Freeride Ninja

В този форум публикувайте теми от следните видове:
1) Връзки и коментари за видеоматериали (клипове, пълнометражни филми и т.н.), свързани с колоезденето.
2) Теми, в които основната идея е да се пускат снимки с някаква определена тематика.
3) Теми, в които хората показват новите си велосипеди и компоненти, получават поздравления за тях и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 700 / 5

Re: Freeride Ninja

Мнениеот windv » Чет Ное 05, 2015 11:52 am

малко есенно-зимни :)

Колелото вече търпи само малки, но ключови промени. Последно сложих спирачки Guide RS. Това са най-яките спирачки от моя опит до сега с всички експерименти, които съм изръчкал. Спират зверски и изглеждат яко. Не скърцат на мокро като кодовете! На усещане са си баш авидски. Доволен съм много. Поредната част от окомплектовката, за която не отделям грам мисъл, след като съм я сложил. Така вече наред с вилката, шока и спирачките се натрупват части, които толкова перфектно са паснали, че въобще не се замислям да ги сменям, въпреки че ми минават през ръцете и по-скъпи варианти.

В момента най-много ми издиша задната гума, непрекъснато ѝ виждам сметката. Ще сменя Nobby Nic-a с Hans и всичко ще заспи, щото сега не мога да си я направя безкамерна, че все я цепя. За сметка на това, предната си държи безсмъртна и само доливам боза като се сетя.

Общо взето през цялото време доакто карам се сдържам за да не сцепя задната гума на някой камък, ако това отпадне, ще мога изцяло да изключа вниманието си от възможни технически неадекватности по работата и да съм 100% съсредоточен в карането :)

Има също нови грипове superstar. :agree: Удобни са да ги стискаш. Дебели и дълги :)

Изображение
Изображение

и малко Локорско

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Последните пъти , като се качваме на Локорско с сблъскваме с ловци....така де - Пияни малоумници с пушки.
Първият уикенд ни "забраниха" да се качваме към хижата. Карахме само трасе. Последният път бяха върнали един приятел щото избърза сам нагоре, но после заедно(4ма човека) продължихме напред и "пробихме" нагоре през редиците им. Бяха около 12 човека с джипки, кучета и пушки и минахме покрай тях без да си разменим и 1 дума. Не ни спярха ама реално погледанто, няма и причина. Като цяло избягвам да се разправям с такива образи, този път не се стигна до спор. Имаше и много други хора този ден в планината, безпричинно се опитаха да се правят на интересни.

А Витоша вече започва да се сковава. :smash:

Изображение


...ииии, така де Urban Freeride Ninja-та наяве, с бойната стомана на гръб :D

Изображение
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Freeride Ninja

Мнениеот windv » Съб Ное 07, 2015 8:29 pm

На Витоша през черни към Плана и Железница. Гоо0О0оолям кеф.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Freeride Ninja

Мнениеот windv » Съб Ное 07, 2015 8:39 pm

...
Изображение
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Freeride Ninja

Мнениеот Stoyanov » Нед Ное 08, 2015 1:15 am

Брат, и байкът, и местата, по които го търкаляш, са страхотни! Мале, как ми се е приходило и на мен на планина :/
Stoyanov
 
Мнения: 311
Рейтинг: 1255
Регистриран на: Вто Авг 13, 2013 11:39 pm

Re: Freeride Ninja

Мнениеот windv » Вто Ное 10, 2015 10:40 am

Stoyanov написа:Брат, и байкът, и местата, по които го търкаляш, са страхотни! Мале, как ми се е приходило и на мен на планина :/

:agree:


В този пост ще кача снимки на нещата такива каквито са, когато се изпозлват по предназначение. Свръх реализъм на чарколята, когато не се снимат , за да изглеждат като от магазина:)

Тези снимки са посветени на хоратата, които ги е страх от драскотините, защото "ще падне пазарната стойност" на нещата.
Всичко са една купчина железа , която идва, радва и си отива...

Започвам с няколко абстрактни огледални, без специална идея за композицията снимки.


Изображение
Изображение



~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Следват живописни гледки на спирачки, главини и кръглите 0Ооколности на ОбкръжениетОо :magnify:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение



~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Тази порция ще засегне курбели, движение, пътят на жилата и....
нашите много добри приятели СВИНСКИТЕ ОПАШКИ ~~~, които заслужават свой национален празник, както и мантра за възпяването им...

