Моят твърдак GRX8

В този форум публикувайте теми от следните видове:
1) Връзки и коментари за видеоматериали (клипове, пълнометражни филми и т.н.), свързани с колоезденето.
2) Теми, в които основната идея е да се пускат снимки с някаква определена тематика.
3) Теми, в които хората показват новите си велосипеди и компоненти, получават поздравления за тях и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 700 / 5

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Djani_Varna » Пет Май 20, 2016 5:21 pm

Здравейте! От доста време не съм писал по темата. Значи имам нови неща, но и оплаквания и се надявам да ме насочите към нещо :)
Първо купих си ръкавици преди 2-3 месеца, едни черни, вършат ми работа с GEL добри са :agree:
Купих си една екшън камерка от Aliexpress много съм доволен! 115лв., но за тези пари по-добро няма!
https://www.youtube.com/watch?v=puutX6OD_kY Доволен съм
Но...задната ми капла отново играе, това колело не знам как да ви кажа, но изобщо не го мъча, само по шосе го карам и си го пазя, поддържам го.. Плюс това го карам само събота и неделя, защото през другото време съм или на училище или пред компютъра или на фитнес и то няма време пък и байка е на село.. Имам едно питане - Преди време от гаранцията ми подмениха задната капла, ако отида пак, и им кажа, че е крива дали ще има я подменят? Няма проблем, ако искат да ми я изправят, просто нямам аз вина, или пък е от гумата не знам.. Дайте идея за гума, която да не се ''криви'', май континентал са добри, но не знам :)
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот ЧестоНеадвкватен » Пет Май 20, 2016 6:57 pm

Предполагам борда на гумата не е легнал в шината правилно на места, доста често при монтаж не обръщат внимание. За да си сигурен обърни колелото и го завърти, ако шината не мърда значи е от гумата. Ако и шината играе лесно се оправя с натягане/разхлабване на спиците но не ти препоръчвам там да пипаш ако не знаеш какво правиш. Ако е гумата, спадаш, мокриш борда на гумата със сапунена вода и помпиш като 'усукваш' гумата за да влезе борда на място и т'ва е.
ЧестоНеадвкватен
 
Мнения: 901
Рейтинг: 1483
Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 10:35 pm

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Djani_Varna » Пет Май 20, 2016 10:40 pm

ЧестоНеадвкватен написа:Предполагам борда на гумата не е легнал в шината правилно на места, доста често при монтаж не обръщат внимание. За да си сигурен обърни колелото и го завърти, ако шината не мърда значи е от гумата. Ако и шината играе лесно се оправя с натягане/разхлабване на спиците но не ти препоръчвам там да пипаш ако не знаеш какво правиш. Ако е гумата, спадаш, мокриш борда на гумата със сапунена вода и помпиш като 'усукваш' гумата за да влезе борда на място и т'ва е.


Ясно, благодаря много :agree:
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Djani_Varna » Нед Май 22, 2016 9:36 pm

https://www.youtube.com/watch?v=uPmQzsJRt3I Брутално се получи :beer:
П.П Тези Crosser X6 здрави ли са по тези места, където карам и по камъни, че нещо имам притеснения?
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот hatamoto » Пон Май 23, 2016 1:32 am

За това, за което ги използваш са повече от достатъчни. Карай смело и продължавай в същият решителен стил!
hatamoto
 
Мнения: 161
Рейтинг: 1230
Регистриран на: Пон Юли 08, 2013 11:45 am

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Djani_Varna » Вто Ное 01, 2016 10:00 pm

Здравейте! От доста време не бях влизал във форума, не ми оставаше време, но ето намерих малко време да напиша нещо :rofl: По колелото няма нищо ново, но не мисля и че ще има скоро, защото нямам проблеми пък и не се нуждая от нищо повече :agree: Вече за година и половина 2000км и нямам проблеми с него, не съжалявам, че съм дал толкова пари (защото много хора от моето обкръжение така мислят), но от една страна вече един приятел го накарах да си купи grx7 и си карам с него из горските пътечки или пък по пътя. Някой друга снимчица да кача, но накратко лятото мина много бързо покарах си и все още не съм се накарал надявам се следващото да бъде по-готино :D на кратко лятото мина така
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Едно велосипедче се задава там в ляво малко хахаха
Изображение
В най-големият топлик ние пак въртим като луди хахаха :D
Изображение
Изображение
Т'ва го направих в края на лятото най-високата скорост с която съм карал до сега :D
Изображение
И една снимка от преди 2-3 дена едно есенно каране много добро около 30-тина километра
Изображение

Като цяло + - някой неща така мина лятото бързо.. Сега обаче не всичко е ''розово'' хаха нещо предната не хваща много добре възможно ли е да са заминали накладките и някой може ли да ми обясни как се сменят обезвъдушава ли се спирачка и т.н? Каква е процедурата?
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Ozzie » Съб Ное 05, 2016 10:54 pm

махаш старите накладки, избутваш буталата, слагаш новите накладки
разработваш, караш
няма нужда да обезвъздушаваш нищо
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Djani_Varna » Пон Ное 07, 2016 1:00 pm

Ozzie написа:махаш старите накладки, избутваш буталата, слагаш новите накладки
разработваш, караш
няма нужда да обезвъздушаваш нищо

Ясно, Благодаря много. Мисля да си вземам тези: http://screambikes.eu/bg/nakladki-disko ... 0126r.html
Надявам се да са повече издръжливи. Карахме вчера до яз.Елешница много готина пътека си намерихме от Еко Комплекс Шерба до язовира ако някой случайно посети комплекса може и да отиде до язовира на 2км е :beer:
Изображение
Изображение
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот billclinton » Пон Ное 07, 2016 11:48 pm

Тези накладки които си посочил в линка няма да станат за твоите спирачки(ако спирачките ти са тези които виждам на велосипедът ти - но все пак дай точния модел)
И един съвет - не взимай накладки Cox
billclinton
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1525
Регистриран на: Вто Ное 11, 2014 11:23 am
Местоположение: София

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Djani_Varna » Вто Ное 08, 2016 3:39 pm

billclinton написа:Тези накладки които си посочил в линка няма да станат за твоите спирачки(ако спирачките ти са тези които виждам на велосипедът ти - но все пак дай точния модел)
И един съвет - не взимай накладки Cox

SHIMANO BR-M395 - това са ми спирачките, може ли да предложите нещо хубаво за тях?
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот billclinton » Вто Ное 08, 2016 4:45 pm

Djani_Varna написа:SHIMANO BR-M395 - това са ми спирачките, може ли да предложите нещо хубаво за тях?


http://screambikes.eu/bg/nakladki-disko ... resin.html
Това са оригиналните накладки на Shimano с каквито си в момента(ако си доволен от тях ги грабвай)

Моите предпочитания са към металните накладки,но имай предвид че за тях трябва да сменяш и дисковете(което са си разходи)
http://screambikes.eu/bg/nakladki-disko ... -e01s.html
billclinton
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1525
Регистриран на: Вто Ное 11, 2014 11:23 am
Местоположение: София

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Djani_Varna » Вто Ное 08, 2016 8:12 pm

Благодаря, за в момента ще остана с тези дискове.
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот lostrider@ » Чет Ное 10, 2016 12:15 am

Аз пазрувам накладки оттук: http://www.discobrakes.com/?s=0&t=0&c=14&p=100&tb=001
Със синтеровани накладки карам винаги и не сменявам никакви дискове, докато не издълбая стабилен ръб. Успех! :beer:
Аватар
lostrider@
 
Мнения: 425
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 16, 2007 3:24 pm

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Djani_Varna » Вто Фев 21, 2017 7:54 pm

Здравейте! Все още не съм купил гума, все още не съм му купил накладки :D Все още не ми се откъснаха 50-60лв от душата, обаче има и друг проблем. То се вижда, че се нуждая от накладки поне в първо време тях да взема пък после...Сега като се сетих и гриповете са ми изтъркани :rofl: .......Та..Имам едно пита през километър-два веригата ми като чели прескача през зъб на какво може да се дължи това и дали е знак, че ще ми олекне джоба с още 30 кинта :D Ппц колелото ми е в гаранция, още 1 месец по-точно до 5-ти март ми е гаранцията. Май няма да направя лошо че много неща имам за смяна поне там да намажа нещо.. Като цяло това е за смяна:

-Верига
-Предна гума
-Предни накладки
-Грипове (ръкохватки)
-Разхлабени спици ( да се постегнат), че ми е крива задната капла,а предната е с разхлабени спици..
-И занапред задна гума
-И занапред заден диск, че е крив :D малко, не е фатално
В край на сметка изкарах 2500км без да правя никакви проблеми и без да наливам и поправям нищо по байка...
Дойде време да сервизиране :D Дайте идеи да го карам ли в магазина от където съм го купил да се възползвам за веригата и каплата която е кривичка малко и спиците ми да стегнат или не? И какъв може да е проблема с веригата

Покарахме малко из пътищата около 30км съм направил по сняг с едно падане :rofl:
Изображение


П.П Имам и видеа ще ги публикувам някой път като ги обработя :) Голям кеф е на сняг обаче.. :agree:

Поздрави! :beer:
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Djani_Varna » Нед Фев 26, 2017 3:41 pm

Здравейте! Значи има нови промени по колелото :beer:
-Нова верига на Shimano
-Нова касета на Shimano
-Нова предна гума Continental Explorer 2.1
Общо 80лв. Накладките са добре още 500-1000км ще изкарат, гумата ще я сложа отпред в края на седмица ще кача снимки :beer:
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Djani_Varna » Сря Мар 01, 2017 12:35 pm

Изображение
Изображение
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Djani_Varna » Вто Мар 14, 2017 8:27 pm

