Freeride Ninja

В този форум публикувайте теми от следните видове:
1) Връзки и коментари за видеоматериали (клипове, пълнометражни филми и т.н.), свързани с колоезденето.
2) Теми, в които основната идея е да се пускат снимки с някаква определена тематика.
3) Теми, в които хората показват новите си велосипеди и компоненти, получават поздравления за тях и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 700 / 5

Re: Freeride Ninja

Мнениеот windv » Нед Мар 20, 2016 9:03 am

вр.Готен вчерашно...
надоле..
Изображение

готови...

Изображение

храсталясване без ръкавици...

Изображение
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Freeride Ninja

Мнениеот windv » Нед Мар 20, 2016 4:26 pm

има доста сюреализъм в този кадър...

Изображение
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Freeride Ninja

Мнениеот windv » Пон Мар 28, 2016 7:02 pm

бичене на локърски айляк

Изображение

още бичене

Изображение

още айляк

Изображение

на лов за Радий и Уран у чукарите и дупките на Бухово. Както се оказва, има възможност да се облъчи човек там, ама къде точно... :magnify: :nuts: :dontknow:

Изображение

колелоо
Изображение

изглед Рилски...

Изображение
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Freeride Ninja

Мнениеот windv » Нед Апр 03, 2016 11:35 am

Из Лозенската над Панчерево...

Зеленото налазва силно отново :agree: , и всички извори силно ручат

Изображение

Изображение

Изображение
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Freeride Ninja

Мнениеот windv » Пет Апр 15, 2016 2:29 pm

доза зеленина от Витоша. Тази сутрин уважих Бистришката пътека и денят ми потръгна добре. На вниманието на всички - ИМА МНОГО ПАДНАЛИ ДЪРВЕТА ПО ПЪТЕКАТА!!!
Сняг няма вече, на места пътеката е рекичка, но е СИЛНО караемо, като изключим падналите Големи дървеса.

Хлъзгави корени ли чух???

Изображение

Карам по отражението си...

Изображение

Снежко се топи. Пътеките са реки. Караш и пиеш :lol:

Изображение

Зелено ли?!?!

Изображение

Споделих пътеката с някой от местните обитатели :)

Изображение



Таз е от Локорската рекичка. + порой докато карахме на обратно с колата, а колелата бяха на багажника отвън. Сигурно 3 дни имал съм вода в главините после. Спомага за много "водно " усещане в завоите :)

Изображение
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Freeride Ninja

Мнениеот xargs » Пет Апр 15, 2016 2:48 pm

Много яки снимки! Както винаги :)
Аватар
xargs
 
Мнения: 454
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Фев 19, 2012 12:01 am
Местоположение: София

Re: Freeride Ninja

Мнениеот windv » Нед Апр 17, 2016 10:56 am

xargs написа:Много яки снимки! Както винаги :)

:propell: :8D:

Витошки гьолове

Изображение

...и любими Локорски фрирайди

Изображение

Люлякови гори между Локорско и Войнеговци!!! Ухание ~~~ :nuts:

Изображение

...и типичната гледка :)

Изображение
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Freeride Ninja

Мнениеот windv » Пон Апр 18, 2016 10:45 am

В предишни коментари засегнахме темата за каплите и се оказа, че съм много далеч от истината с тези, които карам, относно теглото им. Разглобих ги за профилактика и се оказа, че предна + задна = 2240гр. Доста сериозна цифра, която мисля да стопя в най-скоро време поне със 500гр, което разбира се ще е съпроводено с поредното изръсване на финансов ресурс :dopey: Но ще е за добро дело!

Главините, спиците и шините ми служат 2-ра годиниа безупречно! Не съм правил никаква подръжка до сега. Главините вътре бяха добре, но ги пресмазах и изчистих. Могат да карат още години! Скоро някой ще им се зарадва:)

Octane solar 31 се оказаха добри и достъпни обръчи. Стават за безкамерни, въпреки че не са такива по характеристики.
550гр всяка. Сравнително меки са при подбиване(с тънка и лека гума Nobby nic 2,35), но двата пъти когато направих лека подбивка, с огромна лекота успях да върна борда в оригинална позиция с клещи чираци и плат, за да не се одраскат.

Изображение


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

:magnify: :nuts:

В темата за 1х9, 1х10...Коментирах обтегачите Зее през годините и износването на касетата с допълнителна плоча, можете да прочетете >>>ТУК<<<---

Относно вилката, работата и поддържането ѝ , както и опътване за сервизация на масления патрон(скоро и със снимки), понеже трудно се намира информация за него - в ТАЗИ ТЕМА <<<---
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Freeride Ninja

Мнениеот windv » Съб Юни 11, 2016 5:01 pm

... кормилото ти да е същия цвят, като калта от пътеката, по която караш ... гъзарийка :magnify: :lol:

Изображение

...Все пак сме подобаващо вдъхновени :party:

Изображение


познати любими гледки...

Изображение
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Freeride Ninja

Мнениеот windv » Съб Юни 11, 2016 5:08 pm

И една безкрайна заигравка с нови капли, която трае втори месец и не ѝ се вижда края.
В рецептата се опитвам да комбинирам най-леките главини на American Classic за задна 150х12 и dtswiss 240s предна, плоски спици, карбонова шина отзад и предна syntace. и двете 35мм широки. :nuts:
Засега тежат двете колела 1500гр !!!!!! :crazy: Още не съм ги монтирал но няма да ме лови гравитацията вечеее хаха.

Изображение
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Freeride Ninja

Мнениеот half » Съб Юни 11, 2016 9:39 pm

То май остана само рамката на нинджата да се смени, всичко друго е гърмеж и половина. Абе тия цветчета за сладък привкус ли са :D или аз не съм толкова на вътре в нещата ? :beer:
"Доброто възпитание е умението да скрием колко високо мнение имаме за себе си и колко ниско мнение имаме за другите." - Марк Твен
Аватар
half
 
Мнения: 195
Рейтинг: 1293
Регистриран на: Вто Дек 03, 2013 9:09 am
Местоположение: Варна

Re: Freeride Ninja

Мнениеот Pr3d4t0R » Съб Юни 11, 2016 10:17 pm

Яко! Само карбонавата не бих я сложил отзад - осебено при каране по каменисти терени :beer: Я пусни тийзър на новата вилка :D
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Freeride Ninja

Мнениеот windv » Нед Юни 12, 2016 7:01 am

half написа:То май остана само рамката на нинджата да се смени, всичко друго е гърмеж и половина. Абе тия цветчета за сладък привкус ли са :D или аз не съм толкова на вътре в нещата ? :beer:


мащерка бре, класика:) суха, прясна. каквато изровим.

Pr3d4t0R написа:Яко! Само карбонавата не бих я сложил отзад - осебено при каране по каменисти терени :beer: Я пусни тийзър на новата вилка :D


Карбонката засега идеята беше да се забие на задната, а в последствие друга карбонка за предна, но 27,5"...Вервам си, че ще е здрава. Тежи 370гр на ширина около 35мм.

Пък сложих за проба една лисица. Talas 180-140 rlc . Важи вилката. Тази промяна на хода прави разлика от земята до небето, но като мазнотия не може да мине vengeance-a и все още съм раздвоен кое да остане. Все пак има варианти като това : http://www.mtb-news.de/news/2016/05/30/universelle-gabelabsenkung-vecnum-leveloc-test/
Виждал съм самоделки с ластици:) бих се пробвал ...
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Freeride Ninja

Мнениеот Pr3d4t0R » Пон Юни 13, 2016 11:19 pm

Точно тая е джаджа е 230 евро, защото върви заедно със Syntace лапа. Мънинко са се изхвърлили :D
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Freeride Ninja

Мнениеот Stoyanov » Вто Юни 14, 2016 9:36 am

Чак във Варна я помирисах :D Евала за байка!
Stoyanov
 
Мнения: 311
Рейтинг: 1255
Регистриран на: Вто Авг 13, 2013 11:39 pm

Re: Freeride Ninja

Мнениеот windv » Сря Юни 15, 2016 1:23 pm

Pr3d4t0R написа:Точно тая е джаджа е 230 евро, защото върви заедно със Syntace лапа. Мънинко са се изхвърлили :D


Доста е изхвърлено, а аз със сигурност ак остигна до там, ще го играя с каиши и ластици със самоделно закачане :agree:

Stoyanov написа:Чак във Варна я помирисах :D Евала за байка!


:spin: :nuts: :sonar: :nuts: :spin:

Експеримента с карбоновата шина засега отпада, защото не можахме да развием спиците от ниплите на каплата, която исках да ползвам. Те са плоски спици и някой явно ги е зелепил !? :confused: Въртят се като макарони...


Дори и така без карбона вече стигнахме засветните 14,8кг с безкамерни гуми ноби никове, колкото да му се порадвам, че като сложа hans dampf-овете сигурно пак ще дойде на 15:) Но пак е добре.
Главината на American Classic има най-мекото цъкане , което съм чувал. много ме радва, понеже не обичам шумни такива:)

Шините на Syntace W40 са аболютно зверски с тея 4см ширина.... :crazy:

Скоро снимкъ
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Freeride Ninja

Мнениеот windv » Чет Юни 16, 2016 8:41 am

...някой камуфлаж ли каза!? ...или невидим в градските подземия. :cyclops:

Изображение


тва чудо ако го измия, сигурно ще постигна още по-рекордно тегло...до 1то каране:)
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Freeride Ninja

Мнениеот Любо » Чет Юни 16, 2016 10:06 am

В София има автомивки на самообслужване, дето пускаш едно левче и действаш :wavey: Използвай някоя :agree:
Nicolai Ion 16
Аватар
Любо
 
Мнения: 665
Рейтинг: 1357
Регистриран на: Вто Дек 10, 2013 10:44 am
Местоположение: София

Re: Freeride Ninja

Мнениеот windv » Чет Юни 16, 2016 11:25 am

Имам си кофа и гъбичка у дома:)
точно пароструйка не бих си причинил на колелото никога.
Така както изглежда, явно ми харесва текстурата. Ако беше желязно, щях да му разцъкам най-живописната ръждица :)
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Freeride Ninja

Мнениеот windv » Чет Юни 16, 2016 12:08 pm

Гиф-че на промяната на ход с талас 180-140 :agree:
клик на снимката
Изображение

Изображение

Нещо не ми се получава снимането на капли:) Трябва да измисля някаква нова гледна точка, че да ги нарпавя толкова вдъхновяващи на снимка, колкото и на живо... :magnify: инак Шините са просто ........ :nuts:

Изображение

Изображение
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Freeride Ninja

Мнениеот windv » Съб Юни 18, 2016 8:14 am

~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Freeride Ninja

Мнениеот hitar_potar » Вто Юни 21, 2016 1:12 pm

Ооо, я обясни малко по-подробно за шините. Интересува ме тая карбоновата повече, каква марка е, сайт, линк. А Синтасите в какви версии ги има (предимно за броя дупки за спици ми е чуденето)? :)
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3701
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Freeride Ninja

Мнениеот windv » Сря Юни 22, 2016 1:06 am

карбонката е от тук :
http://www.light-bicycle.com/New-26er-33mm-wide-enduro-MTB-all-mountain-downhill-carbon-rim-tubeless-compatible.html
Като цяло изгодни цени, в сравнение с именитите производители, но пак говорим за доста кинти за кашонен обръч. На живо пък изглежда много яко с 12к оплетка и матова. Всички ги продават с прави бордове на стените, не като на алуминиевите с "кука" накрая.
Изображение
Засега ми седи и не мога да я изпозлвам и се чудя какво да я прявя...По мои мерки тежи 370гр. :lol2:

Syntace имат много подробен сайт и инфо за всичките си творения:

W35 и зверската W40.
Имайки предвид размерите, теглото е доволно. с 32 дупки са моите.

Спиците на уилсета са Sapim от плоска разновидност. Доста кастрят храсти и трошат клони :8D:

Онзи ден се издропих от около метър на бетон с ръб и мека задна гума и изджаскването беше много шумно и грубо. Вътрешната директно се перфорира, ама каплата държи. Рядко ми се случва такова нещо, но какво ли ще се случи на карбонката ако е мека външната гума?! Ще гледам да пробвам скоро:)
Идеята ми беше да си сложа карбоновата за задна и по-натам още една предна 27,5" и исках да се размине смяната на спици, но уви... :)
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Freeride Ninja

Мнениеот hitar_potar » Пет Юни 24, 2016 8:33 pm

Мда, и аз мислех, че точно LB си взел. Принципно аз им се точа, но при мен ще е по-особен случая, тей че едва ли мога да те освободя от шината (шамав брой спици). Пък и не знам точно кви версии ще ми трябват на мен за спускаря. Затова съм и в изчаквателен режим. Относно това какво става, ако изаграриш с мека гума - ами пукат се или направо се чупят. Ама хората споделят, че да се случи такова нещо, изаграрването трябва да е било от такава висота, че алуминиева шина би предала богу дух много по-зрелищно....
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3701
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Freeride Ninja

Мнениеот Pr3d4t0R » Пет Юни 24, 2016 10:53 pm

Не виждам смисъл от карбонова шина след като има алу предложения на досто добро тегло/здравина срещу много по-добра цена:
http://www.pinkbike.com/news/spank-oozy ... -2014.html (150 лв.)
или
http://all4bikes.be/ecom/catalog/laufra ... anguage=de

Последната я карам вече два сезона в 26" - вярно че тежа 70 кг, но и шината не се дава, задната има две подбивки, но все още става без проблем тюблес. Също така е перфектно права. Спанка го сложих скоро 27.5 преден - много съм доволен, разпъна гума с балон 60 отлично. Вече я ударих веднъж на скорост - всичко е тип-топ.

В EWS, където бюджета е без значение, карат основно с алуминиеви - мисля, че има защо. За ХС каране определено биха имали смисъл, но за всичко друго ми се струват твърде рискови. Може и да греша де :D
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Freeride Ninja

Мнениеот windv » Съб Юни 25, 2016 12:06 am

това с идеята ,че карбона се троши като вафла май е по-скоро в главите ни само.

инак пропускаш един много основен момент. шините които показваш са под 28мм ширина,много ясно че ще са по-лекички:)
Тук замесваме такива с ширина от 35мм нагоре и за да са алуминиеви с такива габарити и да са леки, пак си говорим за суми като при карбонките.
Като в случая със Syntace-ките дето ги търкалям сега, само щото съм ги набарал използвани... :)

Въпреки, че и тук нещата седят така в едно приблизително сравнение.
алуминиева шина висок клас 35мм - 500гр. с/у 370гр карбонова такава.


иначе точно Oozy Trail295 ме запали по идеята за нови капли, но добре че не си намерих 26" с 36 дупки, че да имам възможността да се набутам в последстие за цял нов wheelset:lol:
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Freeride Ninja

Мнениеот windv » Вто Юли 05, 2016 11:14 am

    ЧистоЧерно
известно като ЧиЧе нинжа
църните телескопи са само проект засега.

На тоя етап само си представям как може да се удължи рамката. Ако можеше да се нагрее и разтегне... :scatter:


Изображение
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Freeride Ninja

Мнениеот hitar_potar » Вто Юли 05, 2016 11:38 am

Засилих се да те коментирам в пинка и в последния момент се усетих, че и тук ще присъства снимката, но с някоя по-голяма подробност - та тук е по-удачно да коментирам. Яко е с черните стеншъни, нали имаше там някакви хора, дето анодизират при вас - действай! :)
А за рамката - смятам, че ти е време да почнеш да се оглеждаш за нещо друго вече! ;) :)
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3701
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Freeride Ninja

Мнениеот windv » Вто Юли 05, 2016 12:32 pm

в пинкбайка качвам най-вече щото не ги смачква снимките много като на др места и мога да ги връзвам с хубаво качество тук примерно...
стеншъните ще ги панираме скоро в тигана и тех хаха:)

Пък рамчица си бях харесал liteville601, ама то понеже е почти същото, а цените са крайни, си карам моята и си я харесвам много. :)

Изображение
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Freeride Ninja

Мнениеот windv » Пон Юли 11, 2016 9:32 pm

Поредният експеримент, който днес случайно ми хрумна, докато сглабях разни други рамки, е да сменя кобилицата с такава от рамка Cheetah Ignition.
Нямам ясна представа какво постигнах, но беше забавно. Дължината на тази е с около 1см повече...

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Радост за окото (видео и снимки)

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта