Моят твърдак GRX8

В този форум публикувайте теми от следните видове:
1) Връзки и коментари за видеоматериали (клипове, пълнометражни филми и т.н.), свързани с колоезденето.
2) Теми, в които основната идея е да се пускат снимки с някаква определена тематика.
3) Теми, в които хората показват новите си велосипеди и компоненти, получават поздравления за тях и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 700 / 5

Моят твърдак GRX8

Мнениеот Djani_Varna » Пон Мар 16, 2015 3:47 pm

Здравейте! Бях пуснал тема в ''Начален клас велосипеди и компоненти'', а именно темата ''Новак си търси твърдак за около 600лв '', която е от 01.02.2015 с цели 8 страници и с цели 3500 преглеждания.. Карах байк на 5 години, който беше закупен за 250лв и беше мека рамка , и след тия 5 години почнах да имам проблеми все по-големи и по-големи, така стигнах до извода, че след 4 такива колела трябва да си купя смислено и бях готов да дам максимум 600лв още в самото начало изключих втората ръка, защото исках нещо с гаранция и да е ново :liplick: та... Още през месец ноември бях посетил вело доктор с един моя приятел и ги питах за ZX3 TE, но ми казаха, че не са кой знае какво пък и рамката е била тънка и не е нищо особенно след това видях Vivelo Sky 2.0 в магазин на Leader, който беше на намаление от 650 на 460 (нещо от сорта) също много ми хареса, но аз си мечтаех тайничко за GRX7 :D дори не можех да си представя, че след няколко месеца ще карам не 7-ца, а 8-ца :dontknow: , но както и да е.. Та дойде февруари и така почнах да ровя из този форум и други и така да си дигна малко ''нивото'' :D и така стигнах до извода, че щом мога да дам 600лв за ZX3 мога да дам още 50-60лв и да си взема 7-цата.. До тук добре.. Две-три страници от моята тема в ''Начален клас велосипеди и компоненти'' беше един вид теория :D само писане,писане и си помислих, че е време да действам и да пробвам.. Отидох до Велозона пробвах 7-цата и ми хареса много, след това отидох до Драг Зона там само ги гледах не съм ги пробвал.. След това се върнах у нас доволен все едно съм си купил нещо :eyebrow: , но всъщност не беше така.. Минаха още 2-3 страници.. Вече беше време да си взема байка само писане не става и така почнах да говоря със ''спонсора'' (в случая баща ми :D ) кога и къде ще отидем, защото и той искаше да ги види.. През това време изтървах голяма оферта.. За 650лв GRIP 124 от Спортдепо, но както и да е (пък и не бяха мои размери бяха 19 или 20).. Бяхме се разбрали, че на 9-ти ще отидем до Велозона да видим 7-цата, но отидохме на 05.03.2015 и го пробвах, но не му хареса цвета.. Пък и аз преди това все съм имал черни или сиви колела и решихме да разнообразим и да вземем нещо светло в случая бяло.. Видяхме 8-цата и ни хареса много и така де взехме го и до ся от 05.03.2015 до 16.03.2015 съм карал 40км с него за 5 часа (но времето не е хубаво и не може да се кара много)... Купих си и ръкавици заедно с колелото и ся само каска ми остана и другите глезотийки като велокомпютър, стойка за бутилка/бидон и предпазителя :beer:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ето малко снимки (тези са от село, забравих да кажа, че байка няма да го карам в града, а снимките в темата ''Новак си търси твърдак за около 600лв '' са от града)
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Това е от първото ми каране вече в село 5 километра от които 2,5 3км изкачвания и открих, че не ми се задържа на първа скорост, а пада на втора и това ще се оправи като отида след 40 часа в сериза на велозона :liplick:
Остават ми още 35часа (сигурно Априлската ваканция ще ги направя :eyebrow: )
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Ето го и временният протектор направен от стара гума + 4 свински опашки (чудя се дали да го оставам или да си вземам един протектор)
Изображение
Съботата като станах в мисълта ми беше само байка :D станах закусих, звъннах на един приятел, приготвихме се и веднага тръгнахме на преход, който е 15км с много изкачвания с много спускания, крайната дестинация - Еко Комплекс ''Шерба''.. Много красиво местенце Изображение
Вече имам 5 часа с байка и поне едно 40-45км
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот hatamoto » Пон Мар 16, 2015 4:58 pm

Отиди в някой сервиз да ти преместят чашките над кормилото и да ти обърнат лапата. Така ще ти е по - добре като го караш.
Освен това задължително смени седалката. Виж тук - във форума продават запазени на прилични цени.

Весело и безаварийно педалиране!
hatamoto
 
Мнения: 161
Рейтинг: 1230
Регистриран на: Пон Юли 08, 2013 11:45 am

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот victortrt » Пон Мар 16, 2015 5:25 pm

Вече му го дадох този съвет, но щом така го кефи, нека си кара така. Все пак човека още е на етапа "Баща ми", "априлската ваканция" и не е лошо да научи някои неща от собствен опит.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Telepatok » Пон Мар 16, 2015 5:43 pm

hatamoto написа:Отиди в някой сервиз да ти преместят чашките над кормилото и да ти обърнат лапата. Така ще ти е по - добре като го караш.
Освен това задължително смени седалката. Виж тук - във форума продават запазени на прилични цени.

Весело и безаварийно педалиране!


Може ли да ми обясните защо и двамата му давате този съвет? Под чашки предполагам че имаш предвид спейсърите (дистанционни втулки), понеже "чашките" държат лагерите на челото.

Според мен това не е добър съвет, защото:
1. Стърчащо парче стержен над лапата - това си е копие в корема (или в лицето) при евентуално падане. Трябва вместо това да се отреже стержена и да се намали броя на спейсърите.
2. Обръщане на лапата - да възможно е, но това само при положение че се търси такава стойка(която съм виждал че се ползва само при XC състезания). Не мога да си представя някой да кара с толкова ниска предница при нормални условия. Човекът очевидно иска да го кара за кеф.

Ще се радвам да ми изясните ситуацията.
Аватар
Telepatok
 
Мнения: 166
Рейтинг: 1504
Регистриран на: Нед Фев 10, 2008 8:51 am

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот hatamoto » Пон Мар 16, 2015 6:06 pm

Чашки: моя грешка. Спейсърите (дистанционни втулки) - точно това имах в предвид. Лапсус.

Не мисля, че има съществена разлика в случй, че се удариш точно там. Било то на задната част на лапата или на стрежена, обвит със спейсъри. Не е толкова остро, че да е чак "копие". А в случай на удар на лицето в стърчащия стрежен, или в лапата - ефекта според мен и в двата случая ще е неприятен.
Колкото до обръщането на лапта - това в продължение на идеята за по - ниско позициониране на ръцете и по - добрата управляемост на велосипеда.
Като гледам, на младежа му идва доста високо кормилото(спрямо седалката). Не съм го виждал седнал, но не мисля, че тов е най-удобната или практична позиция. Стои малко изправен и при неравности в шосето всичко отива в кръста/задника.
hatamoto
 
Мнения: 161
Рейтинг: 1230
Регистриран на: Пон Юли 08, 2013 11:45 am

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Djani_Varna » Пон Мар 16, 2015 7:46 pm

victortrt написа:Вече му го дадох този съвет, но щом така го кефи, нека си кара така. Все пак човека още е на етапа "Баща ми", "априлската ваканция" и не е лошо да научи някои неща от собствен опит.

Все още е така.. Нямам нито времето, нито опита, но все пак никой не се ражда научен.. :liplick:

Здравейте! Не знам, но на мен седалката ми е удобно, защо какво и е? Може и да се смени де, но като ми е удобна защо според мен няма смисъл :dontknow: Удобно ми е да го карам, като го закарам в сервиза пак ще ги питам за стойката, ако има нужда се донастройва да се донастрои.. Байка сигурно две седмици няма да го видя, защото уча в града, а той е на село тази седмица ще се учи и така.. :bawling:
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот gosh6o » Пон Мар 16, 2015 11:16 pm

Първо трябва да си направиш кола, да е достатъчно висок. После кормилото ти е безобразно високо. Може да свалиш лапата под спейсърите. Съветвам да не режеш, защото после може да ти потрябва дълъг стержен. Ужасно е положението на лостчетата. С толкова вдигнато кормило си представям как си кривиш китките, за да стиснеш спирачката. Ще ти дам този линк http://www.mtb-bg.com/index.php/special ... 69-tips008 . Купи си поне шестограни, за да можеш сам да си пипваш някои дребни нещица по колелото. Харесва ми колелото ти! Добра база за надграждане е! Рамката е тежичка, но е с доста агресивна геометрия. Позволява надграждане с по-дългоходова вилка.
Аватар
gosh6o
 
Мнения: 700
Рейтинг: 1355
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 7:50 am

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Djani_Varna » Вто Мар 17, 2015 6:44 am

Ее чак пък шестограми да нямам :D Имам но ми е удобно така не знам защо не ви изглежда че не ми е удобно
Аз като су вземах байка ми ги донастоиха там както кола така и лапата с кормилото и ми е удобно.. Също така скоро няма да се включвам в Xc състезание, иска ми се но не съм готов все още.. А относно Xcm-то ще издържи ли на xc състезания?
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот victortrt » Вто Мар 17, 2015 12:54 pm

Telepatok написа:
hatamoto написа:Отиди в някой сервиз да ти преместят чашките над кормилото и да ти обърнат лапата. Така ще ти е по - добре като го караш.
Освен това задължително смени седалката. Виж тук - във форума продават запазени на прилични цени.

Весело и безаварийно педалиране!


Може ли да ми обясните защо и двамата му давате този съвет? Под чашки предполагам че имаш предвид спейсърите (дистанционни втулки), понеже "чашките" държат лагерите на челото.

Според мен това не е добър съвет, защото:
1. Стърчащо парче стержен над лапата - това си е копие в корема (или в лицето) при евентуално падане. Трябва вместо това да се отреже стержена и да се намали броя на спейсърите.
2. Обръщане на лапата - да възможно е, но това само при положение че се търси такава стойка(която съм виждал че се ползва само при XC състезания). Не мога да си представя някой да кара с толкова ниска предница при нормални условия. Човекът очевидно иска да го кара за кеф.

Ще се радвам да ми изясните ситуацията.

Малко късно, но аз имах предвид само да обърне лапата, защото ми се струва, че кормилото е високо спрямо седалката.
BTW доста велосипеди са с лапи със снишаване. 29-ките и на Рам и на Спринт така се и продават.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Djani_Varna » Вто Мар 17, 2015 1:50 pm

Бихте ли обяснили как да обърна лапата, че нещо не мога да го схвана, че все още съм нов с тия байкове :D на стария байк дет беше 30 кила нито лапа имаше нито стержени.. :D имаше си един кол и за него кормилото :rofl: хахаха....
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот victortrt » Вто Мар 17, 2015 4:18 pm

І. 1. Сервиз;
2. 10 лева /хипотетично/


ІІ. 1. Развиваш четирите болта отпред на лапата и махаш кормилото, без да махаш команди и спирачки /слагаш го някъде до колелото по възможност на високо/;
2. Развиваш двата болта, които държат лапата за вилката;
3. Обръщаш я;
4. Завиваш двата болта до степен на натегнатост, каквато са били преди;
5. Слагаш кормилото и стягаш четирите болта отпред.

Вариант І е по препоръчителен, защото се предполага в сервизите да имат динамометричен ключ или поне да знаят колко да стягат.
Ето така изглежда велосипед с лапа, обърната надолу - http://bikesport.bg/bg/products/2163-sp ... %B4%D0%B8_
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Brave » Вто Мар 17, 2015 5:04 pm

Едно допълнение към victortrt:
Когато стягаш болтовете на лапата - и тези които държат кормилото, и тези които държат лапата към стержена, стягай по малко като ги редуваш, за да постигнеш равномерна натегнатост.
Brave
 
Мнения: 819
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юни 26, 2005 11:54 pm
Местоположение: Bulgaria, София

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот uBaH » Вто Мар 17, 2015 5:11 pm

Изпускате регулирането на хлабината в чашките, а там си трябва малко усет, за разлика от болтовете по лапата, които трябва просто да се разхлабят / затегнат ;)

Щом ти е удобно така, по-добре не я пипай. При първата профилактика в магазина, можеш да помолиш да ти обърнат лапата, колкото да видиш дали ще ти е удобно в новото й положение.
Аватар
uBaH
 
Мнения: 1249
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Ное 24, 2009 2:44 pm
Местоположение: Димитровград / Хасково

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Djani_Varna » Вто Мар 17, 2015 5:24 pm

И аз това мисля да правя, защото усещам, че няма да успея да го направя колкото и просто да звучи :D Та.. пак да кажа много съм доволен от байка, но имам един въпрос относно регулирането на вилката.. нали е на + и - като го дам на + става по-твърд като го дам на -.. За каране на черно как трябва да е твърдо или по-чуствително
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот sonscp » Вто Мар 17, 2015 5:57 pm

Настройваш я според теглото ти.
Аватар
sonscp
 
Мнения: 651
Рейтинг: 1434
Регистриран на: Нед Яну 29, 2012 7:21 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот victortrt » Вто Мар 17, 2015 6:31 pm

Djani_Varna написа:И аз това мисля да правя, защото усещам, че няма да успея да го направя колкото и просто да звучи :D Та.. пак да кажа много съм доволен от байка, но имам един въпрос относно регулирането на вилката.. нали е на + и - като го дам на + става по-твърд като го дам на -.. За каране на черно как трябва да е твърдо или по-чуствително

Виж сега, Джани, няма как изведнъж да си отговориш на всички въпроси, които те вълнуват и да научиш всичко.
Настройката е една възможност за регулиране на твърдостта на вилката поначало според теглото ти /колкото си по-лек повече на - и обратно/ и според терена /равен -на + неравен/черно - повече на -/. Това обаче винаги е въпрос и на лични предпочитания и стил на каране. В течение на каранията сам ще установиш кое е добре за теб и кое не.
Същото се отнася и до обръщането на лапата. Ти попита и аз ти отговорих как става по принцип, но не те съветвам да го правиш сам заради много причини - може да не се сетиш да натягаш равномерно всички болтове, може да се разхлаби нещо друго, може да пренатегнеш или недонатегнеш.
Ползвай гаранционния сервиз за такива неща, защото 5-10 лева ще ти спестят повече главоболия.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Djani_Varna » Вто Мар 17, 2015 7:51 pm

Благодаря! Току що се върнах от Decathlon.. Бях изумен колко хубави неща имаше и колко боклуци имаше :D Нека да ви покажа няколко снимки за каски и велокомпютри също така и на други джнджурийки
Сега ще ви напише цените на всички неща и моля да кажете вашите мнения за всички неща спрямо цена-качества дали си струва

За 18лв как е?
Изображение
Изображение
Изображение

Първата каска 54лв, но нещо не ми е много удобна като я пробвах, иначе си я настроих както пишеше и всичко от до :D
Изображение
Изображение
Изображение

Втората каска 54лв много удобна... жалко че не снимах много снимки на нея отвътре...
П.П ето я http://www.decathlon.bg/velokaska-500-f ... 36656.html
Изображение

Стойка за шеше - 7лв
Изображение

Шише - 7лв
Изображение

–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
Та в край на сметка нищо от тия не съм си купил първо исках да чуя вашето мнение четвъртака ще отида до Велозона там да видя каските и това всичкото на каква цена ще е.. Ако е по изгодно ще си ги взема от там ако ли не от Decatlon-а :) Моля напишете вашите мнения за всичките неща
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот BlackSwan » Сря Мар 18, 2015 1:03 pm

Вземи си стойка с регулируем ъгъл. Аз съм с рамка 16" и когато стойката е в нормално положение много кофти се изважда шишето заради по-малката рамка.
Аватар
BlackSwan
 
Мнения: 29
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Юни 08, 2014 11:05 am
Местоположение: Хисаря

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Djani_Varna » Сря Мар 18, 2015 3:32 pm

Какво представлява, че не мога да намеря такова в нета?
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот BlackSwan » Сря Мар 18, 2015 6:32 pm

Представлява нещо такова: http://www.velo-m.net/koshnica-za-bidon-exustar-ebc300 Най-общо казано в горния край стойката е с 3 положения за болтчето. Като я извъртиш наляво или надясно, зависи как ти е удобно, горната тръба не пречи да си извадиш спокойно шишето.
Аватар
BlackSwan
 
Мнения: 29
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Юни 08, 2014 11:05 am
Местоположение: Хисаря

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Djani_Varna » Съб Мар 21, 2015 6:26 pm

Здравейте! Карах днес и пак да кажа че много е удобен байка и съм много доволен от него... Ето малко снимки и малко елени и сърничи :^:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Djani_Varna » Нед Мар 22, 2015 7:40 am

Здравейте! Днес се реших и си обърнах лапата малко вярно по-удобно е така :beer: След час-два ще карам и като се прибера ще кажа как е с обърнатата лапа
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Djani_Varna » Сря Апр 01, 2015 7:24 pm

Здравейте! Нека да ви са похваля, макар че е Off Topic тъй,тъй ще се записвам на XC състезание на Велофест Устрем 2015 след две-три седмици си купих каска и велокомпютър за общо 35-40лв :D Сега ще си кажете те за 40лв колко здрави ще са и кви гадни ще са.. кви,кви за тези пари са супер да ви кажа.. Особенно велокомпютъра кърти за 10лв.. всичко от до има, важното е че ще ми вършат работа и двете ;) утре ще дам снимки да скивате да ко иде реч :D
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот victortrt » Чет Апр 02, 2015 4:27 pm

Djani_Varna написа:Здравейте! Днес се реших и си обърнах лапата малко вярно по-удобно е така :beer: След час-два ще карам и като се прибера ще кажа как е с обърнатата лапа

Какво ще рече "си обърнах лапата малко". Тя има две положения и няма как да е малко или много.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Djani_Varna » Чет Апр 02, 2015 8:52 pm

Ми не знам, дали е малко или много дали, но го направих както ми казахте и е обърнат, днес си дигнах малко седалката така е по-удобно (нали бяхте казали че е била ниска за мтб каране) ето едно видео, снимах как си слагам велокомпа. :D https://youtu.be/2XCtDT3nBXM
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Djani_Varna » Съб Апр 04, 2015 1:42 pm

Здравейте! Имам един въпрос, но мисля че няма нужда да пускам нова тема.. Днес като си чистих байка забелязах някви жълти петна по дисковете на спирачките мисля че не е ръжда, но не се чисти колкото и да го бърша (не знам дали има нужда да го казвам или дали ще помогне, но течноста на спирачките е минерално масло)
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Ozzie » Съб Апр 04, 2015 1:59 pm

Ако не са по повърхността с която контактуват накладките, да не ти пука, карай!
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Djani_Varna » Съб Апр 04, 2015 2:16 pm

Ozzie написа:Ако не са по повърхността с която контактуват накладките, да не ти пука, карай!

По вътрешната страна на диска е.. Казаха ми, че можело да е от това (като карам спускане почти винаги като ще намалям не помпя спирачката, а я задържам леко) възможно ли е от това да е?
П.П Също така имам един въпрос нормално ли е от време на време да се чува някакъв шум от спирачките (много рядко) чувал съм го при Downhill байковете нещо като скърцане
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот ЧестоНеадвкватен » Вто Апр 07, 2015 1:15 am

Ми и при мен е така. Не мисля че техниката на спиране би повлияло ръждивоустойчивостта на дисковете. Гледай да не зарязваш байка на влага де...
ЧестоНеадвкватен
 
Мнения: 901
Рейтинг: 1483
Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 10:35 pm

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Djani_Varna » Пет Апр 10, 2015 12:35 pm

Вече имам 220км. изминати с колелото.. Много съм доволен, освен че си късам постоянно крачолите :D Няма ли няква опция за предпазител на венците, че за 2 седмици скъсах два пъти крачолите.. Между другото ми бяха казали след 40часа каране да си закарам байка на сервиз и този момент дойде, но..
но задната ми капла е крива..Толкова си пазя колелото и всичкото отгоре го карам само на шосе, ако го бях карал само XC значи щеше да се разбие :banghead: Тя си беше леко крива още като я вземах, но и сега не е чак толкова крива..Надявам се да ми я изправят или сменят (което е малко вероятно)... :crazy:

Днес покарахме около 10-20км с едни колеги колоездачи от Варна :agree: Надявам се да са от форума и да видят този пост :)
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Следваща

Назад към Радост за окото (видео и снимки)

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта