Моят твърдак GRX8

В този форум публикувайте теми от следните видове:
1) Връзки и коментари за видеоматериали (клипове, пълнометражни филми и т.н.), свързани с колоезденето.
2) Теми, в които основната идея е да се пускат снимки с някаква определена тематика.
3) Теми, в които хората показват новите си велосипеди и компоненти, получават поздравления за тях и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 700 / 5

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Djani_Varna » Пет Сеп 15, 2017 9:52 am

Изображение
:beer:
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Djani_Varna » Нед Сеп 17, 2017 9:18 pm

https://youtu.be/0SPB2nYEX9s Малко вечерни кадри докато обикаляхме из Варна :beer:
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Djani_Varna » Чет Окт 05, 2017 1:04 pm

Изображение
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Djani_Varna » Сря Ное 15, 2017 3:56 pm

-------> https://www.youtube.com/watch?v=bopfMitSo5w :eyebrow: <---------------- Има и видео:D
Изображение
Изображение
От QR минах на ос с болтове, оправих си проблема със скоростиите и си купих грипове с локове отстрании :D карах малко с Rapid Rob-а, че го изтърках още повече, вече е време отново да миина на континентал, нямам търпениие за сняг вече.. из балкана ще е луднииица :D а между другото най-вероят скоро ще сменям задната капла, защото иимам проблем с главиината пък и имам подбивка на шината, която ме дразни спрях се на extreme jumbo или Magma или Mach1 2.30, но т ва mach1 дали ще стане на гума 2.0 нз... а за главина най-вероят DC22 10Х135 32H на Формула или Shimano Alivio ама да видим какъв акъл ще ми дадете вие по-големите :beer: Бюджетът ми е макс 100лв с оплитане и всичко...

Вече чукна 4000км така че доста ме изкара никога не съм очаквал да карам толкова километри :D
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Djani_Varna » Вто Ное 28, 2017 6:55 pm

:eyebrow: Jumbo Extreme 32h + Shimano SLX 32h + 40ст./брой спици. С оплитане ми излезе около 130лв :deal: :beer: Надявам се да е по-здрава, отколкото очаквам :D
Изображение
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот half » Вто Дек 05, 2017 11:37 am

симката се не види
Честито и аз ще взимам jumbo да ми станат еднакви пък и отпреде все още съм с една тясна. За главината не знам, но шината си е здрава. :beer:
"Доброто възпитание е умението да скрием колко високо мнение имаме за себе си и колко ниско мнение имаме за другите." - Марк Твен
Аватар
half
 
Мнения: 195
Рейтинг: 1293
Регистриран на: Вто Дек 03, 2013 9:09 am
Местоположение: Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Djani_Varna » Чет Дек 07, 2017 9:35 pm

half написа:симката се не види
Честито и аз ще взимам jumbo да ми станат еднакви пък и отпреде все още съм с една тясна. За главината не знам, но шината си е здрава. :beer:

Мерси. Абе тя здрава, но май имам леко разхлабени спици... Възможно ли е или аз не мога да преценя нещо... :dontknow:
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Alexi » Чет Дек 07, 2017 10:14 pm

възможно е .. ако си я плел някъде из Варна иди да си я погледне майстора
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Djani_Varna » Чет Фев 15, 2018 9:34 pm

За много години :beer: Откакто взех шофьорската книжка тъкмо си бях направил каплата, и така събира прах всичко, цялото колело :D От стоене ми се прецака командата за предните венци, отварях я сервизирах я, без успех... Явно трябва нова сменя 1,2, но на 3 не иска да отиде и не щрака изобщо и само 1,2 имам... Имаше 2-3 дена сняг и една сниимчица.. Мисля да си го мъкна пак към Варна, че в тоя трафик ще е голям купон, с колата не мии е готина в трафиика :evil: :dontknow: :rofl:
Изображение
П.П оправих си задният дерайльор, нещо не бачкаше като хората на магия стана, а пичове от Велозона за малко да ме накрат да дам 100 кинта :eyebrow:
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Petar_stoychev » Чет Фев 15, 2018 10:34 pm

Провери си броните и жилата,ако трябва ги смени.Иначе поразгледай в Youtube има достатъчно клипове как да си оправиш сам нещата.Няма нужда да даваш пари на някакви кожодери :beer:
Аватар
Petar_stoychev
 
Мнения: 526
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Авг 28, 2016 2:48 pm
Местоположение: Sofia

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Djani_Varna » Пет Фев 16, 2018 5:33 pm

Petar_stoychev написа:Провери си броните и жилата,ако трябва ги смени.Иначе поразгледай в Youtube има достатъчно клипове как да си оправиш сам нещата.Няма нужда да даваш пари на някакви кожодери :beer:


Добре, благодаря а относно проблем с дерайльора какво можете да ми кажете.. https://www.youtube.com/watch?v=butesVC ... e=youtu.be
Ролките са сменени, жилото също, не е криво ухото друго не се сещам... :nono:
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Alexi » Пет Фев 16, 2018 5:50 pm

това може и от разтеглена верига да го прави ,особено с нови колелца които нямат съответното износване .. замерете я с инструмент за вериги ,, друг вариант е дерайльора да не е позициониран добре и да не е точно срещу 11т венчето ( 2та болта на него служат за тази цел ,горна и долна крайна позиция )
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Djani_Varna » Съб Фев 17, 2018 9:54 am

Alexi написа:това може и от разтеглена верига да го прави ,особено с нови колелца които нямат съответното износване .. замерете я с инструмент за вериги ,, друг вариант е дерайльора да не е позициониран добре и да не е точно срещу 11т венчето ( 2та болта на него служат за тази цел ,горна и долна крайна позиция )


Здравей! Благодаря много за отговора, по принцип сменях верига + касета март месец 2017 едва ли ще е веригата, макар че не е изключено разбира се.. В най-скоро време ще оставя байка да ми настроят като хората дерайльора хора, които разбират и тогава вече ще видим какво ще стане..
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Djani_Varna » Чет Мар 29, 2018 11:41 am

:smash: Мисля едно кормило: crosser 740мм БЯЛ да си взема ама май много бяло ще стане какво мислите?

Изображение
Изображение
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот katani » Чет Мар 29, 2018 1:07 pm

Снимките не се виждат!
katani
 
Мнения: 21
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Пон Дек 18, 2017 2:07 pm

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Djani_Varna » Чет Мар 29, 2018 1:41 pm

горният пост нещо не успях да го едитна.. :dontknow:
Изображение
Изображение
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Djani_Varna » Чет Апр 05, 2018 8:34 am

:beer:
Изображение
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Djani_Varna » Чет Апр 12, 2018 1:05 pm

:hbang:

Изображение
Изображение
Изображение
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Djani_Varna » Чет Юни 14, 2018 9:48 am

:hbang2: :hbang2: Имам няколко идеи като да си взема C1 2017 черно, Gold кормило,плоча и курбели + водач за Single Speed ама да видим какво ще стане :D
П.П Да стане Black And Yellow :D
Изображение
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Djani_Varna » Сря Юни 20, 2018 9:42 pm

Едно клипче от оня ден: https://www.youtube.com/watch?v=cAcPndUs54A

Искам да споделя един upgrade, който мисля да го правя но искам да чуя и по-компетенти мнения от моето
Нещо започна да си го карам не по предназначение колелото, именно не по XC а към по тежки дисциплини като street,am и т.н усещам че вече не издържа и без това леко разлуфтената вилка XCM а с него и доста неща заминават ( задна капла е адски корава главината за сега също много съм доволен :D )
имах проблем с лявата команда не съм я сменял отворих я сервизиирах я колкото може смених жилото и я стегнал нали всичко ток и жица дет се вика (преди 4-5 месеца.) Днес ми се разпадна командата изгубих планката дето държи пружиината и там двете лостчета не знам как се нарича точно.. Всички около мен с които карам са на single speed отпред имам намерение и аз да минавам... Един приятел преди седмициа си взе Shimano Alivio курбели сегашните ми са Shimano Altus ппц съм много доволен да не кажа адски.. Колелото ми е на 4500км и едно чаткане не съм чул (до скоро не бях чувал поне докато не карах така откачено :D ) Искам да взема неговиите на квадрат са (той ще си взема с куха ос защото преди му чаткаха стари курбели и средно сега тези пак надявам се аз да нямам проблеми с тях нови са, но чаткат нещо неговите и средното също му е ново дали няма да имат луфт как мислите? )най-вероятно ще изкарам средното ми (здраво е) ще го сервизиирам и ще го ползвам отново и alivio–то е на квадрат. Един проблем - Alivio-то е пригодено за 3 венеца до колкот разбрах. Ще скъся може би болтовете за венеца да може да си сложа и преходник за водач и да не опират болтовете във водача и да си сложа водач така че да няма хлоп-троп и да си джиткам предполагам че от кон на магаре минавам, но си мисля че ще стане по-здраво с single speed-а байка. Все пак за това питам и тук.. На кратко нови курбели,нова плоча най-вероятно 38 зъба и водач с преходник... :) Моля дайте съвет
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Alexi » Сря Юни 20, 2018 10:01 pm

38 зъба е доста голяма плоча ,ако не караш нагоре не е проблем но ако караш се насочи към плоча 32 ,макс 34 пак ще е тежко ако си с касета 11-32 както подозирам де .. но ще е по добре .. 1х9 сетъпа който аз направих на дъщеря ми - Ацера 3000 шадоу дерайльор ,курбел Ацера на квадрат с монтиран 32т овален ринг narrow wide ,касета 11-40 от алито с goatlink за да превключва добре - бетон е и рейнджа е достатъчен за каране навсякъде
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Djani_Varna » Сря Юни 20, 2018 10:19 pm

Alexi написа:38 зъба е доста голяма плоча ,ако не караш нагоре не е проблем но ако караш се насочи към плоча 32 ,макс 34 пак ще е тежко ако си с касета 11-32 както подозирам де .. но ще е по добре .. 1х9 сетъпа който аз направих на дъщеря ми - Ацера 3000 шадоу дерайльор ,курбел Ацера на квадрат с монтиран 32т овален ринг narrow wide ,касета 11-40 от алито с goatlink за да превключва добре - бетон е и рейнджа е достатъчен за каране навсякъде


ппц исках 38 за да мога да развия по-висока скорост. Повечето момчета карат с по 36 дори и 32, което за мен е малко не знам защо. Карам нагоре явно ще се насоча към 34т или 36. Касетата ми е 11-32. 1х8 ще стане. Дерайльорът ми е Acera също точният модел не знам как е, курбелите ще станат Alivio но ме притесняват при него скацъркат пък са нови на седмица. Чисто нови си ги купи. Плочата която си харесах забравих как се казва, но нещо от рода на Moguv нещо от този род 34т. Само не разбрат goatlink какво е това не е ли ухото?

П.П водачът най-вероятно ще бъде Cox Fury-Light
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Djani_Varna » Вто Юли 03, 2018 8:30 pm

Лека - полека стават нещата, съвсем скоро всичко ще е готово, но имам едно чаткане на курбелите, може би е поредено от средното движение, което е на квадрат дали ако го отворя малко да го смажа с грес ще се оправи или трябва ново средно? Много тихичко и се чува само като съм прав и натиискам сиилно педалите... :dontknow:
Изображение
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Djani_Varna » Сря Юли 04, 2018 6:15 pm

Здравейте! Имам едини много спешен въпрос дано да можете да ми помогнете.. Харесах си SRAM GX 1000 на иизгодна цена адски изгодна, но далии ще стане на 8ск. като тя е за 10?
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Djani_Varna » Вто Юли 17, 2018 9:49 pm

Нова гума Maxxis Minion DHF 2.35, водача, курбелите с кухата ос и тва е като цяло.. Много здраво ии добро байкче се получава :) Отзад напред вървим време е вилка и предна капла ама да видим кога и накрая рамка :beer:
Изображение

П.П А това е от неделя, преди да сменя курбелите... Лудница :bowdown:
Изображение

П.П И накладките смених, взех сии на шимано супер накладкии, а това бяха стариите мии :banghead: така станаха като започнах да кантаря на задна гума тези киийтаскиите накладки за няма и 0 време замиинаха...
Изображение
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Djani_Varna » Чет Юли 26, 2018 3:21 pm

новата визия на байка с новото кормило cox Stout 760mm 25лв от 40лв намален от кога си исках бяло кормило :D
Остава вече само вилка и предна капла, която 100% ще бъде с шина Jumbo Extreme черна отново 32h :) :beer: даже мислех дали да не махна единият спейсър, но не знам май ще трябва да се реже от вилката ??
Изображение
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Alexi » Чет Юли 26, 2018 3:31 pm

ако кормилото ти идва високо така ,можеш спейсъра да го изместиш над лапата ( 1 спейсър слабо се усеща де ) за изцяло махане се реже стержена няма как .. друг вариант ( но вече е късно ) е да си бил взел кормило без издигане ( или да е по малко ) ... друг съвет който бих ти дал е да си размениш 2те гуми .. задната е доста по добра за отпред от Смарт Сам :D
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Djani_Varna » Чет Юли 26, 2018 4:14 pm

:magnify:
Alexi написа:ако кормилото ти идва високо така ,можеш спейсъра да го изместиш над лапата ( 1 спейсър слабо се усеща де ) за изцяло махане се реже стержена няма как .. друг вариант ( но вече е късно ) е да си бил взел кормило без издигане ( или да е по малко ) ... друг съвет който бих ти дал е да си размениш 2те гуми .. задната е доста по добра за отпред от Смарт Сам :D


Няма ли да стои грозно ако спейсърите са отгоре? А за Смарт Сам-а байка, на който са гумите не е моят на един колега е :beer: Аз съм с Максиса отзад и с raceking-a отпред, но предполагам в скоро време и отпред ще е максис :) Иначе надявам се новот кормило да е по-здраво една идея поне от старото ако не се лъжа беше Zoom старото :smash:
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Alexi » Чет Юли 26, 2018 4:27 pm

един спейсър не стои грозно ,за 2 и повече вече става грозничко .. точно твоя байк визирах ,то рейскинг дори е още по зле :D
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Djani_Varna » Пет Юли 27, 2018 8:09 am

Alexi написа:един спейсър не стои грозно ,за 2 и повече вече става грозничко .. точно твоя байк визирах ,то рейскинг дори е още по зле :D


Честно казано с приятел си купихме двете максикси. Той си я сложи отпред, а аз отзад мога да ти кажа, че толкова се хлъзга с нея гума по спусканията за 2 дена 2 пъти я спука не знам защо, а с raceking-а нито съм се хлъзгал нито съм падал нито съм я пукал много съм доволен между другото от нея, но сигурно както споменах отпред пак ще има максис :agree:
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

ПредишнаСледваща

Назад към Радост за окото (видео и снимки)

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта