Der Zerstörer (Cross GRX)

В този форум публикувайте теми от следните видове:
1) Връзки и коментари за видеоматериали (клипове, пълнометражни филми и т.н.), свързани с колоезденето.
2) Теми, в които основната идея е да се пускат снимки с някаква определена тематика.
3) Теми, в които хората показват новите си велосипеди и компоненти, получават поздравления за тях и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 700 / 5

Der Zerstörer (Cross GRX)

Мнениеот gosh6o » Съб Яну 24, 2015 8:06 pm

За мен останаха няколко дребни неща за смяна. Идеята беше да се получи един агресивен xc твърдак (ако позволите да го нарека така). Много труд и нерви отне от моя страна. Абсолютно всичко съм му правил сам. Много хора помогнаха от форума. Кой съвет, кой част.
Рамка- GRX/Kinesis L 510mm 7005 alloy //Тук трябва да благодаря на penmark, когото разпитвах за рамката.
Вилка- SR Suntour Duro DJ E 130mm (скоро с въздушен патрон от raidon/epicon) //За вилката виновниците са sonscp, YAX и m30b25
Шини- Crosser (които така и не се навивам да сменя)
Главини- З-Alivio, П-Deore
Касета-Deote // OLDDraxX
Дерайльор-Deore // OLDDraxX
Команди- Л-acera, (Д-Deore // OLDDraxX)
Спирачки- П-Avid Elixir 5 с диск tektro 180mm, З-Shimano Acera V-brake с лост Deore (Лостчето е от sonscp) (скоро Elixir 3/Juicy 3 с ротор 160/180)
Декланшор-Tourney (Скоро Alivio/Deore/X4/X5)
Чашки- VP
Лапа- COX 70mm
Кормило- FUNN Fatboy 720 Едно момче от Разград
Колче, скоба- ?? grx stock?
Седалка-COX
Курбели- Truvativ Blaze (Скоро 2x9 с водач) // OLDDraxX
Средно- Truvativ Howitzer XR // OLDDraxX
Верига- Sram // OLDDraxX
Грипове- Kaufland
Гуми- Schwalbe performance line Nobby Nic и Smart sam (скоро continental на мястото на Sam-а)
Педали- някакво vp (има хубави платформи, но са за сервизиране. За тях благодаря на sonscp..)
Също благодаря на marsa, msniki и всеки, когото съм занимавал с глупостите си.
Също трябва да черпя Христо/sonscp каса бира, защото повечето части ми ги намира той :lol:

http://www.pinkbike.com/u/gosh6o/album/grx151/


Когато ми махнат шевовете от крака ще го снимам и в гората!
Аватар
gosh6o
 
Мнения: 700
Рейтинг: 1355
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 7:50 am

Re: Кошницата ми (GRX)

Мнениеот zafirovp » Съб Яну 24, 2015 8:53 pm

Честито! Добре изглежда, особено със карбона. :beer:
Ако намериш Епикон на части ще съм благодарен ако пишеш, понеже на мен ще ми трябват някой части.
Търся Marzocchi Roco на части.
Аватар
zafirovp
 
Мнения: 1086
Рейтинг: 1297
Регистриран на: Съб Май 16, 2009 10:00 pm
Местоположение: София

Re: Кошницата ми (GRX)

Мнениеот gosh6o » Съб Яну 24, 2015 9:00 pm

Идеята беше да не е карбон, а да е чисто черно. Е и с карбон стана де :lol: Скоро без боя.
Аватар
gosh6o
 
Мнения: 700
Рейтинг: 1355
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 7:50 am

Re: Кошницата ми (GRX)

Мнениеот sonscp » Съб Яну 24, 2015 10:35 pm

Официална честитка за байка, стана по-добре от колкото очаквах(ме). Споделям мнението на zafirovp за карбона, хубаво направих, че не разбрах какво точно си ми поръчал. :rofl: Виждам с колко мерак и кеф го правиш и много се радвам, че мечтата ти се превръща в реалност. Карай го, пази го и се кефи на макс!
И лятото ще караме, обещал си ми! :beer:
Аватар
sonscp
 
Мнения: 651
Рейтинг: 1434
Регистриран на: Нед Яну 29, 2012 7:21 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: Кошницата ми (GRX)

Мнениеот gosh6o » Нед Фев 08, 2015 8:07 pm

Да си вдигна малко темата. Преди да завали сняг успях да направя едно бързо каране.
Доста удобна геометрия ми изкара.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Marsa помогна и ето го вече Ghetto 2x9. Плочите са 24-38.
Изображение