Здравейте! Имам проблем с байка когато съм на най-малкият венец отпред няма значение на коя скорост съм задал отзад ми скача веригата при задният дерайльор, не се сменя венеца, но прескача, при 2 и 3 венец отпред нямам проблеми, само при най-малкият венец дайте идеи моля.. :bawling:
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Начинаещият » Сря Мар 15, 2017 9:07 pm

Настройка на скоростите... :dontknow:
Начинаещият
 
Мнения: 67
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Ное 03, 2016 11:01 am

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Djani_Varna » Пон Апр 03, 2017 8:22 pm

Момчета дайте идея ще си вземам още една Raceking 2.0 или 2.2. В момента съм с Raceking 2.0 предна и задната е Rapid Rob 2.10 за смяна е. Сега ще си вземам отново Raceking, но какво да взема 2.0 или 2.2 и къде да я сложа ако е 2.2?
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Alexi » Пон Апр 03, 2017 8:35 pm

ако е 2.2 отпред .. според мен си вземи още една 2.0 ако не газиш много рошави терени
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Djani_Varna » Пон Апр 03, 2017 8:44 pm

Alexi написа:ако е 2.2 отпред .. според мен си вземи още една 2.0 ако не газиш много рошави терени

По принцип ми се налага да карам по черно, но рядко. Дали 2.2 ще влезе в Crosser X6? :dontknow: 2.1 влиза, но 2.2? А дали си струва 2.2 пред 2.0? Смисъл по-стабилно ли ще бъде?
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Alexi » Пон Апр 03, 2017 9:10 pm

ще влезе ,шината на Крос е тежичка но поне е широчка .. разлика има ,зависи къде и колко агресивно се кара
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Djani_Varna » Пон Апр 03, 2017 9:21 pm

Alexi написа:ще влезе ,шината на Крос е тежичка но поне е широчка .. разлика има ,зависи къде и колко агресивно се кара

Благодаря! :beer: Значи ще си купя 2.2 на Continental Race King и 2.0 ще сложа отзад! :agree:
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Djani_Varna » Пет Апр 07, 2017 3:59 pm

Здравейте! Смених гумата, но след като я сложих лостът на предната спирачка е с по-голям ход и не хваща като преди, моля дайте идеи за регулиране, защото не знам как се регулира :beer: Също така забелязах един проблем моля дайте съвети и за него Вижте снимката моля.. :( http://i.imgur.com/n5hLMbd.jpg
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Alexi » Пет Апр 07, 2017 4:22 pm

обръщал си велосипеда нали ? спирачката ти ще се оправи като покараш ,но най вероятно е за блийдване .. относно снимката - дълга ти е веригата ,ако не я караш на малък-малък ( кръстосваш ) няма да ти е проблем ( особено ако до сега си я карал така ) а може и да се скъси с 1-2 звена по преценка на майстор
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Djani_Varna » Пет Апр 07, 2017 4:26 pm

Alexi написа:обръщал си велосипеда нали ? спирачката ти ще се оправи като покараш ,но най вероятно е за блийдване .. относно снимката - дълга ти е веригата ,ако не я караш на малък-малък ( кръстосваш ) няма да ти е проблем ( особено ако до сега си я карал така ) а може и да се скъси с 1-2 звена по преценка на майстор

Ппц ми е нова на 100км е веригата тогава няма да я бутам, а спирачката се оправи благодаря много за съпорта :beer:
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Djani_Varna » Нед Апр 09, 2017 6:20 pm

Поздрави! Днес малка разходка малко градско 25км.. :beer: :agree:
Изображение
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Djani_Varna » Пет Апр 14, 2017 8:05 pm

Днес малко покарахме по път, по черно и малко в Repair Shop-a оправяхме спирачки, обезвъздушаване и ново масло хахах :D
Изображение Изображение Изображение
Изображение Изображение Изображение
Изображение
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Djani_Varna » Сря Апр 26, 2017 1:07 pm

Здравейте, мисля да правя голяма промяна по байка. По принцип нещо се запалих по карането на черно и сигурно ще заминат много части, че започнах да скачам и много hard да карам.. По принцип скачам от dirt рампи и карам дълги спускания бързо но не мога ра определя точният стил на каране.... Мисля да мина на курбели с една плоча дали е добра идеята и моля предложете ми вилка за моето каране, че не мога да си избера... също мисля да мина към къса лапа Cox и дали ще ми издържат каплите crosser x6?
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот hatamoto » Сря Апр 26, 2017 6:00 pm

Джани, карай си колелото с текущите компоненти. Може да смениш лапата с пп-къса, кормилото с по-широко, но по-сериозна инвестиция в компоненти за текущата рамка ще излезе по-скъпа от нов байк.
Каплите са достатъчно здрави според мен. Главните им са най-слабото място, но пък не са скъпи. Карай с удоволствие докато изцедиш всичко от този велосипед, а когато това стане, взимай нов.
hatamoto
 
Мнения: 161
Рейтинг: 1230
Регистриран на: Пон Юли 08, 2013 11:45 am

ПредишнаСледваща

Назад към Радост за окото (видео и снимки)

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта