Един започнат проект.

В този форум публикувайте теми от следните видове:
1) Връзки и коментари за видеоматериали (клипове, пълнометражни филми и т.н.), свързани с колоезденето.
2) Теми, в които основната идея е да се пускат снимки с някаква определена тематика.
3) Теми, в които хората показват новите си велосипеди и компоненти, получават поздравления за тях и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 700 / 5

Re: Един започнат проект.

Мнениеот msniki » Съб Юли 12, 2014 1:07 am

emoonthemove написа:Още сте малки и затова някои неща не са ви ясни.

Теми като тази съществуват, защото някой иска да сподели радостта си и да получи подкрепа за онова, с което разполага. Добрият тон изисква тук да пишете само хубави неща. Ако нещото не ви харесва, запазете спокойствие и инвестирайте времете си другаде.

Ако пък го раздавате тарикати и вашето собствено колело е малко по-добро от това на aiwa, представете си, че там някъде, далеч от родния ви градец, може би живее някой, на който само педалите Spank Spike струват 240 лева без доставката.

Затова се смирете и напишете нещо хубаво — така всички ще сме доволни :)

Да, това е малък проблем.
Предпочитате да живеете в лъжа от колкото да чуете истината.
Така да е.
Затова добрата ми страна не се оценява, но пък лошата винаги предизвиква хората.
Никога не е ставало въпрос само за цена. Въпрос на усилия време, старание и прочие.
Това е един проект заслужаващ да бъде в Радост за окото.
Към Автора:
Честито за проекта.
Малко по малко ще стане, но вложи малко повече усилия в боядисването на вилката.

Това си е чист приятелски съвет.
Успех за напред, дано се по получи това за което си мечтаеш.
:peace:
Аватар
msniki
 
Мнения: 2350
Рейтинг: 1392
Регистриран на: Вто Авг 19, 2008 6:50 pm
Местоположение: Шумен/Русе

Re: Един започнат проект.

Мнениеот aiwa » Съб Юли 12, 2014 9:45 am

windv написа:Доста хамалската си я боядисал вилката със спрейче, без да разглобиш вилакта, ама да те вози успешно! :agree:


Вилката не съм я разглобил защото нямаше как. Не успях да сваля тези два болта който са отдолу на ботушите и от там идва целия проблем.

msniki написа:Поредния начинаещ с тема за "Къстъм проект ".
Нищо против начинаещите нямам !
Но да си пускате теми с Драг ц1 едва ли не със сменени 2 части и да го наричате проект ?!?!
Пфу кое му е "Радост за окото " ?
Нямате си идея какво е проект !
От нулата да сглабяш да изпипваш всеки един детайл и прочие. Това отнема време, нерви и доста пари.
Ще ме извинявате за хейт-а, просто не ми харесват такива теми в Радост за окото.
Изказвам си моето мнение, предполагам имам право на такова.
:dontknow:



А ти къде ги видя само тези 2 части който са сменени? И какво от това, че е Драг ц1 аз да не съм син на някои богаташ който си хвърля парите за каквото му текне на к**а. Не всеки може да си позволи толкова скъпи части но на мен си ми харесва много как съм го направил .

Извинявам се, че пиша такива глупости на според мен съм си прав.
aiwa
 
Мнения: 119
Рейтинг: 1182
Регистриран на: Вто Юли 23, 2013 5:58 pm
Местоположение: Благоевград

Re: Един започнат проект.

Мнениеот msniki » Съб Юли 12, 2014 1:50 pm

aiwa написа:А ти къде ги видя само тези 2 части който са сменени? И какво от това, че е Драг ц1 аз да не съм син на някои богаташ който си хвърля парите за каквото му текне на к**а. Не всеки може да си позволи толкова скъпи части но на мен си ми харесва много как съм го направил .

Извинявам се, че пиша такива глупости на според мен съм си прав.

Метафорично казано.
На мен ми прави впечатление че всеки иска да си покаже Ц1-ката.
Е да ве ясно купил си ц1 радвай му се, не създавай теми като не понеже да понесеш някой като мен.
Тези неща просто ти ги казах, за да може да се усетиш и да се постараеш малко.
Даже вилката си я боядисал със спрей от 3 лв без да сваляш ботушите.
Не е въпрос на скъпите части. Въпрос на желание и старание е .
В това ц1 не виждам такова нещо.
Следователно не е Радост за окото...
Аватар
msniki
 
Мнения: 2350
Рейтинг: 1392
Регистриран на: Вто Авг 19, 2008 6:50 pm
Местоположение: Шумен/Русе

Re: Един започнат проект.

Мнениеот Blackcoack » Съб Юли 12, 2014 6:26 pm

А така,скарайте му се,че няма пари за по-хубави части :agree: Само не мога да разбера...защо имаш скъпи педали,пък вилката ти е XMC
Blackcoack
 
Мнения: 37
Рейтинг: 1130
Регистриран на: Пет Юли 26, 2013 10:23 pm

Re: Един започнат проект.

Мнениеот aiwa » Съб Юли 12, 2014 7:09 pm

Маи ви казах защо не съм свалил ботушите но няма значение някои просто не могат да разберат. А спрея съм го купил за 8,50лв и какво от това,че е със спрей. И казвам за пореден път, че не мога да си кипя всички части на веднъж. А дали ще си взема първо хубава вилка или ще карам с разлуфтени и неудобни педали маи има значение.
aiwa
 
Мнения: 119
Рейтинг: 1182
Регистриран на: Вто Юли 23, 2013 5:58 pm
Местоположение: Благоевград

Re: Един започнат проект.

Мнениеот msniki » Нед Юли 13, 2014 11:22 am

aiwa написа:Маи ви казах защо не съм свалил ботушите но няма значение някои просто не могат да разберат. А спрея съм го купил за 8,50лв и какво от това,че е със спрей. И казвам за пореден път, че не мога да си кипя всички части на веднъж. А дали ще си взема първо хубава вилка или ще карам с разлуфтени и неудобни педали маи има значение.

Да видях, то много трудно да чукнеш леко ботушите. Ама айде който го мързи.
ХЦР-и колко съм разпарчетосал няма начин да не падат ботушите.
Затова казвам че нямаш желание !
Какво от това че е спрей ? Ми боята е ужасна, вместо да дадеш 10-15 лв на читав бояджия да ти направи както трябва.
Принцип вилката е с предимство тоя хцр не се знае на кой скок ще се строши... Пък педали и такива от 20 лв вършат работа.
Като си начинаещ дръж се като такъв, чети малко, питай и прочие.
Нямал пари за скъпи части пък главината отзад 100 и нещо лева струва.... ммм да вярвам ти че нямаш пари.
Аватар
msniki
 
Мнения: 2350
Рейтинг: 1392
Регистриран на: Вто Авг 19, 2008 6:50 pm
Местоположение: Шумен/Русе

Re: Един започнат проект.

Мнениеот aiwa » Нед Юли 13, 2014 12:18 pm

msniki написа:
aiwa написа:Маи ви казах защо не съм свалил ботушите но няма значение някои просто не могат да разберат. А спрея съм го купил за 8,50лв и какво от това,че е със спрей. И казвам за пореден път, че не мога да си кипя всички части на веднъж. А дали ще си взема първо хубава вилка или ще карам с разлуфтени и неудобни педали маи има значение.

Да видях, то много трудно да чукнеш леко ботушите. Ама айде който го мързи.
ХЦР-и колко съм разпарчетосал няма начин да не падат ботушите.
Затова казвам че нямаш желание !
Какво от това че е спрей ? Ми боята е ужасна, вместо да дадеш 10-15 лв на читав бояджия да ти направи както трябва.
Принцип вилката е с предимство тоя хцр не се знае на кой скок ще се строши... Пък педали и такива от 20 лв вършат работа.
Като си начинаещ дръж се като такъв, чети малко, питай и прочие.
Нямал пари за скъпи части пък главината отзад 100 и нещо лева струва.... ммм да вярвам ти че нямаш пари.


Пробвал съм всякакви начини да сваля ботушите дори и този с начин с подчукването но не става. А главината съм я взел втора ръка от форума.
aiwa
 
Мнения: 119
Рейтинг: 1182
Регистриран на: Вто Юли 23, 2013 5:58 pm
Местоположение: Благоевград

Re: Един започнат проект.

Мнениеот msniki » Нед Юли 13, 2014 1:52 pm

aiwa написа:Пробвал съм всякакви начини да сваля ботушите дори и този с начин с подчукването но не става. А главината съм я взел втора ръка от форума.

Айде да ти обясня как става :
Първо развиваш долу болтовете до половината някъде. Тогава почукваш по самите болтове, така шишовете да паднат по към пружините.
Паднат ли шишовете по навътре, няма начин да не паднат ботушите. Понеже няма какво да ги държи все още.
След това дърпаш ботушите (с махнати болтове) малко по силно и ще стане.
Обяснението ми е достъчно тъпо, мисля че ще ме разбереш.
:beer:
Аватар
msniki
 
Мнения: 2350
Рейтинг: 1392
Регистриран на: Вто Авг 19, 2008 6:50 pm
Местоположение: Шумен/Русе

Re: Един започнат проект.

Мнениеот aiwa » Нед Юли 13, 2014 5:21 pm

Проблемът е, че болтовете въобще не могат да тръгнат да се въртят. Когато тръгна да развъртам гайките те се въртят заедно с шишовете.
aiwa
 
Мнения: 119
Рейтинг: 1182
Регистриран на: Вто Юли 23, 2013 5:58 pm
Местоположение: Благоевград

Re: Един започнат проект.

Мнениеот msniki » Вто Юли 15, 2014 9:48 am

aiwa написа:Проблемът е, че болтовете въобще не могат да тръгнат да се въртят. Когато тръгна да развъртам гайките те се въртят заедно с шишовете.

Ми натисни вилката в обърнато положение и би трябвало да почнат лека полека да се развъртат.
Сложи нещо под стержена да не се надере или смачка. Някой парцал примерно.
:agree:
Аватар
msniki
 
Мнения: 2350
Рейтинг: 1392
Регистриран на: Вто Авг 19, 2008 6:50 pm
Местоположение: Шумен/Русе

Re: Един започнат проект.

Мнениеот aiwa » Вто Юли 15, 2014 2:01 pm

msniki написа:
aiwa написа:Проблемът е, че болтовете въобще не могат да тръгнат да се въртят. Когато тръгна да развъртам гайките те се въртят заедно с шишовете.

Ми натисни вилката в обърнато положение и би трябвало да почнат лека полека да се развъртат.
Сложи нещо под стержена да не се надере или смачка. Някой парцал примерно.
:agree:


Не става :banghead: . Имам чувството, че болтовете и шишовете са станали едно цяло. Ще се опитам да среща шишовете и ще ида на стругар да ми направи нови шишове. Да видим какво ще стане.
aiwa
 
Мнения: 119
Рейтинг: 1182
Регистриран на: Вто Юли 23, 2013 5:58 pm
Местоположение: Благоевград

Re: Един започнат проект.

Мнениеот msniki » Вто Юли 15, 2014 10:36 pm

aiwa написа:
msniki написа:
aiwa написа:Проблемът е, че болтовете въобще не могат да тръгнат да се въртят. Когато тръгна да развъртам гайките те се въртят заедно с шишовете.

Ми натисни вилката в обърнато положение и би трябвало да почнат лека полека да се развъртат.
Сложи нещо под стержена да не се надере или смачка. Някой парцал примерно.
:agree:


Не става :banghead: . Имам чувството, че болтовете и шишовете са станали едно цяло. Ще се опитам да среща шишовете и ще ида на стругар да ми направи нови шишове. Да видим какво ще стане.

Мммм по добре срежи главите на шестограмените болтове или ги разпробий.
Ддз ако всички други възможности са изчерпани.
Аватар
msniki
 
Мнения: 2350
Рейтинг: 1392
Регистриран на: Вто Авг 19, 2008 6:50 pm
Местоположение: Шумен/Русе

Re: Един започнат проект.

Мнениеот aiwa » Вто Авг 05, 2014 9:20 pm

Реших проблема с така наречените "шишове". Разпробий старите болтове срязах шишовете и направиш нови резби. И сега вилката е 80мм :banana: :D :banana: . Но сега се появи един проблем то той и преди си го имаше но сега стана по брутален :unhappy: като дропна някои стълби или скачам на по големи дъртове вилката пропада на мах и пука. Ако може да ми предложите някое решение с което мога на направя пружината по корава ще съм ви много благодарен :beer: .
aiwa
 
Мнения: 119
Рейтинг: 1182
Регистриран на: Вто Юли 23, 2013 5:58 pm
Местоположение: Благоевград

Re: Един започнат проект.

Мнениеот aiwa » Вто Авг 05, 2014 11:09 pm

Ето и снимки:
http://prikachi.com/images.php?images/426/7519426L.jpg

http://prikachi.com/images.php?images/427/7519427O.jpg

Преди да ми кажете вие знам едната семеринга се скъса. Но никъде не мога да намеря ако може да ми кажете от кои сайт мога до си взема.
aiwa
 
Мнения: 119
Рейтинг: 1182
Регистриран на: Вто Юли 23, 2013 5:58 pm
Местоположение: Благоевград

Re: Един започнат проект.

Мнениеот Blackcoack » Нед Авг 10, 2014 1:29 am

Има ли нещо ново по колелото?И съм напълно съгласен с предишният коментар :agree:
Blackcoack
 
Мнения: 37
Рейтинг: 1130
Регистриран на: Пет Юли 26, 2013 10:23 pm

Re: Един започнат проект.

Мнениеот aiwa » Нед Авг 10, 2014 6:34 pm

Blackcoack написа:Има ли нещо ново по колелото?И съм напълно съгласен с предишният коментар :agree:



За сега няма. Сега си търся лапа, че тази си я търсят. Ако някой продава да пише да е 25.4
aiwa
 
Мнения: 119
Рейтинг: 1182
Регистриран на: Вто Юли 23, 2013 5:58 pm
Местоположение: Благоевград

Re: Един започнат проект.

Мнениеот Retard » Пон Авг 11, 2014 1:34 pm

Според мен просто трябва да си намериш друга вилка...Няма смисъл да продължаваш да се мъчиш да я оправя тази,хабиш само време,пари и нерви за нещо,което няма да се оправи,а и не си струва :agree:
''Ако от височината на егото си паднете на нивото на интелекта си ще се потрошите бе''
Retard
 
Мнения: 32
Рейтинг: 1230
Регистриран на: Пон Ное 11, 2013 3:49 pm

Re: Един започнат проект.

Мнениеот aiwa » Вто Авг 12, 2014 12:18 am

Retard написа:Според мен просто трябва да си намериш друга вилка...Няма смисъл да продължаваш да се мъчиш да я оправя тази,хабиш само време,пари и нерви за нещо,което няма да се оправи,а и не си струва :agree:


Да но проблема е, че сега има други неща за оправяне като да си взема нова лапа защото карам с лапата на един приятел а той си я иска но за коледа ще му подаря една marzocchi dirt jumper :D . А и вчера счупих ушето на на рамката за спирачката :rofl: . Утре ще кача и снимки.
aiwa
 
Мнения: 119
Рейтинг: 1182
Регистриран на: Вто Юли 23, 2013 5:58 pm
Местоположение: Благоевград

Re: Един започнат проект.

Мнениеот aiwa » Вто Авг 12, 2014 3:21 pm

aiwa
 
Мнения: 119
Рейтинг: 1182
Регистриран на: Вто Юли 23, 2013 5:58 pm
Местоположение: Благоевград

Re: Един започнат проект.

Мнениеот sonscp » Вто Авг 12, 2014 3:39 pm

:usclap:
Знам къде е бил проблема, прекалено малко шайби си наслагал върху преходника!
Като ви кажем да си купувате подходящи преходници, отговора е, че карате леко и с спирачките ви не били силни. Сега ще караш на крачна. :evil:
Аватар
sonscp
 
Мнения: 651
Рейтинг: 1434
Регистриран на: Нед Яну 29, 2012 7:21 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: Един започнат проект.

Мнениеот aiwa » Вто Авг 12, 2014 4:36 pm

sonscp написа::usclap:
Знам къде е бил проблема, прекалено малко шайби си наслагал върху преходника!
Като ви кажем да си купувате подходящи преходници, отговора е, че карате леко и с спирачките ви не били силни. Сега ще караш на крачна. :evil:

Не е бил проблемът при шайбите те бяха повече но след като счупих ушето махнах шайбите и после сложих само 2,3 за снимката. А и не мисля, че от преходника а от здравината на рамката.
aiwa
 
Мнения: 119
Рейтинг: 1182
Регистриран на: Вто Юли 23, 2013 5:58 pm
Местоположение: Благоевград

Re: Един започнат проект.

Мнениеот VaskoM » Сря Авг 20, 2014 1:04 pm

msniki написа:Поредния начинаещ с тема за "Къстъм проект ".
Нищо против начинаещите нямам !
Но да си пускате теми с Драг ц1 едва ли не със сменени 2 части и да го наричате проект ?!?!
Пфу кое му е "Радост за окото " ?
Нямате си идея какво е проект !
От нулата да сглабяш да изпипваш всеки един детайл и прочие. Това отнема време, нерви и доста пари.
Ще ме извинявате за хейт-а, просто не ми харесват такива теми в Радост за окото.
Изказвам си моето мнение, предполагам имам право на такова.
:dontknow:



В тоя ред на мисли темата по-скоро трябва да е "Радост за Душата". Взело си е колелце момчето, прави си некви промени по него. Смята го за уникално. Не виждам проблем в това. И аз мислех да пусна какво съм ъпгреадвал по моята кочина, но след като изчетох целият хейт в тая тема, взех че се отказах.
VaskoM
 
Мнения: 40
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Юни 30, 2013 4:23 pm

Re: Един започнат проект.

Мнениеот sonscp » Сря Авг 20, 2014 6:08 pm

Оставете го, нека си хейтва. Той си мисли, че всички сме като него и сменяме всеки месец вилки за по 1000лева. Няма си идея какво е да събираш парите лев по лев, просто защото ги има накуп. И със мен така стана когато показах моя байк, и нали беше само с 2-3 сменени части и не е проект, затова сега нищо не остана от него и всичко е сменено. Затова, да не ви пука от мнението на хейтърите, форума е за всички. Като не им харесва да не гледат, важното е на вас да ви харесва. ;)
Аватар
sonscp
 
Мнения: 651
Рейтинг: 1434
Регистриран на: Нед Яну 29, 2012 7:21 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: Един започнат проект.

Мнениеот aiwa » Чет Авг 21, 2014 3:07 pm

sonscp написа:Оставете го, нека си хейтва. Той си мисли, че всички сме като него и сменяме всеки месец вилки за по 1000лева. Няма си идея какво е да събираш парите лев по лев, просто защото ги има накуп. И със мен така стана когато показах моя байк, и нали беше само с 2-3 сменени части и не е проект, затова сега нищо не остана от него и всичко е сменено. Затова, да не ви пука от мнението на хейтърите, форума е за всички. Като не им харесва да не гледат, важното е на вас да ви харесва. ;)


Мерси брат. Не, че се засегам много но от такива може направо да се откажеш от спорта :D :D шегувам се.
aiwa
 
Мнения: 119
Рейтинг: 1182
Регистриран на: Вто Юли 23, 2013 5:58 pm
Местоположение: Благоевград

Re: Един започнат проект.

Мнениеот Lord_Demonizer » Пон Авг 25, 2014 2:07 pm

Един преходник е 19-20лв , нямало е смисъл да си причиняваш такива извращения на рамката..
Успех със сглобяването на следващия велосипед и приятно каране.
SOFIA HARDCORE!
Lord_Demonizer
 
Мнения: 26
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Авг 06, 2014 12:55 pm

Re: Един започнат проект.

Мнениеот aiwa » Пон Авг 25, 2014 11:14 pm

Мерси... Преходник ще си взема като си купя новата рамка octane one void 3.0 . Днес с един приятел направихме тунинговахме една sr suntour XCM и мога да кажа, че работи като marzocchi dj3 на един друг приятел. Утре ще кача по подробна информация и снимки.
aiwa
 
Мнения: 119
Рейтинг: 1182
Регистриран на: Вто Юли 23, 2013 5:58 pm
Местоположение: Благоевград

Re: Един започнат проект.

Мнениеот gosh6o » Вто Авг 26, 2014 9:46 am

Да пази Господ! Не че и аз не бях пробвал да правя отворена баня на xcm, но си е загуба на време, нерви, средства, парцали и като цяло на вилката.. Не ги разбирам от веломафия, защо на колела предназначени според тях за DJ ( според друг за XC/DH и подобни извращения с тази рамка) слагат вилки от рода на XCM/R. Не ги разбирам и тези, които ги карат на нещо различно от XC. Не ги разбирам и тези, които слагат ротор над 160мм на тази рамка. Не ги разбирам и тези с опитите да направят чопър от C1 + boxxer. Но вие си решавате момчета :D
Аватар
gosh6o
 
Мнения: 700
Рейтинг: 1355
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 7:50 am

Re: Един започнат проект.

Мнениеот aiwa » Вто Авг 26, 2014 12:36 pm

Ние не се опитвахме да направя "отворена баня на ХСМ" просто направихме едно нещо като преходник и го сложихме на така наречените шишове само че от вътре в стеншъните и така вилката става с по малко ход и пружините стават много по корави и по трудно се навиват тапите отгоре. Не сме се опитвали да правим никакви маслени бани. Ако искате мога да кача снимки как се правят преходниците от какво се правят и как изглежда с тях. Само кажете.
aiwa
 
Мнения: 119
Рейтинг: 1182
Регистриран на: Вто Юли 23, 2013 5:58 pm
Местоположение: Благоевград

Re: Един започнат проект.

Мнениеот msniki » Чет Авг 28, 2014 3:11 pm

sonscp написа:Оставете го, нека си хейтва. Той си мисли, че всички сме като него и сменяме всеки месец вилки за по 1000лева. Няма си идея какво е да събираш парите лев по лев, просто защото ги има накуп. И със мен така стана когато показах моя байк, и нали беше само с 2-3 сменени части и не е проект, затова сега нищо не остана от него и всичко е сменено. Затова, да не ви пука от мнението на хейтърите, форума е за всички. Като не им харесва да не гледат, важното е на вас да ви харесва. ;)

Това за мен ли ?
Уоу почуствах се богат... Жалко че реалността е друга.
Пари нямам или поне не толкова колкото са ми нужни.
Абсолютно наясно съм как се събират пари. Абсолютно наясно съм и какво е да си на дъното.
Не се хваля отдавна като знам че не постигам нищо достатъчно за да е Радост за окото.
Нали иска мнение получава го.
Трябва всички да припадаме с това с което се е сдобил ?!?! Мне не мисля така.
Темите се пускат с такова очакване. Което е покъртително.... стабилно подценяване на форума и раздела Радост за окото.
:D
Аватар
msniki
 
Мнения: 2350
Рейтинг: 1392
Регистриран на: Вто Авг 19, 2008 6:50 pm
Местоположение: Шумен/Русе

Re: Един започнат проект.

Мнениеот aiwa » Вто Сеп 02, 2014 2:57 pm

С нова лапа :eyebrow: dartmoor funy blue взех я втора ръка от форума но е като нова не личи че е използвана снимките са с лошо качество но след 2,3 дни ще направя по хубави.

Снимки:
http://prikachi.com/images.php?images/679/7578679v.jpg

http://prikachi.com/images.php?images/680/7578680Q.jpg

http://prikachi.com/images.php?images/681/7578681I.jpg

http://prikachi.com/images.php?images/682/7578682k.jpg
aiwa
 
Мнения: 119
Рейтинг: 1182
Регистриран на: Вто Юли 23, 2013 5:58 pm
Местоположение: Благоевград

ПредишнаСледваща

Назад към Радост за окото (видео и снимки)

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 161 госта