Моят твърдак GRX8

В този форум публикувайте теми от следните видове:
1) Връзки и коментари за видеоматериали (клипове, пълнометражни филми и т.н.), свързани с колоезденето.
2) Теми, в които основната идея е да се пускат снимки с някаква определена тематика.
3) Теми, в които хората показват новите си велосипеди и компоненти, получават поздравления за тях и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 700 / 5

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Djani_Varna » Пет Май 20, 2016 5:21 pm

Здравейте! От доста време не съм писал по темата. Значи имам нови неща, но и оплаквания и се надявам да ме насочите към нещо :)
Първо купих си ръкавици преди 2-3 месеца, едни черни, вършат ми работа с GEL добри са :agree:
Купих си една екшън камерка от Aliexpress много съм доволен! 115лв., но за тези пари по-добро няма!
https://www.youtube.com/watch?v=puutX6OD_kY Доволен съм
Но...задната ми капла отново играе, това колело не знам как да ви кажа, но изобщо не го мъча, само по шосе го карам и си го пазя, поддържам го.. Плюс това го карам само събота и неделя, защото през другото време съм или на училище или пред компютъра или на фитнес и то няма време пък и байка е на село.. Имам едно питане - Преди време от гаранцията ми подмениха задната капла, ако отида пак, и им кажа, че е крива дали ще има я подменят? Няма проблем, ако искат да ми я изправят, просто нямам аз вина, или пък е от гумата не знам.. Дайте идея за гума, която да не се ''криви'', май континентал са добри, но не знам :)
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna

Рейтинг: 1257

Мнениеот ЧестоНеадвкватен » Пет Май 20, 2016 6:57 pm

Предполагам борда на гумата не е легнал в шината правилно на места, доста често при монтаж не обръщат внимание. За да си сигурен обърни колелото и го завърти, ако шината не мърда значи е от гумата. Ако и шината играе лесно се оправя с натягане/разхлабване на спиците но не ти препоръчвам там да пипаш ако не знаеш какво правиш. Ако е гумата, спадаш, мокриш борда на гумата със сапунена вода и помпиш като 'усукваш' гумата за да влезе борда на място и т'ва е.
ЧестоНеадвкватен

Рейтинг: 1221

Мнениеот Djani_Varna » Пет Май 20, 2016 10:40 pm

ЧестоНеадвкватен написа:Предполагам борда на гумата не е легнал в шината правилно на места, доста често при монтаж не обръщат внимание. За да си сигурен обърни колелото и го завърти, ако шината не мърда значи е от гумата. Ако и шината играе лесно се оправя с натягане/разхлабване на спиците но не ти препоръчвам там да пипаш ако не знаеш какво правиш. Ако е гумата, спадаш, мокриш борда на гумата със сапунена вода и помпиш като 'усукваш' гумата за да влезе борда на място и т'ва е.

Ясно, благодаря много :agree:
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna

Мнениеот Djani_Varna » Нед Май 22, 2016 9:36 pm

https://www.youtube.com/watch?v=uPmQzsJRt3I Брутално се получи :beer:
П.П Тези Crosser X6 здрави ли са по тези места, където карам и по камъни, че нещо имам притеснения?
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna

Мнениеот hatamoto » Пон Май 23, 2016 1:32 am

За това, за което ги използваш са повече от достатъчни. Карай смело и продължавай в същият решителен стил!
hatamoto

Рейтинг: 1230

Мнениеот Djani_Varna » Вто Ное 01, 2016 10:00 pm

Здравейте! От доста време не бях влизал във форума, не ми оставаше време, но ето намерих малко време да напиша нещо :rofl: По колелото няма нищо ново, но не мисля и че ще има скоро, защото нямам проблеми пък и не се нуждая от нищо повече :agree: Вече за година и половина 2000км и нямам проблеми с него, не съжалявам, че съм дал толкова пари (защото много хора от моето обкръжение така мислят), но от една страна вече един приятел го накарах да си купи grx7 и си карам с него из горските пътечки или пък по пътя. Някой друга снимчица да кача, но накратко лятото мина много бързо покарах си и все още не съм се накарал надявам се следващото да бъде по-готино :D на кратко лятото мина така
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Едно велосипедче се задава там в ляво малко хахаха
Изображение
В най-големият топлик ние пак въртим като луди хахаха :D
Изображение
Изображение
Т'ва го направих в края на лятото най-високата скорост с която съм карал до сега :D
Изображение
И една снимка от преди 2-3 дена едно есенно каране много добро около 30-тина километра
Изображение

Като цяло + - някой неща така мина лятото бързо.. Сега обаче не всичко е ''розово'' хаха нещо предната не хваща много добре възможно ли е да са заминали накладките и някой може ли да ми обясни как се сменят обезвъдушава ли се спирачка и т.н? Каква е процедурата?
Аватар
Djani_Varna

Мнениеот Ozzie » Съб Ное 05, 2016 10:54 pm

махаш старите накладки, избутваш буталата, слагаш новите накладки
разработваш, караш
няма нужда да обезвъздушаваш нищо
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie

Рейтинг: 1643

Мнениеот Djani_Varna » Пон Ное 07, 2016 1:00 pm

Ozzie написа:махаш старите накладки, избутваш буталата, слагаш новите накладки
разработваш, караш
няма нужда да обезвъздушаваш нищо

Ясно, Благодаря много. Мисля да си вземам тези: http://screambikes.eu/bg/nakladki-disko ... 0126r.html
Надявам се да са повече издръжливи. Карахме вчера до яз.Елешница много готина пътека си намерихме от Еко Комплекс Шерба до язовира ако някой случайно посети комплекса може и да отиде до язовира на 2км е :beer:
Изображение
Изображение
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna

Мнениеот billclinton » Пон Ное 07, 2016 11:48 pm

Тези накладки които си посочил в линка няма да станат за твоите спирачки(ако спирачките ти са тези които виждам на велосипедът ти - но все пак дай точния модел)
И един съвет - не взимай накладки Cox
billclinton

Рейтинг: 1320

Мнениеот Djani_Varna » Вто Ное 08, 2016 3:39 pm

billclinton написа:Тези накладки които си посочил в линка няма да станат за твоите спирачки(ако спирачките ти са тези които виждам на велосипедът ти - но все пак дай точния модел)
И един съвет - не взимай накладки Cox

SHIMANO BR-M395 - това са ми спирачките, може ли да предложите нещо хубаво за тях?
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna

Мнениеот billclinton » Вто Ное 08, 2016 4:45 pm

Djani_Varna написа:SHIMANO BR-M395 - това са ми спирачките, може ли да предложите нещо хубаво за тях?

http://screambikes.eu/bg/nakladki-disko ... resin.html
Това са оригиналните накладки на Shimano с каквито си в момента(ако си доволен от тях ги грабвай)

Моите предпочитания са към металните накладки,но имай предвид че за тях трябва да сменяш и дисковете(което са си разходи)
http://screambikes.eu/bg/nakladki-disko ... -e01s.html
billclinton

Рейтинг: 1320

Мнениеот Djani_Varna » Вто Ное 08, 2016 8:12 pm

Благодаря, за в момента ще остана с тези дискове.
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna

Мнениеот lostrider@ » Чет Ное 10, 2016 12:15 am

Аз пазрувам накладки оттук: http://www.discobrakes.com/?s=0&t=0&c=14&p=100&tb=001
Със синтеровани накладки карам винаги и не сменявам никакви дискове, докато не издълбая стабилен ръб. Успех! :beer:
Аватар
lostrider@

Рейтинг: 2000

Мнениеот Djani_Varna » Вто Фев 21, 2017 7:54 pm

Здравейте! Все още не съм купил гума, все още не съм му купил накладки :D Все още не ми се откъснаха 50-60лв от душата, обаче има и друг проблем. То се вижда, че се нуждая от накладки поне в първо време тях да взема пък после...Сега като се сетих и гриповете са ми изтъркани :rofl: .......Та..Имам едно пита през километър-два веригата ми като чели прескача през зъб на какво може да се дължи това и дали е знак, че ще ми олекне джоба с още 30 кинта :D Ппц колелото ми е в гаранция, още 1 месец по-точно до 5-ти март ми е гаранцията. Май няма да направя лошо че много неща имам за смяна поне там да намажа нещо.. Като цяло това е за смяна:

-Верига
-Предна гума
-Предни накладки
-Грипове (ръкохватки)
-Разхлабени спици ( да се постегнат), че ми е крива задната капла,а предната е с разхлабени спици..
-И занапред задна гума
-И занапред заден диск, че е крив :D малко, не е фатално
В край на сметка изкарах 2500км без да правя никакви проблеми и без да наливам и поправям нищо по байка...
Дойде време да сервизиране :D Дайте идеи да го карам ли в магазина от където съм го купил да се възползвам за веригата и каплата която е кривичка малко и спиците ми да стегнат или не? И какъв може да е проблема с веригата

Покарахме малко из пътищата около 30км съм направил по сняг с едно падане :rofl:
Изображение

П.П Имам и видеа ще ги публикувам някой път като ги обработя :) Голям кеф е на сняг обаче.. :agree:

Поздрави! :beer:
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna

Мнениеот Djani_Varna » Нед Фев 26, 2017 3:41 pm

Здравейте! Значи има нови промени по колелото :beer:
-Нова верига на Shimano
-Нова касета на Shimano
-Нова предна гума Continental Explorer 2.1
Общо 80лв. Накладките са добре още 500-1000км ще изкарат, гумата ще я сложа отпред в края на седмица ще кача снимки :beer:
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna

Мнениеот Djani_Varna » Сря Мар 01, 2017 12:35 pm

Изображение
Изображение
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna

Мнениеот Djani_Varna » Вто Мар 14, 2017 8:27 pm

Здравейте! Имам проблем с байка когато съм на най-малкият венец отпред няма значение на коя скорост съм задал отзад ми скача веригата при задният дерайльор, не се сменя венеца, но прескача, при 2 и 3 венец отпред нямам проблеми, само при най-малкият венец дайте идеи моля.. :bawling:
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna

Мнениеот Начинаещият » Сря Мар 15, 2017 9:07 pm

Настройка на скоростите... :dontknow:
Начинаещият

Рейтинг: 1200

Мнениеот Djani_Varna » Пон Апр 03, 2017 8:22 pm

Момчета дайте идея ще си вземам още една Raceking 2.0 или 2.2. В момента съм с Raceking 2.0 предна и задната е Rapid Rob 2.10 за смяна е. Сега ще си вземам отново Raceking, но какво да взема 2.0 или 2.2 и къде да я сложа ако е 2.2?
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna

Мнениеот Alexi » Пон Апр 03, 2017 8:35 pm

ако е 2.2 отпред .. според мен си вземи още една 2.0 ако не газиш много рошави терени
Boardman Team FS 650b custom build 12.6 kg
Vitus Zenium SL Disc custom build 8.5 kg
Аватар
Alexi

Рейтинг: 1960

Мнениеот Djani_Varna » Пон Апр 03, 2017 8:44 pm

Alexi написа:ако е 2.2 отпред .. според мен си вземи още една 2.0 ако не газиш много рошави терени

По принцип ми се налага да карам по черно, но рядко. Дали 2.2 ще влезе в Crosser X6? :dontknow: 2.1 влиза, но 2.2? А дали си струва 2.2 пред 2.0? Смисъл по-стабилно ли ще бъде?
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna

Мнениеот Alexi » Пон Апр 03, 2017 9:10 pm

ще влезе ,шината на Крос е тежичка но поне е широчка .. разлика има ,зависи къде и колко агресивно се кара
Аватар
Alexi

Мнениеот Djani_Varna » Пон Апр 03, 2017 9:21 pm

Alexi написа:ще влезе ,шината на Крос е тежичка но поне е широчка .. разлика има ,зависи къде и колко агресивно се кара

Благодаря! :beer: Значи ще си купя 2.2 на Continental Race King и 2.0 ще сложа отзад! :agree:
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna

Мнениеот Djani_Varna » Пет Апр 07, 2017 3:59 pm

Здравейте! Смених гумата, но след като я сложих лостът на предната спирачка е с по-голям ход и не хваща като преди, моля дайте идеи за регулиране, защото не знам как се регулира :beer: Също така забелязах един проблем моля дайте съвети и за него Вижте снимката моля.. :( http://i.imgur.com/n5hLMbd.jpg
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna

Мнениеот Alexi » Пет Апр 07, 2017 4:22 pm

обръщал си велосипеда нали ? спирачката ти ще се оправи като покараш ,но най вероятно е за блийдване .. относно снимката - дълга ти е веригата ,ако не я караш на малък-малък ( кръстосваш ) няма да ти е проблем ( особено ако до сега си я карал така ) а може и да се скъси с 1-2 звена по преценка на майстор
Аватар
Alexi

Мнениеот Djani_Varna » Пет Апр 07, 2017 4:26 pm

Alexi написа:обръщал си велосипеда нали ? спирачката ти ще се оправи като покараш ,но най вероятно е за блийдване .. относно снимката - дълга ти е веригата ,ако не я караш на малък-малък ( кръстосваш ) няма да ти е проблем ( особено ако до сега си я карал така ) а може и да се скъси с 1-2 звена по преценка на майстор

Ппц ми е нова на 100км е веригата тогава няма да я бутам, а спирачката се оправи благодаря много за съпорта :beer:
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna

Мнениеот Djani_Varna » Нед Апр 09, 2017 6:20 pm

Поздрави! Днес малка разходка малко градско 25км.. :beer: :agree:
Изображение
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna

Мнениеот Djani_Varna » Пет Апр 14, 2017 8:05 pm

Днес малко покарахме по път, по черно и малко в Repair Shop-a оправяхме спирачки, обезвъздушаване и ново масло хахах :D
Изображение Изображение Изображение
Изображение Изображение Изображение
Изображение
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna

Мнениеот Djani_Varna » Сря Апр 26, 2017 1:07 pm

Здравейте, мисля да правя голяма промяна по байка. По принцип нещо се запалих по карането на черно и сигурно ще заминат много части, че започнах да скачам и много hard да карам.. По принцип скачам от dirt рампи и карам дълги спускания бързо но не мога ра определя точният стил на каране.... Мисля да мина на курбели с една плоча дали е добра идеята и моля предложете ми вилка за моето каране, че не мога да си избера... също мисля да мина към къса лапа Cox и дали ще ми издържат каплите crosser x6?
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna

Мнениеот hatamoto » Сря Апр 26, 2017 6:00 pm

Джани, карай си колелото с текущите компоненти. Може да смениш лапата с пп-къса, кормилото с по-широко, но по-сериозна инвестиция в компоненти за текущата рамка ще излезе по-скъпа от нов байк.
Каплите са достатъчно здрави според мен. Главните им са най-слабото място, но пък не са скъпи. Карай с удоволствие докато изцедиш всичко от този велосипед, а когато това стане, взимай нов.
hatamoto

Рейтинг: 1230

ПредишнаСледваща

Назад към Радост за окото (видео и снимки)