Изображение

Следващия път като сменя нещо ще му намеря хубаво място за снимка и апаратче. Няма да снимам пак с калкулатора :lol:
Аватар
gosh6o
 
Мнения: 700
Рейтинг: 1355
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 7:50 am

Re: Кошницата ми (GRX)

Мнениеот gosh6o » Съб Фев 21, 2015 10:29 pm

Нови неща :nuts:
sonscp си ми върна Tektro IO-то, което му бях пратил и ми донади лостче Avid Fr-5. То пък се оказа със същия профил като на еликсира ми и съм много доволен. Също и педалите, които ми изпрати сервизирах. 14.6кг... Прасе. Скоро tubeless. Дано падне на 14.2
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
gosh6o
 
Мнения: 700
Рейтинг: 1355
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 7:50 am

Re: Der Zerstörer (Cross GRX)

Мнениеот gosh6o » Нед Мар 22, 2015 10:46 pm

Унищожителя се сдоби с нова задна гума Maxxis larsen tt и с помощта на много четене го барнах с безкамерни гуми.

Изображение

После реших да смъкна Дурото от 130 на 120.

Изображение

Прави ми впечатление, че на дурото ребаунда е доста бавен. Може да пробвам по-тънко масло. Но пък поне като го навия максимално на + става доста удобно за катерене и въртене.
Аватар
gosh6o
 
Мнения: 700
Рейтинг: 1355
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 7:50 am

Re: Der Zerstörer (Cross GRX)

Мнениеот sonscp » Сря Мар 25, 2015 6:53 pm

Тва дуро какво изживя за 2 месеца :rofl: Стеншените от черни станаха бели, от 100 ход стана на 130, после 120, после пак 130 .. умора нямаш! :D :D
Аватар
sonscp
 
Мнения: 651
Рейтинг: 1434
Регистриран на: Нед Яну 29, 2012 7:21 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: Der Zerstörer (Cross GRX)

Мнениеот gosh6o » Чет Мар 26, 2015 12:06 am

Като му взема втулки като нищо и да си поиграя и да стане с черна анодизация :evil: И да пак си го вдигнах на 130. Също доста си играх с ъгъла на кормилото и с командите по него. Смятам да купувам по-къса лапа. Скоро снимки :D
Аватар
gosh6o
 
Мнения: 700
Рейтинг: 1355
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 7:50 am

Re: Der Zerstörer (Cross GRX)

Мнениеот gosh6o » Вто Апр 28, 2015 10:49 pm

Малко XC Беше той.
Изображение

Изображение

Изображение
ОП вижда ми се врътката на ребаунда, която си правих сам :^:

Втулките на дурото ми бяха умрели. Взех ботуши от sonscp. Не ми се занимаваше да ги слагам на моите ботуши и направо сложих белите. Поне се вписват със седалката. Скоро може да почернеят. Също от sonscp си взех лапа. 60mm. Не съм я снимал, но ето я на колелото на христо/sonscp http://www.pinkbike.com/photo/11848811/
Дурото пак стана 130мм. Наложи се временно да сложа v-brake пак на задницата. Много скоро пранирам да си намеря някоя хидравлика Deore за задницата. Остава и шините да сменя, че ме дразнят и съм готов :evil:
Изображение

Изображение

Обмислям промяна по цветовата гама и някои неща. Чак като взема хидравлика ще снимам вече кое как съм направим (С хубава камера.. Не този картоф нокията) :)
Аватар
gosh6o
 
Мнения: 700
Рейтинг: 1355
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 7:50 am

Re: Der Zerstörer (Cross GRX)

Мнениеот gosh6o » Пет Май 01, 2015 6:39 pm

Изображение

Понякога има неща, които ме дразнят, но се сещам от къде съм започнал :bigeyes:
Аватар
gosh6o
 
Мнения: 700
Рейтинг: 1355
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 7:50 am

Re: Der Zerstörer (Cross GRX)

Мнениеот sonscp » Вто Сеп 01, 2015 5:40 pm

Der Zerstörer-а смени собственика. :party: Никога не съм предполагал, че ще притежавам точно този байк, но толкова време и труд сме му отделили с Георги, че беше грях да не го купя аз. Въпреки, че едва от 26 часа сме заедно, Der Zerstörer вече получи леко освежаване (шините). В момента му търся башгард, може би ще се наложи и поставяне на водач, за да избегнем фалове на предстоящите му предизвикателства. :)
Изображение
Изображение
Аватар
sonscp
 