Изображение
Изображение
Изображение



Педалите го отнасят най-много, но са силно живи и след 4 години

Изображение


Тук съм избърсал около лагерите, но инак се събира цялата планинска кал и никаква доза пластмасови калничета не могат да ги опазят...

Изображение
Изображение
Изображение



след доста разновидности на тая държалка за верига, това е най-успешния като дължина и захващане :agree:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение



~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Разни последствия:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение


Колелото от около половин година вече само качва кила:) Засега, с тази рамка се отказвам да правя това колело под 15кг. Не успях :lol:

Сегашната окомплектовка е:

Рамка - FR хаха
Вилка - X-Fusion Vengeance Coil HLR, по мои мерки 176мм ход. Зверска работа със Нула забележки. Побира и 27,5"
Шок - RS Vivid air r2c - и той акто вилката, перфектен.
Спирачки - sram guide rs - засега къртят с преден диск shimano icetech и заден Magura ventidisk И двата 203мм.
Колелата са със шини Octane one solar 32 които засега държат доволно,
Главини - Задна Shimano Saint и предна Da bomb headspin - и двете са крайно живи, въпреки че предната не е първа младост, все още се върти:)
Обтегач - Zee - отняся го много, но все още държи с касета 11-40.
Курбели - Shimano XTR 165mm, много леките и засега стават и за фрирайдстване. С тази дължина не ги халосвам непрекъснато както преди със 175мм.
Средно - shimano saint
педали - nukeproof neutron - много доволен, ядат камъни по всяко време. През годините са имали нужда само от леко дозатягане.
Кормило - easton haven.




















~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Freeride Ninja

Мнениеот ЧестоНеадвкватен » Вто Ное 10, 2015 2:17 pm

Те тва е радост за окото, байка е за да се кара и да радва а не да се гледа.
ЧестоНеадвкватен
 
Мнения: 901
Рейтинг: 1483
Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 10:35 pm

Re: Freeride Ninja

Мнениеот windv » Чет Ное 12, 2015 7:51 pm

още една от изхвърчал вид

Изображение




И остатъци от пробиването на педала за нови пинчета:)


Изображение
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Freeride Ninja

Мнениеот windv » Съб Ное 14, 2015 11:01 am

Който не харесва обработвани снимки и психо ефектчета, може да си затвори очите и да си запуши ушите за следващият пост. :magnify: :8D:

Отвъд карането
по места , които не могат да се назоват с човешки думи...
Изображение
Изображение
Изображение

Де
войка
;)

Изображение
Изображение
Изображение
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Freeride Ninja

Мнениеот joroblob » Нед Ное 15, 2015 10:24 am

Уоу! Всъщност първата снимка е една изключителна вело-абстракция, достойна за Лувъра! Поздравления!
joroblob
 
Мнения: 78
Рейтинг: 1320
Регистриран на: Съб Авг 22, 2009 12:55 pm

Re: Freeride Ninja

Мнениеот jinsou420 » Нед Ное 15, 2015 10:42 am

Супер Вен-колекцията
Kindzadza
Аватар
jinsou420
 
Мнения: 200
Рейтинг: 1397
Регистриран на: Чет Мар 12, 2015 7:45 pm

Re: Freeride Ninja

Мнениеот Miroslav Velev » Нед Ное 15, 2015 9:39 pm

:)
Miroslav Velev
 
Мнения: 6
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Ное 04, 2015 9:11 pm

Re: Freeride Ninja

Мнениеот windv » Пон Ное 16, 2015 2:49 pm

:)
още една моминска от слънчевата серия. На колелото все с усмивка

Изображение
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Freeride Ninja

Мнениеот windv » Пон Ное 30, 2015 12:45 am

Подбуден от наскоро случила се дискусия, се хванах да измеря колко ход прави всъщност задницата на нинджата.
Със застопорена лежаща рамка, изпуснат амортесьор внай-сгънато състояние и махната задна капла, сложих маркер вместо задна ос. Започвайки да помпам шока, маркера остави хубава дъга по листа отдолу. Разстоянието м/у двете крайни точки по права линия е 189мм :8D: Това е с 222мм шок. Линията която се оертава като дъга със сигурност е няколко милиметра над 190.

Шокът съвсем успешно го сгъвам до дъно, изпозлва си се целия ход на рамката.

Споделям понеже митовете гласят, че рамката е със 180 мм ход...но се оказва, че не е съвсем така.

Както и вилката е 175мм, а не обявените 170мм. И при нея короната влиза до семерингите...

Хубави цифри са:)

:agree:
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Freeride Ninja

Мнениеот hitar_potar » Пон Ное 30, 2015 1:40 pm

Принципно не е хубаво короната на вилката да отива до семерините - винаги трябва да има там някакъв запас от милиметри в случай на брутално аграрско продънване на вилката, за да няма мазало. А за рамката открай време си се знае, че с шок 222мм прави 190мм ход на задницата - обявените 180 бяха заради модата по времето на представяне на рамката ФР-байковете да са с толкова ход.
Относно олекотяването - ако си го докарал до 15кг с настоящите части, не виждам какъв е проблема да го смъкнеш надолу от най-очевидното и усещащо се място - каплите. В Ибей е пълно вече с невероятно леки модели на невероятно добри цени. А китайците имам някои не толкова известни предложения, които могат да те застрелят и с цена за ново. Настоящите ти търкалца са с тегло над 2 кила, нали? :)
И с какви гуми караш?
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3702
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Freeride Ninja

Мнениеот windv » Пон Ное 30, 2015 4:55 pm

Не го знаех това относно рамката, че си е 190. Бях чувал само теорията за 180ход... :)

А относно каплите, доста чуденка имаше като купувах шини и задната главина. Тея Octane one 31, бяха най-леките евтини, които намерих. 565гр. всяка за около 30лв.
Задна главина 12х150, по-лека от сейнта е много скъпо, въпреки че и тя не е от най леките, пак е под 400гр. около 360гр.
По спомен двете капли са около 1.8кг, ако не и по-малко.
Относно гумите, бях с ноби никове преди, които бяха около 600гр. и като ги напълня със сополи беше много леко всичко, ама по острите камъни не издържаха. Сега отпред съм с хас дампф която е екстра, но отзад реших пак да пробвам в името на лекотата с ноби ник и вътрешна, и това лято ми се е случило поне 7-8 пъти да я перфорирам, та сега се оглежда за още 1 ханс за отзадзе:) Някой ако има да свирка. :agree:
От тая гледна точка незнам какъв ще е тоя wheelset , дето няма да ме върне с 1000лв назад, за да сваля още 200гр от него. Най много други обръчи , които да са около 400гр, но не са по-широки. Може и да ми се полуи, щото съм лек.
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Freeride Ninja

Мнениеот Pr3d4t0R » Пон Ное 30, 2015 5:08 pm

Ако си го докарал до 1800 гр. и предвид предназначението на колелото можеш да спестиш около 200 гр, обаче ще струват скъпо :D Иначе от тук http://www.actionsports.de/ са моите колела с Fun Works главини (брандинг на сайта), като съм доста доволен.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3973
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Freeride Ninja

Мнениеот GECKO » Съб Дек 05, 2015 3:42 am

windv написа:... Засега, с тази рамка се отказвам да правя това колело под 15кг. Не успях :lol:
...


Явно наистина рамката е тежка... но и вилката помага. При мен с ДОСТА СХОДНА сглобка но с въздушна вилка (е и някои по-тежки елементи и по-дълъг амортисьор) отива на 14.7. Когато смених гумите с Conti Mountain King падна на 14.5кг

Относно Wheelset - не бих се хабил за скъп такъв. Това са си колела с по ~180 ход - там не се гони прекомерно леко... WBT Frequency I25 са адекватни шини но 3 пъти по-висока цена за 60г на колело според мен не си струва.
Ако все пак искаш да смъкнеш тегло може да погледнеш само задна главина и дори може би само алуминиева ос за нея. Аз лично на 12х150 ползувах DMR Revolver която дойде със собствена алу ос на много прилично тегло от 350-360г. Това тегло включваше оста и "болтовете" за диска... а и Formula DHL-91 Предна главина - по-лека беше от Hope и бая по-евтина... но тегло от главини не се усеща много.

Та ограничението за леко ще остане Пружината във вилката и "желязото" в рамката. Ако ще гониш тегло на този етап мога да ти предложа най-евтиният начин и същевременно най-полезният за центъра на тежестта и респективно завиването: - Свали 1кг от собственото си тегло или сипи наполовина вода в раницата и си карай 15кг колело без да ти дреме за глупости :D
Аватар
GECKO
 
Мнения: 2688
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 1:22 am
Местоположение: GCB

Re: Freeride Ninja

Мнениеот windv » Нед Дек 06, 2015 10:36 pm

GECKO написа:Свали 1кг от собственото си тегло или сипи наполовина вода в раницата и си карай 15кг колело без да ти дреме за глупости :D


По скоро ще кача 1 кило мусколееее :smash:

днес в мистичните мъгли...

Изображение

Изображение
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Freeride Ninja

Мнениеот windv » Нед Дек 06, 2015 11:04 pm

якото локорско

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение


и разни планинки към кюстендилско...

Изображение
Изображение
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Freeride Ninja

Мнениеот windv » Пет Дек 11, 2015 1:10 pm

малко градско изледователска. Изоставени бази на цска... Събирам група за кураж, да караме по таквиа халета, че не ми се броди съвсем сам по някои подобни места...

Изображение
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Freeride Ninja

Мнениеот windv » Пет Яну 01, 2016 10:55 pm

СУРВА ви нова година и с огън в сърцата да търкаляте колелата до амина :)

Една от 1ви Януари дето се случи да е кристално ясен ден за бродене по нови пътеки.

Изображение
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Freeride Ninja

Мнениеот windv » Сря Яну 06, 2016 1:28 am

GECKO написа:При мен с ДОСТА СХОДНА сглобка но с въздушна вилка (е и някои по-тежки елементи и по-дълъг амортисьор) отива на 14.7.


сега се сещам, че лятото се засякохме на боровец:) яко е колелцето :agree: Много ме кефи на този Лапиер предната част на колелото, и готини ъгли има. Само задницата и момента със захващането на задната гума не ми е най-симпатичен. Малко по дискретните свързванки м/у двете тръби ми допадат повече. Решения на други производители с подобни окачвания , като каньон или розе са по финни. Бих се зарибил да си преправя моето точно там ...
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Freeride Ninja

Мнениеот hitar_potar » Чет Яну 07, 2016 12:50 am

Я пак обясни малко за теглата на компонентите по уилсета. Че нещо не ми се върза общо тегло от около 1800г при шина 565г и задна главина 350г...
И сурва сурва ти година! :) :beer:
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3702
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Freeride Ninja

Мнениеот windv » Пет Яну 08, 2016 3:55 pm

hitar_potar написа:Я пак обясни малко за теглата на компонентите по уилсета. Че нещо не ми се върза общо тегло от около 1800г при шина 565г и задна главина 350г...
И сурва сурва ти година! :) :beer:



Ми може да си въобразявам някавки неща и да съм далеч от истината с теглата и сметките, но ми е все тая вече. Кавкото-такова, нали се търкаля. По колелото вече ще се сменят неща, само ако откаже да работи :)
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Freeride Ninja

Мнениеот sharkan735 » Вто Яну 19, 2016 10:45 pm

Уникално е, изпипано до последния детаил! Да те радва много! Между другото най добре работещата такава рамка, която знам! ;) :beer:
sharkan735
 
Мнения: 99
Рейтинг: 1221
Регистриран на: Чет Яну 19, 2012 2:04 pm

Re: Freeride Ninja

Мнениеот windv » Нед Мар 13, 2016 12:17 pm

леки, попълнения че да зарадваме форумните ОКИ :bigeyes: :magnify: :8D: :boggled: :)

от Бухово...
Рила в далечината , Витоша в близостта и балкана под гъза...
Изображение

Спускането от там е приятно, както повечето от хълмчетата в полите на стара планина...

Изображение

И нещо, за което не знам какво да напиша хах

Изображение

и едно друго ФР ЧУДО, което сглабям за приятел. Става зверско! Скоро повече по темата...
Сравнение с моята нинджа, която винаги изглежда кално-невидима(търсен ефект:D), трека свети:)

Изображение
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Freeride Ninja

Мнениеот windv » Пон Мар 14, 2016 6:58 pm

още от скрача
много добра ФР машинка със 170м изотзадзе и отпреде


Изображение
Изображение
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Freeride Ninja

Мнениеот windv » Чет Мар 17, 2016 8:53 am

фрирайд мартеничка, закичена на цъфнало дръво.

Изображение
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Freeride Ninja

Мнениеот windv » Пет Мар 18, 2016 8:00 pm

нов обтегачо тест. хтр бие зее с 40 гр.

Изображение
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Freeride Ninja

Мнениеот ЧестоНеадвкватен » Пет Мар 18, 2016 8:31 pm

Нормално, различни стилове са, ХТР е и по висок клас.
ЧестоНеадвкватен
 
Мнения: 901
Рейтинг: 1483
Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 10:35 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Радост за окото (видео и снимки)

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 39 госта