Едно джиджосано Demo и сбъдната мечта.

В този форум публикувайте теми от следните видове:
1) Връзки и коментари за видеоматериали (клипове, пълнометражни филми и т.н.), свързани с колоезденето.
2) Теми, в които основната идея е да се пускат снимки с някаква определена тематика.
3) Теми, в които хората показват новите си велосипеди и компоненти, получават поздравления за тях и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 700 / 5

Едно джиджосано Demo и сбъдната мечта.

Мнениеот beatsound » Чет Яну 15, 2015 8:35 pm

Здравейте колеги,
Иии историята продължава .. миналата година успях да сглоба ето това: viewtopic.php?f=31&t=150319 , но зимата ми се отвори една възможност и един хубав проект започна да се заформя. След като лятото успях да продължа с него най-накрая следващата зимата му се видя края. И ето това се получи и съм безкрайно доволен и щастлив ,че всичко пасна както трябва. Може би някои са ме видели на Витоша , но все пак. :agree:
Липсват ми само 3-4 снимки с някой професионален фотоапарат , но и на това ще му дойде времето.

Изображение

Изображение

Изображение

В Този албум има още снимки , и още следва да бъдат добавени!

В крайна сметка теглото е 17.400 , но се замислям за ЕХО-та , с които да сваля малко теглото!

Поздрави и ще се виждаме по пътеките! :beer:

Извинявам се за пускането но нова тема , но не мога да променя заглавието на старата..
Аватар
beatsound
 
Мнения: 90
Рейтинг: 1233
Регистриран на: Пон Окт 01, 2012 11:08 pm

Re: Едно джиджосано Demo и сбъдната мечта.

Мнениеот mopper » Чет Яну 15, 2015 8:38 pm

Евала Енчо, брутално е :) :beer:
PRobably написа:..Яко се мрънка,че твърдак с 203 ход било боза,ама имам чувството,че народа не схваща,че т'ва се прави от немане на пари,а не щото е много яко...
Аватар
mopper
 
Мнения: 304
Рейтинг: 1256
Регистриран на: Пон Сеп 19, 2011 8:18 pm

Re: Едно джиджосано Demo и сбъдната мечта.

Мнениеот msniki » Чет Яну 15, 2015 11:43 pm

Честито !
:beer:
Аватар
msniki
 
Мнения: 2350
Рейтинг: 1392
Регистриран на: Вто Авг 19, 2008 6:50 pm
Местоположение: Шумен/Русе

Re: Едно джиджосано Demo и сбъдната мечта.

Мнениеот hitar_potar » Сря Яну 28, 2015 9:04 am

Айде бе, Енчоооо, докога ще чакаме ЕХО-тата, че да го видим под 17 кила тва колело беееее??? :D
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3702
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Едно джиджосано Demo и сбъдната мечта.

Мнениеот outfaced » Сря Яну 28, 2015 10:16 am

Хммм ... имай едно наум с тия шини. В началото бяха обявени за DH, но година след това ги прекръстиха на АМ/ендуро. Все пак е уилсет малко под 1,8кг.
Гледай да са хубаво центровани и равномерно наплетени, че инак се късат спици ... а една е 5лв.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Едно джиджосано Demo и сбъдната мечта.

Мнениеот hitar_potar » Сря Яну 28, 2015 2:59 pm

Чакай, нали за АМ/ендуро са предназначени Haven? Хавок си е състезателна спускарска шина, доколкото разбрах аз. И при Енчо, и при мен уилсета тежи общо около 1,86 - 1,87 кила, понеже задните ни са 12х150мм. :)
Инак според мен, потрошим ли шините, по-удачната алтернатива е карбоновите шини на Лайт Байкс - пак ще се ползват прави спици, но поне ще се мине с обикновени нипли, а не с Ийстънските, дето струват по 2лв парчето. :) Да не говорим, че са и по-широки (за по-леки нз, но са най-много колкото оригиналните Истън). :)
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3702
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Едно джиджосано Demo и сбъдната мечта.

Мнениеот windv » Сря Яну 28, 2015 4:02 pm

За тези ли говориш? 170 долари :magnify: Да не би да си ги намерил някъде евтино?:)
Намерих наскоро едни други шини : Velocity p35 също известни като blunt 35...в англия ги гледах наскоро...
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Едно джиджосано Demo и сбъдната мечта.

Мнениеот hitar_potar » Сря Яну 28, 2015 4:23 pm

Че 170 долара си е евтино, като ги сравниш с 1000-та на Енве. Още повече, че Ийстъна отпред е 24 дупки, отзад е 28 - май Лайт Байкс са единствените, дето на такава цена предлагат карбонки с нужния брой дупки. А и не са толкова по-скъпи от оригинални Ийстънки - предния Ийстън е 120 и няколко долара, задния е 140 и няколко. За сметка на това ЛБ-то го наплиташ с обикновени нипли, не с Ийстънските по 2 евро. Горе долу са на кантар според мен, само дето ЛБ имат хубава гаранция, сериозна заявка за качество имат, четох, че гаранционно не се дърпат, а и според мен е по-добре 1 шина 38мм широка отвън/31-32 широка отвътре, в сравнение с шина съответно 28/23мм - гумата много по-хубав балон прави и е по-стабилна. :)
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3702
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Едно джиджосано Demo и сбъдната мечта.

Мнениеот beatsound » Сря Яну 28, 2015 5:51 pm

outfaced написа:Хммм ... имай едно наум с тия шини. В началото бяха обявени за DH, но година след това ги прекръстиха на АМ/ендуро. Все пак е уилсет малко под 1,8кг.
Гледай да са хубаво центровани и равномерно наплетени, че инак се късат спици ... а една е 5лв.



Ти направо ме хвърли в тъча :magnify: Таман сега влязох в сайта и гледам ,че предназначението им е DH. Знам за спиците , нали колегата Васко вече си пати от това :D Ще видим, като карам гледам и да пазя , но каквото е писано такова ще стане. Идеята за тези карбоновите все пак не ми се струва никак лоша ,и ако не дай си Боже нещо стане , бих се замислил да ги пробвам. :agree: Иначе благодаря за съвета!
Аватар
beatsound
 
Мнения: 90
Рейтинг: 1233
Регистриран на: Пон Окт 01, 2012 11:08 pm

Re: Едно джиджосано Demo и сбъдната мечта.

Мнениеот outfaced » Сря Яну 28, 2015 8:16 pm

Ха ... верно пак пише, че са за DH :D
Всъщност шините като да са здрави - удрял съм само 2-3 пъти и е ок. Спиците обаче са си консуматив :D
Тия карбоновите с тоя борд не стават за тюблес.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Едно джиджосано Demo и сбъдната мечта.

Мнениеот psixopat » Сря Яну 28, 2015 8:20 pm

Страхотно е демото, но защо му продаваш боксера ?

:offtopic: Outfaced На сайта пише Tubless compatible. :dontknow:
taurus13 написа:в планината също има 4 посоки, но те са различни от световните. Тук те са: Нагоре, Надоле, Насам и Натам.
:)
Аватар
psixopat
 
Мнения: 1211
Рейтинг: 1867
Регистриран на: Сря Май 16, 2007 8:11 pm
Местоположение: Габрово

Re: Едно джиджосано Demo и сбъдната мечта.

Мнениеот outfaced » Сря Яну 28, 2015 8:37 pm

Изображение
Колкото по ясно изразен обърнат кант имат на борда и вълничка преди профила да "пропадне" по средата, толкова по добре за тюблес. И двете неща ми се видят малко афиф на тия. :dontknow:
То иначе от всичко става тюблес. Въпроса е колко държи.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Едно джиджосано Demo и сбъдната мечта.

Мнениеот hitar_potar » Нед Фев 15, 2015 9:41 pm

Тъкмо го сглоби и понаточи, и е вече в историята. Да видим какво друго джазено ще вземеш и кога ще го бъде.
Че като те знам, че ще търсиш и L-размер тоя път....
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3702
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Едно джиджосано Demo и сбъдната мечта.

Мнениеот ivan4o_sv » Нед Фев 15, 2015 11:11 pm

Евала! Дай боже всеки му едно такова БИЖУ :agree: :beer:
viewtopic.php?f=19&t=113661 СПЕШНО
RAM-a вадя от гараж,
после ......
Аватар
ivan4o_sv
 
Мнения: 296
Рейтинг: 1203
Регистриран на: Вто Яну 17, 2012 7:46 pm

Re: Едно джиджосано Demo и сбъдната мечта.

Мнениеот beatsound » Пет Фев 26, 2016 12:26 pm

И така приятели след година застой , операции и такива подобни работи е време да се завърна с новата придобивка.

След като последното лято посетих Америка си внесох нещо от там - не много по-различно от първоначалното в темата , впрочем

Ето това беше след като се върнах:

Изображение

И заедно с това реших да бартеросам Боксера за ДВО , пък да видим как ще е - доста доволно!

След това реших да пусна рамката за продан и взема нещо по-ново и евентуално различно като материал на рамка :eyebrow:

Така и стана де. Това е в момента:

Изображение

Ще видим както ще излезе за в бъдеще! :agree:
Аватар
beatsound
 
Мнения: 90
Рейтинг: 1233
Регистриран на: Пон Окт 01, 2012 11:08 pm

Re: Едно джиджосано Demo и сбъдната мечта.

Мнениеот windv » Нед Фев 28, 2016 7:53 am

Супер :)
дет вика един пряител...това от кашон...пардон, карбон ли е? ехахае. Не видях да аси написал тегло на новото колулуо:)
Сеинтовете имат интересна оцветка, не съм виждал такива :agree:
Вилката добре ли ги взима? :)
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Едно джиджосано Demo и сбъдната мечта.

Мнениеот beatsound » Нед Фев 28, 2016 12:25 pm

windv написа:Супер :)
дет вика един пряител...това от кашон...пардон, карбон ли е? ехахае. Не видях да аси написал тегло на новото колулуо:)
Сеинтовете имат интересна оцветка, не съм виждал такива :agree:
Вилката добре ли ги взима? :)



Интересно , но теглото е подобно на старото , ако не и малко отгоре, защото сега съм с обикновения кол и седалка на Specialized ,а на предното бях с SDG кол и седалка, сега съм в процес на търсене на кол. И второ тази пружина на шока е доста тежичка - шока приближава 1200гр.
За курбелите ли питаш? Ако да , Slik Graphics.

Вилката много работи , проблема е теглото - 3,4хх кг, което си е доста.. Дет се вика само от нея мога да смъкна ~500гр..
Аватар
beatsound
 
Мнения: 90
Рейтинг: 1233
Регистриран на: Пон Окт 01, 2012 11:08 pm


Назад към Радост за окото (видео и снимки)

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 137 госта