Мнения: 651
Рейтинг: 1434
Регистриран на: Нед Яну 29, 2012 7:21 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: Der Zerstörer (Cross GRX)

Мнениеот Djani_Varna » Сря Сеп 02, 2015 9:14 pm

Колега, Честит нов байк :beer:
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Der Zerstörer (Cross GRX)

Мнениеот sonscp » Пон Сеп 07, 2015 6:35 pm

Кроса се сдоби с задна хидравлика Avid Elixir 3
Изображение
Аватар
sonscp
 
Мнения: 651
Рейтинг: 1434
Регистриран на: Нед Яну 29, 2012 7:21 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: Der Zerstörer (Cross GRX)

Мнениеот gosh6o » Пет Окт 13, 2017 2:07 pm

Минаха 2-3 години. Започнах да го сънувам. Издирих сегашния собственик, но не пожела да го продаде (явно модификациите ми са били доста успешни?). Но ми излезе далаверка. ПАК СЪМ В СПОРТА. Все още не съм решил новата конфигурация дали ще наследи звучното "Der Zerstörer" или ще получи ново име (нещо италианско). Първата снимка е състоянието в което го взех. Другите са малко като го постегнах. Моля прочетете описанието до частите (преди да му се смеете, защото някои работи по него са си за смях).

ЛИНК СЪС СНИМКИ - https://imgur.com/a/urRqN



Рамка cross g30 16.5 - Да.. Като сравните първо размера на рамките става смешно. Човек карал Л-ка с толкова вдигната седалка се качва на М. Но с 400мм колче (cox stout) ми стана доста удобна. Даже се чудя как не се бях претрепал на спусканията с grx-а.
Вилка RS Sektor 2014 150 ход solo air - Изпаднала е явно на добри пари на стария собственик и не е издържал да я сложи на рамката. Интересното е, че е с коносовидно чело и е слагал преходни чашка (FSA). И аз не го одобрявам, спокойно. Рамката скоро ще си ходи. Обмислям всичко да прехвърля върху GRX рамка.
Старата лапа беше някаква 35мм. Веднага беше сменена за 75мм на Levelnine.
Кормилото е 720мм. Било е черно някога, но е получило ужасна бяла боя (както и дясната команда - деор). Понеделник ще боядисвам в черно. Малко ме е яд, че не съм с кормилото на стария крос :banghead:
Предна капла: Magma с Novatec главина
Задна капла Remerx Jumbo с Novatec главина
Спирачки Formula c1 203 и 180мм дискове
- И аз не одобрявам да има 180 диск отзад.
Курбелите са разглобяеми шимански на квадрат (ацера или аливио ще да са?) със средно VP. - Тъгувам за курбелите на стария крос и средно 72мм. Но пък и се сещам средно за 12лв на ВП как съм го трошил 3 години без да се разлуфти, а средното на Труватива се разлуфти много бързо :confused: :confused:
Касетата е 9-ка и ще се смени с pg-970 11-34t и верига kmc за 10 скорости - Виждам, че в момента веригата е супер къса, не съм го мислил аз така.
Дерайльор - Alivio. - Към началото на следващия сезон плана е да стане нещо със Shadow.
В момента движението е 2х9 (е поне така каза момчето, но не се доближава до моето 2х9). Ще търся малка плоча 24 и голяма 38 като на стария крос и ще се прави пак същото 2х9.
Гуми 2.2 continental x king и 2.3 geax dhe - В края на седмицата ще има опит да бъдат направени Гетто безкамерни и да се карат така докато се изтъркат.
Гриповете ще хвърчат с 200km/h тези дни.
Аватар
gosh6o
 
Мнения: 700
Рейтинг: 1355
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 7:50 am

Re: Der Zerstörer (Cross GRX)

Мнениеот gosh6o » Нед Окт 15, 2017 8:32 pm

Взех му грипове (cox), цяла броня от жилото до дерайльора. Веригата е сменена с 10 скоростна (заради 2х9). Благодарности, те си знаят, че сложихме и срамската касета 11-34 и качването до Витоша беше възможно.
Изображение

Изображение

Чакам да ми пристигне бозата на 88 и ще става безкамерен.
Аватар
gosh6o
 
Мнения: 700
Рейтинг: 1355
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 7:50 am


Назад към Радост за окото (видео и снимки)

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта