук...Като я натисна тресе и съм минал 1200км..А самата смяна казвате, че е лесна ако е от накладките ще ги сменя, а каква е процедурата можете ли да ми обясните, защото съм леко скаран с такива неща :D ,но все пак човек се учи докато е жив :)
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот half » Пон Сеп 07, 2015 11:59 am

Малко ти се инервих, но ако найстина си на 15 години, евала за начина на изказване!
Тресенето е "нормано" при евтини спирачки, дали ще е от не идеално успоредни накладки и диск или от крив ротор, или от замърсяване, или от омазняване, случва се. Предполагам че при по-сериозни наклони и по-силно стисната спирачка няма такива проблеми?
https://www.youtube.com/watch?v=E-xe5SurfME ако разбираш англииски цъкаш колкото искаш от страничните клипове
Може да не отвинтваш спирачния апарат, махаш (незнам как да я нарека) металната пластина която минава през апарата и накладките, избутваш старите накладки навътре към буталта (оставяш ги за да не нараниш буталата) понеже новите ще имат нужда от повече място от вече захабените , махаш ги, заменяш с новите и разработваш, в началото не хващат добре. Но като се замисля май ще е по-лесно да се развие апарата от рамката, за да не се налага обръщане на колелото и подобни акробатики, които могат да доведът до гълтане на въздух от спирачките.

ето някой теми които могат да ти разяснят нещо за спирачките
viewtopic.php?f=4&t=172002
viewtopic.php?f=4&t=165803

пс. използвай търсачката на форума и гугъл (особено ако разбираш англииски), ще видиш повече мнения по въпроса и ще стане по-бързо
"Доброто възпитание е умението да скрием колко високо мнение имаме за себе си и колко ниско мнение имаме за другите." - Марк Твен
Аватар
half
 
Мнения: 195
Рейтинг: 1293
Регистриран на: Вто Дек 03, 2013 9:09 am
Местоположение: Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Djani_Varna » Пон Сеп 07, 2015 12:42 pm

Благодаря много за информацията, а какво толкова Ви изнерви? :dontknow:

П.п Последното ми мнение наистина е критично, леко несвързано :D Извинявам се, бързах. :beer:
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот ЧестоНеадвкватен » Пон Сеп 07, 2015 1:57 pm

Малко да добавя от мен тъй като мойте спирачки са същите.

1. Ако е само до настройка на апаратагледай апарата също да е успореден както и накладките с диска.
2. Избягвай да пипаш накладките където се трият в диска. Хвани ги като сандвич.
3. Намери някой хълм или място където безопасно можеш да се засилиш и спри възможно най рязко без да блокираш гумите или да спираш напълно. Целта е да се разработят накладките.

ПП: Тва че могат да глътнат спирачките въздух е пълна глупост, ако беше истина то системата щеше да е пълна още при транспорта... Просто въздуха от лоста отива в апарата и после пак се връща. Колелото ми седя седмица почки на обратно и предната спирачка си е 100% ОК (задната си има проблем с въздуха от миналата година още).
ЧестоНеадвкватен
 
Мнения: 901
Рейтинг: 1483
Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 10:35 pm

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Djani_Varna » Пон Сеп 07, 2015 2:04 pm

Гумата ми е спукана и след като я смених предният ми диск опира в апарата как мога да го оправя
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот sonscp » Пон Сеп 07, 2015 2:16 pm

В апарата или в накладките опира? Ако е в накладките:
1. Развиваш болтовете на спирачката
2. Монтираш и стягаш каплата
3. Уверяваш се, че диска е влязъл между накладките
4. Натискаш лоста на спирачката
5. Докато е натиснат лоста затягаш болтовете на спирачката
Така е при хидравликите, понеже и двете накладки са подвижни. След като пуснеш лоста би трябвало накладките да са се отдалечили на еднакви разстояния от диска и да не опират, освен ако не е крив самия диск или не е влязъл въздух в спирачката. Въздуха най-често влиза ако натиснеш лоста без да има диск между накладките.

Ако опира в самия апарат нещо не си монтирал каплата както трябва..
Аватар
sonscp
 
Мнения: 651
Рейтинг: 1434
Регистриран на: Нед Яну 29, 2012 7:21 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Djani_Varna » Пон Сеп 07, 2015 2:33 pm

Първо да се извиня че написах толкова бързо въпроса си прочетох из форума, но не разбрах много много и за това благодаря за информацията :) Ще се опитам да оправя работите... Дискът опира в накладките :)
Изображение
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот half » Пон Сеп 07, 2015 5:21 pm

Не не, подразних се понеже гледам регистритан 2012 година пък въпроса в случая е елементарен, според мен (е виждал съм и мъж на 30-40 да ходи да сервиз, за да му залепят гумата, така че си е относително), но сега виждам че темата е от тая година, явно тепърва навлизаш в истинските байкове. После видях че си и по-малък и даже се учудих че пишеш толкова смислено и грамотно за което пак евала.
За опирането да ти кажа, при мене около 50% от случаите също опира, но ми е леко крив диска и вече не му обръщам внимание. Изображението не ми го показва на работа, но предполагам само леко се допират и каплата си се върти?
това е от едната тема която постнах
zafirovp » Пет Мар 20, 2015 5:18 pm
Това със задържането на спирачката е често използван, но грешен метод. Калипера се размества при затягане на болтовете или едното бутало се движи повече от другото. От там странни звуци, лошо разпределение на спирачната сила и други такива. Правилният начин е:
https://www.youtube.com/watch?v=wcqLdtk4-xk
Но аз не се занимавам толкова много, просто не съм перфектционист и да опира малко не ме бърка.

пс. темата си е твоя, ако искаш питай тука, просто за мен е по бързо да проверя вече съществуващи теми тук и в други форуми.
:peace:
"Доброто възпитание е умението да скрием колко високо мнение имаме за себе си и колко ниско мнение имаме за другите." - Марк Твен
Аватар
half
 
Мнения: 195
Рейтинг: 1293
Регистриран на: Вто Дек 03, 2013 9:09 am
Местоположение: Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Da Nail » Пон Сеп 07, 2015 6:29 pm

half написа:Може да не отвинтваш спирачния апарат, махаш (незнам как да я нарека) металната пластина която минава през апарата и накладките


Шплента имаш предвид ;)

И не стискай лостчето на спирачката при демонтирана капла.
Аватар
Da Nail
 
Мнения: 217
Рейтинг: 1409
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 6:40 pm
Местоположение: Шумен

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Djani_Varna » Пон Сеп 07, 2015 6:54 pm

Благодаря ви много :) Звънах на Велозоната и ги попитах за гумата - цена 5лв :rofl: казах си ''хайде пък да не дам 5лв, а да си я сменя сам''...Все пак на старят си байк (струваше 250лв) аз му сменях гумите и на този байк си мислех, че е нещо по-различно :D Та...Казах си ''ако не мога да сменя една гума на къде отива този свят :D ''...В край на сметка за 8-9 минути я смених с две щанги. Напомпах гумата и това беше :) След това отидох до сервиза казах им да ми наместят апарата и да ми видят задните накладки..Били са омаслени (мисля че така се казва (имаше масло по двете накладки по краищата)) и им дадох 18лв за накладките. Утре ще отида да си взема байка :) Но мисля вече сам да си оправям байка, защото от село до Варна е 60км и за едното махане на каплата няма смисъл да бия път. Ходихме вчера с един приятел до Златните и явно там съм я спукал, изкаръх от външната гума и един малък трън и тва беше утре ще ви снимам спуканата гума :D за да се похваля с една спукана гума след 1200км :) Благодаря ви отново, а какво мислите струваше ли си да си сменя накладките или не?
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот half » Пон Сеп 07, 2015 7:34 pm

Da Nail написа: Шплента имаш предвид ;)
точно :)
Омазнени накладки само в коша за боклук се оправят, има хора които ги пекът на котлони или с горелки, но до колкото съм чел е малко съмнително. Моите си седят в килера, за да имам с какво да връщам буталата.
"Доброто възпитание е умението да скрием колко високо мнение имаме за себе си и колко ниско мнение имаме за другите." - Марк Твен
Аватар
half
 
Мнения: 195
Рейтинг: 1293
Регистриран на: Вто Дек 03, 2013 9:09 am
Местоположение: Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Djani_Varna » Пон Сеп 07, 2015 7:39 pm

half написа:
Da Nail написа: Шплента имаш предвид ;)
точно :)
Омазнени накладки само в коша за боклук се оправят, има хора които ги пекът на котлони или с горелки, но до колкото съм чел е малко съмнително. Моите си седят в килера, за да имам с какво да връщам буталата.

Значи с право са ми ги сменили :)
П.П Сега навлизам още в ''истинските'' байкове и се извинявам предварително за тъпите ми въпроси :)
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Djani_Varna » Пон Сеп 07, 2015 8:55 pm

Било било по-удобно за каране обръщане на лапата? Четох в моята тема че това трябва да направя.. Ако е толкова лесно бих го направил, но се чудя дали е удобно, защото изглежда много готино

1. Развиваш четирите болта отпред на лапата и махаш кормилото, без да махаш команди и спирачки /слагаш го някъде до колелото по възможност на високо/;
2. Развиваш двата болта, които държат лапата за вилката;
3. Обръщаш я;
4. Завиваш двата болта до степен на натегнатост, каквато са били преди;
5. Слагаш кормилото и стягаш четирите болта отпред.
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот half » Вто Сеп 08, 2015 7:44 am

uBaH написа:Изпускате регулирането на хлабината в чашките, а там си трябва малко усет, за разлика от болтовете по лапата, които трябва просто да се разхлабят / затегнат ;)
При първата профилактика в магазина, можеш да помолиш да ти обърнат лапата, колкото да видиш дали ще ти е удобно в новото й положение.

Щом ти е удобно така, по-добре не я пипай, това регулиране може да не го усетиш и да си караш с луфт, което не го искаш. Прочети темите в сайта за правилната позиция върху велосипеда (при педала долу кракът ти трябва да е почти максимално опънат), ако се накланяш неудобно към кормилото, по-добре смени лапата с по къса, понеже обърнеш ли я ще се накланяш още повече.
http://www.mtb-bg.com/index.php/special ... 69-tips008
http://www.mtb-bg.com/index.php/special ... 0-focus005
"Височина на седалката спрямо кормилото - от графиката се вижда достатъчно ясно за какво става дума. Обикновено, при позиция на колоездача за ХС каране, кормилото трябва да е с 2-3см по-ниско от седалката. Състезателите често правят разликата още по-голяма, за да са по-наведени и изпънати. За по-агресивно каране надолу (но все пак в рамките на ХС) или просто за по-изправено положение на гърба, кормилото може да е на нивото на седалката или 1-2см по-високо. За спускане и фрийрайд кормилото обикновено е още по-високо - 5-10см, че и повече, в зависимост от личните предпочитания, терена и т.н."
"Доброто възпитание е умението да скрием колко високо мнение имаме за себе си и колко ниско мнение имаме за другите." - Марк Твен
Аватар
half
 
Мнения: 195
Рейтинг: 1293
Регистриран на: Вто Дек 03, 2013 9:09 am
Местоположение: Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Djani_Varna » Вто Сеп 08, 2015 7:48 am

Ясно, благодаря за информацията :)
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Djani_Varna » Вто Сеп 08, 2015 10:01 pm

Здравейте! Днес покарах байкчето с новите накладки, е спирачката е като все едно е нова :eyebrow: Мисля че накладките все още не са се изтрили (не мога да обесня точно, но нали там отначало трябва леко да се разработят ли или нещо от сорта :dontknow: и за това леко ми е странно, но ще стане като старата) Имам въпрос: как мога да си пазя накладките от омасляване? На 20-ти съм на състезание и леко съм притеснен възможно ли е от кал да им стане нещо? :dontknow:
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

ПредишнаСледваща

Назад към Радост за окото (видео и снимки)

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта


cron